Dexter - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2006, 10 h 52 min (Minutáž: 51–58 min)

Tvůrci:

James Manos Jr.

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Daniel Licht

Michael C. Hall, Julie Benz, Jennifer Carpenter, Erik King, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Margo Martindale, Dominic Janes, (více)

Epizody(12)

Dexter Morgan - ve dne forenzní technik u policie v Miami a v noci nelítostný vrah.
Již v mládi pociťoval touhu zabíjet, ve které ho jeho adoptivní otec Harry podporoval. Dexter se však drží kodexu, který říká, že musí zabíjet jen lidi, na které zákon nedosáhne, anebo lidi, co proklouznou spravedlnosti. Dexter právě vyšetřuje případ vraha, který své oběti položil na určitá místa a na těchto místech není ani kapka krve, což Dextera naprosto fascinuje. Vrah nechá Dexterovi vzkaz, který říká něco ve smyslu "chceš si hrát?" a Dexter na hru přistoupí. (Varan)

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V 1. sérii pobavila Erin Daniels, čímž Showtime vyřešil vazbu s jiným seriálem ze své stáje, s The L Wordem. Leitmotiv s Dexterovým dětstvím a životním formujícím zážitkem (přirozeně plným krve) přešel plynule do 2. série... ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Prvá séria ponúkla ucelený a takmer do poslednej bodky premyslený príbeh. Perfektného hrdinu, alebo možno pre moralistov antihrdinu, vyberte si sami. Tém je tu na premýšľanie dostatok, pričom sa dotýkajú ako vzťahov, tak prípadu a všetko sa to nakoniec zmieša v jeden koherentný celok. Niektoré veci sa možno úplne nedomysleli, to nikto nehľadá vraha-manžela z polovice série? Prípadne si očas tvorcovia pomohli nejakou lacnejšou chybou inak dokonalého vraha, aby sa mohli posunúť vpred. Za tieto nedostatky asi percento dole. Osobne som vážne zvedavý, čo na nás majú tvorcovia pripravené ďalej. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Stejně jako před lety mě i tentokrát první sezóna seriálu naprosto vtáhla do děje. Znovu jsem se setkal se svými oblíbenými postavami, mrazivé momenty se střídaly s okamžiky dokonalého, cynického humoru, a protože mám k temným stránkám lidské povahy otevřený vztah, neměl jsem s postavou Dextera ani podruhé žádný větší problém, Rita, to už je jiný případ. ()

Makky

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chuťovka, ktorá mi dlho unikala. Úvod prvej série mi prišiel paradoxne najpríťažlivejší a omnoho zaujímavejší, ako jeho záver, kedy boli karty už na stole a len sme sledovali figúrky. Každopádne aj po záverečnej klapke skvelo rozohraná partia, ktorá sa, pevne verím, ešte len naplno rozbehne. ()

vurhor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vynikající představení jednoho z nejlepších příběhových seriálů. První série po většinu doby slouží jako skvělá expozice pro našeho milovaného Dextříka, která je ovšem chytře propojená s hlavní dějovou linií, jejímž středobodem je policejní hon na strašlivého Mrazákového vraha (The Ice Truck Killer), který patří mezi nejlepší a nejpůsobivější záporáky seriálu. Moc dobře ví, že Dexter je zabiják, přičemž v rámci svých vražd vyjevuje nejen jemu, ale i nám divákům skrytou pravdu o tom, co je vlastně ten Dexter Morgan zač a odkud se vzal. V rámci toho nám série představuje celou řadu skvělých nápadů a opravdu vtipných vnitřních monologů, které jsou v těch prvních sériích opravdu nejlepší. A atmosféra se zde dá vyloženě krájet. První série nám mimo jiné ukáže, že seriál se důkladně stará i o své vedlejší postavy. Nejsou to jen nějaké nezajímavé a bezduché skořápky, které mají svět našeho vrahouna jen trochu vyplnit, jsou to všechno charaktery s osobností, přičemž si mezi nimi rychle najdeme oblíbence. Batista, Doakes, Rita… Všechno to jsou charaktery s duší. A jelikož se celý seriál primárně soustředí pouze na jednu postavu, je to sakra působivé. ()

vnimatkrasu

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Musel jsem si po patnácti letech chvíli zvykat na tu nefilmově zvláštní kameru. Stejně tak na stalkování bez sociálních sítí, kvůli kterýmu Dexter působí ještě o kus starší, než je. Jenomže po pár dílech zvládne první řada zaháčkovat stejně jako před lety. Atmoškou. Donutama. Tím, jak to Michael C. Hall hraje tak divně, až to zavání genialitou. ()

CinemaRanger

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První řada příjemně překvapila. Jde o výbornou, velmi zábavnou a náležitě krvavou geniální kriminálku. Skvělí herci, parádní mrazivá atmosféra a výtečně gradované napětí. Najde se i trocha dobrého cynického humoru. Po scénaristické stránce špica. Tvůrci přesně ví, co dělají a mají to promyšlené už od začátku. ()

Stružák

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na svou dobu velice inovativní seriál, kterej ale baví i dneska. První série přinesla něco, co tu nebylo, napětí, skvělé herecké výkony, bezvadnou zápletku. I po 10 letech je první série naplněná akcí, dějem. A už od té první musím říct, jak mě na Dexterovi hrozně baví i ta umělecká stránka natáčení: skvělá kamera, střih, hra světla, všechno tohle mě tady hrozně baví. ()

Deyw

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Davam si rekapitulaci..timhle pro me zacal nejlepsi serial ever...mam ted vzpominky jak sem na to koukal jako na cerstvou novinku a na novej dil sem vzdy cekal do rana u pc...fenomen..nemam slov 11/10 ! ()

Dzoumen

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kvalitní seriál, který stojí za to zkouknout. Na tomhle seriálu nemám co vytknout postavy jsou super, příběh je super a vizuálně je to taky super. Tak dobrých seriálu je málo, což mě celkem mrzí. Dexter je takový seriál, do kterýho se zažijete a chcete se stále dívat na další epizody a takový seriály miluji, ale je jich bohužel menšina. 95% ()

Saroman

Dextera si snadno oblíbíte, to jo. Je to vcelku originální točit seriál o vrahovi. Zbytek mi tak nějak nesedl. Chytlavé to moc není, herci jsou povětšinou nezajímaví, příběh první série tak nějak jednotvarý. Soundtrack je jinak výborný a občasné citáty Dextera velmi pronikavé a pěkně řečené. Ano, líbilo se mi to, ale čekal jsem asi víc, než jen takovou osobitější kriminálku. // 75% ()

Ex1T

Začiatok a koniec prvej série sú neporovnateľné a nesmierne odlišné. Bohužiaľ, pilot mi prišiel nezaujímavý, no ponúkol nám hneď na začiatok spoznať hlavnú postavu, čo sa dialo vlastne postupne počas celej série. Dexterové zvyky, kódex, priateľka, nevlastná sestra, či brat ktorí učinili niektoré chvíle naozaj napínavé a dramatické. Posledné časti, kde sa blížilo finále prvej série mali len kúsok k dokonalosti. Som zvedavý čo nám ponúkne pokračovanie. ()