poster

Whole New Thing

Komedie / Drama

Kanada, 2005, 92 min

Scénář:

Daniel MacIvor

Producenti:

Camelia Frieberg
(další profese)
 • FIBO
  ****

  Nezkaženej snímek, který svým vlastním způsobem vypráví příběh a přitom nepatří mezi "obyčejné" filmy, které se kolem těchto motivů pohybují. Velký plus - dobré herecké výkony. Nezapomenutelná scéná jak Robert Joy se pokouší sabotovat dům milence své manželky, vyběhne ven s tou rourou a v celé sekcenci vypadá jako ten nejposlednější lokaj :D(17.10.2008)

 • Legas
  ****

  "Celá nová věc" je o prvních, v podstatě falešných, milostných citech mladíka ke svému učiteli, o hledání hranice mezi kamarádstvím a sexuální touhou. Film se nesnaží být dramatem až do morku kostí, i když k tomu jeho téma neustále svádí, ale spíše se snaží najít cestu skrze humor a uvolněnou zimní atmosféru. Daří se mu to téměř na výbornou. -------------- PS: Mladý herec Aaron Webber by byl ideálním představitelem Harryho Pottera.(5.11.2006)

 • Mahalik
  ****

  Žádná boa, žádné uječené scény a dokonce ani žádné dialogy o tom, jak jsem si při trhání obočí nedržel vyhrazené linky a po několik týdnů jsem vypadal překvapeně. Whole New Think nepatří mezi tyto filmy. Má hloubku, skvělé napsané postavy a homosexualita mužů tady vypadá úplně jinak než, jak jsem zmínil v začátku komentáře. Vlastně tady se ani o homosexualitu moc nejedná. Je to příběh o náklonosti studenta k učiteli, nerozvijí se tu podobný vztah jako v Loving Anabelle, byť pojednává na stejné téma. A to se mi právě na podobných filmech líbí. Jejich rozmanitost. Můžete je pokaždé uchopit jinak a pokaždé natočíte něco zcela jiného a když je i dobrý scénář, tak i originálního. A že tady je víc než vypečený. Zvlášť některé Emersonovo špeky jsou geniální a své studenty, kteří si o něm myslí, že gay, vždycky setře záviděníhodným způsobem. Každopádně režisér toto téma jen tak pohladil a vlastně ani moc ke kontroverznosti nešel, což není zas tak velký problém, ale prostě ke konci máte takový pocit, že ještě neřekl všechno a chcete vědět jak to dopadne. Myslím si, že tohle rozhodně rozhodně nezapadne v zapomnění...80%(29.8.2008)

 • SHit4U
  ****

  Přesně takové filmy opravdu, ale opravdu můžu! Malý, nezávislý film o vztazích a hledání sebe sama (ať už se jedná o Emersona, jeho rodiče nebo pana učitele a jeho častou návštěvu veřejných záchodků). To že jde o film s homosexuální tématikou samozřejmě víte, ale není to předkládáno jako hlavní téma snímku- Emerson zřejmě nerozlišuje mezi láskou k muži, či ženě...jeho heterosexuální rodiče řeší svůj vztah a nevěru ...a pan učitel je jediný "čistý" gay....Navíc je to v některých momentech velice vtipné!(2.2.2012)

 • sona123
  ****

  Nádhera!!! Film o hledání identity jednoho puberťáka (to by ještě nebyla novinka), který tápe a zkouší to, jak jen to jde, riskujíc neskutečně mnoho...ale je to těžké, protože sami rodiče také nemají úplně jasno v tom, co chtějí a jak se svým životem dál. Bylo to citlivé, kamera byla báječná, casting též a zcela dokonalá byla hudba, včetně onoho "love songu." A čím se to možná vymykalo bylo zejména pro mne nové téma, resp. myšlenka, která mne zatím příliš nezaměstnala - jaký život nabízejí alternativní rodiče svým dětem, které se samy musejí hledat a někam zařadit? Rodiče už mají jasno, vědí, kudy a samo že do toho zatáhnou i děti...ale ty se časem setkají s dětmi, které to mají jinak. A musí být jó silní, pokud si mají ustát to, co do nich vštěpovali rodiče. Tady to byl úplný mazec - kluk do svých asi 13 měl domácí vyučování, v životě nebyl v kolektivu - a pak se konečně dostane do třídy mezi puberťáky, kteří mu to opravdu neusnadňují. No, to mu rodiče opravdu prospěli... Jinak - Kaňaďani tu neskutečně zabodovali, moc se mi to líbilo.(2.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace