Reklama

Reklama

Pes kouše psa

(neoficiální název)
  • Hongkong Gou yao gou (více)

Obsahy(1)

Snímek o muži, který byl v mládí vychováván jako pes, musel bojovat o svůj holý život, o přežití. Postupem času jak stárnul se z něj stal poslušný zabiják, který plní rozkazy svého páníčka. Jedna zakázka se mu vymkne z rukou a šlape mu na paty policie. Všechno se mu ještě více zkomplikuje, když se na skládce seznámí s ženou, kterou tam její otec drží a zneužívá. Pomůže jí a dají se společně na útěk před policisty... (sheen)

(více)

Recenze (42)

EdaS 

všechny recenze uživatele

Hodně drsná a syrová podívaná je vlastně jednou velkou honičkou policajta a nájemného vraha, kteří jsou si podobnější, než by se mohlo zdát. Nečekejte žádnou velkou stylizaci, tady se jde hlavně po autentičnosti. Škoda je snad jedině dvojitého závěru, film mohl klidně skončit ve městě. Jinak samozřejmě palec nahoru. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Děj na první pohled asi zapůsobí jako kdyby to mělo být něco na způsob Utržený ze řetězu, ale neni tomu tak, tady se jedná o hodně syrovou záležitost, plnou drsných, nelítostných scén, která nese jasnej asijskej podpis, vůbec to nepůsobí jako americká jemná produkce, která se jen snaží vypadat drsně, ale od základů vlastně neni a to je u tohohle typu filmu jedině dobře, krom toho hlavní postava zabijáka neni nesvéprávná jako Jet-Li, jen nemá slitování a při zabíjení nevinných lidí ani na chvilku nezaváhá. Neni to dokonalý, ale podle mě je to hodně zajímavý ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Set-up príbehu o nemenovanom zabijakovi v cudziom meste, ktorý je po vykonaní práce následne stíhaný miestnym policajtom, film približuje k fámozne podobnému príbehu jednej noci v Hongkongu. Vďaka výbornej práci so svetlom a tieňom, premyslenou perspektívou v obraze a uhlami nasnímania je rovnako skvelé a presvedčivé aj vykreslenie zahnívajúcej metropoly ako nočnej mory plnej ľudského marazmu, skrz ktorej ulicami sa ako dva štvaví a zúriví psi stíhajú nájomný vrah s policajtom. Fatálnosť ich konania, ukazujúca paradoxne až ich príliš blízku podobnosť, speje k nezabudnuteľnému finále, ktoré však po ceste "peklom" žiaden raj neponúka. Extrémne drsný a nekompromisný thriller, ktorý nielen vďaka "romantickej vložke" v 3/4 filmu ponúka aj príval silných emócií je aj výpoveďou o živote, kde hnacím motorom je zaslepenosť pomstou a smutnej predurčenosti, resp. nemožnosti vykĺznúť zo zabehaných koľají. "Creatures live at the expense of other creatures". Jeden z najsilnejších filmových zážitkov v 2006. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Příznačnější název tenhle masakr mít ani nemohl. Kambodžský vrahoun, z kterého se ve vypjatých okamžicích stává agresívní pitbull (ať se na mě Jet nezlobí, ale přídomek "utržený z řetězu" si zaslouží někdo jiný) a stejně tak dovede být nelidsky chladnokrevný, proti policistovi, jenž se v honbě za zločincem neštítí ničeho. Oba mají přímočarý a brutální "tah na branku" a jednoho dovede zbrzdit jen ten druhý. Ona "romantická vložka" byla jediným momentem, kdy mi snímek milosrdně dovolil vydechnout. Dog Bite Dog je po Osoi hito a Oldboy dalším filmem, o němž mohu směle prohlásit, že jeho sledování mělo na mě stejné účinky jako rána kladivem do hlavy. Nářez. Dusný a surový. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Film není rozhodně to, co se z něj dělá. Zajímavé zpracování obrazu, světla nebo spíš temnoty, nezachrání v podstatě docela nudný příběh o pronásledování vraha. Vraha, který vyrůstal v nelidských podmínkách a nerozeznává vůbec hodnoty jako je soucit, dobro a zlo, dokonce snad ani necítí bolest jako běžný člověk ... Postupně se děj vyvine v podle mne běžný příběh o tom, jak chlapec, který to v dětství neměl lehké, dělal rošťárny a byly s ním problémy ... následovně potkal dívku, která mu změnila život a udělala z něj normálního hodného člověka ... Konec filmu mne nijak nezaskočil, přišel mi v rámci celého filmu docela srozumitelný. Nejdná se o akční film, není to žádný akční nářez, jak se může někomu zdát. Je to spíše docela roztahané filmové dílo vymykající se svým pojetím běžným žánrům, trochu filosofující, ovšem nejde nijak zvlášťe do hloubky. Herecké výkony jsou dosti nevýrazné. Technické zpracování výborné. Ovšem z námětu se dalo vytěžit daleko víc ... ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama