Hrdinové (TV seriál)

Heroes

Hrdinovia

Drama / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 2006 - 2010, 56 h 17 min (Minutáž: 84x43 min)

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell, Greg Grunberg, Thomas Dekker, Zachary Quinto, Santiago Cabrera, Jimmy Jean-Louis, Ashley Crow, Leonard Roberts, Adair Tishler, Clea DuVall, Missy Peregrym, George Takei, Eric Roberts, Christopher Eccleston, Matthew John Armstrong, Eugene Byrd, Richard Roundtree, Jessalyn Gilsig, Erick Avari, Jayma Mays, Stacy Haiduk, Malcolm McDowell, Sakina Jaffrey, Brian Tarantina, Missi Pyle, David Anders, Colby French, Rena Sofer, Tawny Cypress, Jamie Hector, Ntare Mwine, Deirdre Quinn, Stephen Tobolowsky, Lyndsy Fonseca, Elya Baskin, Holt McCallany, Cary-Hiroyuki Tagawa, Lauren Stamile, Adetokumboh M'Cormack, Rick Peters, James Devoti, Mark Harelik, Stan Lee, Lateef Crowder, Riki Lindhome, Danielle Savre, David Berman, Nora Zehetner, Karl T. Wright, Jacqueline Piñol, Brea Grant, Francis Capra, Paula Newsome, Dania Ramirez, Kellan Lutz, Bruce Boxleitner, Ronald Guttman, Robert Forster, Elizabeth Lackey, Seth Green, Breckin Meyer, Dana Davis, Jaime Ray Newman, Stana Katic, Cory Hardrict, Emerson Brooks, Željko Ivanek, Dan Byrd, Matt Lanter, Dianna Agron, Nicholas D'Agosto, Madeline Zima, Robert Knepper, Archie Kao, Mark Christopher Lawrence, Deanne Bray, Ravi Kapoor, Adam Jamal Craig, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Bonnie Burroughs, Ray Park, Andre Royo, Moira Kelly, Daniel Newman, John Glover, Antonio Fargas, Louise Fletcher, Scott Lowell, Rick Worthy, David H. Lawrence, Tiffany Hines, Kate Connor, Thomas Robinson, Dawn Olivieri, Erin Allin O´Reilly, Carlson Young, Cristine Rose, Diana Scarwid, Christine Adams, Aarti Mann, Taylor Cole, Alexa Nikolas, Stephen Spinella, Jayson Blair, Janel Parrish, Kelvin Brown, Eriko Tamura, Kate Vernon, John Ross Bowie, Nichelle Nichols, Jake McLaughlin, Rachel Melvin, Dominic Keating, Michael Dorn, Mike Foy, Ray Baker, Shalim Ortiz, Olga Sosnovska, Douglas Tait, Jessica Whitaker, Claudia DiFolco, Marisa Tayui, Edwin Hodge, Brent Tarnol, Hector Luis Bustamante, Giovanni V. Giusti, Demetrius Grosse, Jason Konopisos, Kiernan Shipka, Louis Iacoviello, Elizabeth Roberts, Randy Flagler, Frank Pacheco, Amrapali Ambegaokar, Monte Hunter, Jesse Heiman, Garrett Ryan, Chris Cleveland, Mark L. Young, Stephen W. Schriver, Lynne Jacobellis, Sasha Pieterse, Anna Clark, Jamie Tisdale, Jeanette Brox, Kimberly Estrada, Sterling Beaumon, Kat Purgal, Kate Scott, Daryl Crittenden, Candice Patton, Kurando Mitsutake, Paul Ganus, Shevaun Kastl, Sherri Saum, Todd Stashwick, Carl Ciarfalio, Tohoru Masamune, Natalina Maggio, Katherine Boecher, Luz Jiménez, Geno Monteiro, Laura Marano, Kenneth Choi, Sydney Sweeney, Stephen Full, Chad Faust, Allison Paige, John Prosky, Julia Campbell, Ivonne Coll, Daniel Muñoz, John Lee Ames, Klaus Nierhoff, Joshua Rush, David Ury, Dan Warner, Jessica Anne Bogart, Carlon Jeffery, Mercedes Colon, Felipe Castro, Link Baker, Jarvis W. George, Tehmina Sunny, Sonalii Castillo, Markus Flanagan, Nick Endres, Frank Maharajh, Jack Wallace, Kevin Chamberlin, Katie Carr, Omid Abtahi, Shane Woodson, Franc Ross, B.J. Clinkscales, Stephen Monroe Taylor, Brian Skala, Carlease Burke, Nayo Wallace, Susan Angelo, Rachel Kimsey, Kevin Christy, Christopher Mann, Ed Moy, Brian Palermo, Franco Vega, Jesse Corti, David Barrera, Dawn-Lyen Gardner, Timon Kyle Durrett, Greg Wrangler, Ron Perkins, Rafael Francisco, Karri Turner, Nigel Gibbs, Jonathan T. Floyd, Michael Milhoan, Matt Bushell, Dan Desmond, Richard Steinmetz, Maurice LaMarche, Tina Lifford, Adam Harrington, Andrea Fellers, Graham Beckel, Bobby Hosea, Brad Greenquist, Saemi Nakamura, Bill Fagerbakke, Rusty Schwimmer, Ian Gomez, Brian Morris, Ellen Greene, Barry Shabaka Henley, Ali Larter (a.z.), Kendži Nakamura, Oscar Gutiérrez, Alan Blumenfeld, Christine Avila, Greg Grunberg (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Hayden Panettiere (a.z.), Zachary Quinto (a.z.), Joanna Cassidy, Tamlyn Tomita, Jermaine Jackson, Shalim Ortiz (a.z.), William Katt, Sage Kirkpatrick, Rena Sofer (a.z.), Ewan Chung, Assaf Cohen, Darren Kendrick, Justin Baldoni, Jeff Campbell, Swoosie Kurtz, Cory Tucker, Kevin Alejandro, Manuel Urrego, Ned Vaughn, Gabriel Olds, Clint Howard, Eddie Driscoll, Wes Ramsey, Lance Patrick, Daniel Kash, Akihiro Kitamura, Tessa Thompson, Ernie Hudson, Harry Perry, Raphael Sbarge, Danica Stewart, Jonathan Goldstein, Elisabeth Röhm, Andrew Connolly, Deanne Bray (a.z.), Akihiro Kitamura (a.z.), Ravi Kapoor (a.z.), James Kyson (a.z.), Jayma Mays (a.z.), Saemi Nakamura (a.z.), Eidan Hanzei, Elizabeth Lackey (a.z.), K Callan, Irina Maleeva, Ethan Cohn, Kanin Howell, Omar Leyva

