Šingecutan cukihime (TV seriál)

• japonský

真月譚 月姫

• japonský

Shingetsutan tsukihime

Tsukihime - Lunar Legend

Animovaný / Drama / Horor / Romantický

Japonsko, 2003, 12x24 min

Je skoro až osvěžující shlédnout anime, ve kterém zvítězí obsah nad formou, protože člověk je zvláště v této době zvyklý na přesně opačnou tendenci. Shingetsutan tsukihime je na tom ryze z technického hlediska i na dobu svého vzniku opravdu dost špatně, kresba je sterilní, animace statická a nedejbože aby došlo na nějakou akci, protože ta je vyloženě odlfáklá. Soundtrack je naštěstí povedený a daří se mu alespoň částečně napravit první dojem, který asi nebude u žádného diváka patřit k těm nejkladnějším. Hlavním tahákem celého seriálu je ale jednoznačně příběh, jež se rozvíjí a rozplétá výhradně za pomoci dobře napsaných dialogů, přičemž nabízí správně vybalancovanou směs mysterióznosti, dramatu i romantiky. **** Neměl jsem tu čest s herním originálem, ale v současnosti je na světě už i manga adaptace, která je oproti anime o dost rozsáhlejší, souboje jsou v ní výživnější a sem tam se objeví i nějaká ta komedie. Pokud se vám tedy seriál líbil, ale přišel vám přeci jen příliš krátký, nebo jste si třeba představovali odlišný konec, mohla by pro vás manga být zajímavou alternativou.(2.1.2012)

• Ceres

Anime, které je vážné a obejde se bez jakkýkoliv komediálních prvků, což je jedno z mála. Příběh je kvalitní a i soundtrack, který animé doprovází. Negativní stránka věci je, že je to příliš utahané i na těch 12 dílů, animace jen průměrná=nejajímavá, souboje je poskrovnu navíc opět nezajímavé, konec také příliš dobrý není. Jako celkově nic moc a to mě opening vždycky dobře naladil, ale bohužel, celkově je to průměr až lehký podprůměr. Na podívání dobré, ale jinak se nic nestane pokud tohle animé vynecháte:-) Za mě 45% a rozhodně přehodnoceno zde celkové hodnocení.(30.12.2010)

Tak tohle anime mě doopravdy po většinu doby štvalo. Jedním z důvodu byla nepříliš dobrá animace, tedy skoro žádná. Obrovská statičnost většiny scén začne po nějakou dobu lézt vcelku na nervy spolu s faktem, že se také většinu času nic moc neděje. Výsledný dojem je pak že i přes dvacetiminutovou délku epizod má člověk pocit, že jeden díl trvá dvojnásobek času. Jako klad mohu uvést skvělou zápletku, jenže postav se v seriálu vyskytuje poněkud více, a dvanáct dílu je příliš málo na objasnění všech rozeběhnutých příběhů a motivů konaní postav. Tahle mlhavost nás možná má donutit ke hraní stejnojmenné vizuální novely, ale kolik lidí to skutečně navnadí, vážně nevím. Dalším, a to rozhodujícím kladem je atmosféra některých scén, která je i přes častou statičnost vytvořena pomocí skvělé hudby, a soubojů, takže přihazuji poslední hvězdu a ukončuji komentář s celkovým hodnocením 50 % ps. pokud si chcete anime opravdu užít, nečtěte spoilerující komentář uživatele LordSnape.(29.12.2008)

Shingetsutan Tsukihime mě zaujalo jednak svou upírskou tématikou, tak zároveň i svým přístupem k příběhu kdy se dozvídáte fakta okolo hlavních postav postupně. To je výborné, jelikož ve všech 12ti dílech se něco děje a děj to krásně posouvá dopředu. Prakticky každý v tomto šíleném kolotoči má nějaké tajemství, nějakou skrytou úlohu nebo identitu. Na druhou stranu mě zklamala absence akčních scén. Ano pár jich tu je (2-3), ale buď jsou moc krátké nebo hrozně nezáživné. A i když se jedná o jakousi fůzi fantasy romantiky, tak konec tomu bohužel neodpovídá... Kdo má rád happy end, nechť v posledním díle zavře oči! 8/10(5.11.2007)

No toto ... dle většiny uživatelů asi nejsem zrovna cílovka. Můj hlavní problém byl ten, že i přesto, že má tento kousek jen 12 dílů, tak se děj táhl jako nudle z nosu. Celou dobu se skoro nic neděje, všichni jsou tajemní jak hrad v Karpatech, aby se to v posledních třech dílech začalo dávat nějakym způsobem do pohybu. A to mi opravdu nestačilo, navíc je konec těžce předvídatelný, takže ani na této frontě (mě) to nepřekvailo. Animace a kresba je taky spíš průměrná, což u 12ti dílného anime není zrovna fajn ... ale má to celkem sympatické OST, to se musí nechat... pokud se vám líbí klavír s houslemi, tak si tím můžete nabalzamovat ušiska. Ale dobry soundtrack dobré anime bohužel nedělá, tak snad u dalšího kousku z Type - Moon univerza budu mít větší kliku !(5.10.2014)