Hrdinové (TV seriál)

Heroes

Hrdinovia

Drama / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 2006 - 2010, 56 h 17 min (Minutáž: 84x43 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell, Greg Grunberg, Thomas Dekker, Zachary Quinto, Santiago Cabrera, Jimmy Jean-Louis, Ashley Crow, Leonard Roberts, Adair Tishler, Clea DuVall, Missy Peregrym, George Takei, Eric Roberts, Christopher Eccleston, Matthew John Armstrong, Eugene Byrd, Richard Roundtree, Jessalyn Gilsig, Erick Avari, Jayma Mays, Stacy Haiduk, Malcolm McDowell, Sakina Jaffrey, Brian Tarantina, Missi Pyle, David Anders, Colby French, Rena Sofer, Tawny Cypress, Jamie Hector, Ntare Guma Mbaho Mwine, Deirdre Quinn, Stephen Tobolowsky, Lyndsy Fonseca, Elya Baskin, Holt McCallany, Cary-Hiroyuki Tagawa, Lauren Stamile, Adetokumboh M'Cormack, Rick Peters, James Devoti, Mark Harelik, Stan Lee, Lateef Crowder, Riki Lindhome, Danielle Savre, David Berman, Nora Zehetner, Karl T. Wright, Jacqueline Piñol, Brea Grant, Francis Capra, Paula Newsome, Dania Ramirez, Kellan Lutz, Bruce Boxleitner, Ronald Guttman, Robert Forster, Elizabeth Lackey, Seth Green, Breckin Meyer, Dana Davis, Jaime Ray Newman, Stana Katic, Cory Hardrict, Emerson Brooks, Željko Ivanek, Dan Byrd, Matt Lanter, Dianna Agron, Nicholas D'Agosto, Madeline Zima, Robert Knepper, Archie Kao, Mark Christopher Lawrence, Deanne Bray, Ravi Kapoor, Adam Jamal Craig, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Bonnie Burroughs, Ray Park, Andre Royo, Moira Kelly, Daniel Newman, John Glover, Antonio Fargas, Louise Fletcher, Scott Lowell, Rick Worthy, David H. Lawrence XVII, Tiffany Hines, Kate Connor, Thomas Robinson, Dawn Olivieri, Erin Allin O'Reilly, Carlson Young, Cristine Rose, Diana Scarwid, Christine Adams, Aarti Mann, Taylor Cole, Alexa Nikolas, Stephen Spinella, Jayson Blair, Janel Parrish, Kelvin Brown, Eriko Tamura, Kate Vernon, John Ross Bowie, Nichelle Nichols, Jake McLaughlin, Rachel Melvin, Dominic Keating, Michael Dorn, Mike Foy, Ray Baker, Shalim Ortiz, Olga Sosnovska, Douglas Tait, Jessica Whitaker, Claudia DiFolco, Marisa Tayui, Edwin Hodge, Brent Tarnol, Hector Luis Bustamante, Giovanni V. Giusti, Demetrius Grosse, Jason Konopisos, Kiernan Shipka, Louis Iacoviello, Elizabeth Roberts, Randy Flagler, Frank Pacheco, Amrapali Ambegaokar, Monte Hunter, Jesse Heiman, Garrett Ryan, Chris Cleveland, Mark L. Young, Stephen W. Schriver, Lynne Jacobellis, Sasha Pieterse, Anna Clark, Jamie Tisdale, Jeanette Brox, Kimberly Estrada, Sterling Beaumon, Kat Purgal, Kate Scott, Daryl Crittenden, Candice Patton, Kurando Mitsutake, Paul Ganus, Shevaun Kastl, Sherri Saum, Todd Stashwick, Carl Ciarfalio, Tohoru Masamune, Natalina Maggio, Katherine Boecher, Luz Jiménez, Geno Monteiro, Laura Marano, Kenneth Choi, Sydney Sweeney, Stephen Full, Chad Faust, Allison Paige, John Prosky, Julia Campbell, Ivonne Coll, Daniel Muñoz, John Lee Ames, Klaus Nierhoff, Joshua Rush, David Ury, Dan Warner, Jessica Anne Bogart, Carlon Jeffery, Mercedes Colon, Felipe Castro, Link Baker, Jarvis W. George, Tehmina Sunny, Sonalii Castillo, Markus Flanagan, Nick Endres, Frank Maharajh, Jack Wallace, Kevin Chamberlin, Katie Carr, Omid Abtahi, Shane Woodson, Franc Ross, B.J. Clinkscales, Stephen Monroe Taylor, Brian Skala, Carlease Burke, Nayo Wallace, Susan Angelo, Rachel Kimsey, Kevin Christy, Christopher Mann, Ed Moy, Brian Palermo, Franco Vega, Jesse Corti, David Barrera, Dawn-Lyen Gardner, Timon Kyle Durrett, Greg Wrangler, Ron Perkins, Rafael Francisco, Karri Turner, Nigel Gibbs, Jonathan T. Floyd, Michael Milhoan, Matt Bushell, Dan Desmond, Richard Steinmetz, Maurice LaMarche, Tina Lifford, Adam Harrington, Andrea Fellers, Graham Beckel, Bobby Hosea, Brad Greenquist, Saemi Nakamura, Bill Fagerbakke, Rusty Schwimmer, Ian Gomez, Brian Morris, Ellen Greene, Barry Shabaka Henley, Ali Larter (a.z.), Kendži Nakamura, Rey Mysterio, Alan Blumenfeld, Christine Avila, Greg Grunberg (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Hayden Panettiere (a.z.), Zachary Quinto (a.z.), Joanna Cassidy, Tamlyn Tomita, Jermaine Jackson, Shalim Ortiz (a.z.), William Katt, Sage Kirkpatrick, Rena Sofer (a.z.), Ewan Chung, Assaf Cohen, Darren Kendrick, Justin Baldoni, Jeff Campbell, Swoosie Kurtz, Cory Tucker, Kevin Alejandro, Manuel Urrego, Ned Vaughn, Gabriel Olds, Clint Howard, Eddie Driscoll, Wes Ramsey, Lance Patrick, Daniel Kash, Akihiro Kitamura, Tessa Thompson, Ernie Hudson, Raphael Sbarge, Danica Stewart, Jonathan Goldstein, Elisabeth Röhm, Andrew Connolly, Deanne Bray (a.z.), Akihiro Kitamura (a.z.), Ravi Kapoor (a.z.), James Kyson (a.z.), Jayma Mays (a.z.), Saemi Nakamura (a.z.), Eidan Hanzei, Elizabeth Lackey (a.z.), K Callan, Irina Maleeva, Ethan Cohn, Kanin Howell, Omar Leyva, Jim Storm, Rick Scarry, Doug Haley, Josh Clark, Sean Carrigan, Rolando Molina, Paul Perri, Loren Lester, Benjamin J. Cain Jr., Ossie Mair, Steve Seagren, Michael B. Silver, Cloie Wyatt Taylor, Jarret Wright, Josh Barker

