Reklama

Reklama

Komik a jeho svět

(pořad)
Dokumentární / Komedie
Československo, 1979, 180x30 min

Obsahy(1)

V letech 1979 až 1994 uvedl Milan Neděla přes 150 pokračování cyklu "Komik a jeho svět", svého času velmi populárního pořadu, představujícího nám filmové hvězdy pamětnických veseloher .

Výčet jednotlivých epizod, které odvysílala ČT v roce 2006 jedná se o roky 1984 - 1990:
1. Každý začátek je...
2. Šváb z Malé Strany
3. Theodor a Antonie
4. Sejdeme se na strážnici
5. Abeceda humoru Š - Růžena Šlemrová
6. Abeceda humoru L - Karel Lamač
7. Abeceda humoru T - Václav Trégl
8. Abeceda humoru R - Saša Rašilov
9. Partneři - Vlasta Burian a Jaroslav Marvan (Karlos80)

(více)

Recenze (34)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Herdek, proč tohle nenapadlo nikoho reprízovat? A to ani na ČT3, kde do zemdlení jedou Hry bez hranic s Martinou Admcovou ???? A pokud je ta černo-bílá verze už hodně oldschoolová (i když u grotesek z počátku minulého století proč ne) , pak by někdo mohl udělat nový pořad věnovaný groteskám a historii filmu tohoto žánru. Jen díky tomuto pořadu jsem krom Chaplina poznal borce i dalších men jako Buster Keaton, Frigo, Laurel a Hardy, Harold Lloyd a další... Kupodivu si vůbec nepamatuji ty české díly s našimi herci stříbrného plátna... I tak hodnotím na max a posílám pozdrav tam nahoru skvělému panu Nedělovi. * * * * * ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Fundovaný a příjemný průvodce, dobře a vtipně sestavené jednotlivé scénky z oblíbených filmů a grotesek, co víc si tehdy mohl filmový fanoušek klasické americké grotesky, české předválečné a poválečné filmové komedie přát. První dva díly co jsem viděl se věnovali našemu němému filmu (ale šli tam i třeba grotesky s Chaplinem), který člověk až zas tak běžně nemá možnost v televizi vidět každý den. Osobně pak celkem jsem viděl asi pět epizod ale nejvíce mi utkvěli v paměti "Šváb z malé strany", "Každý začátek je" a "Na strážnici" a díl se Svěrákem. Ale to je jen malý zlomek z dlouholetého cyklu, který tu za socíku šel.. Škoda že už dnes takovéto pořady až na vyjímky v České televizi nevznikají, kde jinde by se totiž filmový fanda o těchto filmech měl dozvědět více než právě tam. Jinak na tomto pořadu se dále podíleli režisér P. Vantuch a známý český filmový publicista, spisovatel a historik K. Čáslavský oba před časem v v televizi společně spolu-vytvářeli soutěžní filmový pořad o věcné ceny Videostop. Kopeckého a jiné osobnosti si z tohoto pořadu nepamatuju, byl to až Milan Neděla v 80 letech který mi utkvěl v paměti, zřejmě byl oním posl. moderátorem.. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Komik a jeho svět mě jako zvídavého juniora uvedl v omyl tím, že mi vsugeroval to, že grotesky trvají jen pár minut a vtipy v nich se skoro až předbíhají přitom, jak se hrnou k divákovi. Až později jsem zjistil, že trvají mnohem déle a zábava se v hromadě vaty nehledá až tak jednoduše. Proto děkuji Komikovi za jeho výcucy z grotesek, které mě zbavily zbytečných vycpávek a prováděly přímý útok na mou bránici. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Když byly v pořadu uváděny (americké) grotesky, tak jednoznačně ano. Pak se to ale zkazilo a začaly se vysílat profily filmografiemi českých herců a jejich filmů pro pamětníky a to už nemělo to kouzlo vyjímečného pořadu, kterým se tato pravidelně vysílaná relace ve svých počátečních fázích jevila. Bolševik uměl kvalitu pořadu udržet velmi dlouho dobu, po jeho pádu to šlo do kopru. Milan Neděla se stal díky pořadu téměř legendárním a jeho uvádění se zhostil opravdu neotřele. 60% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Táto dokumentárno zábavná relácia sa mi vryla do pamäti ako labutia pieseň starých, čiernobielých grotesiek bez zvukovej stopy v modernej televíznej ére. Dnes by podobná relácia len ťažko dostala vysielací priestor. Už je málo divákov, ktorých dokážu rozosmiať tieto predpotopné filmové snímky. Ale zasa na druhej strane verím, že medzi uživateľmi csfd sa nájde hodne takých, ktorí ocenia dokumentárno informačnú hodnotu tohto projektu. *** ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama