Hrdinové (TV seriál)

Heroes

Hrdinovia

Drama / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 2006 - 2010, 56 h 17 min (Minutáž: 84x43 min)

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell, Greg Grunberg, Thomas Dekker, Zachary Quinto, Santiago Cabrera, Jimmy Jean-Louis, Ashley Crow, Leonard Roberts, Adair Tishler, Clea DuVall, Missy Peregrym, George Takei, Eric Roberts, Christopher Eccleston, Matthew John Armstrong, Eugene Byrd, Richard Roundtree, Jessalyn Gilsig, Erick Avari, Jayma Mays, Stacy Haiduk, Malcolm McDowell, Sakina Jaffrey, Brian Tarantina, Missi Pyle, David Anders, Colby French, Rena Sofer, Tawny Cypress, Jamie Hector, Ntare Mwine, Deirdre Quinn, Stephen Tobolowsky, Lyndsy Fonseca, Elya Baskin, Holt McCallany, Cary-Hiroyuki Tagawa, Lauren Stamile, Adetokumboh M'Cormack, Rick Peters, James Devoti, Mark Harelik, Stan Lee, Lateef Crowder, Riki Lindhome, Danielle Savre, David Berman, Nora Zehetner, Karl T. Wright, Jacqueline Piñol, Brea Grant, Francis Capra, Paula Newsome, Dania Ramirez, Kellan Lutz, Bruce Boxleitner, Ronald Guttman, Robert Forster, Elizabeth Lackey, Seth Green, Breckin Meyer, Dana Davis, Jaime Ray Newman, Stana Katic, Cory Hardrict, Emerson Brooks, Željko Ivanek, Dan Byrd, Matt Lanter, Dianna Agron, Nicholas D'Agosto, Madeline Zima, Robert Knepper, Archie Kao, Mark Christopher Lawrence, Deanne Bray, Ravi Kapoor, Adam Jamal Craig, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Bonnie Burroughs, Ray Park, Andre Royo, Moira Kelly, Daniel Newman, John Glover, Antonio Fargas, Louise Fletcher, Scott Lowell, Rick Worthy, David H. Lawrence, Tiffany Hines, Kate Connor, Thomas Robinson, Dawn Olivieri, Erin Allin O´Reilly, Carlson Young, Cristine Rose, Diana Scarwid, Christine Adams, Aarti Mann, Taylor Cole, Alexa Nikolas, Stephen Spinella, Jayson Blair, Janel Parrish, Kelvin Brown, Eriko Tamura, Kate Vernon, John Ross Bowie, Nichelle Nichols, Jake McLaughlin, Rachel Melvin, Dominic Keating, Michael Dorn, Mike Foy, Ray Baker, Shalim Ortiz, Olga Sosnovska, Douglas Tait, Jessica Whitaker, Claudia DiFolco, Marisa Tayui, Edwin Hodge, Brent Tarnol, Hector Luis Bustamante, Giovanni V. Giusti, Demetrius Grosse, Jason Konopisos, Kiernan Shipka, Louis Iacoviello, Elizabeth Roberts, Randy Flagler, Frank Pacheco, Amrapali Ambegaokar, Monte Hunter, Jesse Heiman, Garrett Ryan, Chris Cleveland, Mark L. Young, Stephen W. Schriver, Lynne Jacobellis, Sasha Pieterse, Anna Clark, Jamie Tisdale, Jeanette Brox, Kimberly Estrada, Sterling Beaumon, Kat Purgal, Kate Scott, Daryl Crittenden, Candice Patton, Kurando Mitsutake, Paul Ganus, Shevaun Kastl, Sherri Saum, Todd Stashwick, Carl Ciarfalio, Tohoru Masamune, Natalina Maggio, Katherine Boecher, Luz Jiménez, Geno Monteiro, Laura Marano, Kenneth Choi, Sydney Sweeney, Stephen Full, Chad Faust, Allison Paige, John Prosky, Julia Campbell, Ivonne Coll, Daniel Muñoz, John Lee Ames, Klaus Nierhoff, Joshua Rush, David Ury, Dan Warner, Jessica Anne Bogart, Carlon Jeffery, Mercedes Colon, Felipe Castro, Link Baker, Jarvis W. George, Tehmina Sunny, Sonalii Castillo, Markus Flanagan, Nick Endres, Frank Maharajh, Jack Wallace, Kevin Chamberlin, Katie Carr, Omid Abtahi, Shane Woodson, Franc Ross, B.J. Clinkscales, Stephen Monroe Taylor, Brian Skala, Carlease Burke, Nayo Wallace, Susan Angelo, Rachel Kimsey, Kevin Christy, Christopher Mann, Ed Moy, Brian Palermo, Franco Vega, Jesse Corti, David Barrera, Dawn-Lyen Gardner, Timon Kyle Durrett, Greg Wrangler, Ron Perkins, Rafael Francisco, Karri Turner, Nigel Gibbs, Jonathan T. Floyd, Michael Milhoan, Matt Bushell, Dan Desmond, Richard Steinmetz, Maurice LaMarche, Tina Lifford, Adam Harrington, Andrea Fellers, Graham Beckel, Bobby Hosea, Brad Greenquist, Saemi Nakamura, Bill Fagerbakke, Rusty Schwimmer, Ian Gomez, Brian Morris, Ellen Greene, Barry Shabaka Henley, Ali Larter (a.z.), Kendži Nakamura, Oscar Gutiérrez, Alan Blumenfeld, Christine Avila, Greg Grunberg (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Hayden Panettiere (a.z.), Zachary Quinto (a.z.), Joanna Cassidy, Tamlyn Tomita, Jermaine Jackson, Shalim Ortiz (a.z.), William Katt, Sage Kirkpatrick, Rena Sofer (a.z.), Ewan Chung, Assaf Cohen, Darren Kendrick, Justin Baldoni, Jeff Campbell, Swoosie Kurtz, Cory Tucker, Kevin Alejandro, Manuel Urrego, Ned Vaughn, Gabriel Olds, Clint Howard, Eddie Driscoll, Wes Ramsey, Lance Patrick, Daniel Kash, Akihiro Kitamura, Tessa Thompson, Ernie Hudson, Harry Perry, Raphael Sbarge, Danica Stewart, Jonathan Goldstein, Elisabeth Röhm, Andrew Connolly, Deanne Bray (a.z.), Akihiro Kitamura (a.z.), Ravi Kapoor (a.z.), James Kyson (a.z.), Jayma Mays (a.z.), Saemi Nakamura (a.z.), Eidan Hanzei, Elizabeth Lackey (a.z.), K Callan, Irina Maleeva, Ethan Cohn

1. série 90%, 2. série 70%, 3.série 50%, 4.série 50%. Po tříleté pauze dokoukána závěrečná čtvrtá řada, která trpí stejnými neduhy, jako celý seriál někdy od začátku řady druhé. Absolutní neschopnost tvůrců rozloučit se s postavami, čímž naprosto mizí jakákoliv možnost aspoň trošinku proživat jejich osudy, když víte, že i když někoho jeden díl sejmou, za dva další ho máte zpátky... to samé se týká neskutečného přepínání chování většiny postav, takže tu máme jeden díl záporáka, ze kterého se mávnutím kouzelného proutku stane za pár dílů klaďas a zase naopak. Takže dokoukáno tak nějak ze setrvačnosti, kdy mě pouze zajímalo, jestli tvůrci kdysi fantastický seriál dojebali úplně, či zda ho dokázali ukončit alespoň trošinku se ctí, což se nějakým posledním záběrem vracejícím se až k úplně prvnímu dílu lehounce nakonec povedlo, ale žádné zázraky nečekejte. Pro nováčky pak jasné doporučení. Dejte první sérii, která je jedním z nejlepších počinů v seriálové tvorbě vůbec a zbytek raději ignorujte. Pak pro vás možná Heroes v paměti zůstanou uložení jakožto našlapaný a dobře obsazený seriál se spoustou zajímavých postav, které se v té době ještě ve většině případů nechovaly jakoby se u nich stavoval Haiťan snad pětkrát denně po každém jídle.(5.12.2006)

Creator: Tim Kring .. X-Men hadra. Přesto (nebo právě proto) nebudu skrývat své nadšení. Tohle sci-fi téma mám zkrátka rád, ale musí to vzít do rukou někdo skutečně schopný a tvůrčí. Mutanty X vynesl vysoko Bryan Singer, než je patlal a loser Brett Ratner potopil do bahna podprůměru a stvořil největší filmové zklamání roku 2006. Asi i právě proto jsem z Heroes tolik nadšený. Sice to není X-Men, ale seriál si je toho plně vědom i přes některé citace své comicsové inspirace. Tento tvůrčí přístup se mi líbí asi nejvíce - Tim Kring dění zasadil do současného světa, kde je popkultura comics super hrdinů vnímána jako něco pouze fantaskního, existujícího pouze v literatuře či filmu a konfrontuje obyčejné smrtelníky s tím, že formou evolučního vývoje získávají tyto superschopnosti a společně je musí použít k záchraně roztleskávačky potažmo celého světa.. A čím jsou Heroes prozatím? Monstrózní skládačkou s jasně vymezeným cílem - zabránit jadernému výbuchu v centru New Yorku dne 8 listopadu. Děj má neuvěřitelné tempo, hutnou atmosféru a divák je zahrnován konstantně vysokým přívalem informací a skutečně napínavého děje. Prozatím žádná rozvleklost, žádné nudné flashbacky nebo jiné tvůrčí berličky (ala Lost, kde se napůl plynu, který nemá stabilní rytmus jede vlastně od začátku). ______ Tak tohle bez výhrad platilo do první resp. druhé přestávky, kterou seriál měl. Zvláště po té druhé šlo mnoho vzpomínaných kvalit k šípku, začaly se opakovat motivy a hlavně moje nadšení opadalo. Vše pak podtrhlo vlažné finále, které se proměnilo ve skoro ubrečenou rodinnou tragedii. Věta "nejlepší seriál, který jsem v roce 2006 viděl" tu má stále své pevné místo, ovšem to co šlo z první sezóny v roce 2007 si už tohle označení nezaslouží.. 90%.(31.12.2006)

Soundtrack Lisa Coleman: 1. Heroes Title - Wendy & Lisa ,2. Fire and Regeneration - Wendy & Lisa/Shankar ,3. He's Frank - Brighton Port Authority/Iggy Pop ,4. All For Singing You Around - The New Pornographers ,5. Glad It's Over - Wilco ,6. Nine In The Afternoon - Panic at the Disco ,7. Weightless - Nada Surf ,8. Natural Selection - Wendy & Lisa ,9. AboneCroneDrone 3 - Sheila Chandra ,10. Chills - My Morning Jacket ,11. Jealousy Rides With Me - Death Cab for Cutie ,12. Not Now But Soon - Imogen Heap ,13. Homecoming - Wendy & Lisa ,14. All Things Must Pass - The Jesus and Mary Chain ,15. Man In The Long Black Coat - Bob Dylan ,16. Maya's Theme - Cucu Diamantes/Yerba Buena ,17. Keeping My Composure - The Chemical Brothers/Spank Rock ,18. Heroes - David Bowie ,(14.6.2011)

"X-Meni" jako drama? V televizním seriálu? Proč ne!(23.2.2007)

1. serie 90%, 2. serie 40% (po třech dílech)(1.12.2007)

• - Postavy mají překvapivě často biblická jména: Peter, Gabriel, Adam, Isaac, Noah, Eden. (Hal_Moore)

• - Hayden Panettiere (Claire Bennetová) a Milo Ventimiglia (Peter Petrelli), hvězdy seriálu Hrdinové, spolu přes rok chodili (od prosince 2007 do února 2009). Údajně se rozešli kvůli konfliktu životních stylů. Hayden totiž byla o 12 let mladší než Milo. Zatímco on se chtěl věnovat práci a své produkční společnosti Divide Pictures, Hayden chtěla dobývat Hollywood. Některé zdroje uvádějí, že byl na vině také strach z Haydenina těhotenství, které nakonec těhotenský test nepotvrdil. (apps)

• - TItul Heroes: Reborn (od r. 2015), který odstartuje seriál odznova, vznikl také díky tomu, že Hayden PanettiereAli Larter, Robert Knepper a Milo Ventimiglia odmítli pokračovat v natáčení. Obdobný důvod a důsledek lze pozorovat i u seriálu Misfits: Zmetci (od r. 2009). (P. J. D.)