Reklama

Reklama

Hrdinové

(seriál)
Z natáčení 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Hrají:

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(78)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiální text distributora)

Videa (2)

Z natáčení 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg

Recenze (948)

kinej 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál by mohl být lepší. První díly mě nadchly, ale problém, je že 15. díl už je slabší. Chybí tam tah na branku a díl se zabývá podružnými a nezajímavými věcmi, aniž be se v něm něco stalo. Katarze přijde vždy na konci, jak už to tak u seriálů chodí, ale tady je to tak trošku vydírání emocí. Jinak je to skvěle až filmově ztvárněno.:::Po shlédnutí první série sice hodnocení nezvýším, ale přesto musím uznat, že ke konci série děj nabírá na tempu a je fakt na co se dívat. Závěr je pka úplně boží. Pný počet nemůžu dát kvůli zmíněnému vydírání a také kvůli scénám, které jsou v nadcjázených dílech přehrávány znovu a ukusují tak drahocenou stopáž. Myslím, že druhá série už bude stát za prd. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

1. série: Sice jsem na úvod čekal větší pecku, ale i tak jsem víceméně spokojený. Tématika patří určitě k mým oblíbeným a dějově je to taky poměrně zajímavý, i když to místy působí trochu naivně a hloupě. Pravděpodobně jsem udělal chybu, že jsem se na to nepodíval v době, kdy to zrovna frčelo a byla to celkem netradiční seriálová podívaná. Přece jenom od té doby už bylo k vidění docela dost filmů i seriálů s podobným zaměřením. Ještě bych chtěl pochválit propletenost příběhů jednotlivých postav a výběr herců, kteří jsou z velké části charizmatičtí a divák si rozhodně najde svoje oblíbence. 2. série: Bohužel už mě to ani zdaleka nebavilo tak jako série první. Vím, že úroveň seriálu má klesat i nadále, takže nevím, jestli někdy budu mít sílu to dokoukat... ()

Reklama

Hild 

všechny recenze uživatele

Viděno zatím první dvě série. 1. Série: Velice dobré a originální téma s velkým potenciálem pro seriál. Samotnou mě seriál překvapil svou chytrostí. Seriál mě neuvěřitelně vtáhl již svou úvodní scénou, kdy stojí Peter na střeše budovy. Objevuje se zde spousta zajímavých myšlenek, především o evoluci, které rozhodně vedou k zamyšlení. Líbilo se mi, jak se postavy postupně proplétají, důležité je ale, že je to uděláno vážně chytře a logicky. Od začátku víte, že děj směřuje k velkému výbuchu v New Yorku a sledujete, jak se k němu postavy postupně dostávají. Hodnocení první série: 85% 2. Série: Nevím, ale tady už jsem začala mít strach, že ten skvělý potenciál stát se jednou kultovním seriálem se pomalu, ale jistě vytrácí. Slabý odvar první série. První polovina je celkem o ničem, nepochopila jsem třeba, proč Hira odsunuli úplně bokem od hlavní linky, podle mě to nemělo vůbec žádný význam vzhledem k seriálu. Druhá půlka se však zase hodně zvedla, i když už se zde objevují nelogičnosti, pořád se jedná o velice zajímavý seriál a závěrečná věta "I´m back" dostatečně naladila na třetí sérii. Hodnocení druhé série: 60% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V Americe je to tak úspěšné, že hned první epizodu sledovalo rekordních 14 milionů diváků z necelých 300 milionů Američanů. To není špatné na začátek co? U nás se to hnedka rozkřiklo, a tak lidi začali shánět jak diví. No a co nevidět si to oblíbili u nás takovým způsobem, že rok od vydání epizody začnou Heroes vysílat už i na naších televizích. Tak velký humbuk tento seriál udělal, jenže stojí to za tu všechnu námahu? Rozhodně ano. Je blbost, abych vykládal, jak je to nezáživné, nudné, zdlouhavé a nicneříkající, když to přeci není pravda neasi! Ale 4 hvězdy jsem tomu stejnak dal. Nejde o to jaké to je a není. Příběhově opravdu skvělé, možná trochu kopírující X-meny i když poněkud méně komiksovější. Jenže právě komiksy do toho dost zasahují. Samotné postavy jsou velice dobře napsané, každá je jiná, ohledně schopností, kterým nabyli, tak lidským vlastnostem, kterých pozbyli už od narození. Jasné je, že nejoblíbenější postava je ta z Japonska a nevěřím, že by se to změnilo a právě tady je ten bod zlomu, co mi uniká. Ne každá postava je zajímavá natolik, kolik se zdá být a právě Japončík svojí originalitou přebíjí naprosto všechny. Sympatický blázínek, trochu bázlivý, ale zatraceně dobře to umí se samurajskými meči a zde to s radostí určitě předvede :). Celkově vzato jsou Heroes rozhodně povedený seriál, který mě ale neudrží v křesle po celou délku epizody. Možná je to tím, že mi tam chybí trocha humoru nebo tím, že lidem s nadpřirozenými schopnostmi příliš nefandím. Na druhou stranu je to nápad, který se mezi seriály rozhodně neztratí. Uvidíme jak se to vyvine dál...(7/10) ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to pro mě znamenalo hodně. Byl to přesně ten typ seriálu, který bych vydržel koukat v kuse celou sezonu a spokojeně u toho ržát jako kobyla v poslední fázi komplikovaného porodu. Bohužel se i zde tvůrcům podařilo rozmělnit našlápnutý příběh do dílčích katastrof, které zahubily sebe samu. A kombinace, co se stane, když proti sobě nastoupí ÝTÝ a PREDÁTOR nebo RUMBURAK a WOLVERÝN, mě vlastně nezajímají. Je to převeliká škoda, když si vezmu, kolik zajímavých seriálů bylo předčasně ukončeno na úkor tak sprasených nástaveb jako u Heroes, je mi to tuplem líto. Na druhou stranu Heroes měli skvělou komiksovou atmosféru a vyplašili nejednoho fanouška sci-fi ze svého doupěte. Hudba na pozadí dokázala rozvibrovat chřípí víc, než žvýkačka Orbit zpoza stolu. Je to tak, kdyby se tvůrci vydali cestou fanouškovského stylu a vykašlali se na tu mainstreamovou patinu, vznikl by právoplatný kult, který by dlouho nikdo z piedestalu nesundal. Takhle se to tak nějak pohřbilo samo. ()

Galerie (474)

Zajímavosti (40)

  • Tvůrce seriálu Tim Kring chtěl dle svých slov vytvořit rozsáhlou ságu s mnoha postavami o tom, jak velký, děsivý a komplikovaný je podle něj svět, a o lidech, kteří s tím mohou něco udělat. Kring měl pocit, že policejní nebo lékařské drama nemá postavy dostatečně mocné na to, aby mohly zachránit svět. Přišel tedy s myšlenkou obyčejných lidí, kteří by v sobě objevili neobyčejné schopnosti, a přitom by byli na rozdíl od mnohých superhrdinů stále zakotveni v reálném světě. (JayCZ)
  • Pilotní díl sledovalo v USA více než 14 milionů diváků, což byl ve své době nejlepší výsledek pilotního dílu dramatického seriálu stanice NBC za posledních pět let. (Hal_Moore)

Související novinky

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (více)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Reklama

Reklama