Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

m4xp4yn3

Postava Dextera je jednou z nejhlubších, co jsem měl tu čest v seriálech vidět. Pomalé tempo a důraz na "omáčku" mi vyhovuje. Vedlejší postavy jsou výborně napsány i sehrány. ()

Ba-nny

Dexter je serial, ktorych je uz v dnesnej dobe velmi malo, kedze u serioznych serialoch najviacej neznasam nelogicke chovanie postav, to prerastie do komickosti a nakoneic to prestanem sledovat. Dexter je vsak ale vinimkou, kde ani jedna seria nestraca na kvalite, orginalnosti a hlavne napäti, ktore sa vyskytuje asi v kazdej casti. Malo ktory serial vo mne dokaze vzbudit taku nedockavost a nervozitum kedze sa neviem dockat dalsej casti. Michael C. Hall sa proste vie vzit to tejto postavy sympatickeho serioveho vraha, ktoreho by asi nikto nedokazal odsudit. A zatial posledna 5. seria bola uplne genialna. Tik tik tik... This is the sound of your life running out ()

E lan

Opravdu povedený a originální seriál mě přišpendlil (první série) k televizi na hodně dlouhou dobu. Herci v hlavní rolích předvádějí dobrý výkon, scénář je dostatečně promakaný, sem tam nějaký vtípek neurazí a závěr první série je neskutečně napínavý. Jsem zvědavý co bude dál:-) Druhá série - překombinované, mnohem horší než ta první, trochu ztrácí dech a snaží se ho nahradit až nesmyslnými dějovými zvraty, příliš mnoho náhod na můj vkus - zůstaňme ale u *** Třetí série - výborný comeback, už jsem skoro zlomil hůl, napětí po celou dobu seriálu graduje, Miguel je famózní, škoda jen trochu málo výrazného hlavního záporáka, přesto uvažuji o ***** Čtvrtá série - vynikající padouch, který doposavad neměl obdoby, znovu povedený a ucelený scénář doplněný neuvěřitelným koncem, bravo - celkově za ***** Pátá série - překvapivý a originální příběh vytáhli scénáristé jen co je pravda, Dexter se mění, Lumen člověk přeje jen to nejlepší a poslední díly člověk sleduje přímo se zatajeným dechem - jasně za ***** Šestá série - ta se rozjíždí vcelku pomalu, několik dílů před koncem se fantasticky rozjede a v závěru zase trochu ztrácí, celkově velmi dobré, ale nedosahuje kvalit předešlých dvou sérií - za mne **** Sedmá série - zpočátku slušný rozjezd, poté dobrá zábava se sympatickým záporákem nezáporákem a nakonec velké zklamání z hrozně roubovaného konce, jeden z nejslabších konců, bohužel **** až *** Osmá série - první díly jsou slabé a nikam nevedoucí, poté se příběh docela rozjede k průměru, následně před koncem kulminuje a nakonec přináší trochu zklamání z celkového rozuzlení, to se dalo natočit skutečně lépe, tzn. suma sumárum *** až **** ()

Melvej

Nápad vytvořit seriál o psychopatovi, který má potřebu zabíjet, ale jako své oběti si vybírá jen jiné vrahy, je poměrně zajímavý a představa člověka beroucího spravedlnost do svých rukou ve snaze dostat ty, na něž policie nedosáhne, už sama o sobě naláká leckterého diváka. Děj má jiskru, je plný zvratů a nečekaných situací, a přestože to většinou u thrillerů není zvykem, narazíme občas i na prvky komediální. Postavy jsou propracované i z psychologického hlediska, velice zajímavé jsou pak myšlenkové pochody hlavního hrdiny, člověku občas až připadá, že spisovatel Jeff Lindsay, který napsal knížky, na jejichž motivy se seriál natáčí, je dost možná sám tak trochu psychopat. Dexter je silně, ale opravdu silně návykový seriál, jakmile vás vtáhne do děje, už nejste schopni dělat cokoliv jiného, než se dívat na obrazovku. Trochu mě mrzí, že tady na CSFD nemůže dát každý uživatel alespoň jednou šest hvězd, protože hodnotit Dextera pouze pěti mi připadá málo. Rozhodně se jedná o nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. ()

nwx

Český soudní srandasystém, s tresty typu 10 let za vraždu (za slušné chování odkráčíš po pěti), by takového DEXTERa potřeboval jako sůl! Navíc si došlápl i na piráty silnic (pěkně šup s nimi do klobás:), za což body k dobru. Všechny ty nudné kriminálky Las Vegas, Miami, New York, včetně všech Kůstek, běžte se bodnout! Toto je super seriál. Nevadí mi ani, jak tu kdosi napsal, nesympatický herec. Naopak. dost bylo napomádovaných seladonů s xichtíčkem jako z BH 90210. Lidi, podívejte se aspoň na celou první sezónu, pak hodnoťte. Napsat že je ten seriál kravina a přitom se přiznat, že jste viděli jeden, dva, tři díly?? Že v něm není napětí? Že je to nuda? Že není vtipný? Samé nesmysly. Pusťte si celou první sezónu a pak suďte. Ten seriál je geniální - absolutně není o nechutnostech. Je jen a pouze o vtipu, o napětí, o dobrém scénáři. Pokud vás první díl neoslovil, pusťte si díl č.5 - Americký sen. Od dalších dílů se již neodtrhnete a vrátíte se s chutí i na začátek celého seriálu. A že hlavní hrdina není sympatický? Věřte mi, že po první sezóně bude! ()

mdouglas

Co na tenhle seriál říct? Díl od dílu, serii od serie lepší. Hodně nečekané zvraty, ve chvíli, když už si řikám, že se snad nic moc víc nedá vymslet. Seriál od kterého se nejsem schopen odtrhnout. A myslím si, že nejsem sám. Asi jediný hraný seriál, snad možná spolu se Six Feet Under, u kterého jsem vydržel tak dlouho. ()

LuckyDuckie

po pěti sezónách je Dexter stále můj numero uno seriál. nevim proč, asi pro to napětí a dráma, asi pro ten fakt, že fandim masovýmu vrahovi. a to by se přeci nemělo. zvrácenost? možná. ale užívám si to. ()

Valkyria

Nejúchylnější hlavní hrdina, jakého zná seriálový svět! :) Ze začátku jsem si říkala, co je to za bláznivou kriminálku? Ale u třetího dílu jsem hodila stranou že nenávidím pohled na krev, jehly a žíly (Studentka LF se pozná :D ) a tento seriál mě naprosto strhl a dívám se spolu s přítelem! :) Parádní a originální seriál! Spolu s Město žen seriál, který mě letos dostal! :) ()

ElChe

Nechci zde nikoho urazit a chápu, že se to někomu může líbit, (alespoň do té doby než neshlédne něco lepšího) ale mě Dexter prostě nezaujal a šancí jsem mu dal, tedy alespoň doufám, víc než dost. Z mého hlediska je Dexter pěkný pokus o vytvoření "správňáckého" antihrdiny, který se snaží ošálit publikum svými pseudofilosofickými bludy. Nápad je to pěkný a určitě i chytlavý, čemuž napovídá tolik kladných hodnocení nejen na ČSFD. Navíc je hlavní hrdina přímo ukázkový adept na nějaký psychologický výzkum. Snad bych se byl býval také chytil do té pavučiny smyšlenek, které se zde objevují, ale bohužel nebo spíše bohudíky, mi všechny připadají jako prázdná slova, bez nějakého většího smyslu. Všechno to co se tu objevuje, už bylo řečeno, vymšleno nebo odehráno. A co Dexter jako originální nápad pro kriminálku? Poté co jsem shlédl Death Note, se mi seriál Dexter jeví jen jako nudná, vleklá cesta pochybného řezníka, co svůj volný čas tráví tím, že přemýšlí o tom, jak je nenormální. ()

AspireHD

Víte co je největší noční můrou pro zločince? To, že je někdo jednou najde a pošle je do vězení. Jenže se vždycky najde někdo, kdo uteče systému a policie je na něj krátká. Už si říká, že vyhrál nad zákonem a v pohodě připravuje svůj další zločin. Ale netuší že někde v zákoutí čeká osoba, která ho nepošle do vězení, ale do hlubin čistého moře v černém pytli. Poslední co zločinec uvidí jsou vražedné nástroje Dextra, který ho nemilosrdně pošle na druhou stranu, na stranu mrtvých. Dlouho jsem odmítal tenhle seriál a nehodlal se na to podívat, ale jednou jsem si řekl, že za jeden díl nic nedám, ale netušil jsem, že mě seriál Dexter tak chytne a už nepustí. Nelituji toho, že jsem začal na tenhle seriál koukat a musim vám všem říct, že tenhle seriál by měl být ještě výš než na 11. místě. Nebudu vám říkat nic o příběhu, protože to musíte zhlédnout vy. Avšak vám Dextera vřele doporučuji. ()

patushik

S Dexterem jsem od první chvíle, kdy se začal objevovat v TV.. i když je dexter vrah, tak s ním musíte sympatizovat od první chvíle co přijde "Tonight's the night". Opět jeden z mála seriálů, který si drží svojí kvalitu od první serie.. každá ze serií je propracovaná a neskutečně napínavá.. 100%. Hello, Dexter Morgan! ()

DisneyCZ

Pro mě asi nejlepší seriál ze všech na které koukám nebo jsem koukal.. Pustil jsem první díl a za cca 14 dní jsem se probudil z Dextrova deliria, když jsem zavíral přehrávač s 12. dílem 5. série.. Ten námět je prostě geniální ! Nemůžu se dočkat co vše se stane v šesté řadě.. ()

RajAthen

Bravo, kam se všechny kriminálky mohou hrabat. Děkuji bohu, že jsem si mohl první ucelenou sérii vychutnat hezky najednou, což z ní dělá jeden dlouhý a povedený film.Hlavní hrdina je krapet sebemrskač, ale to jen ukazuje, že alespoň část z toho, co si o sobě namlouvá, není tak úplně pravda. Důvod tak velké obliby seriálu vychází notně z toho, že každý z nás má toho velkého zlého vlka, jen s ním zachází porůznu. Mimochodem můj oblíbený seriál z mládí je Dexter laboratory, o malém vědátorském a zrzavém chlapečkovi s oblibou v latexových rukavicích, i když jeho motivace byla poněkud jiná... :) ()

czroman2

můj názor se postupně vyvíjel z blbost -> tu řadu musím dodívat -> musím vidět všechno -> naprosto úžasné; 90% si určitě zaslouží, obzvlášť když jsem viděl jak Julie Benz skvěle hraje svou roli a taky když jsem viděl (podle mě nejvydařenější) 5. řadu. Je to běh na dlouhou trať, ale určitě doporučuju ()

ktL

První dvě série Dextera jsou bezchybné, geniální, bravurně zahrané. Další superlativy by mohly pokračovat a to je právě ten problém - následující série jsou už pouze velmi dobré a občasně skvělé. 95% ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021