Hrdinové (TV seriál)

Heroes

Hrdinovia

Drama / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 2006 - 2010, 56 h 17 min (Minutáž: 84x43 min)

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell, Greg Grunberg, Thomas Dekker, Zachary Quinto, Santiago Cabrera, Jimmy Jean-Louis, Ashley Crow, Leonard Roberts, Adair Tishler, Clea DuVall, Missy Peregrym, George Takei, Eric Roberts, Christopher Eccleston, Matthew John Armstrong, Eugene Byrd, Richard Roundtree, Jessalyn Gilsig, Erick Avari, Jayma Mays, Stacy Haiduk, Malcolm McDowell, Sakina Jaffrey, Brian Tarantina, Missi Pyle, David Anders, Colby French, Rena Sofer, Tawny Cypress, Jamie Hector, Ntare Mwine, Deirdre Quinn, Stephen Tobolowsky, Lyndsy Fonseca, Elya Baskin, Holt McCallany, Cary-Hiroyuki Tagawa, Lauren Stamile, Adetokumboh M'Cormack, Rick Peters, James Devoti, Mark Harelik, Stan Lee, Lateef Crowder, Riki Lindhome, Danielle Savre, David Berman, Nora Zehetner, Karl T. Wright, Jacqueline Piñol, Brea Grant, Francis Capra, Paula Newsome, Dania Ramirez, Kellan Lutz, Bruce Boxleitner, Ronald Guttman, Robert Forster, Elizabeth Lackey, Seth Green, Breckin Meyer, Dana Davis, Jaime Ray Newman, Stana Katic, Cory Hardrict, Emerson Brooks, Željko Ivanek, Dan Byrd, Matt Lanter, Dianna Agron, Nicholas D'Agosto, Madeline Zima, Robert Knepper, Archie Kao, Mark Christopher Lawrence, Deanne Bray, Ravi Kapoor, Adam Jamal Craig, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Bonnie Burroughs, Ray Park, Andre Royo, Moira Kelly, Daniel Newman, John Glover, Antonio Fargas, Louise Fletcher, Scott Lowell, Rick Worthy, David H. Lawrence, Tiffany Hines, Kate Connor, Thomas Robinson, Dawn Olivieri, Erin Allin O´Reilly, Carlson Young, Cristine Rose, Diana Scarwid, Christine Adams, Aarti Mann, Taylor Cole, Alexa Nikolas, Stephen Spinella, Jayson Blair, Janel Parrish, Kelvin Brown, Eriko Tamura, Kate Vernon, John Ross Bowie, Nichelle Nichols, Jake McLaughlin, Rachel Melvin, Dominic Keating, Michael Dorn, Mike Foy, Ray Baker, Shalim Ortiz, Olga Sosnovska, Douglas Tait, Jessica Whitaker, Claudia DiFolco, Marisa Tayui, Edwin Hodge, Brent Tarnol, Hector Luis Bustamante, Giovanni V. Giusti, Demetrius Grosse, Jason Konopisos, Kiernan Shipka, Louis Iacoviello, Elizabeth Roberts, Randy Flagler, Frank Pacheco, Amrapali Ambegaokar, Monte Hunter, Jesse Heiman, Garrett Ryan, Chris Cleveland, Mark L. Young, Stephen W. Schriver, Lynne Jacobellis, Sasha Pieterse, Anna Clark, Jamie Tisdale, Jeanette Brox, Kimberly Estrada, Sterling Beaumon, Kat Purgal, Kate Scott, Daryl Crittenden, Candice Patton, Kurando Mitsutake, Paul Ganus, Shevaun Kastl, Sherri Saum, Todd Stashwick, Carl Ciarfalio, Tohoru Masamune, Natalina Maggio, Katherine Boecher, Luz Jiménez, Geno Monteiro, Laura Marano, Kenneth Choi, Sydney Sweeney, Stephen Full, Chad Faust, Allison Paige, John Prosky, Julia Campbell, Ivonne Coll, Daniel Muñoz, John Lee Ames, Klaus Nierhoff, Joshua Rush, David Ury, Dan Warner, Jessica Anne Bogart, Carlon Jeffery, Mercedes Colon, Felipe Castro, Link Baker, Jarvis W. George, Tehmina Sunny, Sonalii Castillo, Markus Flanagan, Nick Endres, Frank Maharajh, Jack Wallace, Kevin Chamberlin, Katie Carr, Omid Abtahi, Shane Woodson, Franc Ross, B.J. Clinkscales, Stephen Monroe Taylor, Brian Skala, Carlease Burke, Nayo Wallace, Susan Angelo, Rachel Kimsey, Kevin Christy, Christopher Mann, Ed Moy, Brian Palermo, Franco Vega, Jesse Corti, David Barrera, Dawn-Lyen Gardner, Timon Kyle Durrett, Greg Wrangler, Ron Perkins, Rafael Francisco, Karri Turner, Nigel Gibbs, Jonathan T. Floyd, Michael Milhoan, Matt Bushell, Dan Desmond, Richard Steinmetz, Maurice LaMarche, Tina Lifford, Adam Harrington, Andrea Fellers, Graham Beckel, Bobby Hosea, Brad Greenquist, Saemi Nakamura, Bill Fagerbakke, Rusty Schwimmer, Ian Gomez, Brian Morris, Ellen Greene, Barry Shabaka Henley, Ali Larter (a.z.), Kendži Nakamura, Oscar Gutiérrez, Alan Blumenfeld, Christine Avila, Greg Grunberg (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Hayden Panettiere (a.z.), Zachary Quinto (a.z.), Joanna Cassidy, Tamlyn Tomita, Jermaine Jackson, Shalim Ortiz (a.z.), William Katt, Sage Kirkpatrick, Rena Sofer (a.z.), Ewan Chung, Assaf Cohen, Darren Kendrick, Justin Baldoni, Jeff Campbell, Swoosie Kurtz, Cory Tucker, Kevin Alejandro, Manuel Urrego, Ned Vaughn, Gabriel Olds, Clint Howard, Eddie Driscoll, Wes Ramsey, Lance Patrick, Daniel Kash, Akihiro Kitamura, Tessa Thompson, Ernie Hudson, Harry Perry, Raphael Sbarge, Danica Stewart, Jonathan Goldstein, Elisabeth Röhm, Andrew Connolly, Deanne Bray (a.z.), Akihiro Kitamura (a.z.), Ravi Kapoor (a.z.), James Kyson (a.z.), Jayma Mays (a.z.), Saemi Nakamura (a.z.), Eidan Hanzei, Elizabeth Lackey (a.z.), K Callan, Irina Maleeva, Ethan Cohn, Kanin Howell

