Dexter

(TV seriál)
Trailer 1
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2021), 94 h 25 min (Minutáž: 47–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Lauren Vélez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson, (více)

Série(9) / Epizody(106)

Je inteligentní, okouzlující a má skvělý smysl pro humor. Je to Dexter Morgan (držitel Zlatého glóbu Michael C. Hall), všemi oblíbený sériový vrah. Coby forenzní expert u miamské policie ve dne vraždy vyšetřuje a v noci je páchá. Dexter se však řídí přísným etickým kodexem, který je jak jeho spásou, tak i celoživotním břemenem. Dexter, rozpolcený mezi nutkáním zabíjet a touhou po skutečném štěstí, žije v hlubokém konfliktu se světem i se sebou samým. V první řadě se dozvíme, že Dexter Morgan ve čtyřech letech osiřel a nese si s sebou traumatické tajemství. Byl adoptován policejním důstojníkem, který odhalil Dexterovy vražedné sklony a naučil syna ventilovat hrůznou touhu po lidské krvi konstruktivním způsobem – zabíjením odporných zločinců, kteří buď stojí nad zákonem, nebo se jim podařilo proklouznout spravedlnosti. (HBO Europe)

Recenze uživatele YumiOkami k tomuto seriálu (41)

Dexter (2006)

✿ 𝟏. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟹𝟶.𝟻.𝟸𝟶𝟷𝟾 // 𝟐. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟸𝟻.𝟷𝟶.𝟸𝟶𝟸𝟷 // 𝟑. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟽.𝟿.𝟸𝟶𝟸𝟷 // 𝟒. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟷𝟶.𝟿.𝟸𝟶𝟸𝟷 // 𝟓. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟷𝟹.𝟿.𝟸𝟶𝟸𝟷 // 𝟔. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟸𝟷.𝟽.𝟸𝟶𝟸𝟷 // 𝟕. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟸𝟺.𝟽.𝟸𝟶𝟸𝟷 // 𝟖. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟸𝟺.𝟽.𝟸𝟶𝟸𝟷 ✿ dexter morgan je chytry a charismaticky forenzni analytik, ktery ve dne resi zlociny a v noci se zbavuje zlocincu. jeho adoptivni otec ho naucil kodexu, jenz ma prisna, ale ucinna pravidla. dexter v zadnem pripade nesmi zabit nevinneho cloveka - vraha nejdrive sleduje a pote az udela to, co udelat musi… — potkava dalsi seriove vrahy, ktere postupne zabiji (az na vyjimky). kazdy z nich mel skvely pribeh, ale mne se nejvice libili tito: 𝐚𝐫𝐭𝐡𝐮𝐫 𝐦𝐢𝐭𝐜𝐡𝐞𝐥𝐥 (𝟺. 𝚜𝚎𝚛𝚒𝚎), 𝐛𝐨𝐲𝐝 𝐟𝐨𝐰𝐥𝐞𝐫 (𝟻. 𝚜𝚎𝚛𝚒𝚎), 𝐭𝐫𝐚𝐯𝐢𝐬 𝐦𝐚𝐫𝐬𝐡𝐚𝐥𝐥 (𝟼. 𝚜𝚎𝚛𝚒𝚎), 𝐡𝐚𝐧𝐧𝐚𝐡 𝐦𝐜𝐤𝐚𝐲 (𝟽. 𝚜𝚎𝚛𝚒𝚎) 𝚊 𝐢𝐬𝐚𝐚𝐤 𝐬𝐢𝐫𝐤𝐨 (𝟽. 𝚜𝚎𝚛𝚒𝚎). — herci byli uzasni, milovala jsem originalni pribeh a cerny humor. moc se tesim na 9. serii!!! ♥️ ()

Série 2 (2007) (S02)

dexter by mě asi zabil za to, jak se dívám na tenhle seriál. nejdřív 1. série, pak 6., 7., 8., potom 3., 4., 5. a teď jsem se na druhý pokus (první byl v roce 2018 😐) vrhla na 2. sérii. a nechápu, jak mě nemohla před 3 rokama bavit! první díly byly čtyřhvězdičkové, poté se děj stával napínavějším a poslední díly mě utvrdily v tom, že dexter je ten nejlepší krimi seriál. docela jsem v týhle sérii pocítila podobnost s you (joe goldberg, love quinn, KLEC). pěkné, moc pěkné :) ()

Nepříjemná lež (2007) (S02E03)

to “you’re my daddy” mě dostalo :DDD ()

Britská invaze (2007) (S02E12)

proč všichni zločinci utíkají do paříže? nejdřív lila, pak joe goldberg.. ()

Náš otec (2008) (S03E01)

ja jsem fakt neskutecna - zacala jsem prvni serii, pak sla na sestou, dodivam dextera a ted jsem zas u treti… :D ()

Série 4 (2009) (S04)

nejlepsi serie. trinity (coz vlastne byla nepresna prezdivka) byl skvely, rodinny zivot dextera zajimavy a debrina dejova linka (lundy, zjisteni na konci) velmi poutava. navic to na konci bylo hoodne napinavy… btw moc se mi libi kreativni plakat :D ()

Život jako ve snu (2009) (S04E01)

dost odvazny zacatek; moc se tesim na noveho serioveho vraha! a dexter by se mel uz konecne vyspat… ()

Pozůstatky (2009) (S04E02)

insomniak dexter :D ()

Drsný Harry (2009) (S04E05)

tenhle dil byl mega napinavy; trinity killer je fakt borec. ()

Kladivo vrací úder (2009) (S04E06)

ty milostny vztahy me vubec nezajimaji, ale dejova linka s arthurem mitchellem aka trinity killerem je uzasnaaaa! ()

Mrtvá voda (2009) (S04E07)

“two serial killers go for a ride” :DD ()

Dobrý den, Dextere Morgane (2009) (S04E11)

“hello… dexter morgan.” :) sleduju dextera nebo mindhunter?! *mega moc* napinava epizoda a ten konec.. dokonalost. 😽👌🏻 ()

Prakticky dokonalá (2010) (S05E03)

boyd fowler byl jeden z nejnechutnejsich vrahu v tomhle serialu; uz od prvniho pohledu strasnej psychous. ()

Na začátku (2010) (S05E10)

❝𝐈𝐧 𝐡𝐞𝐫 𝐞𝐲𝐞𝐬… 𝐈’𝐦 𝐧𝐨𝐭 𝐚 𝐦𝐨𝐧𝐬𝐭𝐞𝐫 𝐚𝐭 𝐚𝐥𝐥.❞ ()

Velká ryba (2010) (S05E12)

❝𝐃𝐨𝐧’𝐭 𝐛𝐞 𝐬𝐨𝐫𝐫𝐲 𝐲𝐨𝐮’𝐫𝐞 𝐝𝐚𝐫𝐤𝐧𝐞𝐬𝐬 𝐢𝐬 𝐠𝐨𝐧𝐞. 𝐈’𝐥𝐥 𝐜𝐚𝐫𝐫𝐲 𝐢𝐭 𝐟𝐨𝐫 𝐲𝐨𝐮.❞ ()

Série 6 (2011) (S06)

pred 3 rokama, presneji v kvetnu roku 2018, jsem se zacala divat na dextera. prvni serie byla super, druha me zacala nudit, tak jsem serial nechala byt. je rok 2021 a ja se k tomu rozhodla vratit - a rovnou jsem zacala se sestou serii:D ale kupodivu jsem vsechno pochopila a myslim si, ze jsem ani o nic neprisla. — sesta serie se tocila kolem nabozenstvi a stejne jako dexter moc viru nechapu, krome viry v sebe sama. — colin hanks jako hlavni zaporak byl dost hustej, colin takovej milacek hodnej a on vrazdi lidi? nadhera! ()

Jezdci apokalypsy (2011) (S06E04)

ten cernej detektiv me tak sere, porad do neceho keca. ()

Anděl smrti (2011) (S06E05)

jakej psychopat pije na PARTY z HRNICKU?! ()

Temné sbohem (2011) (S06E06)

❝𝐓𝐡𝐞𝐫𝐞’𝐬 𝐧𝐨 𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭 𝐢𝐧 𝐲𝐨𝐮. 𝐓𝐡𝐞𝐫𝐞’𝐬 𝐧𝐨 𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭 𝐢𝐧 𝐦𝐞.❞ ()