První série - 90% Druhá série - 70% Třetí série - 60% Čtvrtá série - První dojem 45%/// Další případ seriálu, který nevěděl, kdy přestat a nevěděl, řeho je moc a čeho je příliš. Během čtyř sezón sklouzl na podprůměrnou sebeparodickou slátaninu, kterou naštěstí tvůrci ukončili. První série ale zůstane perfektní verzí na X-Meny.(9.9.2008)

Volume 1 - Genesis: Na televizním nebi zazářila nová seriálová hvězda. Heroes představili obyčejné a sympatické lidi, kteří se musí vypořádat se svou nově získanou nadpřirozenou schopností. Jejich příběhy se postupně proplétají díky inteligentnímu a promyšlenému scénáři, o potřebné napětí se stará předpovězená hrozba výbuchu atomové bomby a démonický zabiják Sylar. Radost to sledovat. Jen to finále mohlo být trochu lepší. 9/10 Volume 2 - Generations: Děj je natahován různými naprosto zbytečnými odbočkami, za tím účelem jsou představeny nové, veskrze nezajímavé a nesympatické postavy, navíc i staří hrdinové se kvůli prázdnému scénáři a nesnesitelným dialogům (repetetivním patetickým kecům o osudu, vyjímečnosti, předurčenosti apod) stávají pouze zbytky těch sympaťáků z první série. Závěr série je kvůli stávce scenáristů smrsknut do několika málo dílů, které tím pádem získaly větší spád, ale kupodivu ani to nepomohlo. 6/10 Volume 3 - Villains: Zde je jasně patrná snaha o zdrsnění příběhu, jsou použity i některé hororové prvky, děj pracuje hned s několika velkými zápletkami. Ale bohužel - postavy, které ztratily veškerou svou osobnost v druhé sérii, se ukazují jako neschopné dalšího života. Scenáristům se to tu všechno ukázkově rozpadlo pod rukama. Půlka hrdinů by mohla být takřka neporazitelná, takže aby ti ostatní měli nějakou šanci, musí se ti "všemocní" chovat jako tupci. Neustálé cestování časem udělalo z Heroes takřka nepřehlednou komedii plnou logických i faktických chyb, kdy se v každém z jednotlivých dílů postavy snaží de facto o něco jiného, aniž by bylo jasné, co je k tomu vede. Kdokoli může zemřít, protože v dalším díle bude zázračně oživen, kdokoli může kohokoli zradit, protože v dalším díle mu bude odpuštěno, kdokoli bude kýmkoli zachráněn před jistou smrtí, bude na něj v další epizodě oním zachráncem spáchán atentát. A věřte, že v jsem v předchozí větě ani moc nenadsazoval... no dá se tohle ještě brát vážně? Jo a abych nezapomněl, neexistuje horší způsob jak uvést (ukončit) díl, než použít některé z Mohinderových mouder. Zoufalství to poslouchat... 4/10 Volume 4 - Fugitives: Tak už ke všem postavám pociťuji silnou nenávist a averzi. Jestli v další epizodě Bennet znovu čtyřikrát zopakuje, že se chová jako hajzl proto, aby ochránil svoji milovanou Clairinku, končím se sledováním.(6.3.2009)