Po pilotu jsem hodně příjemně překvapený. A taky dost zvědavý co se z toho bude klubat dál. Zatím nejzajímavější z jedinců se mi jeví ten časoprostorový japončík (tuším že se jmenuje Hiro) a ta kočka co ji hraje Ali Larter (za a) je to kočka, b) její schopnost vypadá zatím nej-nej-nej no nejdivněji? asi :-). O několik dalších dílů později... To co se dělo v pilotu bylo jen slabé kafíčko. První série HEROES nabrala od začátku neuvěřitelné tempo a díky povětšinou kvalitním scénářům si ho udržela až do konce. Skvěle napsané charaktery se podařilo výtečně obsadit a herci předvádí více než slušnou práci. Kringovi se navíc podařilo vybrat opravdu zajímavé schopnosti, kterými hrdiny vybavil a vyloženě si je užívá. Taky ví co by lidi rádi viděli a tak jim to ukazuje. Hlavním ale zůstává možnost ztožnění s postavami. Problémy, které řeší. Právě to je nejsilnější karta HEROES. Protože vás zajímá jestli Hiro dokáže změnit budoucnost, protože vás zajímá jestli se Peter naučí létat nebo později sebekontrole. Nebo dále se rozrůstající mytologie. Postavy, které nejsou tím, čím se zdáli být a události, kterým jste nepřikládali velkou váhu se stávají klíčové. Už teď se nemůžu dočkat druhé série a to ta první právě skončila. Druhá kapitola, vinou stávky scénaristů pouze jedenáctidílná byla, přiznejme si to, o dost slabší než vynikající první série. Rozjezd druhé řady jakoby kopíroval první díly té první. Jenže jsme přišli o moment překvapení, o nové hrdiny, o zavedené hrdiny a dokonce i o napětí. Čekal jsem víc a to asi myslím každý. Nicméně náhled do třetí kapitoly HEROES mě potěšil. Protože to, "že je On zpátky" pro mě mělo mnohem větší význam než celá druhá série. P:S: Radost jsem snad měl jen z elektrické Kristen Bell. Třetí kapitola, nikoliv řada, doslova vyrazí dech. Události nabírají obrátky, cesty časem sem a tam a do toho se ještě na scénu přichází pan Petrelli. Tomu prostě říkám využití potenciálu. Nově příchozí charaktery nevadí, ale nijak v paměti neutkví (až na výše zmíněného taťuldu) a díky séru se nakonci docela zajímavě zamíchaly karty třeba mezi takovým Andem a Hirem. Když k tomu pak přidáte situaci mezi dvěma hlavními bratry... no čekají nás zajímavé věci. P:S: Opravdu jsem si vychutnal dvojdíl se zatměním slunce, který vnesl do seriálu jedinečnou, netypickou atmosféru. Kapitola čtvrtá se vydává úplně jinudy než bylo naznačeno v první půli třetí řady. Všechno je najednou civilnější a obyčejnější. I když pak zase člověka mrzí ty nelogičnosti. Mohla z toho být 24ka se superhrdiny. Škoda. Mrzí mě, že Sylara zase odstavili stranou a poslali ho hledat taťku. Přitom jeho začlenění do hlavního děje vede k nejlepším dílům (v závěru je to hodně znát). Kdyby bylo jen na mě, přejmenoval bych seriál na SYLAR a na ostatní hrdiny se vykašlal. Uvidíme co nabídne další řada. Našlápnuto má zatím velice slušně. Pátá kapitola mě chytla za slovo, když jsem mluvil o tom, že by se seriál měl více věnovat Sylarovi a na začátku nám ho dokonce nabízí ve dvou verzích. Naštěstí se zvýšila i kvalita příběhů jiných postav (dokonce i Claire) a nový záporák Robert Knepper je opravdu dobrý, stejně jako celý nápad s karnevalem. Jsem zvědav jestli se dočkáme další sezóny protože ta malá ukázka znovu vzbudila můj zájem.(25.1.2007)

