Reklama

Reklama

Hrdinové

(seriál)
  • USA Heroes (více)
Z natáčení 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
Drama / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Hrají:

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(78)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiální text distributora)

Videa (2)

Z natáčení 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg

Recenze (948)

molotov 

všechny recenze uživatele

100% Hodnocení první série. Už hodně dlouho mě žádný seriál tak nestrhnul jako Heroes, abych ho celý shlédl za jeden týden. Vynikající nápad, skvěle vymyšlený příběh, velké množství hrdinů, díky kterým se ani chvíli nenudíte a všechno rychle odsejpá. Sylar je navíc jeden z nejlepších záporáků poslední doby. Navíc mých sto procent je hodnocení od člověka, kterýho x-meni nechali naprosto chladným. Hrdinové jsou ale bomba. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Seriál, který jsem jako jeden z mála "nových velkých seriálů" vydržel sledovat celou první sezónu, to je co říct. Bohužel kvalita není úplně stabilní, vedle věru vynikajícího prvního dílu jsou některé poněkud slabší, stejně tak jako některé dějové linie a postavy nejsou moc zajímavé (Niki mě fakt s...), občas příliš politické korektnosti. To jsou vady na kráse docela slušného příběhu. Co se týče zvláštních schopností, autorům fantazie v jejich vymýšlení nechybí. Update: Po pár pokusech koukat na druhou a třetí sezónu hodnocení opět klesá a pokud bych se na to díval dýl, asi by to šlo níž než na tři. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V Americe je to tak úspěšné, že hned první epizodu sledovalo rekordních 14 milionů diváků z necelých 300 milionů Američanů. To není špatné na začátek co? U nás se to hnedka rozkřiklo, a tak lidi začali shánět jak diví. No a co nevidět si to oblíbili u nás takovým způsobem, že rok od vydání epizody začnou Heroes vysílat už i na naších televizích. Tak velký humbuk tento seriál udělal, jenže stojí to za tu všechnu námahu? Rozhodně ano. Je blbost, abych vykládal, jak je to nezáživné, nudné, zdlouhavé a nicneříkající, když to přeci není pravda neasi! Ale 4 hvězdy jsem tomu stejnak dal. Nejde o to jaké to je a není. Příběhově opravdu skvělé, možná trochu kopírující X-meny i když poněkud méně komiksovější. Jenže právě komiksy do toho dost zasahují. Samotné postavy jsou velice dobře napsané, každá je jiná, ohledně schopností, kterým nabyli, tak lidským vlastnostem, kterých pozbyli už od narození. Jasné je, že nejoblíbenější postava je ta z Japonska a nevěřím, že by se to změnilo a právě tady je ten bod zlomu, co mi uniká. Ne každá postava je zajímavá natolik, kolik se zdá být a právě Japončík svojí originalitou přebíjí naprosto všechny. Sympatický blázínek, trochu bázlivý, ale zatraceně dobře to umí se samurajskými meči a zde to s radostí určitě předvede :). Celkově vzato jsou Heroes rozhodně povedený seriál, který mě ale neudrží v křesle po celou délku epizody. Možná je to tím, že mi tam chybí trocha humoru nebo tím, že lidem s nadpřirozenými schopnostmi příliš nefandím. Na druhou stranu je to nápad, který se mezi seriály rozhodně neztratí. Uvidíme jak se to vyvine dál...(7/10) ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Volume 1 - Genesis: Na televizním nebi zazářila nová seriálová hvězda. Heroes představili obyčejné a sympatické lidi, kteří se musí vypořádat se svou nově získanou nadpřirozenou schopností. Jejich příběhy se postupně proplétají díky inteligentnímu a promyšlenému scénáři, o potřebné napětí se stará předpovězená hrozba výbuchu atomové bomby a démonický zabiják Sylar. Radost to sledovat. Jen to finále mohlo být trochu lepší. 9/10 Volume 2 - Generations: Děj je natahován různými naprosto zbytečnými odbočkami, za tím účelem jsou představeny nové, veskrze nezajímavé a nesympatické postavy, navíc i staří hrdinové se kvůli prázdnému scénáři a nesnesitelným dialogům (repetetivním patetickým kecům o osudu, vyjímečnosti, předurčenosti apod) stávají pouze zbytky těch sympaťáků z první série. Závěr série je kvůli stávce scenáristů smrsknut do několika málo dílů, které tím pádem získaly větší spád, ale kupodivu ani to nepomohlo. 