Dexter (TV seriál)

Dexter

Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2006–2013, 84 h 36 min (Minutáž: 47–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Lauren Vélez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson, Geoff Pierson, Preston Bailey, Aimee Garcia, Luke Andrew Kruntchev, Evan George Kruntchev, Erik King, Yvonne Strahovski, David Ramsey, Keith Carradine, Daniel Goldman, John Lithgow, Jaime Murray, Ronny Cox, Julia Stiles, Peter Weller, Ray Stevenson, Christian Camargo, Mark Pellegrino, Brad William Henke, Rudolf Martin, JoBeth Williams, Margo Martindale, Courtney Ford, Denise Crosby, David Batiste, Tony Goldwyn, Mark Matkevich, Debbie Lee Carrington, Sage Kirkpatrick, Carmen Olivares, Glenn Plummer, Bethany Joy Lenz, Kristen Kerr, Albie Selznick, Silas Weir Mitchell, Jonathan Banks, Malcolm-Jamal Warner, Dakin Matthews, David Haley, Martin Papazian, Monique Gabriela Curnen, Valerie Cruz, Amanda Wyss, Liza Lapira, Erin Daniels, Blake Gibbons, Laura Marano, Lynn A. Henderson, Karina Michel, Jimmy Smits, Sam Trammell, Salvator Xuereb, Olivia Burnette, Chris Muto, Nikki Magnusson, Sam Witwer, Vanessa Marano, Marc John Jefferies, Roma Maffia, Symba, Bryce Robinson, Dale Midkiff, April L. Hernandez, Tim Maculan, Jonny Lee Miller, Maria Doyle Kennedy, Scott Grimes, Chad Allen, Ann Henson, Devon Graye, Daniel Licht, David Paetkau, Anthony Tyler Quinn, Aramis Knight, Lisa Catara, Matthew Willig, Jesse Borrego, Jeff Chase, Katherine Moennig, Angela Alvarado, Mark L. Young, Darcy Fowers, Jayden Lund, Richard Gunn, Brea Grant, Edward James Olmos, Colin Hanks, Yasiin Bey, Frederick Koehler, Jim Hanks, Steven Lee Allen, Alex Rose Wiesel, Josh Cooke, Hayley DuMond, Jake Short, Sean O'Bryan, Raphael Sbarge, Don McManus, Tom Schanley, Sewell Whitney, Julie Ann Emery, Mike Cochrane, Chelsea Vincent, Christina Cox, Marcus Folmar, Maree Cheatham, John Littlefield, Amanda Perry, Angela Bettis, Joseph Trapanese, Katia Winter, Jordan Lawson, Anne Ramsay, J.C. MacKenzie, Jeff Lindsay, Demetrius Grosse, Adam Johnson, Daniel Buran, Tom Nowicki, Jason Rogel, Tara Ketterer, Wendy Wells-Gunkel, Saxon Trainor, Laura Soares, Lacey Beeman, Nick Gomez, Greg Ellis, Benton Jennings, Max Gail, Charlotte Rampling, Jay Pickett, Lisa Darr, Haley King, Sean Patrick Flanery, Jessica Camacho, Scott William Winters, John Brotherton, Jane McLean, Kathrin Middleton, Chris Vance, Bubba Lewis, Sam Underwood, Garrett Brawith, Richard Gilliland, Tony Amendola, Julia Campbell, Brando Eaton, Rick Peters, Alicia Lagano, Matthew Fahey, Kathleen Noone, Steve Eastin, Joseph Julian Soria, Eddy Martin, Shawn Hatosy, Patrika Darbo, Kristin Dattilo, Billy Brown, Alex Hyde-White, Matt Gerald, Enver Gjokaj, Cherilyn Wilson, Jim Beaver, Annabelle Gurwitch, Jason Lockhart, Dominic Janes, Barbara Tarbuck, Jerry Zatarain Jr., Tasia Sherel, Adam Harrington, Cesar Flores, José Zúñiga, Christopher Frontiero, Patrick Michael Buckley, Bill Brochtrup, Savannah Paige Rae, J. Downing, Christie Lynn Smith, Marissa Skell, Darri Ingolfsson, Melinda Bennett, William Morgan Sheppard, Bernardo Badillo, Luis Moncada, Mercy Malick, Jadin Gould, Dora Madison, Ron Roggé, Jelly Howie, Eric Ladin, Natalina