Tajemství prstenu

Closing the Ring

Drama / Romantický

Velká Británie / Kanada / USA, 2007, 119 min

S obdivuhodnou precizností napsaný a především zrežírovaný příběh, ve kterém nakonec nebyla ani jedna postava a ani jedna scéna navíc. Těžko hledat ta správná slova. Výkony všech zúčastněných neměly chybu, scénář byl tak neuvěřitelný a přitom tak obyčejný zároveň, každá minuta filmu odhalovala nový kousek velké skládačky, konci nescházelo dojetí, které ovšem nebylo nijak laciné… Bravo. Na souhru Shirley McLaine a Christopher Plummera byla radost pohledět, stejně jako na kreaci mého oblíbeného Peta Postlethwaita.(25.6.2012)

Romantické, smutné, silné × obvyklé téma, melancholické, utahané. Byl to hezký příběh, tří kamarádů, co odešli do války, jedné dívky, do které byli všichni zamilovaní. Aneb příběh o tom, jak nás minulost provází celý zbytek života a jak nás jednou dožene. Filmem se prolínají dvě časové roviny - minulost a přítomnost. Vše se sejde v závěru filmu. Příběh se odehrává v Americe a v Irsku, kde je děj stížen existencí skupiny IRA. Film pro každého kdo má aspoň trochu romantickou duši. Ethel Ann and Teddy..(5.4.2009)

Citovka, která občas zacházela až do extrému, ale dalo se to. Příběh ze současnosti byl šikovnými časovým skoky propleten s příběhem z let válečných a nakonec si sedla i ta severoirská rovina, která se mi zpočátku zdála až příliš košatá. Trochu míň cukru a kratší stopáž by z toho udělali ještě koukatelnější záležitost. 65%(28.9.2010)

Příliš sentimentu na příliš otřepané téma. I když tam stará škola Richard Attenborough fedruje kvalitní ingredience (herci, šikovně propletený a do sebe zapadající děj) poměrně pravidelně, neubráním se pocitu, že to bylo příliš ubrečené, nezáživné a hlavně neopodstatněné. Nebývale staromódní film, který už dnes nemá příliš velkou šanci oslovit širší divácké spektrum. Bohužel ani brnkání na romantickou strunu mi nesedlo a zdálo se mi trochu více těžkopádné než by bylo záhodno. Možná by neškodil přece jen ten odchod do důchodu pane režisére. Bylo to hodně znát.(21.12.2008)

• mat.ilda

Už pokročilý věk filmové Ethel jemně varoval před stopáží delší, než budu schopna snést, což se vzhledem k tomu, že nebylo nač se dívat, ani co prožívat, ukázalo být správnou vizí... Současnost nabídla jen protivnou, nesympatickou vdovu, které ustavičně leze do zadku neúnavný nápadník, oddělený od trojlístku ctitelů z dob mládí a války (zřejmě všechny uhranula skutečnost, že tou dobou ještě stále do Branaganu nedorazil vynález podprsenky) a společně s irským hledačem prstenu, Irskou republikánskou armádou a opožděným vnukem belfastské vojenské šlapky si dýchavičně klestí cestu k podstatě Etheliny celoživotní vypruzenosti... K tomu nádavek špatně napsaných i obsazených postav (Neve Campbell bych ponechala jednou provždy vřískat pouze v nebezpečných hrách), vybavených nulovou vztahovou chemií a tupou zápletkou aspiruje na jeden z nejnezáživnějších příběhů o lásce a válce, vedle kterého je klasická steelovka stylizovaným artem, což jsem možná přehnala, ale každopádně má tu výhodu, že nemile nepřekvapí...(14.4.2014)