poster

Organizace Alfa: Hádův faktor (TV film)

 • Česko

  Hádův faktor

 • USA

  Covert One: The Hades Factor

 • Slovensko

  Operácia Hades

 • Slovensko

  Tajuplná Operácia Hádes

Thriller / Drama

USA, 2006, 2x80 min

 • blackJag
  ***

  "THIS VIRUS KILLS AND IT KILLS UGLY" Nezatížen knižní předlohou zasedl jsem k tomuto dvoudílnému televiznímu filmu bez předsudků a výsledný dojem jsem z něj nezískal nikterak špatný. Především první část, kdy se celá hra kolem smrtícího viru rozjíždí, působí velmi profesionálně a uceleně, s částí druhou je to pravda trošku horší. Tvůrcům snímku se nepodařilo udržet nastavený kurz a celé dílko tak v závěrečné fázi trochu ztrácí (formálně i obsahově). I přes tyto nedostatky se ale filmu po celou dobu svého trvání podařilo udržet můj zájem a pozornost, což jednoznačně musím přičíst k jeho plusům. Ne jednoho diváka také jistě potěší poměrně zvučné (čti známější) obsazení. V konfrontaci s filmovým Bournem (tedy dalším z Ludlumových hrdinů) HÁDŮV FAKTOR samozřejmě neobstojí, případný výsledek měření sil s podobnějším televizním projektem je už ale zcela jinou záležitostí. II Scénář: Elwood Reid (podle knižní předlohy COVERT ONE: THE HADES FACTOR /první kniha z celé série/ amerického spisovatele Gayle Lyndse, který napsal román na základě nepoužitých poznámek knižního hitmakera Roberta Ludluma). Hudba: J. Peter Robinson. 65%(7.8.2010)

 • EricNor
  ***

  Nevím, jestli jsem knížku četl, ale ten film se mi docela líbil. Nečekal jsem nic extra a tak to dopadlo dobře. Ludlum je prostě tak dobrý autor, že se podle něho snad nedá udělat špatný scénář. Je to špionážní thriler, ktrému něco chybí, ale jako tv film to ujde. Na druhý díl se sice těším, ale zas mám na úterý v plánu Dark Knighta.(6.8.2008)

 • klerik
  ***

  Slušný televízny film, plný agentov a sprisahaní. Herci sú sympatickí a veľmi dobre typovo vybratí. Napätie to trochu možno postráda, ale to hlavne pre svoju dĺžku. Zostrihanie na "normálnu" dĺžku by určite pomohlo - je zbytočné sledvať ako jednotlivé postavy prichádzajú v rozličnom čase na to isté. Do priemeru sa to však určite vmestí. Nedávno som videl filmík DIPLOMAT s podobnou atmosférou (a sympatickým obsadením) a v tomto súboji vyhráva Hades. Jason Bourne je určite iný level, ale toto v rámci žánru tiež neurazí...(8.9.2009)

 • honajz
  **

  Podobné filmy stojí a padají s motivací zainteresovaných postav, a samozřejmě se scénářem, který má divákovi nabízet různé možnosti interpretace, ale přitom jít stále za svým. Tady je všechno divné - teroristi infiltrují jen tak mírnyx týrnix nějakou černoškou přísně utajované vládní pracoviště, dokonce na pozici bezpečnosti, znají všechna hesla, dostanou se do přísně střeženého objektu, jakoby se nechumelilo, na druhou stranu americké bezpečnostní složky jsou tak tupé, že honí vlastní lidi, nemají dokonale zjištěnu minulost dvojitých tajných agentů a tvrdí, že jsou čistí, nedojde jim, že Smith nezmizel, ale že jim někdo stále nabourává systém, a to ani, když přijdou znovu o agenty. Jak se dostane hledaný tajný agent z Ameriky jen tak do Afghánistánu? Fakt snůška blábolů. Navíc divák netuší, kdo vlastně ten virus chce a proč, a jestli skutečně jde o to, aby se šířila pandemie po celých USA, proč potom existují protilátky, které v sobě měli ti vojáci atd. Dialogy typu „Už jsi tady? Co tady vlastně děláš?" jsou zde jak na běžícím pásu. Co je platné, že se kamera snaží kouzlit, jak může, že zde máme spoustu hezkých lokací, a dva agenty v podezření, když to prostě nedává smysl. Závěrečných 45 minut je zcela ubohých, klišé na klišé a zvrat ubohý (SPOILER: jak šéf farmaceutické firmy mohl kontaktovat někoho z přísně tajné organizace, a jak ten jeden člověk mohl zařídit tajnou operaci v Afghánistánu?). Při zpětném pohledu na příběh pak spousta věcí nedává smysl (SPOILERY: Proč musela černoška zabít jinou černošku, když ji šéf Covert One mohl po dohodě s Hasanem doporučit? Proč musel Hasan zabíjet doktorku, když ta vlastně na nic nepřišla? Proč Smith, který toho tolik ví, je pořád naživu? Atd.) Plus všechna ta klišé, že z rozpixelovaného obrázku průmyslové kamery lze přečíst SPZku nebo čísla na displeji mobilu.(4.1.2014)

 • kinderman
  ***

  Islámský terorismus, virová nákaza, zrada v řadách zpravodajské agentury a dva agenti, kteří si v tom kalupu mezi Berlínem, Paříží, Afghánistánem a Washingtonem snad ani nestačí odskočit v letadle na záchod. Hvězdička navíc za přítomnost M.Sorvinové, které od dob Replacement Killers lze věřit úspěšnou střelbu od boku.(13.12.2010)

 • - Snímek vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy (2000) Roberta Ludluma. (Olík)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace