Reklama

Reklama

Dexter

(seriál)
Trailer 4
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Hrají:

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(106)

Je inteligentní, okouzlující a má skvělý smysl pro humor. Je to Dexter Morgan (držitel Zlatého glóbu Michael C. Hall), všemi oblíbený sériový vrah. Coby forenzní expert u miamské policie ve dne vraždy vyšetřuje a v noci je páchá. Dexter se však řídí přísným etickým kodexem, který je jak jeho spásou, tak i celoživotním břemenem. Dexter, rozpolcený mezi nutkáním zabíjet a touhou po skutečném štěstí, žije v hlubokém konfliktu se světem i se sebou samým. V první řadě se dozvíme, že Dexter Morgan ve čtyřech letech osiřel a nese si s sebou traumatické tajemství. Byl adoptován policejním důstojníkem, který odhalil Dexterovy vražedné sklony a naučil syna ventilovat hrůznou touhu po lidské krvi konstruktivním způsobem – zabíjením odporných zločinců, kteří buď stojí nad zákonem, nebo se jim podařilo proklouznout spravedlnosti. (HBO Europe)

(více)

Videa (84)

Trailer 4

Recenze (2 134)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

(Viděno kompletních 9 sérií) Tvůrci seriálu ví, jak na diváka, a umí ho dostat tam, kam chtějí, takže hltá díl za dílem a stále nemá dost. Dexter je bez nadsázky 1 z nejpropracovanějších a nejsympatičtějších seriálových postav vůbec. Fandíte mu, žerete jeho vnitřní ironické, cynické poznámky („Debra už nemůže spát v prázdném domě. Vlastně skoro vůbec nespí. To se asi stává, když se vás snoubenec snaží rozřezat na malé kousky.“), objevujete jeho osobnost a vytváříte si k němu neobyčejný vztah. Samotnou kapitolou jsou velmi dobře napsaní záporáci, mně osobně přišel nejstylovější hned první z nich, Ice Truck Killer. Seriál si po celou dobu drží svou úroveň, i když samozřejmě někdy zakolísá a původní konec (8. série), působí malinko bezradně. O to víc jsem byl zvědavý na New Blood. Těch 8 let změnilo mnohé, přesto po pár dílech cítíte toho starého dobrého Dextera, i když teplo vystřídá mrazivá zima. A definitivní konec? Těžko soudit jistá rozhodnutí, přesto je ten závěr dost symbolický a jde o dobrou nápravu toho původního. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Čtyři lopatky svištící vzduchem současné seriálové produkce - jedna je Harryho kodexem usměrněná potřeba zabíjet, druhá černý humor, třetí psychologické podkreslení vnitřními monology a ta poslední je skutečnost, že cákance krve nikdy nelžou. To je floridský Boží mlýn Dexter Morgan. A že se vlastně jedná o glorifikaci vraždění, ať už jsou motiv a pohnutky jakékoliv? Pokud by se jednalo o mé blízké, pomohl bych bez mrknutí oka zastrčit flexu do zásuvky.. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