Maggio, Jay Jackson, Maite Schwartz, Jordana Spiro, Kristen Miller, Geno Monteiro, Leslie Grossman, Christie Pesicka, Todd Giebenhain, Kyle Davis, Gina Comparetto, Whitney Anderson, Jill Basey, Joseph Bertót, Michael Hyatt, Camila Banus, Tonita Castro, Sherman Augustus, Victor Campos, Tawny Amber Young, Mercedes Renard, Milauna Jackson, Amy Pietz, Aaron McCusker, Lisa Kaminir, Monica Sanchez, Jullian Dulce Vida, Joe Ordaz, Lauren C. Mayhew, Michael Ray Escamilla, Teddy Lane Jr., Jimena Hoyos, Brad Carter, Henree Alyse, Julia Vera, Mariano Mendoza, Giovanni Lopes, Ricardo Chacon, Larry Sullivan, Mylinda Royer, Ian Patrick Williams, Caitlin Carmichael, Ray Santiago, Marc Macaulay, Wilmer Calderon, Juan Carlos Cantu, Brett Rickaby, Chris Payne Gilbert, Mary Mara, Scott Atkinson, Eddie J. Fernandez, Geoffrey Rivas, Heather Olt, Mary-Bonner Baker, Tabitha Morella, Wil Traval, Cristos, Jera Sky, John O'Leary, Brandon Killham, Ellen Bry, Suzanne Cryer, Eric Normington, Scott Michael Campbell, Carlease Burke, John Griffin, Sharon Sachs, Bertila Damas, James Ingersoll, Jason Williams, Rebecca Staab, Mark Gantt, Len Cordova, James Martin Kelly, Scott MacDonald, K.C. Ramsey, Charlene Amoia, James Moses Black, Dave Baez, Anzu Lawson, Jim Abele, Roman Mitichyan, Bruce Weitz, Kelsey Crane, Miranda Frigon, Adrienne Barbeau, Adalia Braydon, Matthew R. Anderson, James MacPherson, Asante Jones, Keith Carradine (a.z.), Patrick Labyorteaux, Cooper Huckabee, Eve Mauro, Kathy Christopherson, Keith Gordon, Jim Metzler, Christopher Goodman, Vanessa Bell Calloway, Angel Oquendo, Annie Tedesco, Sophia Santi, Daniel Kash, Daniel Travis, Roma Chugani, Molly Parker, Clark Gilmer, Scott Ward, Mariana Klaveno, Rya Kihlstedt, Devanny Pinn, Brandon Slagle, Judson Mills, Elizabeth McLaughlin, Jason Gedrick, Beth Grant, Nico Cortez, Santiago Cabrera, Meredith Giangrande, Julie Warner, Mike Foy, Nestor Serrano, Nicole LaLiberte, Jaime Gomez, Maria Zyrianova, Rhys Coiro, Britt George, Kurt Caceres, Eileen Grubba, Erica Ibsen, Derek Graf, David Chisum, Julian Sands, Kenny Johnson, Kevin Brief, Suzanne Whang, Scott Reynolds, Jadon Wells, Rod Keller, Molly Morgan, Bruce Holman, Peter Macon, Josh Daugherty, Carla Jimenez, Vernee Watson, Christine Nguyen, Bart Braverman, Steve Stapenhorst, Annie Little, Travis Winfrey, Roger Rignack, Kim Robillard, Bjorn Johnson, Jack Axelrod, Chad Todhunter, Jason Manuel Olazábal, Lou Volpe, Joseph Lyle Taylor, Brian Gattas, Krista Swan, Avery Phillips, J.R. Cacia, Brad Grunberg, Douglas Bennett, Dream Kasestatad, René Ashton, Ashton Moio, Kim Estes, Julie McKinnon, Carlos Linares, Bunnie Rivera, Peggy Blow, Rolando Molina, Jerry O'Donnell, Gina Morelli, David Carey Foster, John Marshall Jones, Coleman Lannum, Lewis T. Powell, Judith Scott, Nick McCallum, Gino Cafarelli, Terry Woodberry, P.J. Marino, Julie Lancaster, Elisa Perry, Ty Haile, Skye P. Marshall, Burl Moseley, Gino Montesinos, Gina Hecht, Jason Ross-Azikiwe, Erica Shaffer, George Gerdes, Nikki Novak, De' Leon Howard III, Nina Onuora, Terricka Rogers, Michael Patrick McGill, Cheryl Carter, J. Rene Pena, Jarrett Sleeper, Anna Maganini, Japheth Gordon, Brooks Almy, Dianna Miranda, Anastasia Ganias, David Lengel

