Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

ORIN

"My name is Dexter, Dexter Morgan. I´m a serial killer." Pozn.: Musím uznat, že Michael C. Hall v druhé sérii dokonale předvádí, jaká je Dexter zrůda. Při mnoha jeho pohledech mě mrazilo (především v časté konfrontaci se seržantem Doaksem). Od třetí série kvalita výrazně klesá - nemastné, neslané. ()

gudaulin

Dexter je seriál, který stojí na charismatické postavě - od dob doktora Lectera se tu neobjevil tak zajímavý sériový vrah s tak dobře a divácky vděčně zkonstruovaným charakterem. Je tam všechno - napětí, zločiny, intriky, vášně, zvrhlost, zdařile napsané typizované postavy a řada nečekaných zvratů. Špičkový, rafinovaně strukturovaný komerční produkt, který boduje zejména díky atmosféře a vnitřním nezúčastněně ironickým komentářům Dextera. Máte rádi cool zábavu, provokaci, vybočení z šedi mainstreamu, ale zároveň nic hlubokomyslného a obtížně stravitelného? Sáhněte do Dexterovi. Tedy za předpokladu, že vám nevadí morální relativizace, která v seriálu zašla hodně daleko. Abyste rozuměli, Dexter je psychopat a sériový vrah, který má to štěstí, že pracuje jako forenzní vyšetřovatel pro miamskou policii a ze své pozice má jedinečnou možnost zametat po sobě stopy, nehledě na důvěrnou znalost policejních metod. Až na dva zmíněné drobné nedostatky je Dexter každým coulem sympaťák se slušným vychováním a pečlivě udržovaným zevnějškem, který upřímně slouží stát se normálním, založit rodinu a překonat svůj handicap. Zatím aspoň dodržuje kodex - mučí a zabíjí výhradně ty, kteří si to zaslouží. Tedy zločince a nemorální lidi. Aby to měl divák ještě jednodušší, jsou to lidé obecně nesympatičtí, navíc ukazovaní v nelichotivých situacích, zkrátka postavy, které vám nebudou chybět a nebudete s nimi soucítit. Dexterovy souboje s protivníky z podsvětí jsou napínavé stejně jako vědomí, že se Dexter pohybuje na nebezpečné půdě policejního okrsku a scénárista ho čas od času vystaví nebezpečné zkoušce. Pravda, z psychologického hlediska je koncept postavy naprosto nesmyslný, rozuzlení první série urážlivě hloupé, resp. jako by vypadlo ze ztřeštěné parodie. Úspěšná zápletka se ve všech sezónách neustále recykluje a závěr končí tím nejbanálnějším způsobem v momentě, kdy je publikum unavené a seriálu klesá sledovanost. Celkový dojem: 60 %. ()

whack

Ako by len bolo na svete pekne, keby sme tu mali zopár takých Dexterov. No nadšenie vyprchalo v posledných dieloch, kde z Dextera urobili magora a vraha nevinných, čím úplne otočili pointu prvých sérií. Poondiati americkí moralisti. ()

brit84

Nápad, udělat z policejního vyšetřovatele zároveň vraha, mě opravdu zaujal. Do Dextera se opravdu vžijete a prožíváte s ním každý snímek jeho života a zloduchům končícím pod jeho sekáčkem přejete jejich osud. Na filmech a seriálech mám ale rád "dotaženost" (pokud to odpovídá žánru, těžko budu hledat serióznost u Simpsonů:)). A bohužel se tu objevují místa, která přímo smrdí seriálovými "náhodami". Když to shrnu, například konec druhé série. Nechci spoilerovat, ale asi těžko má v zahraničí Dexter takové možnosti zbavit se těla, aniž by ho někdo viděl... ()

MoRTy

Vynikající. První dva / tři díly mě trochu trvalo než sem se do toho dostal a rozkoukal se, ale pak už to byla čistá jízda. Přirozený herecký výkony a dokonalej scénář dělaj z tohohle seriálu jednu z nejlepších záležitostí poslední doby. ()

