Dexter (TV seriál)

Dexter

Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2006 - 2013, 84 h 36 min (Minutáž: 96x55 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Lauren Vélez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson, Geoff Pierson, Preston Bailey, Aimee Garcia, Luke Andrew Kruntchev, Evan George Kruntchev, Erik King, Yvonne Strahovski, David Ramsey, Keith Carradine, Daniel Goldman, John Lithgow, Jaime Murray, Ronny Cox, Julia Stiles, Peter Weller, Ray Stevenson, Christian Camargo, Mark Pellegrino, Brad William Henke, Rudolf Martin, JoBeth Williams, Margo Martindale, Courtney Ford, Denise Crosby, David Batiste, Tony Goldwyn, Mark Matkevich, Debbie Lee Carrington, Sage Kirkpatrick, Carmen Olivares, Glenn Plummer, Bethany Joy Lenz, Kristen Kerr, Albie Selznick, Silas Weir Mitchell, Jonathan Banks, Malcolm-Jamal Warner, Dakin Matthews, David Haley, Martin Papazian, Monique Gabriela Curnen, Valerie Cruz, Amanda Wyss, Liza Lapira, Erin Daniels, Blake Gibbons, Laura Marano, Lynn A. Henderson, Karina Michel, Jimmy Smits, Sam Trammell, Salvator Xuereb, Olivia Burnette, Chris Muto, Nikki Magnusson, Sam Witwer, Vanessa Marano, Marc John Jefferies, Roma Maffia, Symba, Bryce Robinson, Dale Midkiff, April L. Hernandez, Tim Maculan, Jonny Lee Miller, Maria Doyle Kennedy, Scott Grimes, Chad Allen, Ann Henson, Devon Graye, Daniel Licht, David Paetkau, Anthony Tyler Quinn, Aramis Knight, Lisa Catara, Matthew Willig, Jesse Borrego, Jeff Chase, Katherine Moennig, Angela Alvarado, Mark L. Young, Darcy Fowers, Jayden Lund, Richard Gunn, Brea Grant, Edward James Olmos, Colin Hanks, Yasiin Bey, Frederick Koehler, Jim Hanks, Steven Lee Allen, Alex Rose Wiesel, Josh Cooke, Hayley DuMond, Jake Short, Sean O'Bryan, Raphael Sbarge, Don McManus, Tom Schanley, Sewell Whitney, Julie Ann Emery, Mike Cochrane, Chelsea Vincent, Christina Cox, Marcus Folmar, Maree Cheatham, John Littlefield, Amanda Perry, Angela Bettis, Joseph Trapanese, Katia Winter, Jordan Lawson, Anne Ramsay, J.C. MacKenzie, Jeff Lindsay, Demetrius Grosse, Adam Johnson, Daniel Buran, Tom Nowicki, Jason Rogel, Tara Ketterer, Wendy Wells-Gunkel, Saxon Trainor, Laura Soares, Lacey Beeman, Nick Gomez, Jonny Rees, Benton Jennings, Max Gail, Charlotte Rampling, Jay Pickett, Lisa Darr, Haley King, Sean Patrick Flanery, Jessica Camacho, Scott William Winters, John Brotherton, Jane McLean, Kathrin Middleton, Chris Vance, Bubba Lewis, Sam Underwood, Garrett Brawith, Richard Gilliland, Tony Amendola, Julia Campbell, Brando Eaton, Rick Peters, Alicia Lagano, Matthew Fahey, Kathleen Noone, Steve Eastin, Joseph Julian Soria, Eddy Martin, Shawn Hatosy, Patrika Darbo, Kristin Dattilo, Billy Brown, Alex Hyde-White, Matt Gerald, Enver Gjokaj, Cherilyn Wilson, Jim Beaver, Annabelle Gurwitch, Jason Lockhart, Dominic Janes, Barbara Tarbuck, Jerry Zatarain Jr., Tasia Sherel, Adam Harrington, Cesar Flores, José