Hrdinové (TV seriál)

Heroes

Hrdinovia

Drama / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 2006 - 2010, 56 h 17 min (Minutáž: 84x43 min)

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell, Greg Grunberg, Thomas Dekker, Zachary Quinto, Santiago Cabrera, Jimmy Jean-Louis, Ashley Crow, Leonard Roberts, Adair Tishler, Clea DuVall, Missy Peregrym, George Takei, Eric Roberts, Christopher Eccleston, Matthew John Armstrong, Eugene Byrd, Richard Roundtree, Jessalyn Gilsig, Erick Avari, Jayma Mays, Stacy Haiduk, Malcolm McDowell, Sakina Jaffrey, Brian Tarantina, Missi Pyle, David Anders, Colby French, Rena Sofer, Tawny Cypress, Jamie Hector, Ntare Mwine, Deirdre Quinn, Stephen Tobolowsky, Lyndsy Fonseca, Elya Baskin, Holt McCallany, Cary-Hiroyuki Tagawa, Lauren Stamile, Adetokumboh M'Cormack, Rick Peters, James Devoti, Mark Harelik, Stan Lee, Lateef Crowder, Riki Lindhome, Danielle Savre, David Berman, Nora Zehetner, Karl T. Wright, Jacqueline Piñol, Brea Grant, Francis Capra, Paula Newsome, Dania Ramirez, Kellan Lutz, Bruce Boxleitner, Ronald Guttman, Robert Forster, Elizabeth Lackey, Seth Green, Breckin Meyer, Dana Davis, Jaime Ray Newman, Stana Katic, Cory Hardrict, Emerson Brooks, Željko Ivanek, Dan Byrd, Matt Lanter, Dianna Agron, Nicholas D'Agosto, Madeline Zima, Robert Knepper, Archie Kao, Mark Christopher Lawrence, Deanne Bray, Ravi Kapoor, Adam Jamal Craig, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Bonnie Burroughs, Ray Park, Andre Royo, Moira Kelly, Daniel Newman, John Glover, Antonio Fargas, Louise Fletcher, Scott Lowell, Rick Worthy, David H. Lawrence, Tiffany Hines, Kate Connor, Thomas Robinson, Dawn Olivieri, Erin Allin O´Reilly, Carlson Young, Cristine Rose, Diana Scarwid, Christine Adams, Aarti Mann, Taylor Cole, Alexa Nikolas, Stephen Spinella, Jayson Blair, Janel Parrish, Kelvin Brown, Eriko Tamura, Kate Vernon, John Ross Bowie, Nichelle Nichols, Jake McLaughlin, Rachel Melvin, Dominic Keating, Michael Dorn, Mike Foy, Ray Baker, Shalim Ortiz, Olga Sosnovska, Douglas Tait, Jessica Whitaker, Claudia DiFolco, Marisa Tayui, Edwin Hodge, Brent Tarnol, Hector Luis Bustamante, Giovanni V. Giusti, Demetrius Grosse, Jason Konopisos, Kiernan Shipka, Louis Iacoviello, Elizabeth Roberts, Randy Flagler, Frank Pacheco, Amrapali Ambegaokar, Monte Hunter, Jesse Heiman, Garrett Ryan, Chris Cleveland, Mark L. Young, Stephen W. Schriver, Lynne Jacobellis, Sasha Pieterse, Anna Clark, Jamie Tisdale, Jeanette Brox, Kimberly Estrada, Sterling Beaumon, Kat Purgal, Kate Scott, Daryl Crittenden, Candice Patton, Kurando Mitsutake, Paul Ganus, Shevaun Kastl, Sherri Saum, Todd Stashwick, Carl Ciarfalio, Tohoru Masamune, Natalina Maggio, Katherine Boecher, Luz Jiménez, Geno Monteiro, Laura Marano, Kenneth Choi, Sydney Sweeney, Stephen Full, Chad Faust, Allison Paige, John Prosky, Julia Campbell, Ivonne Coll, Daniel Muñoz, John Lee Ames, Klaus Nierhoff, Joshua Rush, David Ury, Dan Warner, Jessica Anne Bogart, Carlon Jeffery, Mercedes Colon, Felipe Castro, Link Baker, Jarvis W. George, Tehmina Sunny, Sonalii Castillo, Markus Flanagan, Nick Endres, Frank Maharajh, Jack Wallace, Kevin Chamberlin, Katie Carr, Omid Abtahi, Shane Woodson, Franc Ross, B.J. Clinkscales, Stephen Monroe Taylor, Brian Skala, Carlease Burke, Nayo Wallace, Susan Angelo, Rachel Kimsey, Kevin Christy, Christopher Mann, Ed Moy, Brian Palermo, Franco Vega, Jesse Corti, David Barrera, Dawn-Lyen Gardner, Timon Kyle Durrett, Greg Wrangler, Ron Perkins, Rafael Francisco, Karri Turner, Nigel Gibbs, Jonathan T. Floyd, Michael Milhoan, Matt Bushell, Dan Desmond, Richard Steinmetz, Maurice LaMarche, Tina Lifford, Adam Harrington, Andrea Fellers, Graham Beckel, Bobby Hosea, Brad Greenquist, Saemi Nakamura, Bill Fagerbakke, Rusty Schwimmer, Ian Gomez, Brian Morris, Ellen Greene, Barry Shabaka Henley, Ali Larter (a.z.), Kendži Nakamura, Rey Mysterio, Alan Blumenfeld, Christine Avila, Greg Grunberg (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Hayden Panettiere (a.z.), Zachary Quinto (a.z.), Joanna Cassidy, Tamlyn Tomita, Jermaine Jackson, Shalim Ortiz (a.z.), William Katt, Sage Kirkpatrick, Rena Sofer (a.z.), Ewan Chung, Assaf Cohen, Darren Kendrick, Justin Baldoni, Jeff Campbell, Swoosie Kurtz, Cory Tucker, Kevin Alejandro, Manuel Urrego, Ned Vaughn, Gabriel Olds, Clint Howard, Eddie Driscoll, Wes Ramsey, Lance Patrick, Daniel Kash, Akihiro Kitamura, Tessa Thompson, Ernie Hudson, Harry Perry, Raphael Sbarge, Danica Stewart, Jonathan Goldstein, Elisabeth Röhm, Andrew Connolly, Deanne Bray (a.z.), Akihiro Kitamura (a.z.), Ravi Kapoor (a.z.), James Kyson (a.z.), Jayma Mays (a.z.), Saemi Nakamura (a.z.), Eidan Hanzei, Elizabeth Lackey (a.z.), K Callan, Irina Maleeva, Ethan Cohn, Kanin Howell, Omar Leyva

Volume 1 - Genesis: Na televizním nebi zazářila nová seriálová hvězda. Heroes představili obyčejné a sympatické lidi, kteří se musí vypořádat se svou nově získanou nadpřirozenou schopností. Jejich příběhy se postupně proplétají díky inteligentnímu a promyšlenému scénáři, o potřebné napětí se stará předpovězená hrozba výbuchu atomové bomby a démonický zabiják Sylar. Radost to sledovat. Jen to finále mohlo být trochu lepší. 9/10 Volume 2 - Generations: Děj je natahován různými naprosto zbytečnými odbočkami, za tím účelem jsou představeny nové, veskrze nezajímavé a nesympatické postavy, navíc i staří hrdinové se kvůli prázdnému scénáři a nesnesitelným dialogům (repetetivním patetickým kecům o osudu, vyjímečnosti, předurčenosti apod) stávají pouze zbytky těch sympaťáků z první série. Závěr série je kvůli stávce scenáristů smrsknut do několika málo dílů, které tím pádem získaly větší spád, ale kupodivu ani to nepomohlo. 6/10 Volume 3 - Villains: Zde je jasně patrná snaha o zdrsnění příběhu, jsou použity i některé hororové prvky, děj pracuje hned s několika velkými zápletkami. Ale bohužel - postavy, které ztratily veškerou svou osobnost v druhé sérii, se ukazují jako neschopné dalšího života. Scenáristům se to tu všechno ukázkově rozpadlo pod rukama. Půlka hrdinů by mohla být takřka neporazitelná, takže aby ti ostatní měli nějakou šanci, musí se ti "všemocní" chovat jako tupci. Neustálé cestování časem udělalo z Heroes takřka nepřehlednou komedii plnou logických i faktických chyb, kdy se v každém z jednotlivých dílů postavy snaží de facto o něco jiného, aniž by bylo jasné, co je k tomu vede. Kdokoli může zemřít, protože v dalším díle bude zázračně oživen, kdokoli může kohokoli zradit, protože v dalším díle mu bude odpuštěno, kdokoli bude kýmkoli zachráněn před jistou smrtí, bude na něj v další epizodě oním zachráncem spáchán atentát. A věřte, že v jsem v předchozí větě ani moc nenadsazoval... no dá se tohle ještě brát vážně? Jo a abych nezapomněl, neexistuje horší způsob jak uvést (ukončit) díl, než použít některé z Mohinderových mouder. Zoufalství to poslouchat... 4/10 Volume 4 - Fugitives: Tak už ke všem postavám pociťuji silnou nenávist a averzi. Jestli v další epizodě Bennet znovu čtyřikrát zopakuje, že se chová jako hajzl proto, aby ochránil svoji milovanou Clairinku, končím se sledováním.(6.3.2009)