Segrestor

Možná je příliš bizarní držet palce sériovému vrahovi, ale to je nejspíš to, co dělá z tohoto seriálu výjimečnou, populární a celkem diskutabilní záležitost poslední doby. Kdo miluje detektivky, tak se mu budou dělat bubliny u nosu, protože tohle je napínavé jako prase a to vůbec netuším, jak obyčejně lze prasata napínat. UPDATE 27. 5. 2015: Jelikož vím, že všichni rádi čtou dlouhé komentáře, tak jsem se rozhodl důkladněji rozebrat jednotlivé série. Samozřejmě to prozrazuje děj i konec celé detektivky. PRVNÍ. 5* Seznámení s hlavními figurkami proběhne poměrně svižně a nenásilně. Od třetího dílu vás začnou pomalu a jistě zajímat a ke konci vám už samotný Dexter přiroste natolik k srdci, že už netrpělivě vyhlížíte další pokračování. Zjistíte, že jste svědky dramaticky kvalitního seriálu, který z televizní selanky vystupuje (kromě samotného téma) i zobrazováním bizarních vražd. DRUHÁ. 5* Pokud vám konec první sezóny přišel neskutečně napínavý, v druhé sezoně zjistíte, že to ještě nic nebylo. Zde si tvůrci už vyloženě hrají s vašimi nervy. Aby ne. Miláčkovi Dexterovi jsou objeveny téměř všechny mrtvoly, které dosud zdárně odhazoval do moře. (Anti)hrdina má teď za prdelí pěkně horkou koudel, zvlášť, když se jeho sestra Debra začala tahat s postarším agentem FBI, specialistou na tento „úlovek“. Na paty mu ale mnohem více šlape kolega, drsný seržant Doakes. Do toho se Dex zaplete s dalším sociopatem, žhářkou Lilou. On to samozřejmě vše bravurně vyřeší. Prostě všechny zabije. Dobře nejspíš chápe, že nejlepší obranou je protiútok. Byly to nervy a laťka zdvižená hodně vysoko. TŘETÍ. 4* Bylo otázkou, s čím přijdou tvůrci nyní, pokud by chtěli překonat výborné téma "odhalení Dextera". A přišli. Našli mu kamaráda, který by s ním hrozně rád vraždil v tandemu. Proč ne, navíc sám pan státní návladní, že ano?! Vysoká hra patriotů však končí jednoduše. Návladní Miguel Prado umírá a Elvíra se Soňou dožívají svůj život na statku v Cáchách. Karel se stal plukovníkem a jeho syn Bedřich byl přijat na hospodářskou školu. Šílenství Žofiino je tedy jediným tragickým tónem v celém tak rozmarném příběhu. ČTVRTÁ. 5* Protihráčem „Řezníkovi ze zálivu“ se stává vrah jménem Trinity. Je to chladnokrevný killer, který však na rozdíl od toho našeho vraždí pouze nevinné ženy a sprchuje se vařící vodou. Má však skvělé krytí a je vskutku nevypočitatelný. A než se Dexter naděje, Trinity zabíjí jeho manželku Ritu. Závěr této sezony je jářku strhující. Co si teď "řezník" počne s fakany na krku, že? PÁTÁ 3* Tato sezóna působí jen jako normální pokračování dobře rozjeté partie. Nepřináší nic, co jsme ještě neviděli, ani nevrhá hrdinu do natolik kritických situací, abychom se v nervech dávili popkornem. Najde si novou kamarádku, za prdelí má soukromé očko, hlavní protivník opět není jen tak někdo... Problémy se zase kupí a milý Dexter to znovu vyřeší po svém, všechny rozseká na kousky a hodí do moře. No bóže. Zde jsem i seriál přestal sledovat a dlouhý čas ho udatně ignoroval. Ale resty se musí dohánět a tak: ŠESTÁ 5* Říkal jsem si, kam ho cesty páně zavedou po pěti letech řádění v ulicích města, zda najde ještě víc super tvrdšího protivníka, a ono se tak vážně stalo. Duo podivínů, náboženských fanatiků, velice rádo aranžuje mrtvoly dle biblických výjevů a detektivové z Metro Miamy mají o zábavu postaráno. Dex koketuje s náboženstvím, což nádherně posouvá jeho charakter ve vývoji. Byla to lahůdka a finále, kdy byl odhalen Debrou... co vám budu povídat. Byla to pravá seriálová orgie. Co teď bude, když TO zjistila, že jo? SEDMÁ 3* Události na sebe nedají dlouho čekat a Debra, psychicky destabilizovaná kvůli hrůznému zjištění, padá do propasti osobní krize identity. Náš zabiják se bincá od rohu k rohu, žehlí problémy, dál si dělá svoje, a čeká, jak se co vyvine. Celá šou působí, jako kdyby tvůrcům docházel dech, jak se tak říká. Sice se opět zamiluje a to rovnou do sériové vražedkyně, ale to není právě nic nového, to už jsme viděli ve „dvojce“. Navíc se zdá, že se v této řadě objevuje mnohem víc dějově logických chyb, než obvykle. OSMÁ 5* Poslední sezóna završuje všechny předchozí, je důstojným zakončením. Miamy se stává pro Dextera horkou půdou a tak hodlá zmizet i se svou milou a outěžkem do Argentiny. V cestě mu však brání vražedná povinnost, sprovodit ze světa sobě rovného zabijáka, syna psycholožky Vogelové, která onehdy stála u stvoření jeho kodexu zabíjení. Stejná pravidla u svého syna však nezvládla a tak se jí to nyní vrací jako bumerang a synátor jí za to podřízne hrdlo. Finále nabírá neúprosné tempo a souboj s časem se obrací proti Dexterovi. Co bravurně zvládal v předchozích dobách, teď pokazí a stojí to život jeho sestry Deb. Opouští svou milou a syna. Stane se z něj osamělý vlk. Co lepšího bychom mohli přát, že? Osm let uteklo jako voda a fanoušci žánru mohou marně vyhlížet seriál, který by se alespoň tomuto trochu přiblížil. Dlužno dodat, že zakončení bylo velmi chytré. Svou postavu úplně vyřídili, ukončili, a přesto ji nechali žít a my můžeme už jen domýšlet, zda vraždí padouchy dál. () (méně) (více)

Dudek

Seriál, který mě získával velmi pomalu, přesto jsem si však na něm vybudoval jistý druh závislosti. Prvních pár epizod mi nepřišlo nijak zajímavých, spíše jsem byl odrazen od dalšího sledování, ale pak nastala rapidní změna. Seriál dostal spád a Dexterova fascinace "Mrazákovým vrahem" přešla i na mě. Pomalu, ale jistě, jsem začal propadat Dextrovu světu, což je mimochodem velmi zvláštní, protože hrdina samotný mě zase tak moc nezaujal. Nejdříve jsem s oblíbil podezřívavého Doakese, který v Dextrovi hned odhalil bezemotivní 'monstrum' a obohacuje děj povedenými sarkastickými hláškami a poté jsem začal propadat i ostatním postavám, z nichž každá má zajímavý život. Postupem času se mi začala líbil i práve tvůrců, ať je to zdánlivě nehodící se hudební složka, která perfektním způsobem podbarvuje "zvrácenost" hlavního hrdiny nebo jemný smysl pro detail a vlastní přůběh v každé epizodě. Perfektní je třeba i postupné seznamování s "Mrazákovým vrahem", už při prvním příchodu na scénu naznačují tvůrci jemně divákovi, že tenhle člověk nebude úplně v pořádku, v další epizodě je již téměř jisté, že se jedná o vraha a dochází tak k perfektní situaci, kdy divák ví více než hrdinové, ale přesto to není taková ta křečovitá situace, jako když má někdo v zádech vraha a vás neskutečně štve, že o tom neví... O epizodu později již není pochybností o tom, že náš tip byl zcela pravdivý, tvůrci identitu vraha již nijak netají, spíše nám neustále potvrzují, že je to opravdu on... A víte co? Nám je tato postava stále sympatická, hledáme její motivaci a spolu s Dexterem pomalu procházíme jednotlivé stopy až nám konečně dojde proč to všechno dělá. Je to magické, zatímco Dexter hledá ve stopách kdo je vrah, divák se může soustředit právě jen na ten motiv... Úžasné. Velmi povedený seriál, který v několika momentech vyloženě exceluje a překvapuje svou genialitou, na druhou stranu občas někdy klame tělem. Miluji momenty, kdy Dexter mluví se svým psychologem nebo v pozdější fázi s "Mrazákovým vrahem". Tohle hledání identity je úžasným podtržením celého díla. ___ Po polovině třetí série snižuji hodnocení a přestávám sledovat. ()

Sarkastic

(Viděno kompletních 9 sérií) Tvůrci seriálu ví, jak na diváka, a umí ho dostat tam, kam chtějí, takže hltá díl za dílem a stále nemá dost. Dexter je bez nadsázky 1 z nejpropracovanějších a nejsympatičtějších seriálových postav vůbec. Fandíte mu, žerete jeho vnitřní ironické, cynické poznámky („Debra už nemůže spát v prázdném domě. Vlastně skoro vůbec nespí. To se asi stává, když se vás snoubenec snaží rozřezat na malé kousky.“), objevujete jeho osobnost a vytváříte si k němu neobyčejný vztah. Samotnou kapitolou jsou velmi dobře napsaní záporáci, mně osobně přišel nejstylovější hned první z nich, Ice Truck Killer. Seriál si po celou dobu drží svou úroveň, i když samozřejmě někdy zakolísá a původní konec (8. série), působí malinko bezradně. O to víc jsem byl zvědavý na New Blood. Těch 8 let změnilo mnohé, přesto po pár dílech cítíte toho starého dobrého Dextera, i když teplo vystřídá mrazivá zima. A definitivní konec? Těžko soudit jistá rozhodnutí, přesto je ten závěr dost symbolický a jde o dobrou nápravu toho původního. ()

Gilmour93

Čtyři lopatky svištící vzduchem současné seriálové produkce - jedna je Harryho kodexem usměrněná potřeba zabíjet, druhá černý humor, třetí psychologické podkreslení vnitřními monology a ta poslední je skutečnost, že cákance krve nikdy nelžou. To je floridský Boží mlýn Dexter Morgan. A že se vlastně jedná o glorifikaci vraždění, ať už jsou motiv a pohnutky jakékoliv? Pokud by se jednalo o mé blízké, pomohl bych bez mrknutí oka zastrčit flexu do zásuvky.. ()

Tuxedo

1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 80%, 4. série - 70% 5. série - 60% 6. série 7 dílů - 30%, tímto se seriálem končím! ()

