Epizody(10)

Od osudné chvíle, kdy předstíral vlastní smrt, uběhlo už deset let a Dexter Morgan (Michael C. Hall) se ukrývá daleko na severu. Prosluněné prostředí kosmopolitního Miami vyměnil za ospalou atmosféru malého městečka hluboko v mrazivých lesích státu New York. Pod falešným jménem Jim Lindsay pracuje jako prodavač v místním obchodě se sportovními a loveckými potřebami. A dokonce i pro něho platí rčení, že pod svícnem bývá největší tma. Zatímco Dexter úspěšně potlačuje vnitřní temnou touhu propadnout vraždění, udržuje romantický vztah s šéfkou policie Angelu Bishopovou (Julia Jonesová). Ale ta není jedinou ženou jeho nového života. Dextrova sestra Debra (Jennifer Carpenterová) je sice dlouho po smrti, ale v bratrových představách žije dál a často s ním rozmlouvá. Přesto se zdá, že hlavní hrdina drží věci pevně v rukou. Dokud se mu na nich nečekaně neobjeví nová krev. Když do městečka dorazí za záhadných okolností jeho dospívající syn Harrison (Jack Alcott), Dexter se začíná bát, že dědičný „temný pasažér“ uvězněný hluboko v jeho nitru znovu udeří. (TV Prima)

vyfuk

Dexter se vrací po skoro deseti letech, aby vlastně nám opět zlomil srdce. Tohle je v mnoha ohledech srdcovka, jenže poslední série, i když vypadala lukrativně mnohdy žije z toho, že vsází na jednoduché věci pojaté jako z béčkového Netflix seriálu. Rozhodně bych ale nemohl říct, že jsem se nebavil. Problém je opět poslední díl, který vše pohřbívá v tom, že je naprosto nelogický a rozumy tam rozdává postava, která do půlky série byla ultimátně nesympatická a psychopatická. Celkově je to dost zvláštní a hlavně i linka s Batistou je vlastně nedodělaná. Je možné, že jedna postava dostane vlastní seriál, ale jen z důvodu nesympatičnosti mě to mine. Návrat není k zahození, ale poslední díl jde dost mimo a tím pádem já jsem skoro více spokojenější bez této série. ()

Cappuccino

Verní nadšenci seriálu by mali dať pokračovaniu New Blood šancu napriek tomu, že má svoje chyby. Kvalitu prvých sérií, ktoré mali veľmi blízko ku genialite, však rozhodne netreba čakať. Definitívna rozlúčka s Dexterom nie je vôbec dokonalá a logické nezrovnalosti by rozhodne vydali aj na samostatný článok. Seriálu však nechýba napätie, kúsok (i keď nie úplne využitej) nostalgie a vynikajúca záporná postava. S prižmúrením oka preto New Blood dávam 7 z 10, i keď som dlhšie zvažoval zníženie o jeden bod. Bližšie som sa k New Blood rozpísal v recenzii. ()

Davies182

Takhle nějak si představuji téměř dokonalý epilog k jednomu z nejnapínavějších seriálů nové vlny 21. století. Sice to úplně nemá onu nervydrásající patinu jako téměř v každém díle prvních řad před dekádou, jinak je ale starý dobrý Dexter zase na chvíli přesně tam, kde jej Showtime a hlavně fanoušci chtěli a POTŘEBOVALI mít. Doufám, že to odstartuje novou vlnu minisérií k tomu nejlepšímu, co televizní tvorba US před více než deseti lety začala produkovat. ()