Kompletní první série. Výborně, seriál si svou úroveň nejen drží, ale dokonce se čím dál zajímavěji rozjíždí. Postupem času jsem si oblíbíl všechny hrdiny, i když prim hrají "telepat" Parkman, "rozdvojená" Niki¨/ Jessica, "manipulátor" Bennet a "vražedný zlosyn" Skylar... Kvalitativně proklatě vysoko, olizuju se až za ušima, ale kvůli poněkud pomalejším a nervóznějším prvním dílům zatím zůstávám na čtyřech hvězdách. Konec první série mě malinko zklamal, všechno se odhrkalo moc narychlo a tak nějak polovičatě. Jako kdyby najednou dostali scénáristi kudlu pod krk, s tím, aby zápletku ukončili o dva, tři díly dřív než původně zamýšleli... Škoda přeškoda... Dohromady ale stále poctivých 80%(9.12.2006)

Zajímavé ... rozhodně jsem nečekala, že v tak nedynamickém a pozvolném ději mohou fungovat komplexně a hladce nějaké zvraty ... inu fungují a rozhodně ne šokantně. Rovněž mě zaskočila přehnaná brutalita, která se přelévá až do úchylnosti - viz rozcupovaná těla, vykuchané mozky ... Ale tak nějak jsem si zvykla. Zatím pouze 4 za mile originální aneb perfektně a propracovaně vykořistěný svébytný komixový svět a-lá X-men, ten prostě já ráda. I po shlédnutí všech natočených dílů druhé série ponechám hodnocení neměnné, byť filnále první sezóny nebylo tak očekávaně bombastické a rozjezd druhé sezónny byl víceméně vlažný. Kolem pátého dílu už má všechno své místo a jednotlivé dějové linie do sebe hladce pasují, postavy jsou provázané. 80%(4.12.2007)

Hrdinové. Tak majestátní název, který v sobě schovává spojení několika různých námětu využitých hlavně ve filmech. Tim Kring autor seriálu si toho opravdu hodně "půjčil" to nelze popřít. Stejně jako fakt, že dokázal z mixu několika témat vytvořit poutavý seriál, který ve své první sezoně byl zázrakem, který zkazilo až jeho vlastní finále, které bylo extrémně levné, kulisové a neakční. Nejde o dokonalý seriál, protože potenciál postav a možných akčních scén je vysoký, ale stále nevyužitý (a to už máme konec 2 sezony). Přes vše špatné jsou zde postavy, které jsou zajímavé, mají skvělé schopnosti a vše v první sezoně směřuje k svému grandióznímu závěru, jenž nepřijde. V druhé sezoně přichází trochu zlom, kdy je patrný nedostatek originálních nápadů a seriál v úvodu upadá do nudy a stereotypu. Z toho je však naštěstí vytažen a vše vynahrazuje posledními cca 5 díly, v kterých je konečně, na co se dívat. Samotné finále konečně naplňuje předpoklady a vytahuje i druhou sezonu do nadprůměru, ne tak vysokého jako v případě první, ale i tak to stačí a divák se těší na další sezonu. Resumé po 3 sezonách, resp Volume 4: Seriál se bojí změn, jako upír svěcené vody. Čas od času přijde nová postava, aby opět rychle odešla a nechala vše na starých známých charakterech. Když řeknu, že po třech sezonách (prakticky) žádná hlavní postava, nebudu lhát. Tohle ale nemá být telenovela ani nic podobného, ale chová se tak. Ani sebelepší první sezona nezachrání jeden seriál, který klesá ke dnu (čti k třem hvězdičkám) velmi rychle. Podle všeho to nezachrání už ani Peter.... (Seriál viděn celý)(27.10.2006)

1. série: 85% 2. série: 60% 3.série - 1.část: 60% 3.série - 2.část: 40% 3.série - 3.část: 50% Hrdinové začínali tak slibně! Nyní se pouze jedná o scénáristicou rychlokvašku, jenž už ani nemá smysl sledovat. Po třetí série se seriálem končím.(8.2.2008)

• Ducharme

Zhlédnuta 1. série. Popis ve zkratce: umím lítat, neumím lítat, umím nejen lítat... Všichni se náhodně potkávají, všichni k sobě nějakým tajemným a záhadným způsobem patří.. Scénárista to měl jednoduché - když potřeboval nějaký zajímavý dějový zvrat, popohnat děj, nebo prostě něco vyřešit, vymyslel "hrdinu" s novou schopností, který mu s tím hravě pomohl (umím najít kohokoli - stačí když na něj pomyslím) - to se to pak lehce tvoří. Co se herců týče, jsou Hrdinové sbírkou "bezvýrazných" a "bezmimických" (Adrian Pasdar,Greg Grunberg, nebo třeba Ali Larter) - najde se pár výjimek (Jack Coleman, Milo Ventimiglia), ale ty už to bohužel nespasí. Co mě na tom všem ale naštvalo nejvíc, je ten nesnesitelně natahovaný konec - asi 5 dílů jsem čekala kdo teda a co jako s ním - peklo!(5.9.2009)

• - V seriálu se v 16. epizodě 1. série objeví Stan Lee v cameo roli řidiče autobusu. (Chevees)

• - Druhá řada měla kvůli stávce scénáristů jen 11 dílů. (virus10)

• - Ve scéně, kde Emile Danko sedí v autě a je znenáhla překvapen Sylerem, zní píseň „Runaway“ od Del Shannona (s03e21). Ta vyšla v únoru 1961, což přesně odpovídá době, kdy Angela Petrelliová přijela s rodinou do tábora Coyote sands (jak je uvedeno v jejích vzpomínkách ve 23. epizodě 3. série). To je symbolické. Syler se totiž v autě s Dankem domlouvá na zničení všech lidi se "superschopnostmi", a v Coyote sands se lidé se schopnostmi shromažďovali na výzkum a zároveň se zde ze zkoumaných osob zformovala společnost Primatech, která chtěla existenci lidí se schopnostmi utajit, aby se o nich informace nikdy nedostali k takovým lidem, jako je Emile Danko. (ar-tuzard)