TheDarKnig

No jedno je jisté, Dexter je stokrát lepší než všechny CSI a další kriminální seriály dohromady. A plus má super hlavního hrdinu, o kterém se těm ostatním může leda tak zdát (Miluju ty jeho myšlenky..). Nechci říct že Dexter je úplně bezchybný, snad jsou některé díly nudnější a méně povedené, ale u kterého seriálu ne. Prostě naprostá špica. A to intro je fakt povedené...5 update: Do háje ještě ani jeden díl mě nezklamal. Na tom je fakt něco temnýho..Každý díl dokáže překvapit, každý navnadit na další dívání. Zrovna dneska sem dal tři díly za sebou. Prostě Dexter mi absolutně přirostl k srdci možné SPOILERY 1.SEZONA: seznameni s Dexterem, dokonale tajemny vrah, o kterem byste to nikdy nerekli a ten zaver... 2.SEZONA: pro me asi nejlepsi, hlavne teda kvuli tomu, ze vrah je zastoupen samotnym Dexterem, takze to dava misto na mnou velmi oblibene tema, taky souboj Dexter vs Doakes je super, Lila je fuckin bitch a agent Lundy ma charisma 3.SEZONA: trochu vic rodiny, trochu mene vrazd, ale stejne stale nadprumer, protoze myslenkovych pochodu je stejne hodne... a Miguel je borec, ktereho sem mel rad, ale pak sem mu to pral. A posledni dil rulez.. 4.SEZONA: Začínají se tu objevovat nějaké podivné chyby, někdy takové, že je prostě nelze hodit na unavenost Dexe, ale Trinity je tak dokonalý záporák, že tuhle sezonu vyzdvihuje o dva stupně minimálně. A závěrečný cliffhange, nu, takový zvrat tu ještě nebyl.. 5. SEZONA: tak po minulém vrcholu, co se sil zla týče, mi tahle partička nesedla, vztah se Stiles nicméně přinesl tu potřebnou novou krev (ehm, tady snad i doslova) a vyrovnávání se z osudem taky není nejhorší, ale ve srovnání s ostatními hned vedle doposud nejhorší 3. série.. 6. SEZONA: Nu a je tu zase návrat na vrchol, pointa sice pro mnohé byla uhodnutelná a tak jsem ji odhalil i já, ale snaha o originalitu se nezapře. Tvůrci začínají být čím dál odváznější co se vztahů v rodině týče, objeví se i duchové minulosti a závěr zase posadí na zadek. Apokalypse is here!! 7. SEZONA: ()

TeeAge

|| Scenár: Jeff Lindsay, James Manos Jr., ... | Hudba: Daniel Licht, Rolfe Kent | Produkcia: Robert Lloyd Lewis, Lauren Gussis, Drew Z. Greenberg | Distribúcia: CBS Television Distribution || Seriál, ktorý kúsok po kúsku rastie, vyvýja sa, až v 6. epizóde dosiahne svôj vrchol napätia a filmárskej dokonalosti. Seriál, ktorý dokázal udržať všetky svoje kvality neuveriteľných osmem rokov! Neskutočná invenčnosť, jedinečnosť a krása. Dexter. Najnapínavejší počin, aký som kedy videl! s01: 100% | s02: 95% | s03: 90% | s04: 100% | s05: 90% | s06: 90% | s07: 95% | s08: 90%. | ()

molotov

Dokoukána první série a jsem maximálně nadšen. Strhující a návyková podívaná. Hned se juknu na druhou sérii. Must see! Po druhé sérii závislost ještě stoupla a nemůžu se dočkat třetí série. Čekání mi snad zkrátí knihy od Jeffa Lindsay, podle kterých seriál vznikl. ()

Hellboy

Jeden z nejlepších a nejnapínavějších seriálů, co se právě vysílaj. Samotný Dexter vás okamžitě okouzlí navzdory faktu, že je masový vrah a budete mu držet palce za jakýchkoliv okolností. První série je výtečná včetně závěru, což není tak úplně běžné a proto, navzdory menším výtkám si zaslouží jasných 5 *****. Něco takového tu totiž už dlouho nebylo - seriál ne pro děti, který po chvíli nezblbne. Druhá série je díkybohu taky dost dobrá, ikdyž v její první půlce je tempo poněkud slabší. Od osmého dílu se to ale neuvěřitelně rozjede a je tu zase Dexter v plné parádě! Tohle je v dnešní době naprostý unikát, takže přes menší chyby si zaslouží za svou odlišnost a originalitu 5*****! ()

