Hrdinové - Série 2

(série)
všechny plakáty
USA, 2007, 8 h 2 min (Minutáž: 43–52 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Jack Coleman, Greg Grunberg, James Kyson, Masi Oka, Hayden Panettiere, Adrian Pasdar, Sendhil Ramamurthy, Dania Ramirez, Milo Ventimiglia, Cristine Rose (více)

Epizody(11)

Lacike

Absolútne zbytočná výplňová séria bez poriadnej hlavnej zápletky. Ukázalo sa, že dve hlavné postavy získali príliš veľké schopnosti a tak Petrovi vymazali pamäť, aby sa mohol celú sériu spamätávať a Sylerovi zase schopnosti zobrali, takže väčšinu série blúdi s dvoma najotravnejšími postavami aké sa v seriály objavili. Zaujímavá bol snáď len Hirova línia v minulosti, kde Hiro svojou neschopnosťou stvoril hlavného záporáka. Ostatné postavy začínajú degenerovať a správať sa úplne imbecilne. Suresh zase verí komu nemá, Peter neskôr tiež a nezmyselne sa pridáva na temnú stranu. Niki ma už začína štvať. Nové postavy (a ich schopnosti, ktoré sa už do veľkej miery opakujú) ako rodinka jej manžela sú nezaujímavé. Bennetovci sa točia furt v kruhu. Claire má nového nápadníka a Noah furt točí tú svoju pesničku o ochrane rodiny. Aj Vin Diesel by mu na to povedal, že už by stačilo. Jeden z mála, kto  tu mal pútavý vývoj jak osobnej línie tak schopností bol Parkman. Z mojich obľúbencov sa v tejto sérii objavil Holt McCallany. Ale ani on nič extra nepredviedol a po pár dieloch ho odlifrovali. Koniec série definitívne potvrdzuje jej zbytočnosť. Dostali sme sa tam, kde sme boli na konci prvej. Tak snáď sa v tej tretej vytiahnu s nejakými zaujímavými nápadmi. 4/10. ()

andalin

Druhá série je sice kratší, ale pořád dobrá. Slušným způsobem rozšiřuje příběh z první série, byť už je méně nadupaná akcí, dostává se nám nových postav... Objevuje se konečně Adam Monroe, Peter se přidává na "temnou" stranu. Baví mě tatínkování Mohindera a Matta kolem Molly, na scénu poprvé přichází i Elle. Ach, celý tenhle "re-binge" mě tak vrací zpátky! Škoda, že je Sylar tak upozaděn. ()

Likan7

Málo seriálu schytalo stávku scénáristů tak moc, jako Hrdinové. Po skvostné jedničce přišel šílený pád na zem. I na prostoru pouhých jedenácti dílů série většinou nudí, protože se v ní jednoduše nic neděje. A pokud se něco děje, sledujeme komediální snahu Hira v minulosti, který je tady totálně odstřelený, nebo kýčovité romantické chvilky Claire. Peter si zase jen snaží vzpomenout na svoje schopnosti, Sylar je někde v Mexiku a tím pádem seriál nemá jednoduše kdo táhnout. Pevně doufám, že se trojka alespoň přiblíží brilantnímu úvodu. ()

• 2. řada měla kvůli stávce scenáristů jen 11 dílů. (virus10)