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2 126)

Dexter se určitě nebude řadit mezi klasické kriminálky, kterých se v té době, kdy on začal vysílat, vyronily mraky. Ještě aby jo. Měl se odlišovat a tak se odlišoval. No a to byl také důvod, proč jsem na něj začal koukat. Po třetí sérii jsem to ale utnul, už mě to tolik nebavilo a trvalo dalších 5 let, než seriál skončil a mě donutilo se k seriálu vrátit, všechno zkouknout a teď to tady objektivně zhodnotit. Přiznám se, že ze začátku jsem z Dextra měl obrovskou radost. Byl to konečně seriál, který je nekonvenční a originální. Ono se nestává, abyste fandili sériovému vrahovi, ale budiž. Postupem času jsem si ale všímal, že seriál se stále dokola opakuje. A už to nemělo takový ten punc originality. Nakonec ale musím říct, že seriál skončil vcelku dobře. Zažil jsem lepší, ale na druhou stranu jsem zažil i daleko horší konce. Tenhle určitě bude jeden z těch, na který asi nezapomenu, což je dobře. Je vidět, že karmu má každý člověk jenom jednu. Spoilerovat nechci a tak to nechám na tom, co jsem napsal. Čtyři hvězdy naprosto oprávněné. Být to kratší, vůbec bych se nezlobil, ale je jasný, co zde zvítězilo.(29.1.2014)

Dexter opakuje nekonečně dokola jeden motiv a postupně měkne. Poslední (tuším pátou) řadu už jsem raději přestal sledovat, abych si na tento jinak skvělý seriál nezkazil názor. Opakovat se pořád dokola není nikdy k dobru věci.(9.9.2008)

Ako by len bolo na svete pekne, keby sme tu mali zopár takých Dexterov. No nadšenie vyprchalo v posledných dieloch, kde z Dextera urobili magora a vraha nevinných, čím úplne otočili pointu prvých sérií. Poondiati americkí moralisti.(8.7.2012)

1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 80%, 4. série - 70% 5. série - 60% 6. série 7 dílů - 30%, tímto se seriálem končím!(21.4.2007)

Dexter je seriál, který stojí na charismatické postavě - od dob doktora Lectera se tu neobjevil tak zajímavý sériový vrah s tak dobře a divácky vděčně zkonstruovaným charakterem. Je tam všechno - napětí, zločiny, intriky, vášně, zvrhlost, zdařile napsané typizované postavy a řada nečekaných zvratů. Špičkový, rafinovaně strukturovaný komerční produkt, který boduje zejména díky atmosféře a vnitřním nezúčastněně ironickým komentářům Dextera. Máte rádi cool zábavu, provokaci, vybočení z šedi mainstreamu, ale zároveň nic hlubokomyslného a obtížně stravitelného? Sáhněte do Dexterovi. Tedy za předpokladu, že vám nevadí morální relativizace, která v seriálu zašla hodně daleko. Abyste rozuměli, Dexter je psychopat a sériový vrah, který má to štěstí, že pracuje jako forenzní vyšetřovatel pro miamskou policii a ze své pozice má jedinečnou možnost zametat po sobě stopy, nehledě na důvěrnou znalost policejních metod. Až na dva zmíněné drobné nedostatky je Dexter každým coulem sympaťák se slušným vychováním a pečlivě udržovaným zevnějškem, který upřímně slouží stát se normálním, založit rodinu a překonat svůj handicap. Zatím aspoň dodržuje kodex - mučí a zabíjí výhradně ty, kteří si to zaslouží. Tedy zločince a nemorální lidi. Aby to měl divák ještě jednodušší, jsou to lidé obecně nesympatičtí, navíc ukazovaní v nelichotivých situacích, zkrátka postavy, které vám nebudou chybět a nebudete s nimi soucítit. Dexterovy souboje s protivníky z podsvětí jsou napínavé stejně jako vědomí, že se Dexter pohybuje na nebezpečné půdě policejního okrsku a scénárista ho čas od času vystaví nebezpečné zkoušce. Pravda, z psychologického hlediska je koncept postavy naprosto nesmyslný, rozuzlení první série urážlivě hloupé, resp. jako by vypadlo ze ztřeštěné parodie. Úspěšná zápletka se ve všech sezónách neustále recykluje a závěr končí tím nejbanálnějším způsobem v momentě, kdy je publikum unavené a seriálu klesá sledovanost. Celkový dojem: 60 %.(16.8.2017)