3DD!3

První řada: DEXTER není ten typ seriálu, který si vás získá hned od prvního okamžiku, ale čím více se do jeho světa propadáte, tím lepší to je. Hlavním kladem je prvotní myšlenka. Sériový vrah bez emocí co předstírá, že je "normální" a pracuje jako specialista na krev pro Miamskou policii. Geniální! Jak prosté a přesto je to něco, co tady ještě v seriálovém prostředí nebylo. Michael C. Hall má navíc talent a jeho DEXTER je sympaťák i když zrovna krájí na kusy třeba svého psychiatra. Problém je však s ostatními postavami. Některé jsou hodně otravné (hlavně Dextrova sestra mi občas pila krev), některé jsou fajn (Dexův táta, ujetý číňan nebo pohodový Angel), ale většina jich je nudných. S přibývajícími díly se to trochu zlepšuje, ale na Dextra a jeho Max Payneovské hlášky nemají. Ještě bych chtěl poděkovat Farsovi za to, že mi tenhle seriál doporučil. Jsem zvědavý co přenese druhá řada... Řada druhá: Jestli vydrží stupňující se tendence tak tady budeme mít nejlepší nebo spíš nejkvalitnější seriál všech dob. Několik zvratů za každý díl, čím dál lépe se rozvíjející zápletka. To je jako sen ze kterého se člověk nechce probudit. Životy jiných před vámi nabývají skutečných tvarů a vy zjišťujete, že nehodnotíte herecké výkony a nenimráte se v logice. Všechno je uvěřitelné a zapadá do sebe jako puzzle, které jste jako dítě skládali. Michael C. Hall je DEXTER a příběh, který se odehrál během druhé řady patří, nebo spíš je to nejlepší co jsem na seriálovém poli zatím viděl. Třetí sezóna byla nedávno potvrzena a já už se těším. A těším se opravdu moc... Řada třetí: Po druhou sérií vysoko nastavené laťce jsem nečekal, že by nové díly byly lepší, ale doufal jsem, že si přeci jen udrží svou kvalitu. To se tvůrcům povedlo. Díky bohu. Navíc se Dexter pouští neočekávanými zákoutími a téma "přátelství", které bylo pro tuhle řadu hlavní, získává novou, jinou perspektivu. Michael C. Hall je stejně vynikající jako vždy, ale jsem rád, že i ostatní postavy dostávají lepší příležitosti k tomu projevit se. Jindy otravná LaGuertová byla vcelku příjemná a Vincovi příhody jsou čím dál lepší. Navíc Dexův nový právnický kamarád (výborný Jimmy Smits) ukazuje kousek po kousku svou pravou tvář. Jediné co mě štve je , že musím zase rok čekat. Je to jako když dobrý kamarád odjede na nějakou dobu pryč a začne vám chybět. Čtvrtá řada získala ve finále jasný směr a já jsem vážně zvědavý jak se s tím Dexter popere. Tak za rok na viděnou...Čtvrtá řada: Rok se s rokem sešel a čerstvý ženáč Dexter má za sebou pěkně pekelné období. Rodina mu bere všechen čas a on zoufale nestíhá. Letos se v seriálu opravdu šlapalo na plyn. Každý díl je doslova nacpaný k prasknutí událostmi, překvapivými zvraty a atmosférou, která se doslova dá krájet. Třetí série jela oproti téhle na volnoběh, to mi věřte. Hodně pěkně je pečováno i o vedlejší postavy, Deb i Quinn mají skvělé příběhové linky a letošní zabiják John "Trinity" Lithgow patří k trumfům téhle sezóny. Poslední díl je emocionální smršť ze které se pomalu vzpamatovám těmito řádky a závěr je poetičnost sama. I přesto jsem se cítil tak nějak... smutný. Pátá řada: Člověk by řekl, že po těch sračkách, kterýma Dex prošel ho tvůrci nechají chvilku odpočinout (v pokoji), ale oni mu udělají takovou sviňárnu. Tentokrát se netlačí tak na pilu jako u čtverky a spíš se hraje na komornější nástroje. Deb nám pomalu dospívá, jsem zvědavý kdy nechají padnout ten Damoklův meč, který se nad sourozeneckým vstahem vznáší už od začátku série. Quinn vyrostl v parádní postavu, hodně jsem si ho v páté řadě oblíbil a docela by mě zajímalo jak se pro něj bude vyvíjet další řada. Nově příchozí Lumen, v podání mojí oblíbené Julie Stiles, je vítaným zpestřením v Dexterově životě a hnacím motorem celé série. Zajímalo by mě s čím příjdou příště. Připadá mi, že už Dexterovi můžou vzít jenom jednu věc a to se v televizi nikdy nestane. To by neprošlo. Nebo že by...? Šestá řada: Takhle zprasit potenciálně nejlepší námět na sezónu. Konec světa, Bůh, otcovství. Ingredience tu byly, ale někdo nedělal svoji práci tak jak měl. Scénáristi se v honbě za senzacemi v druhé půlce řady rozběhli nelogickými cestami. Dexter je neopatrný a až nepatřičně emocionální, postavy se chovají divně. První půlka má perfektní rozjezd. Nějákých pět dílů je ukázkových, o to větší pád na hubu jsou ty další. Deb se od té chvíle mění na ubrečenou kňochtu což jí nesedí, Quinn je super (ale má málo prostoru), nováček Mike je pak najednou do počtu. A teď k záporákům/záporákovi. Slibný plán dvojce vrahů, žáka a učedníka je zadupán klišoidním zvratem a nezvyklým prodlužováním existence Trevise. Starý Dexter by byl s tímhle párem hotový raz dva.Proč? Protože neměl emoce. Závěr pak konečně přinesl to na co všichni čekali, ale udělal to tak babrácky předvídatelně, že finále páte řady proti tomu vypadá jako geniální psaní. No doufám že si seriál sedmou řadou spraví reputaci, protože takovou nedbalost si Dex nezaslouží. To by se mu ani trochu nelíbilo. Sedmá řada: Konečně je Deb zatažena do víru Dexterova tajemného řádění a tvůrci znovu tnou do živého, hlavně v závěru téhle sezóny. Hlavní záporáci tu vlastně ani nejsou záporáci, Dexter je v porovnání s nimi nezměrně větší svině. Vždyť to uzná i hlavní zlé maestro téhle řady ukrajinský mytič Issac Sirko (výborný Ray Stevenson), jehož předčasný odchod jsem nesl s nezvyklým smutkem. Druhý záporák je tu slečna Hannah, jejíž osud jsem (pitomá, paličatá Deb!) sice nepředvídal, ale je dost zdařilý a doufám, že jsme ji neviděli naposled. Celá tahle série si drží hodně vysokou kvalitu a na to už je to sedm let co Dex krájí lidi je až nečekaně vynalézavá a svěží. V závěru se vrací hodně do mé "all time favourite" druhé řady, ale i celý ukrajinský úvod byl vydařený a nebál bych se říct knižní. Má to příběh, děj, napětí a určitou dávku reality, která se v šesté řadě ztratila. Napravená reputace, výborný a slibný závěr. Nemůžu se dočkat osmé řady. Tak o tomhle to bylo? Najít své lidství je nahouby? Docela depresivní. Osmá řada: Měla zajímavý nápad v návratu Dexterovy stvořitelky a do toho podle vzoru řady předchozí míchala různé ingredience z řad předcházejících. Situace okolo Deb vedla k docela zajímavých událostem a vrah co vydlabává mozek je poměrně originální. Všechno bylo fajn. Jen znovu poslední řada ukazovala Dextera chybujícího, ale teď alespoň schopného si to uvědomit, až se ve finále zachoval jako psychopat/člověk dohromady. Unikát. Dexter. Docela mě to i dojalo. () (méně) (více)

