Hrdinové - Série 3

(série)
všechny plakáty
USA, (2008–2009), 17 h 55 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Jack Coleman, Greg Grunberg, Ali Larter, James Kyson, Masi Oka, Hayden Panettiere, Adrian Pasdar, Zachary Quinto, Sendhil Ramamurthy, Dania Ramirez (více)

Epizody(25)

Lacike

Tak ako v druhej sérii aj v tejto sme sa dočkali neduhu, že na začiatku dej poskočí o nejaký čas dopredu, všetci sa správajú inak ako minule, niektorí sú na druhej strane a divák má z toho len jeden veľký chaos, ktorý trvá niekoľko epizód, kým sa všetko postupne nevysvetlí. Tento prístup je už otravný a v tejto sérii sme ho absolvovali hneď dvakrát, lebo to sú vlastne dve dejovo samostatné série v jednom. V prvej polovici sme sa aspoň konečne dočkali poriadneho súpera so silnými schopnosťami a zároveň aj nejakým plánom. No a Robert Forster je proste super herec a zloducha, ktorý vás s úsmevom na tvári bodne do chrbta uhral ľavou zadnou. Dokonca aj hlavný zloduch z minulej série Adam, ktorý sa tu mihne, pôsobí jak totálny chudák a jeho odchod bol vtipný. Páčilo sa mi, že už sa tvorcovia s ničím nepárajú a poradne pritvrdili. Takže Siler sa konečne dočkal a získal nesmrteľnosť. Claire to aj tak v pohode rozchodila. Siler na kladnej strane a v duu s Bennetom bol fakt vtipný a bolo zaujímavé sledovať jeho vývoj. Len ten šokujúci zvrat jak z telenovely: ja nie som tvoja matka, ja som tvoj syn, bol už príliš. Našťastie si to asi uvedomili aj scenáristi a jeho puto s Petrelliovcami nakoniec zmazali. Cenu za najväčšieho kokota série jednoznačne vyhráva Suresh. Takto zhovadiť postavu sa len tak nevidí a reštart v druhej polovici série to už nezachráni. Nadobro u mňa skončil. Ali Larterová mi to stále pripadá zbytočná a aj keď som chápal, že hrá sestru Nikki, tak mi polovicu série trvalo, kým som si uvedomil prečo tam chýba Nikki, že aha oni Nikki nechali zomrieť. Na to som úplne zabudol. Petrelliovská família mi už tiež trochu lezie na nervy. Nielen z ich otca ale aj z matky sa vykľuli riadni zmrdi, aj keď matka sa začala potom hrať na tú dobrú. Bennet stále robí jedno väčšie svinstvo za druhým kvôli jeho milovanej Clarinke. Celkom ma bavil Parkman keď sa dal dokopy s rýchloutekačkou Daphne. Takisto Clareinina biologická matka mi pripadala sexy. Bohužiaľ sa tu zase vo veľkom redukovali postavy a práve tie najviac sexy. Zaujímavým aspektom bola strata schopností u niektorých postáv a na jeden diel ich dokonca stratili všetky. Zrazu sa ukázalo jaký to sú všetci vlastne chudáci a Siler si mohol mávať prstom do aleluja. Vyústenie prvého príbehu bolo cool, ale potom nasledoval ten spomínaný ďalší reštart a nová zápletka bola na hovno. Vrátane zloducha Nathana a jeho poskoka Danka. Existuje na svete nejaký Danko, ktorý by nebol úplne neschopný retard? Mrk, mrk na našu politiku. Ani nemá čo viac dodať. Postavy znova prebehli z jednej strany na druhú. Zo Silera sa znova stal narkoman, ktorý zbiera schopnosti a všetci tam neustále zachraňujú svet. Pred svojimi chybami a blbosťou. Aspoňže vysporiadanie sa so Silerom bolo zaujímavé a teším sa na jeho Jekyll/Hyde líniu v ďalšej sérii. Už sa do toho musím nútiť, ale nejak to už doklepem. Prvá polovica série je za 7/10 a druhá za 5/10, takže celkovo 6/10. ()

Likan7

Oproti dvojce tu rozdíl je. Komediální scénky naštěstí téměř vymizely a temná atmosféra tu je téměř na denním pořádku. A právě kvůli tomu je trojka jeden velký guláš. Téměř neustále se cestuje v čase, až to nikoho nebaví, stále se tu všichni snaží o záchranu světa a já nevím čeho jiného. Jenže protože se tu děje toho tolik, nemá to prakticky žádnou křivku. Nemá to žádný začátek, nic, co by Vás strhlo. Hrdinové tak vlastně pokračují v tom, co tak brilantně začali ve druhé sérii. V nenaplňování velkého potenciálu. ()

• Okolo osmé minuty lze zahlédnout dravce na větvi. Při bližším pohledu je však vidět, že dravec je ve skutečnosti k větvi přivázán. (Franta)