Čtyři lopatky svištící vzduchem současné seriálové produkce - jedna je Harryho kodexem usměrněná potřeba zabíjet, druhá černý humor, třetí psychologické podkreslení vnitřními monology a ta poslední je skutečnost, že cákance krve nikdy nelžou. To je floridský Boží mlýn Dexter Morgan. A že se vlastně jedná o glorifikaci vraždění, ať už jsou motiv a pohnutky jakékoliv? Pokud by se jednalo o mé blízké, pomohl bych bez mrknutí oka zastrčit flexu do zásuvky..(28.2.2011)

|| Scenár: Jeff Lindsay, James Manos Jr., ... | Hudba: Daniel Licht, Rolfe Kent | Produkcia: Robert Lloyd Lewis, Lauren Gussis, Drew Z. Greenberg | Distribúcia: CBS Television Distribution || Seriál, ktorý kúsok po kúsku rastie, vyvýja sa, až v 6. epizóde dosiahne svôj vrchol napätia a filmárskej dokonalosti. Seriál, ktorý dokázal udržať všetky svoje kvality neuveriteľných osmem rokov! Neskutočná invenčnosť, jedinečnosť a krása. Dexter. Najnapínavejší počin, aký som kedy videl! s01: 100% | s02: 95% | s03: 90% | s04: 100% | s05: 90% | s06: 90% | s07: 95% | s08: 90%. |(9.10.2009)

Dokoukána první série a jsem maximálně nadšen. Strhující a návyková podívaná. Hned se juknu na druhou sérii. Must see! Po druhé sérii závislost ještě stoupla a nemůžu se dočkat třetí série. Čekání mi snad zkrátí knihy od Jeffa Lindsay, podle kterých seriál vznikl.(27.3.2008)

Vynikající. První dva / tři díly mě trochu trvalo než sem se do toho dostal a rozkoukal se, ale pak už to byla čistá jízda. Přirozený herecký výkony a dokonalej scénář dělaj z tohohle seriálu jednu z nejlepších záležitostí poslední doby.(20.8.2007)

Opus magnum thrilleru na televizní obrazovce.(22.10.2008)

(Viděno kompletních 8 sérií) Tvůrci Dextera jsou zatraceně šikovní manipulátoři (v dobrém slova smyslu), protože přesně ví, jak na diváka a dostanou ho vždycky tam, kam chtějí. Několika seriálům se už podařilo mě donutit sledovat ho pěkně celý, hltat díl za dílem dnem i nocí, ale s Dexterem to bylo ještě o něco silnější, tím spíš, že 1 díl trval cca 50 minut a bylo jich 12 v každé z 8 sérií. Navíc, Dexter Morgan je jedna z nejpropracovanějších a nejsympatičtějších seriálových postav, jaké jsem kdy viděl, divák mu po celou dobu fandí, žere jeho vnitřní ironické, cynické poznámky („Debra už nemůže spát v prázdném domě. Vlastně skoro vůbec nespí. To se asi stává, když se vás snoubenec snaží rozřezat na malé kousky.“), postupně poznává jeho komplikovanou osobnost a vytváří si k němu neobyčejný vztah. Ale ostatní postavy tam rozhodně nejsou jen do počtu, ať už je to jeho třeba přisprostlá, vrahouny a problémy neustále přitahující sestra Debra, úchylák z laborky Masuka, nezvladatelný a za ženskými se honící bouřlivák Quinn nebo krapet temperamentnější správňák Batista. Samotnou kapitolou jsou záporáci, kteří jsou (povětšinou) velmi dobře napsaní, mně osobně však přišel stejně nejstylovější první z nich, Ice Truck Killer (jeho představitele bych ještě někdy rád viděl v podobné roli), čímž však nechci říct, že by ti z dalších sérií byli nějak slabší, to určitě ne. Seriál si po celou dobu drží vysokou úroveň, i když samozřejmě někdy zakolísá a samotnou kapitolou je jeho konec, se kterým jsem se sice už smířil, ale stejně si myslím, že ho tvůrci prostě odflákli. „Nejste žádná zrůda. Nikdy jste nebyl.“ – „Každý na mém stole by nesouhlasil.“ Moje osobní TOP 10.(15.7.2011)

