poster

Organizace Alfa: Hádův faktor (TV film)

 • Česko

  Hádův faktor

 • USA

  Covert One: The Hades Factor

 • Slovensko

  Operácia Hades

 • Slovensko

  Tajuplná Operácia Hádes

Thriller / Drama

USA, 2006, 2x80 min

 • kinderman
  ***

  Islámský terorismus, virová nákaza, zrada v řadách zpravodajské agentury a dva agenti, kteří si v tom kalupu mezi Berlínem, Paříží, Afghánistánem a Washingtonem snad ani nestačí odskočit v letadle na záchod. Hvězdička navíc za přítomnost M.Sorvinové, které od dob Replacement Killers lze věřit úspěšnou střelbu od boku.(13.12.2010)

 • honajz
  **

  Podobné filmy stojí a padají s motivací zainteresovaných postav, a samozřejmě se scénářem, který má divákovi nabízet různé možnosti interpretace, ale přitom jít stále za svým. Tady je všechno divné - teroristi infiltrují jen tak mírnyx týrnix nějakou černoškou přísně utajované vládní pracoviště, dokonce na pozici bezpečnosti, znají všechna hesla, dostanou se do přísně střeženého objektu, jakoby se nechumelilo, na druhou stranu americké bezpečnostní složky jsou tak tupé, že honí vlastní lidi, nemají dokonale zjištěnu minulost dvojitých tajných agentů a tvrdí, že jsou čistí, nedojde jim, že Smith nezmizel, ale že jim někdo stále nabourává systém, a to ani, když přijdou znovu o agenty. Jak se dostane hledaný tajný agent z Ameriky jen tak do Afghánistánu? Fakt snůška blábolů. Navíc divák netuší, kdo vlastně ten virus chce a proč, a jestli skutečně jde o to, aby se šířila pandemie po celých USA, proč potom existují protilátky, které v sobě měli ti vojáci atd. Dialogy typu „Už jsi tady? Co tady vlastně děláš?" jsou zde jak na běžícím pásu. Co je platné, že se kamera snaží kouzlit, jak může, že zde máme spoustu hezkých lokací, a dva agenty v podezření, když to prostě nedává smysl. Závěrečných 45 minut je zcela ubohých, klišé na klišé a zvrat ubohý (SPOILER: jak šéf farmaceutické firmy mohl kontaktovat někoho z přísně tajné organizace, a jak ten jeden člověk mohl zařídit tajnou operaci v Afghánistánu?). Při zpětném pohledu na příběh pak spousta věcí nedává smysl (SPOILERY: Proč musela černoška zabít jinou černošku, když ji šéf Covert One mohl po dohodě s Hasanem doporučit? Proč musel Hasan zabíjet doktorku, když ta vlastně na nic nepřišla? Proč Smith, který toho tolik ví, je pořád naživu? Atd.) Plus všechna ta klišé, že z rozpixelovaného obrázku průmyslové kamery lze přečíst SPZku nebo čísla na displeji mobilu.(4.1.2014)

 • WinstonS
  *

  Výzva všem fanouškům Roberta Ludluma: řekněme své razantní a úderné NE všem pokusům prznit dílo našeho oblíbeného autora!(5.8.2008)

 • rt12
  *

  Velký propletenec (Arabové,Rusáci,Američani,Němci a VIRUS), z kterého se stal nepřesvědčivě zpracovaný, dlouhý blábol, bez špetky napínavosti.(14.3.2013)

 • Matli
  **

  Zbytečně dlouho řešenej problém, ikdyž děj není úplně marnej. Celkově nezáživné. 34%(15.12.2014)

 • - Snímek vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy (2000) Roberta Ludluma. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace