Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (12)

Série 5 (2010) (S05)

Moja oblubena seria, hlavne vdaka mojej oblubenkyni z davnych cias, Julii Stiles a i banda nasilnikov je dostojny nepriatel. ()

Nová krev (2021) (S09)

Mnohi sme sa na tuto seriu po tolkych rokoch odmlcania velmi tesili. Od celej serie som po tolkom case a moznosti na pripravu bombastickeho scenara cakal ovela, ovela viac. Stale sme vsak v medziach dostojneho konca. Na zaver este mohli k dokanalosti a z nostalgie ukazat prichod davneho kolegu a priatela k klobuciku z Miami Metro do mestecka. Herci i vykreslenie mestecka i vztahov jeho obyvatelov boli fajn. Co mi vsak chybalo najviac, bol ten "dexterovsky vibe", nasepkavania cierneho pasaziera a intelegentnejsi story-telling. Tuna to pracuje asi len v dvoch vyrazne nadpriemernych epizodach. Bolo by to na slabsie stvorhviezdie, ale vdaka dost vela prvoplanovosti a predvidatelnemu vyvoju. 60% Sklamanie. Koniec neprekvapil. ()

Studený start (2021) (S09E01)

Ooo, tak toto si uzijem. :) Srdcovka konecne spat a so slusnym rozbehom, i ked trochu "rusty", stale je to tak, ako ma byt. Jedina vec, co ma vyrusila, i ked podstatna, je, ako vas po 10tich rokoch najde niekto, pri zmenenom mene a absencii udajov z minulosti na socialnych sietach, ak to nie je nejaka mocna institucia? Proste nijako..skoda, ze tato hlavna linia bude stat na vratkych nohach...mozno to vsak vysvetlia. Som zvedavy, ci opat budu diely viac-menej epizodky, alebo bude v popredi nejaka ustredna tema. 85% ()

Průtrž průserů (2021) (S09E02)

Obcas celkom nervak, sestricka si nedava pred braskom servitky pred hubu. Ostatne, nikdy to nerobila. Akokolvek fajnovo to so synakom vyzera, je nam jasne, ze to budu slusne komplikacie. Holcina sa taktiez zakukala a typek vyzera byt celkom bystry,...uvidime. Je jasne, ze nas sociopat nebude porcovat jedno telo za epizodu, takze nas skor caka "tahava investigativa". Snad nas udrzia v napati a budu bavit. Spokojnost. ()

Kouřové signály (2021) (S09E03)

Hm, tato epizoda je svojou generickostou a priehladnostou, ci pouzitymi stereotypmi vyrazne slabsia. Dufam, ze ta dalsia ju adekvatne vyvazi originalitou. ()

H jako hrdina (2021) (S09E04)

Od prveho pohladu na udalost v skole bolo snad kazdemu vnimavemu divakovi uplne jasne, co sa stalo. A preto ma trochu ta nukajuca sa prvoplanovost mrzi. Ano, dalo sa to cakat, kedze pribehy zrodenia oboch pribuznych su prakticky totozne, ale....meh. No uvidime, ci nakoniec neskonci jeden rukou toho druheho, co sa tiez priam ponuka, vsakze?. :) Potesil ma akurat navrat Dextera k jeho "skill of a bloodstain pattern analyst". Pre mna sklamanie. Hlavna linia miznucich dievcat dava zaverom epizody opat nejaku "navnadu" pre druheho vyraznejsie podozriveho. ()

Na útěku (2021) (S09E05)

Typicky Dexter-diel este z prvych sezon pred "prestavkou". Podozrivy z predoslej casti sa nam teda nadobro potvrdil. S Harrisonom asi narazi. Co sa tyka tej pripravovanej "revenge-kill", moc mi nazapadala do Dexterovho mind-setu. Potesil navrat bon-vivana s velkym srdcom, ktory akoby nahodou spomenie meno, aby sa k zaveru krasne previazalo s aktualnym dianim. Za mna skoda, ze k najvacsiemu doterajsiemu odhaleniu musela miestna indianka prist takto kostrbato. Napriek tomu urcite nadpriemer. Len ma trochu skrie ta kostrbatost. 65% ()

Příliš mnoho tuňákových sendvičů (2021) (S09E06)

Posledna veta od slecny policajtky to zachranila, inak zial v epizode nebolo prilis vela logickych momentov. Potesila vsak improvizacia s podcasterkou na "chate posledneho pobytu". To mi pripomenulo diely, ked nas sociopat mal opraty pevne v rukach. 65% Prebud sa uz, clovece. :) ()

S kůží na trh (2021) (S09E07)

Konecne velmi dobre vystavana epizoda a hlavne navrativsia sa nostalgia po lepsich dieloch z predoslych serii. Totiz, tie mindgames, black passenger, spytovanie mysle, ci forenzne zaujimavosti. Potesilo, velmi. Uz som si myslel, ze tvorcovia stratili "nit". 80% Silne stvorhviezdie. Trable so synom sa sice dali trochu predvidat a i smer kam sa to s nim teraz bude uberat, avsak stale je tu dost "frontov", ktore mozu prekvapit. Som opat v "ocakavani". :) ()

Nefér hra (2021) (S09E08)

Necitim to nadsenie, co ti za tymi pathviezdami (nostalgia?). ;) A sice... kto tuto epizodu pouzival rozum a svoj vycvik? Jedina, samotna policajtka. Uznavam, ze s postrelenim sa toho moc robit neda, avsak nechal by nas expert vrazednu zbran v prikrytom tele? wtf?! To je stopa pre jeho milenku, aby mohol byt opat nejaky pekny filmovy dramaticky okamih v buducich dieloch?! Mozete byt na otca nahnevany akokolvek, ale ked dostanete kvantum varovnych sprav a telefonatov, co sa vymyka tomu, ako ho poznate, zrejme spozorniete, bez ohladu na svoju "ranenu dusicku". Hodne naivity a menej scenaristickej logiky. Akcia celkom fajn, ale i ked pominieme zvycajne filmove "v poslednej sekunde", stale pokrivkava. 60% Dufam, ze to posledne dva diely daju na spravnu mieru. Zaverecne sekundy potvrdili alebo vylucili jednu z mnou predpokladanych koncov - tatko vs. syn. :D ()

Zůstane to v rodině (2022) (S09E09)

Vsetci sme to ocakavali... podzemna zbierka mi prisla az prilis (dokonala) nech mal "stary" akekolvek schopnosti. Ale pre "efekt" fajn. Buduce mozne "konfrontacie" boli zjavne, uz ked "frajerka" robila postupne odhalovanie a viem si predstavit i jej mozne vysledky. Dufam vsak, ze ma ten konecny niecim prekvapi. Kazdopadne, epizoda mala cosi z toho "dexterovskeho vibe-u", ale atmosfera s logikou az tak dokonalo zladene neboli. 65% ()

Otcovy hříchy (2022) (S09E10)

Takze predsa. Jeden z 3-och najpravdepodobnejsich scenarov sa nakoniec aj udial. Verim, ze to mnohi predvidali tiez. Akurat sa to nechalo na "ucicikanie" divakov tusim na konci osmej epizody, aby to teraz mohlo prist ako "twist". :) Na kazdy pad, celkom uchadzajuce, hoci som od celej serie po tolkych rokoch a moznosti na pripravu bombastickeho scenara cakal ovela, ovela viac. Stale sme vsak v medziach dostojneho konca. Na zaver este mohli k dokanalosti a z nostalgie ukazat prichod davneho kolegu a priatela k klobuciku z Miami Metro do mestecka. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021