No jedno je jisté, Dexter je stokrát lepší než všechny CSI a další kriminální seriály dohromady. A plus má super hlavního hrdinu, o kterém se těm ostatním může leda tak zdát (Miluju ty jeho myšlenky..). Nechci říct že Dexter je úplně bezchybný, snad jsou některé díly nudnější a méně povedené, ale u kterého seriálu ne. Prostě naprostá špica. A to intro je fakt povedené...5 update: Do háje ještě ani jeden díl mě nezklamal. Na tom je fakt něco temnýho..Každý díl dokáže překvapit, každý navnadit na další dívání. Zrovna dneska sem dal tři díly za sebou. Prostě Dexter mi absolutně přirostl k srdci možné SPOILERY 1.SEZONA: seznameni s Dexterem, dokonale tajemny vrah, o kterem byste to nikdy nerekli a ten zaver... 2.SEZONA: pro me asi nejlepsi, hlavne teda kvuli tomu, ze vrah je zastoupen samotnym Dexterem, takze to dava misto na mnou velmi oblibene tema, taky souboj Dexter vs Doakes je super, Lila je fuckin bitch a agent Lundy ma charisma 3.SEZONA: trochu vic rodiny, trochu mene vrazd, ale stejne stale nadprumer, protoze myslenkovych pochodu je stejne hodne... a Miguel je borec, ktereho sem mel rad, ale pak sem mu to pral. A posledni dil rulez.. 4.SEZONA: Začínají se tu objevovat nějaké podivné chyby, někdy takové, že je prostě nelze hodit na unavenost Dexe, ale Trinity je tak dokonalý záporák, že tuhle sezonu vyzdvihuje o dva stupně minimálně. A závěrečný cliffhange, nu, takový zvrat tu ještě nebyl.. 5. SEZONA: tak po minulém vrcholu, co se sil zla týče, mi tahle partička nesedla, vztah se Stiles nicméně přinesl tu potřebnou novou krev (ehm, tady snad i doslova) a vyrovnávání se z osudem taky není nejhorší, ale ve srovnání s ostatními hned vedle doposud nejhorší 3. série.. 6. SEZONA: Nu a je tu zase návrat na vrchol, pointa sice pro mnohé byla uhodnutelná a tak jsem ji odhalil i já, ale snaha o originalitu se nezapře. Tvůrci začínají být čím dál odváznější co se vztahů v rodině týče, objeví se i duchové minulosti a závěr zase posadí na zadek. Apokalypse is here!! 7. SEZONA:(20.7.2009)

Jeden z nejlepších a nejnapínavějších seriálů, co se právě vysílaj. Samotný Dexter vás okamžitě okouzlí navzdory faktu, že je masový vrah a budete mu držet palce za jakýchkoliv okolností. První série je výtečná včetně závěru, což není tak úplně běžné a proto, navzdory menším výtkám si zaslouží jasných 5 *****. Něco takového tu totiž už dlouho nebylo - seriál ne pro děti, který po chvíli nezblbne. Druhá série je díkybohu taky dost dobrá, ikdyž v její první půlce je tempo poněkud slabší. Od osmého dílu se to ale neuvěřitelně rozjede a je tu zase Dexter v plné parádě! Tohle je v dnešní době naprostý unikát, takže přes menší chyby si zaslouží za svou odlišnost a originalitu 5*****!(13.1.2008)

The problem with me being a serial killer..... you're not allowed to start sentences with, the problem with me being a serial killer. Řekněte někomu nezasvěcenému, že váš nejoblíbenější seriál je o sériovém vrahovi a věnuje vám hloubavý pohled "ty nejsi normální". Ale Dexter je zkrátka neotřelý, napínavý seriál, který se bere vážně a zároveň není díl, u kterého bych se od srdce nezasmála. Navíc si drží kvalitu po celých sedm sérií (jen v té poslední to trochu zaskřípalo) což už opravdu o něčem svědčí. Michael C.Hall jako "the blood guy" je však to druhé nejlepší, co nám seriál mohl naservírovat, protože Jennifer Carpenter v roli jeho sestry s prořízlou hubou ho v posledních sériích hravě zastínila. Stručně a jasně, velice návykové. Finále: Netvrdím, že bylo podle mých představ, ale proto přeci nebudu snižovat hodnocení. Tak se mi zdá, že lidé by se nespokojili s ničím už z principu, protože "osmá série přece nestála za moc". Pro mě byla jednou z nejlepších minimálně co se týče vztahu Debry a Dextera a přestože se původně po shlédnutí dostavilo menší zklamání, nakonec musím říct, že do sebe všechno zapadá jak má.. a Dexter stále zůstává nadprůměrným seriálem s nadprůměrným zakončením. Oblíbené postavy: Dexter, Debra, Rita. Oblíbená série: Druhá Oblíbený záporák: Lila. PS:Nepleťte si prosím masového vraha se sériovým, obojí je něco zcela jiného :)))(3.3.2011)

