poster

Tajemství prstenu

 • Velká Británie

  Closing the Ring

Drama / Romantický

Velká Británie / Kanada / USA, 2007, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  S obdivuhodnou precizností napsaný a především zrežírovaný příběh, ve kterém nakonec nebyla ani jedna postava a ani jedna scéna navíc. Těžko hledat ta správná slova. Výkony všech zúčastněných neměly chybu, scénář byl tak neuvěřitelný a přitom tak obyčejný zároveň, každá minuta filmu odhalovala nový kousek velké skládačky, konci nescházelo dojetí, které ovšem nebylo nijak laciné… Bravo. Na souhru Shirley McLaine a Christopher Plummera byla radost pohledět, stejně jako na kreaci mého oblíbeného Peta Postlethwaita.(25.6.2012)

 • terunka003
  ***

  Romantické, smutné, silné × obvyklé téma, melancholické, utahané. Byl to hezký příběh, tří kamarádů, co odešli do války, jedné dívky, do které byli všichni zamilovaní. Aneb příběh o tom, jak nás minulost provází celý zbytek života a jak nás jednou dožene. Filmem se prolínají dvě časové roviny - minulost a přítomnost. Vše se sejde v závěru filmu. Příběh se odehrává v Americe a v Irsku, kde je děj stížen existencí skupiny IRA. Film pro každého kdo má aspoň trochu romantickou duši. Ethel Ann and Teddy..(5.4.2009)

 • Morholt
  ***

  Citovka, která občas zacházela až do extrému, ale dalo se to. Příběh ze současnosti byl šikovnými časovým skoky propleten s příběhem z let válečných a nakonec si sedla i ta severoirská rovina, která se mi zpočátku zdála až příliš košatá. Trochu míň cukru a kratší stopáž by z toho udělali ještě koukatelnější záležitost. 65%(28.9.2010)

 • Kaka
  ***

  Příliš sentimentu na příliš otřepané téma. I když tam stará škola Richard Attenborough fedruje kvalitní ingredience (herci, šikovně propletený a do sebe zapadající děj) poměrně pravidelně, neubráním se pocitu, že to bylo příliš ubrečené, nezáživné a hlavně neopodstatněné. Nebývale staromódní film, který už dnes nemá příliš velkou šanci oslovit širší divácké spektrum. Bohužel ani brnkání na romantickou strunu mi nesedlo a zdálo se mi trochu více těžkopádné než by bylo záhodno. Možná by neškodil přece jen ten odchod do důchodu pane režisére. Bylo to hodně znát.(21.12.2008)

 • mat.ilda
  *

  Už pokročilý věk filmové Ethel jemně varoval před stopáží delší, než budu schopna snést, což se vzhledem k tomu, že nebylo nač se dívat, ani co prožívat, ukázalo být správnou vizí... Současnost nabídla jen protivnou, nesympatickou vdovu, které ustavičně leze do zadku neúnavný nápadník, oddělený od trojlístku ctitelů z dob mládí a války (zřejmě všechny uhranula skutečnost, že tou dobou ještě stále do Branaganu nedorazil vynález podprsenky) a společně s irským hledačem prstenu, Irskou republikánskou armádou a opožděným vnukem belfastské vojenské šlapky si dýchavičně klestí cestu k podstatě Etheliny celoživotní vypruzenosti... K tomu nádavek špatně napsaných i obsazených postav (Neve Campbell bych ponechala jednou provždy vřískat pouze v nebezpečných hrách), vybavených nulovou vztahovou chemií a tupou zápletkou aspiruje na jeden z nejnezáživnějších příběhů o lásce a válce, vedle kterého je klasická steelovka stylizovaným artem, což jsem možná přehnala, ale každopádně má tu výhodu, že nemile nepřekvapí...(14.4.2014)