Sedmá série se hodně vrací do minulosti, ať již skrze sklíčko s krví nalezene Marií Laguertovou ve vyhořelém kostele na konci 6. série, což nás přivádí ještě mnohem hlouběji k seržantu Dokesovi alias Řezníkovi ze zálivu, skrze flashbacky Debry i Dextra z dětství či z Dextrova manželství (krátce se objeví i jeho 2 nevlastní děti) nebo pomocí propuštění základního tvůrce Dexterovy zvrhlé osobnosti - mafoše, který nechal zabít jeho matku a Dextra tím pokřtil v krvi. Zároveň jde série dost dopředu a vytváří mnoho možností pro pokračování - vztah s Hannou, potenciálně nedořešené věci s klanem Košků (sorry, píšu, jak slyším), vztah s Debrou a rozuzlení celé té patálie s Dexterovým odhalením.*******Jako celek je série opět o kousek slabší než předchozí. Tato sestupná tendence je sice pochopitelná (diváci a hlavně divačky si žádají vztahy a city a děti a psíky a kytičky a slunné pláže), ale stejně nechápu, jak to, že tento 5tisériový sešup už dávno neskončil u dna a pořád se na to dá koukat. Myslím, že scénáristé umně balancují na hraně slušného seriálu a TV srágory. Sem tam vykouzlí ždibec temnoty, tu vyvolají napětí či nejistotu (Hanna) a také se jim podařilo z děje téměř odstranit Harrisona, takže Dexter má neskutečně času na své věci, pokud ho zrovna nestalkuje Debra. Takže s přimhouřenýma oběma očima se na to dívat stále dá a jsem zvědav, jak děj uzavře (snad už opravdu poslední) osmá série. Detektivka to totiž už není ani smykem, thriller sem tam a telenovely mne nebaví.(13.2.2017)

Sedmá série je strašně překombinovaná. Je tu příběh, kterej se točí okolo Isaaca Sirka, je tu Hannah a je tu samozřejmě celej ten kolotoč okolo Dextra s Debrou a ještě navíc vyšetřování toho ohnivýho týpka. A do toho se ještě míchá LaGuerta... Některý díly jsou bezvadný (primárně 3. a 4.), jinak mi ale většina série připomínala nějakou telenovelu – ty vztahy se tu zkrátka řešej až zbytečně moc, na úkor nějaký detektivnější linky. Pravda ale je, že ten závěr (poslední dva tři díly) zase celou sérii zvednou o dost nahoru. Sedmá série je sice zatím nejhorší, ale pořád ještě stojí za to.(4.12.2016)