První řada: DEXTER není ten typ seriálu, který si vás získá hned od prvního okamžiku, ale čím více se do jeho světa propadáte, tím lepší to je. Hlavním kladem je prvotní myšlenka. Sériový vrah bez emocí co předstírá, že je "normální" a pracuje jako specialista na krev pro Miamskou policii. Geniální! Jak prosté a přesto je to něco, co tady ještě v seriálovém prostředí nebylo. Michael C. Hall má navíc talent a jeho DEXTER je sympaťák i když zrovna krájí na kusy třeba svého psychiatra. Problém je však s ostatními postavami. Některé jsou hodně otravné (hlavně Dextrova sestra mi občas pila krev), některé jsou fajn (Dexův táta, ujetý číňan nebo pohodový Angel), ale většina jich je nudných. S přibývajícími díly se to trochu zlepšuje, ale na Dextra a jeho Max Payneovské hlášky nemají. Ještě bych chtěl poděkovat Farsovi za to, že mi tenhle seriál doporučil. Jsem zvědavý co přenese druhá řada... Řada druhá: Jestli vydrží stupňující se tendence tak tady budeme mít nejlepší nebo spíš nejkvalitnější seriál všech dob. Několik zvratů za každý díl, čím dál lépe se rozvíjející zápletka. To je jako sen ze kterého se člověk nechce probudit. Životy jiných před vámi nabývají skutečných tvarů a vy zjišťujete, že nehodnotíte herecké výkony a nenimráte se v logice. Všechno je uvěřitelné a zapadá do sebe jako puzzle, které jste jako dítě skládali. Michael C. Hall je DEXTER a příběh, který se odehrál během druhé řady patří, nebo spíš je to nejlepší co jsem na seriálovém poli zatím viděl. Třetí sezóna byla nedávno potvrzena a já už se těším. A těším se opravdu moc... Řada třetí: Po druhou sérií vysoko nastavené laťce jsem nečekal, že by nové díly byly lepší, ale doufal jsem, že si přeci jen udrží svou kvalitu. To se tvůrcům povedlo. Díky bohu. Navíc se Dexter pouští neočekávanými zákoutími a téma "přátelství", které bylo pro tuhle řadu hlavní, získává novou, jinou perspektivu. Michael C. Hall je stejně vynikající jako vždy, ale jsem rád, že i ostatní postavy dostávají lepší příležitosti k tomu projevit se. Jindy otravná LaGuertová byla vcelku příjemná a Vincovi příhody jsou čím dál lepší. Navíc Dexův nový právnický kamarád (výborný Jimmy Smits) ukazuje kousek po kousku svou pravou tvář. Jediné co mě štve je , že musím zase rok čekat. Je to jako když dobrý kamarád odjede na nějakou dobu pryč a začne vám chybět. Čtvrtá řada získala ve finále jasný směr a já jsem vážně zvědavý jak se s tím Dexter popere. Tak za rok na viděnou...Čtvrtá řada: Rok se s rokem sešel a čerstvý ženáč Dexter má za sebou pěkně pekelné období. Rodina mu bere všechen čas a on zoufale nestíhá. Letos se v seriálu opravdu šlapalo na plyn. Každý díl je doslova nacpaný k prasknutí událostmi, překvapivými zvraty a atmosférou, která se doslova dá krájet. Třetí série jela oproti téhle na volnoběh, to mi věřte. Hodně pěkně je pečováno i o vedlejší postavy, Deb i Quinn mají skvělé příběhové linky a letošní zabiják John "Trinity" Lithgow patří k trumfům téhle sezóny. Poslední díl je emocionální smršť ze které se pomalu vzpamatovám těmito řádky a závěr je poetičnost sama. I přesto jsem se cítil tak nějak... smutný. Pátá řada: Člověk by řekl, že po těch sračkách, kterýma Dex prošel ho tvůrci nechají chvilku odpočinout (v pokoji), ale oni mu