Siedma séria sa vymyká konceptu, už nemá svoj typický nepriateľský element vo forme nejakého sériového vraha. Nové tváre v podobe Raya Stevensona a Yvonne Strahovski neskutočne pomohli, obidvaja sú veľkí sympaťáci a túto sériu potiahli o stupeň vyššie. Osobne mi všetky linky veľmi sadli a bavil ma ich vývoj. Hannah je fantastická, LaGuerta šokovala a Debra smeruje do prdelky. Veľmi som zvedavý na koniec v podobe osmičky.(21.10.2018)

Abych byl upřímný, nemyslel jsem si, že by se průměrná známka po dvanácti epizodách dostala na pět hvězdiček, a přece se stalo. Asi to bylo tím, jak se tvůrcům podařilo propojit všechny důležité dějové linie, na druhou stranu mě dost štval Dexterův emocionální vývoj, který mi hodně kazil výsledný dojem. Kdyby se podařilo přitlumit romantickou linku, byl bych o výsledku mnohem přesvědčenější. 5*-(28.6.2019)

Sedmá série se hodně vrací do minulosti, ať již skrze sklíčko s krví nalezene Marií Laguertovou ve vyhořelém kostele na konci 6. série, což nás přivádí ještě mnohem hlouběji k seržantu Dokesovi alias Řezníkovi ze zálivu, skrze flashbacky Debry i Dextra z dětství či z Dextrova manželství (krátce se objeví i jeho 2 nevlastní děti) nebo pomocí propuštění základního tvůrce Dexterovy zvrhlé osobnosti - mafoše, který nechal zabít jeho matku a Dextra tím pokřtil v krvi. Zároveň jde série dost dopředu a vytváří mnoho možností pro pokračování - vztah s Hannou, potenciálně nedořešené věci s klanem Košků (sorry, píšu, jak slyším), vztah s Debrou a rozuzlení celé té patálie s Dexterovým odhalením.*******Jako celek je série opět o kousek slabší než předchozí. Tato sestupná tendence je sice pochopitelná (diváci a hlavně divačky si žádají vztahy a city a děti a psíky a kytičky a slunné pláže), ale stejně nechápu, jak to, že tento 5tisériový sešup už dávno neskončil u dna a pořád se na to dá koukat. Myslím, že scénáristé umně balancují na hraně slušného seriálu a TV srágory. Sem tam vykouzlí ždibec temnoty, tu vyvolají napětí či nejistotu (Hanna) a také se jim podařilo z děje téměř odstranit Harrisona, takže Dexter má neskutečně času na své věci, pokud ho zrovna nestalkuje Debra. Takže s přimhouřenýma oběma očima se na to dívat stále dá a jsem zvědav, jak děj uzavře (snad už opravdu poslední) osmá série. Detektivka to totiž už není ani smykem, thriller sem tam a telenovely mne nebaví.(13.2.2017)

Sedmá série je strašně překombinovaná. Je tu příběh, kterej se točí okolo Isaaca Sirka, je tu Hannah a je tu samozřejmě celej ten kolotoč okolo Dextra s Debrou a ještě navíc vyšetřování toho ohnivýho týpka. A do toho se ještě míchá LaGuerta... Některý díly jsou bezvadný (primárně 3. a 4.), jinak mi ale většina série připomínala nějakou telenovelu – ty vztahy se tu zkrátka řešej až zbytečně moc, na úkor nějaký detektivnější linky. Pravda ale je, že ten závěr (poslední dva tři díly) zase celou sérii zvednou o dost nahoru. Sedmá série je sice zatím nejhorší, ale pořád ještě stojí za to.(4.12.2016)

• NinadeL

Twist do 7. série už je tak dost výstřelem do tmy, celé se to už od konce dvojky točí v kruzích. Ale nakonec jsem mile překvapená z trojúhelníku Hannah-Dex-Deb. A i ten seňor Batista nafasoval důchod a kapitán LaGuerta pořádnou dávku toho, co si zasloužila.(9.1.2019)