6/10 Volume 3 - Villains: Zde je jasně patrná snaha o zdrsnění příběhu, jsou použity i některé hororové prvky, děj pracuje hned s několika velkými zápletkami. Ale bohužel - postavy, které ztratily veškerou svou osobnost v druhé sérii, se ukazují jako neschopné dalšího života. Scenáristům se to tu všechno ukázkově rozpadlo pod rukama. Půlka hrdinů by mohla být takřka neporazitelná, takže aby ti ostatní měli nějakou šanci, musí se ti "všemocní" chovat jako tupci. Neustálé cestování časem udělalo z Heroes takřka nepřehlednou komedii plnou logických i faktických chyb, kdy se v každém z jednotlivých dílů postavy snaží de facto o něco jiného, aniž by bylo jasné, co je k tomu vede. Kdokoli může zemřít, protože v dalším díle bude zázračně oživen, kdokoli může kohokoli zradit, protože v dalším díle mu bude odpuštěno, kdokoli bude kýmkoli zachráněn před jistou smrtí, bude na něj v další epizodě oním zachráncem spáchán atentát. A věřte, že v jsem v předchozí větě ani moc nenadsazoval... no dá se tohle ještě brát vážně? Jo a abych nezapomněl, neexistuje horší způsob jak uvést (ukončit) díl, než použít některé z Mohinderových mouder. Zoufalství to poslouchat... 4/10 Volume 4 - Fugitives: Tak už ke všem postavám pociťuji silnou nenávist a averzi. Jestli v další epizodě Bennet znovu čtyřikrát zopakuje, že se chová jako hajzl proto, aby ochránil svoji milovanou Clairinku, končím se sledováním. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Hrdinové jsou seriálem, který se ze všech zaručených amerických seriálových hitů posledních let dostává na naše obrazovky jako poslední. Přitom to zdaleka není žádné béčko, jeho ohlas ve Spojených státech byl mimořádný, ostatně i očekávaný. Je to záležitost, která vychází z tradice amerického superhrdinského komiksu jako je např. série Top 10 nebo Devětatřicátníci, ale je pochopitelně upravená pro potřeby dnešního mainstreamového publika. Vůbec to není na škodu, protože superhrdinové jsou daleko civilnější, seriál nepřekypuje takovou mírou patosu a přepjatosti, která je typická pro tradiční superhrdinský americký komiks a který v evropském kontextu působí spíš směšně. Samozřejmě filmů i seriálů na toto téma se v posledních dvaceti letech vyrojila celá řada, ale Hrdinové dokázali přijít s velmi propracovaným a stále se rozvíjejícím světem, je to fantasy, která se od toho našeho známého světa zas tak moc neliší, je jen mnohem napínavější, záhadnější a barvitější. Superhrdinou může být klidně váš soused nebo spolužák ze školy. Někteří o svých výjimečných schopnostech nevědí, někteří si pro změnu neví rady, jak s nimi naložit, a někteří je zneužívají. Zlo je v seriálu zákeřné, bezohledné a dostatečně silné na to, aby dokázalo udržet napětí až do poslední sekundy. Scénáristicky pečlivě ošetřené, byť pozorný divák po nějaké době zjistí, že se hrdinové vybavení nadpřirozenými schopnostmi často pozoruhodně nadřou a stejně jako Dočolomanský, který se v Adéle pokoušel vyrazit dveře, které mohl otevřít, dělají zcela zbytečně složité věci tam, kde mohou použít své schopnosti. Při nejlepší vůli se Hrdinové nevyhnuli ani některým žánrovým klišé, padouchův konec, respektivě únik do druhé řady mě opravdu ale opravdu nepřekvapil....Z hlediska režie si dosud vyrobené díly uchovaly slušnou úroveň bez ohledu na osobu režiséra a sympatické bylo i herecké obsazení, kde autoři využili řadu dosud neokoukaných mladých tváří, které nezklamaly vedle tak osvědčených borců jako je Malcom McDowell nebo nových hvězd typu Ali Larter. Druhou řadu seriálu zastavila stávka scénáristů ve Spojených státech. Mé relativně střízlivé hodnocení je dáno mým chladnějším vztahem k superhrdinské tématice v komiksu. Mám radši realistický evropský komiks nebo artové fantasy typu Sandmana. Celkový dojem: 75 %. ()

Galerie (473)

Zajímavosti (40)

  • Titulky nejsou umístěny jako obvykle, ale jsou rozmístěné na různých částech obrazovky jako texty u komiksů. (virus10)
  • Námětem Hrdinové vycházejí z tradičního amerického superhrdinského komiksu (Spiderman, Batman, Superman…), nejvíce se podobají sérii X-Men. Jsou ale více zasazeni do skutečného světa, autory víc zajímá, co si se svými schopnostmi jednotliví hrdinové počnou. Trikových záběrů je i přesto v rámci televizních standardů vysoce nadprůměrný počet. (JayCZ)
  • Podle webu TorrentFreak si jednu z epizod seriálu Heroes v roce 2009 stáhlo z internetu 6 580 000 lidí. To je ten rok nejvíc ze všech seriálů natočených v USA a za zmínku stojí, že toto číslo asi o půl milionu převyšuje průměrnou sledovanost seriálu na tamějších TV stanicích. Na dalších příčkách v ilegálním stahování figurovaly díly seriálů Lost (6 310 000 stažení), Prison Break (3 450 000), Dexter (2 780 000) či House (2 590 000). (virus10)

Související novinky

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (více)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Reklama

Reklama