Malíř Issac začal malovat obrazy pod vlivem drog a výjevy z pláten se postupně začaly uskutečňovat. Proto ho poslední výtvor s tématem atomového výbuchu nad New Yorkem rozhodně nenechává chladným. Neví sice, jak by mohl budoucnost ovlivnit, ale to už je záležitost profesionálního dobráka Petera, létajícího senátora Nathana, nezranitelné roztleskávačky Claire (s mírně kontroverzním otčímem) a hlavně neodolatelného ohýbače času a prostoru "samuraje teoretika" Hira. Hrdinů (lidí s nějakou nadpřirozenou schopností) je samozřejmě daleko víc, příběh je košatě tajemný, informace jsou zjišťovány postupně, motivace (a polarita) jednotlivých postav se v průběhu logicky vyvíjí (nebo mění) a pouze kvalitní záporák Sylar v klidu rozřezává hlavy slabším jedincům (což jsou všichni).(29.11.2008)

Po prvním díle ještě nevím, ale je mi divné, že se té odbarvené regenerující se bloncce nezregenerovala barva vlasů a chlupy na nohou, to mi prostě nejde do hlavy. Krom toho mám důvod se domnívat, že vzhledem k velmi vysoké rychlosti regenerace, je její sexuální život poněkud frustrující. P.S.: Po dvanácti dílech musím uznat, že to má své kouzlo, ale trochu mi vadí ta touha občas tam motat vědu. Tyhle snahy jsou IMHO úplně směšné. Evoluci autoři zjevně vůbec nerozumí, ale zmiňuje se neustále (případně jen předpokládají, že jí nerozumí divák). Pokud jde o měření radiace, jsem bohužel z oboru, a tady jsem vážně trpěl. Přitom stačilo tak málo, jen použít jinou a vhodnější jednotku než curie. Ale co, vem to čert, je to solidní seriál. Edit (30.9.2008) - Vše výše napsané platí jen pro první řadu, řadu třetí už jsem dokoukat nezvládl).(30.3.2007)

Zajímavý a dost originální seriál o superhrdinech. Sympatická věc je, jak se ke svým komiksovým kořenům a zdojům inspirace věřejně hlásí: Issac Mendez kreslí komisky, Hiro hlavně ze začátku měl nějaké narážky na Spider-mana atd.. Zřetelná je hlavně inspirace v komiksových veledílech jako jsou Strážci (Watchmen) Alana Moorea či Vycházející hvězdy (Rising Stars) Michaela J.Straczynského a také týmovkami jako jsou X-men. Je zde velké množství postav, což je chytré, protože pak si každý najde svého favorita, ale je tu i několik postav, které mě téměř štvaly, především pak Niki a její rodinné problémy. První serie neskončila nejlépe, poslední díl trochu zklamal a několik dílů se zabývalo nesmyslama (alternativní budoucnost, ke které ovšem nedojde, jak mi hned došlo, takže v seriálu vůbec být nemusela) ale za své poutavé a dobře zpracované téma si minimálně silné 4 **** zaslouží. Druhá serie také není špatná, spolu s Peterem se snažíme přijít na to, co se mu stalo a ještě jednou "zachránit" svět, zde ale už mi přišlo, že svět by se ani nemusel zachraňovat, kdyby ho svou hloupostí někteří "hrdinů" nedostali do problému...(21.11.2006)

HODNOCENÍ 1. SÉRIE: Velmi chytlavá záležitost za 5 hvězdiček. I když se to díl od dílu zamotává čím dál více, pořád to vyprávění dává smysl a člověk se bez problému orientuje. Tady, na rozdíl třeba od LOSTu, nevidím žádnou "vatovou výplň" a je radost sledovat tak dokonale dopředu promyšlený příběh. Lidem, kterým po zaslechnutí pojmů "fantasy" a "sci-fi" naskakuje kopřivka, vstup zakázán :o)____HODNOCENÍ 2. SÉRIE: Někde u 3*. Začíná se z toho stávat překombinovaná selanka s mnoha nelogickými momenty. Scenáristicky to začíná být vyvětralé. Uvidíme, co 3.série.____HODNOCENÍ 3.SÉRIE: Vyčpělá scenáristická fraška, která neví, kam se vrtnout. Absurdní, nesmyslné a překombinované. Už mi tam chybí jenom superbytost, která umí zabíjet prdy. Proplétání osudů začíná připomínat pověstné Cimrmanovo "Já nejsem tvoje matka, já jsem tvoje dcera!" V češtině na to máme hezké české jadrné slovíčko "sračka". Po 5.dílu to vzdávám a přestávám jevit zájem o Kringovo dílko.___ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ: Jako celek někde u dna hodnocení, ale nechávám 4* jen a pouze za skvělou 1.sérii, zbytek spláchnout a zapomenout.....(1.2.2008)

• - Okolo osmé minuty lze zahlédnout dravce na větvi. Při bližším pohledu je však vidět, že dravec je ve skutečnosti k větvi přivázán. (Franta)

• - Malby Isaaca ve skutečnosti nakreslil barvoslepý umělec Tim Sale, který je znám prací na komiksu "Batman: The Long Halloween", který byl inspirací pro vznik filmu Batman začíná. (Hal_Moore)

• - V Bennetovom vodičskom preukaze je jeho dátum narodenia 6.8.1962. Rovnaký rok, kedy bola založená spoločnosť Primatech Paper. (klayman)