jakeer

SPOILERY. Touto návratovou minisériou som sa vrátil späť do vysokoškolských čias, keď som sa týždeň čo týždeň bál o život Dextera. Asi žiadny iný seriál mi také intenzívne emócie neprivodil, možno ešte Six Feet Under (kde hral hádajte kto). Z pôvodneho seriálu sa mi páčila narozdiel od mnohých fanúšikov každá jedna séria (jedna viac, iná menej), aj tá zatracovaná ôsma. Páčil sa mi príbeh okolo Dr. Vogel, jej strateného syna, vzťahu Dextera a Hannah (kde sa vyprofilovalo, že aj psychopat ako Dexter je schopný hlbokých citov, aj lásky) a aj s ukončením tej série som dokázal žiť. Po vzore Breaking Bad všetci čakali rovnaké možné zakončenie aj Dextera. No tu zomrela druhá najdôležitejšia postava - Dexterova sestra, na základe čoho si Dexter uvedomil, že jeho "dark passenger" je zhubou pre jeho najbližšie okolie a namiesto vysnívaného života s ďalšou sériovou vrahyňou a poloosirelým synom sa rozhodol nafingovať svoju smrť a utiahnuť sa do nejakého neurčitého zrubu. Veď to nie je až tak zlé, nie? New Blood začína práve tam, kde sme naposledy skončilo. Dozvedáme sa, kde sa to vlastne Dexter usadil a vybudoval si nový život. Tie prvé dve epizódy sú skvelým uvedením do deja a za mňa aj takou malou paródiou na idylické béčkové filmy z amerického malomesta, kde sa všetci majú radi a pomahájú si. Potom sa objaví stratený syn a bohužiaľ, aj "dark passenger". Postava Harrisona mi prišla silne štylizovaná, ale napokon poslúžila ako solídne pojítko medzi životom v Miami a Iron Lake. Záporák v podobe Kurta Caldwella by zahviezdil aj v najlepších rokoch seriálu. No a napokon tu máme záver. V podstate taký, aký očakávali iní fanúšikovia pre ôsmimi rokmi. Dexter čoby sériový vrah je odhalený a jeho predtým milujúce okolie mu ide po krku. Fanúšikovia chceli v tejto úlohe vidieť Batistu, Quinna, možno aj Masuku a iných špičkových kriminalistov z Floridy. Napokon je Bay Harbour Butcher odhalený mladou policajtkou zo zapadákova, ženou, príslušníčkou minority, osamelou matkou. V tomto je návratová miniséria poplatná dobe, v ktorej vznikla. Ale Dexter si za to môže sám - nemal venovať toľko úsilia, aby unikol svojej minulosti v Miami a potom si začať s policajtkou. Michael C. Hall v Colbertovej talk show povedal, že New Blood natočili, aby napravili pachuť v ústach fanúšikov, ktorá zostala po ôsmej sérii. Pre mňa bola celá New Blood päťhviezdičková, no po finále zas páli záha mňa. Záverečnú epizódu som si pustil s takými očakávaniami a zimomriavkami, ako už hádam desať rokov nie a napokon je pointou toho celého, že Harrison nie je až taký skazený ako Dexter (čo sa samozrejme korunuje popravou vlastného otca). Vražda Logana je síce silnou kávou, ktorá by akoby ani nepatrila do tejto série, celého seriálu a Dexterového charakteru. Stala sa pomyselným neuralgickým bodom, po ktorom bolo jasné, že iné východisko ako smrť neexistuje. A pritom to celé bola len skratka v uponáhľanom finále a mnohé otvorené veci ostali neuzavreté. No ale nejako sa to už celé skončiť muselo, tvorcovia majú od fanúšikov nadosmrti pokoj a ja som rád, že mi Showtime doprial takýto návrat môjho najmilovanejšieho seriálu všetkých čias a ani ten záver ma neodradí dať menej ako päť hviezd. Lebo Dexter. () (méně) (více)

Hitman_47

Seriál má celkem fajn tempo a atmošku ... ale nové postavy jsou těžce nesympatické a konec je tak debilní, že by takový konec nenapsal ani J. Nolan (i když tady to nekončí mimozemšťany, no). Doufám, že všichni, kdo pičovali na 8. sérku, tak po tomhle už konečně zavřou hubu. Třetí hvězdičkka je vyloženě jen ze soucitu. ()

• Kurt Caldwell (Clancy Brown) si na jukeboxu v hospodě pouští skladbu „Runaway“ od Dela Shannona. (hrumsrt)

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu