Reklama

Reklama

Dexter - Série 4

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 10 h 30 min (Minutáž: 49–57 min)

Tvůrci:

James Manos Jr.

Kamera:

Romeo Tirone

Hudba:

Daniel Licht

Hrají:

Michael C. Hall, Julie Benz, Jennifer Carpenter, Desmond Harrington, C.S. Lee, David Zayas, James Remar, John Lithgow, David Ramsey, (více)
(další profese)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Šest měsíců po konci 3. série jsou Dexter a Rita manželé a žijí v jiném domově se svým novým synem Harrisonem a jejími dětmi Astor a Codym. Dexter se pokouší přizpůsobit manželskému životu na předměstí, ale nyní, když je manžel a otec, je obtížné udržet si svůj dvojí život. Navíc se vrací agent FBI Frank Lundy, aby vypátral sériového vraha známého jako Trinity, který je na svobodě přes třicet let. Na pomoc si vyžádá Dextera a jeho forenzní schopnosti. (CinemaRanger)

(více)

Recenze (22)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ze všech čtyř sérií mě právě tato bavila nejvíc, důvodem byla určitě postava Arthura Mitchella, John Lithgow zase jednou naplno rozjel svůj talent skvěle zahrát vážně psychicky narušené individuum. Zaujaly mě ale i Debřiny exkurze do rodinné minulosti a Dexterův pokračující vnitřní boj, na druhou stranu mě dost otravovaly peripetie kolem vztahů na pracovišti, situaci ale naprosto zachránila jedna dobře mířená smrt, to byla úleva... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Čo sa týka vyrovnanosti epizód, ide možno o najsilnejšiu sériu. Čo sa týka paralel / kontrastov medzi vrahom a Dexterom, tak tam ide skutočne už o ťažké umenie a ako obvykle, tvorcovia uspeli. Čo sa týka milostných peripetií, kde sa to už začína krížiť ako sa len dá, tak tam by som osobne už ďalej nekombinoval a nechal veci do ďalších sérií tak, ako sú. No a samozrejme sa nedá nespomenúť ten šokantný záver, ktorý stavia celý Dexterov život úplne na hlavu. Normálne sa bojím si pozrieť otvarák piatej sezóny, musím trochu vychladnúť. John Lithgow si pochopiteľne zaslúži absolutórium, je dobré, že sa v seriáli objavila takáto herecká osobnosť a predviedla všetko, čo v nej je. ()

Reklama

CinemaRanger 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Páni! Po minulé slabší řadě přichází prozatím nejlepší série, která bezesporu vyrazí dech. (Jelikož jsem astmatik, měl jsem po ruce pro jistotu ventolin.) Geniální příběh se skvělou zápletkou, děsivým zabijákem a několika nečekanými zvraty. Co díl, to ku*evský napětí. Jsem velice spokojen, ale obávám se, že další řady už budou jen slabší a slabší. Laťka je teď nastavena příliš vysoko. ()

jakeer 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Asi najpamätnejšia a najoceňovanejšia séria Dextera. Mne osobne sa ešte o niečo viac ako celok páčila 2. séria. No v štvrtej sérii sú neuveriteľné nuansy. Cesta Dextera s manželkou, ktorá v aute počúva Karma Chameleon dokonale podrthuje to, ako je v manželstve pod papučou. Jeho riskovanie hlboko raní jeho rodinu. A záver poslednej epizódy je majstrovským dielom. SPOILER: Pozeral som rozhovor s Johnom Lithgowom (Trinity) a sám podotkol, že jeho posledné minúty života - rozhovor s Dexterom, ktorý ho už má na stole inak vyznie, keď spätne viete, že mu zabil manželku. Lithgow správne podotkol, že divák si bude určite predfinálnu scénu pretáčať a hľadať v nej (a správaní Trinityho) nový význam. Trinity vedomý si toho, že sú to jeho posledné chvíle sa zasmeje, lebo vie, že sa bude smiať ako posledný. Povedať, že Lithgow po roliach v béčkových sitcomoch ukázal aj dramatickú stránku svojho herectva by bolo šialene málo. Jeho prínos a dar seriálu sa nedá vyvážiť žiadnou Emmy, ktorú za to dostal. Všetka česť tvorcom seriálu, že mali ako obyčajne gule na veľké zásahy do deja. No v konečnom dôsledku (a to sa prejavilo až v nasledujúcich sériách) si Ritinou smrťou nepomohli. Kontrast medzi rodinným a tajným životom Dextera sa už nepodarilo nahradiť ničím iným. ()

vurhor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Čtvrtá série je seriálový fenomén. Tak skvělou kombinaci bravurní režisérské práce, scénáře, hereckých výkonů a opravdu mistrovského napětí se jen tak nevidí. Už hned od první epizody divák pozná, že ho čeká něco velkolepého. Největší hvězdou celé série je samozřejmě strašlivý Arthur Mitchell (Trinity Killer), nejděsivější a nejhrozivější protivník, jakému Dexter kdy čelil. I přestože je to ale záporák, série s ním skvěle pracuje jako s učitelem pro samotného Dextera, který se marně snaží najít rovnováhu mezi rodinným a pracovním životem. Nic však netrvá věčně, po nějaké době si oba půjdou zas po krku, díky čemuž se dočkáme jednoho z nejlepších a nejmrazivějších vrahounských bojů seriálu. Vada na kráse může být snad jen krapet mdlá pasáž někde veprostřed, sérii to ale nijak zvlášť neshazuje. Vrcholem série jsou ale poslední tři epizody. Dohromady je považuji za naprosto unikátní seriálový zážitek, který téměř nemá obdoby. Napětí je na nejvyšší úrovni, přičemž se diváka po celou dobu drží jako klíště. To vše zakončené jedním z největších šoků, co jsem při sledování nějakého seriálu kdy pocítil. Smrt Rity, charakteru, který divák vždy považoval za takové bezpečné útočiště před veškerými těmi hony na vrahy a další padouchy, je jedním z největších a nejpůsobivějších momentů celého seriálu. Geniálně (i když také smutně) zakončující nejen nejlepší sérii seriálu, ale i jednu z nejlepších sezón seriálové historie. ()

Galerie (125)

Reklama

Reklama