Zúñiga, Christopher Frontiero, Patrick Michael Buckley, Bill Brochtrup, Savannah Paige Rae, J. Downing, Christie Lynn Smith, Marissa Skell, Darri Ingolfsson, Melinda Bennett, William Morgan Sheppard, Bernardo Badillo, Luis Moncada, Mercy Malick, Jadin Gould, Dora Madison, Ron Roggé, Jelly Howie, Eric Ladin, Natalina Maggio, Jay Jackson, Maite Schwartz, Jordana Spiro, Kristen Miller, Geno Monteiro, Leslie Grossman, Christie Pesicka, Todd Giebenhain, Kyle Davis, Gina Comparetto, Whitney Anderson, Jill Basey, Joseph Bertót, Michael Hyatt, Camila Banus, Tonita Castro, Sherman Augustus, Victor Campos, Tawny Amber Young, Mercedes Renard, Milauna Jackson, Amy Pietz, Aaron McCusker, Lisa Kaminir, Monica Sanchez, Jullian Dulce Vida, Joe Ordaz, Lauren C. Mayhew, Michael Ray Escamilla, Teddy Lane Jr., Jimena Hoyos, Brad Carter, Henree Alyse, Julia Vera, Mariano Mendoza, Giovanni Lopes, Ricardo Chacon, Larry Sullivan, Mylinda Royer, Ian Patrick Williams, Caitlin Carmichael, Ray Santiago, Marc Macaulay, Wilmer Calderon, Juan Carlos Cantu, Brett Rickaby, Chris Payne Gilbert, Mary Mara, Scott Atkinson, Eddie J. Fernandez, Geoffrey Rivas, Heather Olt, Mary-Bonner Baker, Tabitha Morella, Wil Traval, Cristos, Jera Sky, John O'Leary, Brandon Killham, Ellen Bry, Suzanne Cryer, Eric Normington, Scott Michael Campbell, Carlease Burke, John Griffin, Sharon Sachs, Bertila Damas, James Ingersoll, Jason Williams, Rebecca Staab, Mark Gantt, Len Cordova, James Martin Kelly, Scott MacDonald, K.C. Ramsey, Charlene Amoia, James Moses Black, Dave Baez, Anzu Lawson, Jim Abele, Roman Mitichyan, Bruce Weitz, Kelsey Crane, Miranda Frigon, Adrienne Barbeau, Adalia Braydon, Matthew R. Anderson, James MacPherson, Asante Jones, Keith Carradine (a.z.), Patrick Labyorteaux, Cooper Huckabee, Eve Mauro, Kathy Christopherson, Keith Gordon, Jim Metzler, Christopher Goodman, Vanessa Bell Calloway, Angel Oquendo, Annie Tedesco, Sophia Santi, Daniel Kash, Daniel Travis, Roma Chugani, Molly Parker, Clark Gilmer, Scott Ward, Mariana Klaveno, Rya Kihlstedt, Devanny Pinn, Brandon Slagle, Judson Mills, Elizabeth McLaughlin, Jason Gedrick, Beth Grant, Nico Cortez, Santiago Cabrera, Meredith Giangrande, Julie Warner, Mike Foy, Nestor Serrano, Nicole LaLiberte, Jaime Gomez, Maria Zyrianova, Rhys Coiro, Britt George, Kurt Caceres, Eileen Grubba, Erica Ibsen, Derek Graf, David Chisum, Julian Sands, Kenny Johnson, Kevin Brief, Suzanne Whang, Scott Reynolds, Jadon Wells, Rod Keller, Molly Morgan, Bruce Holman, Peter Macon, Josh Daugherty, Carla Jimenez, Vernée Watson-Johnson, Christine Nguyen, Bart Braverman, Steve Stapenhorst, Annie Little, Travis Winfrey, Roger Rignack, Kim Robillard, Bjorn Johnson, Jack Axelrod, Chad Todhunter, Jason Manuel Olazábal, Lou Volpe, Joseph Lyle Taylor, Brian Gattas, Krista Swan, Avery Phillips, J.R. Cacia, Brad Grunberg, Douglas Bennett, Dream Kasestatad, René Ashton, Ashton Moio, Kim Estes