První díl nadprůměrnej, ale až ke konci mě začal víc zaujímat, ale v dalších dílech se to docela pěkně rozjede a zase sem do toho spad a musel sem pouštět jeden díl za druhým a fakt sem se v přítomnosti Michaela C. Halla dokonale bavil, v tu chvíli mi to přišlo jako jeden z nej seriálu co znám, nejenže je příběh originální, skoro bych řek, že originálnější a pro mě zajímavější seriál sem ani neviděl, ale je i skvěle zpracovanej a celá série má svůj postupující vývoj, ale i každej díl má ještě několik dalších linií, který se taky během serie vyvýjej a nebo nějaký pěkný jednorázovky, takže nějaká nuda, zapříčiněná okoukáním, fakt nehrozí. Jenže bohužel zhruba 3 díly před koncem první série mě seriál drtivě zklamal. Zza prvý, Dexter nějak divně měkkne, drsnej a bezohlenej Dexík se mi líbil víc a za druhý šokující odhalení pro mě nebyly šokující, protože sem to věděl dávno předem, jak to bude, i když je možný, že je to spíš mojí degenerací, kdy toho mam nakoukaný mraky a pak je těžký mě nečim překvapit a v podstatě moc možností jak příběh vyvíjet už neni, ale přece jen sem pointu čekal lepší. Nicméně, kvalita seriálu tim rozhodně neklesá, to spíš jen pro toho malýho úchyláčka ve mě, to bylo trošku zklamání. [2. série] Zamotanější než první,ale stejně dobrá, možná příběhově ještě lepší a napínavější, ale na můj vkus je málo Dextrových obětí a až moc se řeší věci kolem. [3. série] Opět vysoká kvalita, úžasně napsaný všechny postavy, dokonalý dialogy, perfektní a někdy i nečekaný zvraty a události. Třetí série je dost možná zatim to nejlepší, co se v Dexterovi událo, prostě paráda, už teď se nemůžu dočkat série čtvrtý. GO DEXTER GO ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Knižní předloha: Jeff Lindsay, scénář & developer: James Manos Jr. .. Anděl společensky neakceptovatelné spravedlnosti má jméno DEXTER MORGAN. Tichý, uzavřený, emocionálně prázdný jak málokterý člověk. Zpočátku jsem měl problém do seriálu proniknout, představitel hlavní role Michael C. Hall mi nebyl natolik sympatický, jenže geniálně napsaný charakter se postupně odkrýval a díky dokonalé černým a ironickým hláškám v podobě jeho tichých monologů mě po několika epizodách plně dostal do jeho světa. Světa prosáklého krví skrz naskrz. Ještě více se mi však líbila postava jeho sestry Deb, jejíž úsek životní cesty byl až neuvěřitelně dobře napsán a poutavý od počátku. Samozřejmě hodně pomáhalo i herecké podání Jennifer Carpenter. Dexter si Vás chtě nechtě prostě získá do své moci. Omotá si Vás transparentní fólii kolem prstu a těm co zlobí poskytne na hraní i svoji neposednou vrtačku... ___ Za druhou sérii beru jednu hvězdičku dolů (důvody podrobně v diskuzi). ___ O třetí.. škoda mluvit :-/ (důvody již jen zřídka, taktéž v diskuzi) _ 75%. ()

monolog 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poslední díl 8. série zabil perfektní seriál. Deb je postřelená a její mozek umře na sraženinu, Dexter jí odpojí přístroje a odveze její tělo do bouře, kde bídně zhyne. Syna nechá své lásce Hanně. A pak je scéna, kdy fousatý Dexter o pár let později vozí klády na severu USA... Fakt super vymyšlené a určitě to sedí do charakteru postavy... Osobně asi budu radši dělat, že to nenatočili takhle, a že to byl špatný sen jak v Dallasu. Fakt by mě zajímalo, co si tvůrci mysleli a co si říkali herci, když jim dali scénář. Já osobně bych to odmítl hrát, protože jedním špatným dílem zničili dobrý pocit každému, kdo to sledoval. Kdyby tam nakonec dodali scénu, kde se Dexter s trhnutím probudí vedle Hannah, tak fajn. Mohli jsme si to domyslet, co se stalo a i tak by to byl dobře temný konec. Jenže takhle zbývá jen nahořklá pachuť, které se ještě dlouho nezbavím. A co jsem tak slyšel o další sérii, kde se dozvíme, že Hannah umřela na rakovinu a Harrison skončil v děcáku... Tak sorry jako, ale myslel jsem si, že víc posrat už to nepůjde. A ono přece... Asi si tvůrci myslí, že sérioví vrazi si happyend nezaslouží... Nasrat, jo nasrat! ()

Galerie (1 416)

Zajímavosti (134)

  • Seriálové mŕtvoly hrajú buď skutoční (živí) herci s výrazným mejkapom, alebo silikónové figuríny. (m.a.t.o.)
  • V knižní předloze se seržant Doakes (Erik King) jmenuje Albert. V seriálu je jeho křestní jméno James. (Zeke001)

Související novinky

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Britský herec Julian Sands byl od 13. ledna tohoto roku veden jako nezvěstný poté, co se vypravil na turistickou trasu zasněženými horami v oblasti Baldy Bowl přibližně 45 mil na východ od města Los… (více)

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Velice smutná zpráva zasáhla v pondělí filmový svět. Milovaný a uznávaný herec Ray Stevenson zemřel ve věku 58 let. Zprávu potvrdil server Deadline s tím, že Stevenson údajně zemřel v Itálii, kde… (více)

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Reklama

Reklama