S01: Daľší seriálový počin, ktorý stavia na nadprirodzené schopnosti postáv (už zo základu sympatický ris pre človeka) a neustálej nenaplnenosti diváka v tom, čo bude dejovo nasledovať v ďaľšej epizóde. Tak to má byť. Jediné, čo by som vyzdvihol ako negatívum, je občasné rozťahovanie deja, tojest i metráže - na úkor tempa a gradácie. S02: Dojem dejovej rozťahanosti ustúpila, naopak zvyšuje sa tempo a počet dejových prevratov stúpa.(27.11.2010)

Po shlédnutí 1. epizody jsem si říkala, že mě to moc neveme... ale po dalších epizodách jsem spadla na zadek... ano ještě teď.. u 4.série dřepím na zemi a nedočkavě čekám.. co mi další díl přinese nového. Být tohle skutečný svět.. tak bych Mr. Sylara rozhodně potkat nechtěla ;-) ___ OBLÍBENÉ EPIZODY: ___ 1. SÉRIE - Homecoming, Six months ago, Company man, Parasite, 0,07 %, Five years gone, How to stop an exploding man ___ 2. SÉRIE - Lizards, Fight or flight, Out of time, Four months ago, Powerless ___ 3. SÉRIE - The second coming, I am become death, The eclipse, Cold snap, Turn and face the strange, I am Sylar, An invisible thread(4.1.2008)