Brilantní pohled do nitra člověka, který musí tajit to, čím je. Svým způsobem to děláme všichni. A prostřednictvím Dextrových vnitřních monologů můžeme tyhle černé skříňky otevřít i v nás. Přináší to úlevu a fascinaci postavou, které bychom vlastně neměli fandit. 1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 80%, 4. série - 100%, 5. série - 100%, 6. série - 100%, 7. série - 100%, 8. série - 100%(2.5.2008)

Seriál převyšuje jistou kvalitu kriminálek, kterých je v dnešní době nespočet a evidentně už jich mám až po krk. Dexter je krok správným směrem, výborné díly, originalita u každého z nich a velice chytlavé příběhy. Prozatím dávám za čtyři uvidíme po další sezóně, třeba ještě hvězdu přihodím. Nové - S nadšením musím říct, že plné hodnocení je určitě na místě. / Viděné epizody z 1-8 série *96.dílů / Zhlédnuté vše / ( Hodnocení: 10/10 )(14.6.2012)

S Dexterom som otalala uz od zaciatku... proste som sa mu vyhybala, ani nevedno preco. Ale zaciatkom januara som si povedala, preco nie? No a vysledok? Komplet 5 serii pozretych za mesiac a to v tom boli este dva tyzdne Australian Open :D Takze tak za 2 tyzdne cisteho casu, ked mam byt uprimna. Druha seria mi velmi nesadla, Dexterova nahla tuzba po bledej anglicanke a cele to vyustenie so serzantom, ktory chudak skoncil tak ako skoncil, mi prislo absurdne, ale serial ma proste tolko energie, vtipu (hlavne vdaka Deb), ze sa od neho neda odtrhnut. Ano, kazda seria je v podstate nalinajkovana uplne rovnako - Dexter, Deb, seriovy vrah, rodinne trable, vrazda milovanej osoby atd, ale zaroven ma kazda seria proste svoje caro. No a teraz cakat na siestu seriu... Nevadi, najdem si zatial nejaky iny serial na potlacenie zavislosti :D(12.2.2011)

{1. séria} » (95%)▐ {2. séria} » (100%)▐ {3. séria} » (90%)▐ {4. séria} » (100%)▐ {5. séria} » (90%)▐ {6. séria} » (80%)▐ {7. séria} » (70%)▐ {8. séria} » (55%)▐ Priemer 85% = 4,25*▐ Kvalitatívne (subjektívne) poradie doterajších ôsmich sérií: 2., 4., 1., 3., 5., 6., 7., 8..(10.10.2009)

Lost je sice Lost, ale Dexter mu po první sérii začíná solidně funět na záda. Uvdíme o čem bude ta druhá, první zatím za jasný kilo. Poslední tři díly jsem skoro nedýchal a při přepínání posledního jsem se cestou přerazil o židli. Ano, i takhle se dá do něčeho zažrat. Paráda, která minimálně ve svym žánru nemá a zřejmě ani nebude mít konkurenci. Btw, až na ty vraždy na ten svět koukám až podezřele podobně jako hlavní postava. Takže bacha, třeba mě jednou taky něco nastartuje. :-)(24.1.2008)

• - Spoiler: Herečka Jennifer Carpenter prozradila, že prý od začátku tušila, že její postava Debry tajně miluje svého seriálového bratra Dextra (Michael C. Hall) a od začátku seriálu tak svou roli i hrála. (cihlenka)

• - Dexterovho (Michael C. Hall) syna Harrisona v skutočnosti hrajú dvojičky - Luke Andrew Kruntchev a Evan George Kruntchev. (m.a.t.o.)

• - Dexterova (Michael C. Hall) syna Harrisona hraje v 8. sérii hnědooký plavovlasý Jadon Wells. Ve všech předešlých sériích hrají Harrisona modrooká blonďatá dvojčata Luke Andrew Kruntchev a Evan George Kruntchev. (Kockoocko)