hellstruck

The problem with me being a serial killer..... you're not allowed to start sentences with, the problem with me being a serial killer. Řekněte někomu nezasvěcenému, že váš nejoblíbenější seriál je o sériovém vrahovi a věnuje vám hloubavý pohled "ty nejsi normální". Ale Dexter je zkrátka neotřelý, napínavý seriál, který se bere vážně a zároveň není díl, u kterého bych se od srdce nezasmála. Navíc si drží kvalitu po celých sedm sérií (jen v té poslední to trochu zaskřípalo) což už opravdu o něčem svědčí. Michael C.Hall jako "the blood guy" je však to druhé nejlepší, co nám seriál mohl naservírovat, protože Jennifer Carpenter v roli jeho sestry s prořízlou hubou ho v posledních sériích hravě zastínila. Stručně a jasně, velice návykové. Finále: Netvrdím, že bylo podle mých představ, ale proto přeci nebudu snižovat hodnocení. Tak se mi zdá, že lidé by se nespokojili s ničím už z principu, protože "osmá série přece nestála za moc". Pro mě byla jednou z nejlepších minimálně co se týče vztahu Debry a Dextera a přestože se původně po shlédnutí dostavilo menší zklamání, nakonec musím říct, že do sebe všechno zapadá jak má.. a Dexter stále zůstává nadprůměrným seriálem s nadprůměrným zakončením. Oblíbené postavy: Dexter, Debra, Rita. Oblíbená série: Druhá Oblíbený záporák: Lila. PS:Nepleťte si prosím masového vraha se sériovým, obojí je něco zcela jiného :))) ()

Spiker01

Dlouho jsem tento seriál nesnášel. Jenže pak do mě kámoška pořád rejpala (a já jí za to strašně děkuju), jakej je to super seriál a že sedne i mně. A přesně tak se taky stalo. Nechce se mi zde vypisovat dojmy z jednotlivých sérií, jen chci říct, že mě naprosto nadchla druhá série a také konec čtvrté. To byla naprostá paráda. První série byla taková pohodová a skvěle představila jednotlivé charaktery, ale už tehdy mě seriál nadchl, jelikož jsem se při jednotlivých dílech ani na chvilku nenudil a s radostí jsem si pustil díl další. Což rozhodně není obvyklé a zvláště u mě ne, jelikož obvykle tak dlouho neudržím pozornost a přestože má každý díl kolem padesáti minut, tak se mu daří mě zabavit. Ke každému skvělému seriálu nezbytně patří skvěle napsané i zahrané postavy. Michael C. Hall, jako hlavní (anti)hrdina Dexter Morgan je bezkonkurenční a skvěle se mu daří zahrát jak vypjaté situace a akční scény, tak i jeho druhou tvář v podobě vzorného člověka, který na nikoho ruku nevztáhne. Jeho sestra Deb je taky velice charismatická dívčina a vlastně celé policejní oddělení je plné zajímavých a nenudných lidí, ze kterých si každý vybere svého favorita (za mě to byl při druhém zhlédnutí po letech Batista). Jedná se opravdu o špičku seriálové tvorby a co se týče policejní práce, tak rozhodně zabaví více než kterákoli Kriminálka (dokonce víc než moje oblíbená Kriminálka Miami). Ke konci už to sice nebylo úplně ono, ale budu vzpomínat v dobrém...100% ()

Krouťák

Ououou... Narovinu. Po pilotu jsem byl nadšený. Po dalších 4 dílech jsem od nadšení upustil a přikláněl se k průměrnosti. Ovšem druhá polovina 1. série mě tak nakopla, že jsem jí sfouknul za jeden večer ( nejsem blázen ), což se mi stalo jen jednou - u PB. Každopádně, Dexter ( jak správně popisuje kolega Riddle ) má hodně plusů - obsazení, námět atd... ale i jedno podstatné mínus - předvídatelnost. Pokud nepočítám finále, ničím mě vlastně tvůrci nepřekvapili. I tak jsem ale abnormálně zvědavý, jak se bude ten blázinec okolo sériového vraha vyvíjet a to jest ten důvod, proč jdu do plného hodnocení - 85% po 1. sérii. EDIT 22.02.2010: Po druhé a třetí sérii mi nezbývá, než zvýšit na 100%. Dexter se v těchto dvou sezónách vyvíjel stejně tak dobře, jak jsem si to představoval a problém první série se tu ani trochu neprojevil. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021