Hrdinové (TV seriál)

Heroes

Hrdinovia

Drama / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 2006 - 2010, 56 h 17 min (Minutáž: 84x43 min)

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell, Greg Grunberg, Thomas Dekker, Zachary Quinto, Santiago Cabrera, Jimmy Jean-Louis, Ashley Crow, Leonard Roberts, Adair Tishler, Clea DuVall, Missy Peregrym, George Takei, Eric Roberts, Christopher Eccleston, Matthew John Armstrong, Eugene Byrd, Richard Roundtree, Jessalyn Gilsig, Erick Avari, Jayma Mays, Stacy Haiduk, Malcolm McDowell, Sakina Jaffrey, Brian Tarantina, Missi Pyle, David Anders, Colby French, Rena Sofer, Tawny Cypress, Jamie Hector, Ntare Guma Mbaho Mwine, Deirdre Quinn, Stephen Tobolowsky, Lyndsy Fonseca, Elya Baskin, Holt McCallany, Cary-Hiroyuki Tagawa, Lauren Stamile, Adetokumboh M'Cormack, Rick Peters, James Devoti, Mark Harelik, Stan Lee, Lateef Crowder, Riki Lindhome, Danielle Savre, David Berman, Nora Zehetner, Karl T. Wright, Jacqueline Piñol, Brea Grant, Francis Capra, Paula Newsome, Dania Ramirez, Kellan Lutz, Bruce Boxleitner, Ronald Guttman, Robert Forster, Elizabeth Lackey, Seth Green, Breckin Meyer, Dana Davis, Jaime Ray Newman, Stana Katic, Cory Hardrict, Emerson Brooks, Željko Ivanek, Dan Byrd, Matt Lanter, Dianna Agron, Nicholas D'Agosto, Madeline Zima, Robert Knepper, Archie Kao, Mark Christopher Lawrence, Deanne Bray, Ravi Kapoor, Adam Jamal Craig, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Bonnie Burroughs, Ray Park, Andre Royo, Moira Kelly, Daniel Newman, John Glover, Antonio Fargas, Louise Fletcher, Scott Lowell, Rick Worthy, David H. Lawrence XVII, Tiffany Hines, Kate Connor, Thomas Robinson, Dawn Olivieri, Erin Allin O'Reilly, Carlson Young, Cristine Rose, Diana Scarwid, Christine Adams, Aarti Mann, Taylor Cole, Alexa Nikolas, Stephen Spinella, Jayson Blair, Janel Parrish, Kelvin Brown, Eriko Tamura, Kate Vernon, John Ross Bowie, Nichelle Nichols, Jake McLaughlin, Rachel Melvin, Dominic Keating, Michael Dorn, Mike Foy, Ray Baker, Shalim Ortiz, Olga Sosnovska, Douglas Tait, Jessica Whitaker, Claudia DiFolco, Marisa Tayui, Edwin Hodge, Brent Tarnol, Hector Luis Bustamante, Giovanni V. Giusti, Demetrius Grosse, Jason Konopisos, Kiernan Shipka, Louis Iacoviello, Elizabeth Roberts, Randy Flagler, Frank Pacheco, Amrapali Ambegaokar, Monte Hunter, Jesse Heiman, Garrett Ryan, Chris Cleveland, Mark L. Young, Stephen W. Schriver, Lynne Jacobellis, Sasha Pieterse, Anna Clark, Jamie Tisdale, Jeanette Brox, Kimberly Estrada, Sterling Beaumon, Kat Purgal, Kate Scott, Daryl Crittenden, Candice Patton, Kurando Mitsutake, Paul Ganus, Shevaun Kastl, Sherri Saum, Todd Stashwick, Carl Ciarfalio, Tohoru Masamune, Natalina Maggio, Katherine Boecher, Luz Jiménez, Geno Monteiro, Laura Marano, Kenneth Choi, Sydney Sweeney, Stephen Full, Chad Faust, Allison Paige, John Prosky, Julia Campbell, Ivonne Coll, Daniel Muñoz, John Lee Ames, Klaus Nierhoff, Joshua Rush, David Ury, Dan Warner, Jessica Anne Bogart, Carlon Jeffery, Mercedes Colon, Felipe Castro, Link Baker, Jarvis W. George, Tehmina Sunny, Sonalii Castillo, Markus Flanagan, Nick Endres, Frank Maharajh, Jack Wallace, Kevin Chamberlin, Katie Carr, Omid Abtahi, Shane Woodson, Franc Ross, B.J. Clinkscales, Stephen Monroe Taylor, Brian Skala, Carlease Burke, Nayo Wallace, Susan Angelo, Rachel Kimsey, Kevin Christy, Christopher Mann, Ed Moy, Brian Palermo, Franco Vega, Jesse Corti, David Barrera, Dawn-Lyen Gardner, Timon Kyle Durrett, Greg Wrangler, Ron Perkins, Rafael Francisco, Karri Turner, Nigel Gibbs, Jonathan T. Floyd, Michael Milhoan, Matt Bushell, Dan Desmond, Richard Steinmetz, Maurice LaMarche, Tina Lifford, Adam Harrington, Andrea Fellers, Graham Beckel, Bobby Hosea, Brad Greenquist, Saemi Nakamura, Bill Fagerbakke, Rusty Schwimmer, Ian Gomez, Brian Morris, Ellen Greene, Barry Shabaka Henley, Ali Larter (a.z.), Kendži Nakamura, Rey Mysterio, Alan Blumenfeld, Christine Avila, Greg Grunberg (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Hayden Panettiere (a.z.), Zachary Quinto (a.z.), Joanna Cassidy, Tamlyn Tomita, Jermaine Jackson, Shalim Ortiz (a.z.), William Katt, Sage Kirkpatrick, Rena Sofer (a.z.), Ewan Chung, Assaf Cohen, Darren Kendrick, Justin Baldoni, Jeff Campbell, Swoosie Kurtz, Cory Tucker, Kevin Alejandro, Manuel Urrego, Ned Vaughn, Gabriel Olds, Clint Howard, Eddie Driscoll, Wes Ramsey, Lance Patrick, Daniel Kash, Akihiro Kitamura, Tessa Thompson, Ernie Hudson, Raphael Sbarge, Danica Stewart, Jonathan Goldstein, Elisabeth Röhm, Andrew Connolly, Deanne Bray (a.z.), Akihiro Kitamura (a.z.), Ravi Kapoor (a.z.), James Kyson (a.z.), Jayma Mays (a.z.), Saemi Nakamura (a.z.), Eidan Hanzei, Elizabeth Lackey (a.z.), K Callan, Irina Maleeva, Ethan Cohn, Kanin Howell, Omar Leyva, Jim Storm, Rick Scarry, Doug Haley, Josh Clark, Sean Carrigan, Rolando Molina

