Reklama

Reklama

Prstoklad

(TV film)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Melodrama na motivy románu Sarah Waters, populární britské autorky. Film nás zavádí do viktoriánské společnosti, epochy věčného problému anglické kultury.Dějová linie je dokonalá přehlídka pyrotechnických efektů: intriky, podrazy, vražda, věčně přitažlivá zákoutí podsvětí, svět pornografické literatury, sexuální vztahy vymykající se souhlasu, ale i kontrole viktoriánské společnosti. Výjimečnost podtrhuje nesporná erudice v historickém období, můžeme pozorovat dobové kostýmy, sociální situaci i zaposlouchat se do cocney.

Příběh vypráví o dvou rozdílných ženách a mladém podfukáři Richardu Riversovi (Rupert Evans). Rivers nachytá past na polapení mladé, bohaté šlechtičny Maud Lilly (Elaine Cassidy). K dosažení cíle má dopomoci kapsářka a šarlatánka Sue Trinder (Sally Hawkins), avšak né vše, je tak, jak se prvně zdá. (aramejkaX)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (47)

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Po prvním díle: lezbická přitažlivost podána krásně, přirozeně, věrohodně; překvapení na závěr opravdu překvapilo! Ale neskutečně mě vytáčelo bezpráví, a pak to, že si doktoři mohli dovolit někoho "hospitalizovat" proti jeho vůli. Šílená doba. Kromě překvapení ze závěru jsem neskutečně nasranej. Druhý díl měl skvělý rozjezd, úžasný potenciál, který někde za půlkou přišel vniveč, moc fádně, jednodušel, měl na mnohem víc. Každopádně dávám 4* za to, čím mohl být a za 2 geniální zvraty, kterými mi vytřel zrak. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 7 | humor 0 | akce 0 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6 ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Výhľad na šibenicu je užitočná vec, ktorá prináša pravidelný príjem. Z takéhoto úvodu v londýnskej spodine prechádzame do záhadného spisovateľského domu, kde rozkvitne tak romantická a čistá lesbická láska, až sa z toho chce zívať. Na konci prvého dielu ale prichádza zásadný zvrat, ktorý zaručene preberie a dá zmysel mnohým predchádzajúcim udalostiam. A nie je posledný, len tie ďalšie nie sú vo filme dostatočne dramaticky spracované, ako sa dalo čakať od televízneho filmu. Ďalšie odhalenia spôsobujú ďalšie zamotanie príbehu, všetko, aj záver prebieha len tak na pol plynu. ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Připadá mi jakoby u tohoto dílka většina diváků objevila Ameriku. Lesbická láska v kombinaci s viktoriánskou Anglií? Jak nevídané.. Přes ten poutavý námět je zpracování naprosto příšerné - po herecké stránce slabé, po hudební mizerné a po vizuální laciné a otřesné. Pravděpodobně jsem ještě neviděla dobový film, který by mě tolik nudil. Dokážu si ale představit, že s výraznějšími a schopnými herci bych se na to dívala úplně jinak. Jakmile ale hlavní postavy postrádají charisma - ba co charisma, i ten talent, příběh mě prostě nedokáže vtáhnout. Takže za mě bohužel dvě hvězdičky. A to ještě z milosti. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

(Projekce na slepo.) Dobře jsem udělal, nelze než doporučit o tomto filmu NIC předem nečíst, kteréžto tvrzení samo o sobě už je slušný spoiler. Abych se vyhnul dalším, omezím se na konstatování, že tento na pohled skromný počin se svou chutnou dužinou víc než vyrovná opulentním hodům moderních komplikovaností. Obsahuje reálný pohled na dobovou společnost i zajímavý příběh, sympatické postavy, je sexy a je napínavý... Trochu netypická viktoriánská romance, která opravdu stojí za vidění. Snad jen ještě poznámka k myšlence, kterou příběh nevyhnutelně probouzí: jak velké proradnosti se člověk musí dopustit, aby se, nezávisle na tom, zda věří v nějakou metafyzickou autoritu, nebo „jen“ v mravní zákon pod hvězdami, obával zatracení víc, než čehokoli jiného? ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Jeden příběh posuzovaný ze dvou pohledů. První polovina, kompletně odvyprávěná zlodějkou, je zdánlivě jasná, přehledná - a maličko rozvleklá, což ovšem není na závadu. Druhá polovina, viděná převážně očima šlechtičny, je naopak nečekaně komplikovaná. Ukáže se, že dějová linie má mnoho vrstev a je DALEKO zamotanější, než jste předpokládali. K jejímu rozpletení se najednou nedostává času, takže ve spěchu sklouzává k povrchnosti a částečně ztrácí na důvěryhodnosti. Přesto jí přiděluju slabší 4* - za neotřelý námět, za věrné zachycení dobové atmosféry ... i za dvě dívky, jejichž osudy jsou vzájemně propojené. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

  • Sally Hawkins, představitelka Sue Trinder, se objevila už v předchozí adaptaci knihy Sarah Watersové Na špičce jazyka (2002). (Akesha)
  • Sama spisovatelka Sarah Waters si ve filmu zahrála malou roli služebné, po které malá Maud (Elaine Cassidy) hodí rukavice po výstupu z kočáru. (veronica 01)

Související novinky

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů

21.09.2014

Chan – wook Park je bez debaty nejvýraznější jihokorejský režisér, který celosvětově proslul svou „trilogií pomsty" a dokázal vzbudit zájem o místní kinematografii i od filmových fanoušků, kteří do… (více)

Reklama

Reklama