udělají takovou sviňárnu. Tentokrát se netlačí tak na pilu jako u čtverky a spíš se hraje na komornější nástroje. Deb nám pomalu dospívá, jsem zvědavý kdy nechají padnout ten Damoklův meč, který se nad sourozeneckým vstahem vznáší už od začátku série. Quinn vyrostl v parádní postavu, hodně jsem si ho v páté řadě oblíbil a docela by mě zajímalo jak se pro něj bude vyvíjet další řada. Nově příchozí Lumen, v podání mojí oblíbené Julie Stiles, je vítaným zpestřením v Dexterově životě a hnacím motorem celé série. Zajímalo by mě s čím příjdou příště. Připadá mi, že už Dexterovi můžou vzít jenom jednu věc a to se v televizi nikdy nestane. To by neprošlo. Nebo že by...? Šestá řada: Takhle zprasit potenciálně nejlepší námět na sezónu. Konec světa, Bůh, otcovství. Ingredience tu byly, ale někdo nedělal svoji práci tak jak měl. Scénáristi se v honbě za senzacemi v druhé půlce řady rozběhli nelogickými cestami. Dexter je neopatrný a až nepatřičně emocionální, postavy se chovají divně. První půlka má perfektní rozjezd. Nějákých pět dílů je ukázkových, o to větší pád na hubu jsou ty další. Deb se od té chvíle mění na ubrečenou kňochtu což jí nesedí, Quinn je super (ale má málo prostoru), nováček Mike je pak najednou do počtu. A teď k záporákům/záporákovi. Slibný plán dvojce vrahů, žáka a učedníka je zadupán klišoidním zvratem a nezvyklým prodlužováním existence Trevise. Starý Dexter by byl s tímhle párem hotový raz dva.Proč? Protože neměl emoce. Závěr pak konečně přinesl to na co všichni čekali, ale udělal to tak babrácky předvídatelně, že finále páte řady proti tomu vypadá jako geniální psaní. No doufám že si seriál sedmou řadou spraví reputaci, protože takovou nedbalost si Dex nezaslouží. To by se mu ani trochu nelíbilo. Sedmá řada: Konečně je Deb zatažena do víru Dexterova tajemného řádění a tvůrci znovu tnou do živého, hlavně v závěru téhle sezóny. Hlavní záporáci tu vlastně ani nejsou záporáci, Dexter je v porovnání s nimi nezměrně větší svině. Vždyť to uzná i hlavní zlé maestro téhle řady ukrajinský mytič Issac Sirko (výborný Ray Stevenson), jehož předčasný odchod jsem nesl s nezvyklým smutkem. Druhý záporák je tu slečna Hannah, jejíž osud jsem (pitomá, paličatá Deb!) sice nepředvídal, ale je dost zdařilý a doufám, že jsme ji neviděli naposled. Celá tahle série si drží hodně vysokou kvalitu a na to už je to sedm let co Dex krájí lidi je až nečekaně vynalézavá a svěží. V závěru se vrací hodně do mé "all time favourite" druhé řady, ale i celý ukrajinský úvod byl vydařený a nebál bych se říct knižní. Má to příběh, děj, napětí a určitou dávku reality, která se v šesté řadě ztratila. Napravená reputace, výborný a slibný závěr. Nemůžu se dočkat osmé řady. Tak o tomhle to bylo? Najít své lidství je nahouby? Docela depresivní. Osmá řada: Měla zajímavý nápad v návratu Dexterovy stvořitelky a do toho podle vzoru řady předchozí míchala různé ingredience z řad předcházejících. Situace okolo Deb vedla k docela zajímavých událostem a vrah co vydlabává mozek je poměrně originální. Všechno bylo fajn. Jen znovu poslední řada ukazovala Dextera chybujícího, ale teď alespoň schopného si to uvědomit, až se ve finále zachoval jako psychopat/člověk dohromady. Unikát. Dexter. Docela mě to i dojalo.(2.8.2007)