Jasně, je to hodně dobře udělané, ale už to prostě není originální. Těch variací na superhrdiny je už v dnešní době tolik, že mě prostě parta lidí se superschopnostmi nedokáže tolik nadchnout. Zápletky jsou celkem povedené, ale až moc se to občas snaží o velkolepost, když tam pořád hrajou jakési indické zpěvy a v každém díle někdo pronáší takové ty matrixovské "osudové kecy." Samozřejmě, že se mi to ale líbí. Nejradši mám určitě komickýho asiata Hiro Nakamuru, protože prostě stačí se na něj chvíli dívat a už se gebim. Takže suma sumárum, teď když už jsem zmlsaný Lostama, Prison Breakem a bůhví ještě čím, tak se mi Heroes "pouze" hodně líbí, dřív by to pro mě byla naprostá bomba.(23.12.2006)

Hrdinové. Tak majestátní název, který v sobě schovává spojení několika různých námětu využitých hlavně ve filmech. Tim Kring autor seriálu si toho opravdu hodně "půjčil" to nelze popřít. Stejně jako fakt, že dokázal z mixu několika témat vytvořit poutavý seriál, který ve své první sezoně byl zázrakem, který zkazilo až jeho vlastní finále, které bylo extrémně levné, kulisové a neakční. Nejde o dokonalý seriál, protože potenciál postav a možných akčních scén je vysoký, ale stále nevyužitý (a to už máme konec 2 sezony). Přes vše špatné jsou zde postavy, které jsou zajímavé, mají skvělé schopnosti a vše v první sezoně směřuje k svému grandióznímu závěru, jenž nepřijde. V druhé sezoně přichází trochu zlom, kdy je patrný nedostatek originálních nápadů a seriál v úvodu upadá do nudy a stereotypu. Z toho je však naštěstí vytažen a vše vynahrazuje posledními cca 5 díly, v kterých je konečně, na co se dívat. Samotné finále konečně naplňuje předpoklady a vytahuje i druhou sezonu do nadprůměru, ne tak vysokého jako v případě první, ale i tak to stačí a divák se těší na další sezonu. Resumé po 3 sezonách, resp Volume 4: Seriál se bojí změn, jako upír svěcené vody. Čas od času přijde nová postava, aby opět rychle odešla a nechala vše na starých známých charakterech. Když řeknu, že po třech sezonách (prakticky) žádná hlavní postava, nebudu lhát. Tohle ale nemá být telenovela ani nic podobného, ale chová se tak. Ani sebelepší první sezona nezachrání jeden seriál, který klesá ke dnu (čti k třem hvězdičkám) velmi rychle. Podle všeho to nezachrání už ani Peter.... (Seriál viděn celý)(27.10.2006)

• - Pilotní díl sledovalo v USA více než čtrnáct milionů diváků, což byl nejlepší výsledek pilotního dílu dramatické série stanice NBC za posledních pět let. (Hal_Moore)

• - Greg Grunberg, představitel Matta Parkmana, se zúčastnil konkurzu na roli Petera Petrelliho. Tawny Cypress, představitelka Simone, se původně ucházela o roli Niki Sanders a James Kyson Lee, představitel Anda, chtěl původně hrát Hira. (CrypzzXD)

• - Hayden Panettiere (Claire Bennetová) a Milo Ventimiglia (Peter Petrelli), hvězdy seriálu Hrdinové, spolu přes rok chodili (od prosince 2007 do února 2009). Údajně se rozešli kvůli konfliktu životních stylů. Hayden totiž byla o 12 let mladší než Milo. Zatímco on se chtěl věnovat práci a své produkční společnosti Divide Pictures, Hayden chtěla dobývat Hollywood. Některé zdroje uvádějí, že byl na vině také strach z Haydenina těhotenství, které nakonec těhotenský test nepotvrdil. (apps)