V Americe je to tak úspěšné, že hned první epizodu sledovalo rekordních 14 milionů diváků z necelých 300 milionů Američanů. To není špatné na začátek co? U nás se to hnedka rozkřiklo, a tak lidi začali shánět jak diví. No a co nevidět si to oblíbili u nás takovým způsobem, že rok od vydání epizody začnou Heroes vysílat už i na naších televizích. Tak velký humbuk tento seriál udělal, jenže stojí to za tu všechnu námahu? Rozhodně ano. Je blbost, abych vykládal, jak je to nezáživné, nudné, zdlouhavé a nicneříkající, když to přeci není pravda neasi! Ale 4 hvězdy jsem tomu stejnak dal. Nejde o to jaké to je a není. Příběhově opravdu skvělé, možná trochu kopírující X-meny i když poněkud méně komiksovější. Jenže právě komiksy do toho dost zasahují. Samotné postavy jsou velice dobře napsané, každá je jiná, ohledně schopností, kterým nabyli, tak lidským vlastnostem, kterých pozbyli už od narození. Jasné je, že nejoblíbenější postava je ta z Japonska a nevěřím, že by se to změnilo a právě tady je ten bod zlomu, co mi uniká. Ne každá postava je zajímavá natolik, kolik se zdá být a právě Japončík svojí originalitou přebíjí naprosto všechny. Sympatický blázínek, trochu bázlivý, ale zatraceně dobře to umí se samurajskými meči a zde to s radostí určitě předvede :). Celkově vzato jsou Heroes rozhodně povedený seriál, který mě ale neudrží v křesle po celou délku epizody. Možná je to tím, že mi tam chybí trocha humoru nebo tím, že lidem s nadpřirozenými schopnostmi příliš nefandím. Na druhou stranu je to nápad, který se mezi seriály rozhodně neztratí. Uvidíme jak se to vyvine dál...(7/10)(6.8.2007)

Seriály a seriály, pěkně jeden po druhém, takže vlastně do třetice tu máme všeho dobrého. Příběhy lidí, kteří jsou výjimeční a postupně objevují své schopnosti, aby zachránili svět! A vsadím se, že nejeden z nás si oblíbil toho "svého" hrdinu a tím mým je Hiro Nakamura, bez něhož by byl tento seriál poloviční...nejen kvůli příběhu, ale i kvůli celkovému dojmu na diváka. Malinko slabší rozjezd s přehledem drtí závěrečné epizody a ta "poslední" patří jasně k nejlepším. Diváci na Primě se mají určitě na co těšit a "my" jdeme na 2. sérii:-)HEROES....JSOU SNAD TACÍ MEZI NÁMI??:-) 1. série 90% 2.SÉRIE....aneb jak to totálně zpatlat:-) Přijde mi, že tady už jde opravdu o komerci. Po tom, jak skončila 1. série, bych se bez té 2. klidně obešel. Ano, stále vás to nutí dívat se na další a další díly, ale už to nemá své kouzlo. Proto každou sérii HEROES ohodnotím zvlášť...ta druhá má u mě 75% :-( ...no a konečně se dostáváme k zatím poslednímu odvysílanému dílu série 3.. Mírné zlepšení nastalo, ale na můj vkus opět hodně nevyužitého potenciálu schopností Hrdinů. Především Hiro se mi zdál mírně v ústraní. :-( Filosofie celého seriálu je však zachována a to je dobře...3. série 85%4. série ...pravděpodobně už jde jen o to, nasrat pár zbylích fanoušků, jiný důvod k pokračování seriálu si nedovedu vysvětlit! A to mělo být jako co?! Tomu, kdo tento seriál ještě neviděl, doporučuji, aby se mu po první sérii vyhnul velkým obloukem!(2.6.2010)

100% Hodnocení první série. Už hodně dlouho mě žádný seriál tak nestrhnul jako Heroes, abych ho celý shlédl za jeden týden. Vynikající nápad, skvěle vymyšlený příběh, velké množství hrdinů, díky kterým se ani chvíli nenudíte a všechno rychle odsejpá. Sylar je navíc jeden z nejlepších záporáků poslední doby. Navíc mých sto procent je hodnocení od člověka, kterýho x-meni nechali naprosto chladným. Hrdinové jsou ale bomba.(14.2.2008)

• - Okolo osmé minuty lze zahlédnout dravce na větvi. Při bližším pohledu je však vidět, že dravec je ve skutečnosti k větvi přivázán. (Franta)

• - Námětem Hrdinové vycházejí z tradičního amerického superhrdinského komiksu (Spiderman, Batman, Superman…), nejvíce se podobají sérii X-Men. Jsou ale více zasazeni do skutečného světa, autory víc zajímá, co si se svými schopnostmi jednotliví hrdinové počnou. Trikových záběrů je i přesto v rámci televizních standardů vysoce nadprůměrný počet. (JayCZ)

• - Skutočné meno pána Mugglesa je Lestat. (rador)