Ououou... Narovinu. Po pilotu jsem byl nadšený. Po dalších 4 dílech jsem od nadšení upustil a přikláněl se k průměrnosti. Ovšem druhá polovina 1. série mě tak nakopla, že jsem jí sfouknul za jeden večer ( nejsem blázen ), což se mi stalo jen jednou - u PB. Každopádně, Dexter ( jak správně popisuje kolega Riddle ) má hodně plusů - obsazení, námět atd... ale i jedno podstatné mínus - předvídatelnost. Pokud nepočítám finále, ničím mě vlastně tvůrci nepřekvapili. I tak jsem ale abnormálně zvědavý, jak se bude ten blázinec okolo sériového vraha vyvíjet a to jest ten důvod, proč jdu do plného hodnocení - 85% po 1. sérii. EDIT 22.02.2010: Po druhé a třetí sérii mi nezbývá, než zvýšit na 100%. Dexter se v těchto dvou sezónách vyvíjel stejně tak dobře, jak jsem si to představoval a problém první série se tu ani trochu neprojevil.(29.1.2010)

Není to stoprocentní. Vygradovanou první řadu u mě nepřekonalo nic, na druhou stranu nebyla čtvrtá série od toho daleko - a co se týče finále jí trumfla. Ale ten nápad je jednoduše geniální. Dexter je, jak to napsal El-Barto, tak skvěle propracovanej charakter, že by bylo na co koukat, i kdyby tam pobíhal sám. Michael C. Hall právem sesbíral ceny za svůj výkon. Další postavy jsou na tom tak porůzně. Ritu a Deb mám ráda, Jennifer Carpenter jí hraje skvěle. Batistu mám ráda jen když nerandí s LaGuertou, která je pro mě nejnesympatičtější osobou celýho seriálu. Masuka by potřeboval trochu víc prostoru, takhle je zatím jen komickou figurkou (ale dobrou). Hodně se povedla hudba. Ne snad, že by celej Dexter se svýma 6ti sezónama byl dokonalej, ale i když to chvílema skřípe, pořád si tu plnou palbu zaslouží. 1. série - 100%, 2. série - 85%, 3. série - 80%, 4. série - 95%, 5. série - 80%(30.9.2012)

Síla. Nedá se to dost dobře srovnávat s konkurenčními sériemi, které jsou sice možná více strhující a podmanivé, ale co se originality a sofistikovanosti scénáře, nemůžou se s Dexterem měřit. Tak morbidní námět, tak komplikovaná postava, tak ambivalentní sympatie... To je asi to hlavní, co vás při sledování Dextera bude napadat - jak můžu sympatizovat s masovým vrahem... Dexter je totiž vskutku ANTI-hrdina v pravém slova smyslu, napadá mě analogie s lovci démonů, kteří jsou sami napůl (či zcela) démony (Vapmire hunter D například). Zápletka první série byla elektrizující, doufám, že scénáristi připraví důstojnou druhou sérii, nechtěl bych, aby Dextera potkalo to, co Prison break. Prvních dvanáct kusů za špičkový scénář, vkusné herce, přesně namíchaný koktejl černého humoru, temné psychologie a pochmurné detektivky a stimulující kubánkou hudbu nemůžu jinak než odměnit plným skóre. Vynikající kvalitivní standart udržen i ve třetí sérii. Absence slabých dílů. Tak to má být :) Jdu na 90% Dodatek, v průběhu šesté sezóny je Dexter jednoznačně nejlepším déle běžícím dramatickým seriálem. Udržet si po pěti sériích takovouhle atmosféru, grácii a švih... všechna čest tvůrcům.(4.6.2007)

Dear Ken, I'm in pieces. Why the cold shoulder? Love, Barbie.(9.5.2007)

Lost je sice Lost, ale Dexter mu po první sérii začíná solidně funět na záda. Uvdíme o čem bude ta druhá, první zatím za jasný kilo. Poslední tři díly jsem skoro nedýchal a při přepínání posledního jsem se cestou přerazil o židli. Ano, i takhle se dá do něčeho zažrat. Paráda, která minimálně ve svym žánru nemá a zřejmě ani nebude mít konkurenci. Btw, až na ty vraždy na ten svět koukám až podezřele podobně jako hlavní postava. Takže bacha, třeba mě jednou taky něco nastartuje. :-)(24.1.2008)

Seriál převyšuje jistou kvalitu kriminálek, kterých je v dnešní době nespočet a evidentně už jich mám až po krk. Dexter je krok správným směrem, výborné díly, originalita u každého z nich a velice chytlavé příběhy. Prozatím dávám za čtyři uvidíme po další sezóně, třeba ještě hvězdu přihodím. Nové - S nadšením musím říct, že plné hodnocení je určitě na místě. / Viděné epizody z 1-8 série *96.dílů / Zhlédnuté vše / ( Hodnocení: 10/10 )(14.6.2012)

1 2 3 4 5 6 28 54 81 107