poster

Tajemství prstenu

 • Velká Británie

  Closing the Ring

Drama / Romantický

Velká Británie / Kanada / USA, 2007, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  S obdivuhodnou precizností napsaný a především zrežírovaný příběh, ve kterém nakonec nebyla ani jedna postava a ani jedna scéna navíc. Těžko hledat ta správná slova. Výkony všech zúčastněných neměly chybu, scénář byl tak neuvěřitelný a přitom tak obyčejný zároveň, každá minuta filmu odhalovala nový kousek velké skládačky, konci nescházelo dojetí, které ovšem nebylo nijak laciné… Bravo. Na souhru Shirley McLaine a Christopher Plummera byla radost pohledět, stejně jako na kreaci mého oblíbeného Peta Postlethwaita.(25.6.2012)

 • gogo76
  ***

  Tajomstvo prsteňa som roky obchádzal v dvd požičovni, až som na to natrafil na stanici film+. Nakoniec to vôbec nebol zlý film, najviac som si užíval momentyv ktorých sa príbeh pekne prelínal s írskym Belfastom. Nadšený, ale chudobný chlapec z Belfastu , ktorého zaujíma všetko o lietadlách bol asi najzaujímavejšou postavou. Tesne po ňom ma najviac zaujal herec P. Postlethwaite , ktorý sa po dráme V mene otca stal mojim obľúbencom. Keby som tušil, že vo filme hrá aj on, určite by som si ho vyhľadal skôr. Obsadenie je celkovo dosť hviezdne, film poháňa príjemná hudba a príbeh je z kategórie prijateľných. Celkovo fajn na pozretie, ale na štyri hviezdy to nevidím. 60%.(7.12.2014)

 • mat.ilda
  *

  Už pokročilý věk filmové Ethel jemně varoval před stopáží delší, než budu schopna snést, což se vzhledem k tomu, že nebylo nač se dívat, ani co prožívat, ukázalo být správnou vizí... Současnost nabídla jen protivnou, nesympatickou vdovu, které ustavičně leze do zadku neúnavný nápadník, oddělený od trojlístku ctitelů z dob mládí a války (zřejmě všechny uhranula skutečnost, že tou dobou ještě stále do Branaganu nedorazil vynález podprsenky) a společně s irským hledačem prstenu, Irskou republikánskou armádou a opožděným vnukem belfastské vojenské šlapky si dýchavičně klestí cestu k podstatě Etheliny celoživotní vypruzenosti... K tomu nádavek špatně napsaných i obsazených postav (Neve Campbell bych ponechala jednou provždy vřískat pouze v nebezpečných hrách), vybavených nulovou vztahovou chemií a tupou zápletkou aspiruje na jeden z nejnezáživnějších příběhů o lásce a válce, vedle kterého je klasická steelovka stylizovaným artem, což jsem možná přehnala, ale každopádně má tu výhodu, že nemile nepřekvapí...(14.4.2014)

 • Big Bear
  ***

  Celkem zajímavý snímek odehrávající se v Belfastu ovládaném Irou. Díky nalezenému prstenu v lese na svahu kopce se retrospektivně přeneseme do USA, odkud se tři mladí Amíci chystají odjet válčit do Evropy. Na mne ten sentiment moc nepůsobil, ani blonďatá kštice jednoho z hrdinů. Připadal mi jako pravý árijec. Hudební doprovod byl příjemný a já chtě nechtě musím připočíst body za to, že film pojednává o letcích za druhé světové a že se v něm mihla B17. Za vidění to stojí, ale žádného Anglického pacienta ani Memphiskou krásku z toho nečekejte... * * *(4.4.2013)

 • SeanLSD
  ***

  Nebyť faktu, že som tak sentimentálny, a že som sa musel aj s kolegom ísť po filme strašne ožrať, aby som to vytriasol z hlavy, poviem, že bol ten film rozvláčny, uťahaný a sfušovaný, nesústredený a nedramatický. V poslednej tretine sa pridal pocit, že sa tým slimačím tempom blížime k niečomu prevratnému, čo nám zastaví srdce v hrudi a ochromí nás šokom, no napokon sme sa nedozvedeli vlastne nič tak prekvapivé, čo by sme viac-menej nevedeli od začiatku. Túžba po veľkej láske ( alebo láske akejkoľvek ) tak príbehu o trochu absurdnom dodržiavaní sľubov dávno minulých, pridáva väčšie sympatie, než by mu právom patrili. Nie preto, že sa takmer k nerozoznaniu podobá tisícom iných, podobných, ale že to okrem zmätkom zaváňajúcej roztrhanosti medzi rôznymi časmi a miestami nerobí nijak osobito, originálne ani pútavo. To zvláštne čaro a fungovanie, o ktorom sa tu píše, je len citovou zaangažovanosťou voči témam, na ktoré sme citliví. Nuž a ja nie som iný - práve naopak . . .(7.4.2008)