1. série: Sice jsem na úvod čekal větší pecku, ale i tak jsem víceméně spokojený. Tématika patří určitě k mým oblíbeným a dějově je to taky poměrně zajímavý, i když to místy působí trochu naivně a hloupě. Pravděpodobně jsem udělal chybu, že jsem se na to nepodíval v době, kdy to zrovna frčelo a byla to celkem netradiční seriálová podívaná. Přece jenom od té doby už bylo k vidění docela dost filmů i seriálů s podobným zaměřením. Ještě bych chtěl pochválit propletenost příběhů jednotlivých postav a výběr herců, kteří jsou z velké části charizmatičtí a divák si rozhodně najde svoje oblíbence. 2. série: Bohužel už mě to ani zdaleka nebavilo tak jako série první. Vím, že úroveň seriálu má klesat i nadále, takže nevím, jestli někdy budu mít sílu to dokoukat...(13.10.2013)

Kompletní první série. Výborně, seriál si svou úroveň nejen drží, ale dokonce se čím dál zajímavěji rozjíždí. Postupem času jsem si oblíbíl všechny hrdiny, i když prim hrají "telepat" Parkman, "rozdvojená" Niki¨/ Jessica, "manipulátor" Bennet a "vražedný zlosyn" Skylar... Kvalitativně proklatě vysoko, olizuju se až za ušima, ale kvůli poněkud pomalejším a nervóznějším prvním dílům zatím zůstávám na čtyřech hvězdách. Konec první série mě malinko zklamal, všechno se odhrkalo moc narychlo a tak nějak polovičatě. Jako kdyby najednou dostali scénáristi kudlu pod krk, s tím, aby zápletku ukončili o dva, tři díly dřív než původně zamýšleli... Škoda přeškoda... Dohromady ale stále poctivých 80%(9.12.2006)

Creator: Tim Kring .. X-Men hadra. Přesto (nebo právě proto) nebudu skrývat své nadšení. Tohle sci-fi téma mám zkrátka rád, ale musí to vzít do rukou někdo skutečně schopný a tvůrčí. Mutanty X vynesl vysoko Bryan Singer, než je patlal a loser Brett Ratner potopil do bahna podprůměru a stvořil největší filmové zklamání roku 2006. Asi i právě proto jsem z Heroes tolik nadšený. Sice to není X-Men, ale seriál si je toho plně vědom i přes některé citace své comicsové inspirace. Tento tvůrčí přístup se mi líbí asi nejvíce - Tim Kring dění zasadil do současného světa, kde je popkultura comics super hrdinů vnímána jako něco pouze fantaskního, existujícího pouze v literatuře či filmu a konfrontuje obyčejné smrtelníky s tím, že formou evolučního vývoje získávají tyto superschopnosti a společně je musí použít k záchraně roztleskávačky potažmo celého světa.. A čím jsou Heroes prozatím? Monstrózní skládačkou s jasně vymezeným cílem - zabránit jadernému výbuchu v centru New Yorku dne 8 listopadu. Děj má neuvěřitelné tempo, hutnou atmosféru a divák je zahrnován konstantně vysokým přívalem informací a skutečně napínavého děje. Prozatím žádná rozvleklost, žádné nudné flashbacky nebo jiné tvůrčí berličky (ala Lost, kde se napůl plynu, který nemá stabilní rytmus jede vlastně od začátku). ______ Tak tohle bez výhrad platilo do první resp. druhé přestávky, kterou seriál měl. Zvláště po té druhé šlo mnoho vzpomínaných kvalit k šípku, začaly se opakovat motivy a hlavně moje nadšení opadalo. Vše pak podtrhlo vlažné finále, které se proměnilo ve skoro ubrečenou rodinnou tragedii. Věta "nejlepší seriál, který jsem v roce 2006 viděl" tu má stále své pevné místo, ovšem to co šlo z první sezóny v roce 2007 si už tohle označení nezaslouží.. 90%.(31.12.2006)

Seriál, který jsem jako jeden z mála "nových velkých seriálů" vydržel sledovat celou první sezónu, to je co říct. Bohužel kvalita není úplně stabilní, vedle věru vynikajícího prvního dílu jsou některé poněkud slabší, stejně tak jako některé dějové linie a postavy nejsou moc zajímavé (Niki mě fakt s...), občas příliš politické korektnosti. To jsou vady na kráse docela slušného příběhu. Co se týče zvláštních schopností, autorům fantazie v jejich vymýšlení nechybí. Update: Po pár pokusech koukat na druhou a třetí sezónu hodnocení opět klesá a pokud bych se na to díval dýl, asi by to šlo níž než na tři.(28.2.2008)

(1. série) - spouska skvělých postav z nichž některé si člověk dokázal oblíbit velmi rychle, báječně rozehraný a nečekaně komplikovaný, přesto stále přehledný a srozumitelný příběh, kterému člověk odpustí i těch několik slepých uliček, které nakonec nikam nevedly. Škoda, že místo velkého finále, kterým by to všechno vygradovalo, to jen tak pšouklo.............. (2. série) - Setkání po čase se oblíbenými postavami bylo fajn. Napětí, postupně odhalované vztahy a dějové zákruty, nové postavy, to všechno bylo výborné... pokud tedy překousnu fakt, že vše bylo postaveno na zcela nesmyslné zápletce, nebo spíš, že to byly až komicky velké následky z tak nepatrné a banální příčiny, kterou by jistý přítomný hrdina dokázal vyřešil během pěti minut............. (3. série) - Setkání se starými přáteli je vždycky příjemné, i když už třeba nemají tolik nového, co by nám mohli říct. A totéž platí o Hrdinech. Zdaleka to nebylo tak špatné jak jsem čekal, i když se samozřejmě našlo 100+1 důvodů k výtkám. Některé postavy zarkněly ve svém vývoji, některé bezradně přešlapovaly na místě, ale některé byly mnohem zajímavější než dříve. A totéž platí o obsahu. Nicméně, až na neuvěřitelně hloupý závěr, jsem si i tuto sérii užil a bavila mě mnohem víc než třeba třetích 24 hodin Jacka Bauera........... (4. série) - Přestože po prvních epizodách to vypadalo, že zápletka se bude točit kolem záhadné demence, která postihla většinu postav, nakonec se tvůrcům podařilo z maléru poměrně slušně vybruslit a to včetně urovnání následků závěru předchozí řady. Zbytek řady už byl v pohodě, zajímavé zvraty ve vztazích a charakterech některých postav, nový výborný padouch, napětí i humor (Tadashi nebo Hiro s rozhašeným mozkem vyjadřující se v citacích z comicsů) a nechybí ani občasné temnější, tragické momenty.. zkrátka přes všechny nedostatky výborné pokračování.... jako celek se Hrdinové prodrali do čela mých oblíbených seriálů...(9.8.2008)

• - TItul Heroes: Reborn (od r. 2015), který odstartuje seriál odznova, vznikl také díky tomu, že Hayden PanettiereAli Larter, Robert Knepper a Milo Ventimiglia odmítli pokračovat v natáčení. Obdobný důvod a důsledek lze pozorovat i u seriálu Misfits: Zmetci (od r. 2009). (P. J. D.)

• - Masi Oka (Hiro Nakamura) bol niekoľko rokov hráčom MMORPG World of Warcraft, v ktorej bol leadrom vlastnej guildy. S WoW prestal z dôvodu časovej náročnosti, kde nebolo výnimkou neísť s kamarátmi von, kvôli tomu, že bol práve v raide ktorý viedol. (klayman)

• - Okolo osmé minuty lze zahlédnout dravce na větvi. Při bližším pohledu je však vidět, že dravec je ve skutečnosti k větvi přivázán. (Franta)