Hrdinové (TV seriál)

Heroes

Hrdinovia

Drama / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 2006–2010, 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell, Greg Grunberg, Thomas Dekker, Zachary Quinto, Santiago Cabrera, Jimmy Jean-Louis, Ashley Crow, Leonard Roberts, Adair Tishler, Clea DuVall, Missy Peregrym, George Takei, Eric Roberts, Christopher Eccleston, Matthew John Armstrong, Eugene Byrd, Richard Roundtree, Jessalyn Gilsig, Erick Avari, Jayma Mays, Stacy Haiduk, Malcolm McDowell, Sakina Jaffrey, Brian Tarantina, Missi Pyle, David Anders, Colby French, Rena Sofer, Tawny Cypress, Jamie Hector, Ntare Guma Mbaho Mwine, Deirdre Quinn, Stephen Tobolowsky, Lyndsy Fonseca, Elya Baskin, Holt McCallany, Cary-Hiroyuki Tagawa, Lauren Stamile, Adetokumboh M'Cormack, Rick Peters, James Devoti, Mark Harelik, Stan Lee, Lateef Crowder, Riki Lindhome, Danielle Savre, David Berman, Nora Zehetner, Karl T. Wright, Jacqueline Piñol, Brea Grant, Francis Capra, Paula Newsome, Dania Ramirez, Kellan Lutz, Bruce Boxleitner, Ronald Guttman, Robert Forster, Elizabeth Lackey, Seth Green, Breckin Meyer, Dana Davis, Jaime Ray Newman, Stana Katic, Cory Hardrict, Emerson Brooks, Željko Ivanek, Dan Byrd, Matt Lanter, Dianna Agron, Nicholas D'Agosto, Madeline Zima, Robert Knepper, Archie Kao, Mark Christopher Lawrence, Deanne Bray, Ravi Kapoor, Adam Jamal Craig, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Bonnie Burroughs, Ray Park, Andre Royo, Moira Kelly, Daniel Newman, John Glover, Antonio Fargas, Louise Fletcher, Scott Lowell, Rick Worthy, David H. Lawrence XVII, Tiffany Hines, Kate Connor, Thomas Robinson, Dawn Olivieri, Erin Allin O'Reilly, Carlson Young, Cristine Rose, Diana Scarwid, Christine Adams, Aarti Mann, Taylor Cole, Alexa Nikolas, Stephen Spinella, Jayson Blair, Janel Parrish, Kelvin Brown, Eriko Tamura, Kate Vernon, John Ross Bowie, Nichelle Nichols, Jake McLaughlin, Rachel Melvin, Dominic Keating, Michael Dorn, Mike Foy, Ray Baker, Shalim Ortiz, Olga Sosnovska, Douglas Tait, Jessica Whitaker, Claudia DiFolco, Marisa Tayui, Edwin Hodge, Brent Tarnol, Hector Luis Bustamante, Giovanni V. Giusti, Demetrius Grosse, Jason Konopisos, Kiernan Shipka, Louis Iacoviello, Elizabeth Roberts, Randy Flagler, Frank Pacheco, Amrapali Ambegaokar, Monte Hunter, Jesse Heiman, Garrett Ryan, Chris Cleveland, Mark L. Young, Stephen W. Schriver, Lynne Jacobellis, Sasha Pieterse, Anna Clark, Jamie Tisdale, Jeanette Brox, Kimberly Estrada, Sterling Beaumon, Kat Purgal, Kate Scott, Daryl Crittenden, Candice Patton, Kurando Mitsutake, Paul Ganus, Shevaun Kastl, Sherri Saum, Todd Stashwick, Carl Ciarfalio, Tohoru Masamune, Natalina Maggio, Katherine Boecher, Luz Jiménez, Geno Monteiro, Laura Marano, Kenneth Choi, Sydney Sweeney, Stephen Full, Chad Faust, Allison Paige, John Prosky, Julia Campbell, Ivonne Coll, Daniel Muñoz, John Lee Ames, Klaus Nierhoff, Joshua Rush, David Ury, Dan Warner, Jessica Anne Bogart, Carlon Jeffery, Mercedes Colon, Felipe Castro, Link Baker, Jarvis W. George, Tehmina Sunny, Sonalii Castillo, Markus Flanagan, Nick Endres, Frank Maharajh, Jack Wallace, Kevin Chamberlin, Katie Carr, Omid Abtahi, Shane Woodson, Franc Ross, B.J. Clinkscales, Stephen Monroe Taylor, Brian Skala, Carlease Burke, Nayo Wallace, Susan Angelo, Rachel Kimsey, Kevin Christy, Christopher Mann, Ed Moy, Brian Palermo, Franco Vega, Jesse Corti, David Barrera, Dawn-Lyen Gardner, Timon Kyle Durrett, Greg Wrangler, Ron Perkins, Rafael Francisco, Karri Turner, Nigel Gibbs, Jonathan T. Floyd, Michael Milhoan, Matt Bushell, Dan Desmond, Richard Steinmetz, Maurice LaMarche, Tina Lifford, Adam Harrington, Andrea Fellers, Graham Beckel, Bobby Hosea, Brad Greenquist, Saemi Nakamura, Bill Fagerbakke, Rusty Schwimmer, Ian Gomez, Brian Morris, Ellen Greene, Barry Shabaka Henley, Ali Larter (a.z.), Kendži Nakamura, Rey Mysterio, Alan Blumenfeld, Christine Avila, Greg Grunberg (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Hayden Panettiere (a.z.), Zachary Quinto (a.z.), Joanna Cassidy, Tamlyn Tomita, Jermaine Jackson, Shalim Ortiz (a.z.), William Katt, Sage Kirkpatrick, Rena Sofer (a.z.), Ewan Chung, Assaf Cohen, Darren Kendrick, Justin Baldoni, Jeff Campbell, Swoosie Kurtz, Cory Tucker, Kevin Alejandro, Manuel Urrego, Ned Vaughn, Gabriel Olds, Clint Howard, Eddie Driscoll, Wes Ramsey, Lance Patrick, Daniel Kash, Akihiro Kitamura, Tessa Thompson, Ernie Hudson, Raphael Sbarge, Danica Stewart, Jonathan Goldstein, Elisabeth Röhm, Andrew Connolly, Deanne Bray (a.z.), Akihiro Kitamura (a.z.), Ravi Kapoor (a.z.), James Kyson (a.z.), Jayma Mays (a.z.), Saemi Nakamura (a.z.), Eidan Hanzei, Elizabeth Lackey (a.z.), K Callan, Irina Maleeva, Ethan Cohn, Kanin Howell, Omar Leyva, Jim Storm, Rick Scarry, Doug Haley, Josh Clark, Sean Carrigan, Rolando Molina, Paul Perri, Loren Lester, Benjamin J. Cain Jr., Ossie Mair, Steve Seagren, Michael B. Silver, Cloie Wyatt Taylor, Jarret Wright, Josh Barker, Everett Kelsey, Julian de la Celle, Beau Dremann, Meeghan Holaway, Michael Croner, Brian Kimmet, Dusty Sorg, John Lacy, Joel West, Nicole Bilderback, Grifon Aldren, Blair Hickey, David S. Jung, Japheth Gordon, Roberto 'Sanz' Sanchez, Rebecca Tilney, Dean Napolitano, Blake Shields, Clay Wilcox, Christopher May, Dean Cudworth, Tak Kubota, Shane Conrad, Erik Betts

Hodnotenie 1. série: 7/10. Neskutočne pútavých cca prvých 5 dielov - tak rýchlo ma nevcucol snáď ešte žiadny seriál. Bohužiaľ, s ďalšími časťami postupne pribúda vata a tempo je čoraz pomalšie a pomalšie. Čakal som, že v závere to znovu naberie dych a vyvrcholenie bude bombastické, avšak nestalo sa tak. "Zabránenie výbuchu", ku ktorému všetko smeruje, nemá vôbec žiadne gule, záverečná časť je až nepríjemné nenapínavá a len kvôli nej nakoniec nedávam 4*.(16.9.2008)

Malíř Issac začal malovat obrazy pod vlivem drog a výjevy z pláten se postupně začaly uskutečňovat. Proto ho poslední výtvor s tématem atomového výbuchu nad New Yorkem rozhodně nenechává chladným. Neví sice, jak by mohl budoucnost ovlivnit, ale to už je záležitost profesionálního dobráka Petera, létajícího senátora Nathana, nezranitelné roztleskávačky Claire (s mírně kontroverzním otčímem) a hlavně neodolatelného ohýbače času a prostoru "samuraje teoretika" Hira. Hrdinů (lidí s nějakou nadpřirozenou schopností) je samozřejmě daleko víc, příběh je košatě tajemný, informace jsou zjišťovány postupně, motivace (a polarita) jednotlivých postav se v průběhu logicky vyvíjí (nebo mění) a pouze kvalitní záporák Sylar v klidu rozřezává hlavy slabším jedincům (což jsou všichni).(29.11.2008)

V Americe je to tak úspěšné, že hned první epizodu sledovalo rekordních 14 milionů diváků z necelých 300 milionů Američanů. To není špatné na začátek co? U nás se to hnedka rozkřiklo, a tak lidi začali shánět jak diví. No a co nevidět si to oblíbili u nás takovým způsobem, že rok od vydání epizody začnou Heroes vysílat už i na naších televizích. Tak velký humbuk tento seriál udělal, jenže stojí to za tu všechnu námahu? Rozhodně ano. Je blbost, abych vykládal, jak je to nezáživné, nudné, zdlouhavé a nicneříkající, když to přeci není pravda neasi! Ale 4 hvězdy jsem tomu stejnak dal. Nejde o to jaké to je a není. Příběhově opravdu skvělé, možná trochu kopírující X-meny i když poněkud méně komiksovější. Jenže právě komiksy do toho dost zasahují. Samotné postavy jsou velice dobře napsané, každá je jiná, ohledně schopností, kterým nabyli, tak lidským vlastnostem, kterých pozbyli už od narození. Jasné je, že nejoblíbenější postava je ta z Japonska a nevěřím, že by se to změnilo a právě tady je ten bod zlomu, co mi uniká. Ne každá postava je zajímavá natolik, kolik se zdá být a právě Japončík svojí originalitou přebíjí naprosto všechny. Sympatický blázínek, trochu bázlivý, ale zatraceně dobře to umí se samurajskými meči a zde to s radostí určitě předvede :). Celkově vzato jsou Heroes rozhodně povedený seriál, který mě ale neudrží v křesle po celou délku epizody. Možná je to tím, že mi tam chybí trocha humoru nebo tím, že lidem s nadpřirozenými schopnostmi příliš nefandím. Na druhou stranu je to nápad, který se mezi seriály rozhodně neztratí. Uvidíme jak se to vyvine dál...(7/10)(6.8.2007)

Po shlédnutí 1. epizody jsem si říkala, že mě to moc neveme... ale po dalších epizodách jsem spadla na zadek... ano ještě teď.. u 4.série dřepím na zemi a nedočkavě čekám.. co mi další díl přinese nového. Být tohle skutečný svět.. tak bych Mr. Sylara rozhodně potkat nechtěla ;-) ___ OBLÍBENÉ EPIZODY: ___ 1. SÉRIE - Homecoming, Six months ago, Company man, Parasite, 0,07 %, Five years gone, How to stop an exploding man ___ 2. SÉRIE - Lizards, Fight or flight, Out of time, Four months ago, Powerless ___ 3. SÉRIE - The second coming, I am become death, The eclipse, Cold snap, Turn and face the strange, I am Sylar, An invisible thread(4.1.2008)

První série byla rozhodně lepší než druhá ;-) Já dávám plný počet hvězd, v každém dílu se odhalovaly nové a nové tajemství, seriál jel stále kupředu a nezůstával dlouho na místě, pořád se něco dělo a nebyl čas na nudu. Některé postavy dostaly více místa než jiné, mně to nevadilo. Nejlepší Peter, Sylar a ze začátku dost Hiro, časem docela omrzel. Druhou sérii postihla bohužel stávka, takže série neměla plný počet dílu. První ,,zhruba,, polovina byla dost pomalá a zhoršily se i triky. Druhá polovina byla lepší, nakonec 4* v Heroesech budu určitě pokračovat….už to není co to bývalo, kvalita šla razantně dolů. Snižuji na 3*.(21.6.2007)

• - V Bennetovom vodičskom preukaze je jeho dátum narodenia 6.8.1962. Rovnaký rok, kedy bola založená spoločnosť Primatech Paper. (klayman)

• - V epizodě 8 se Mohinder Suresh (Sendhil Ramamurthy) dozvídá, že jeho sestra zemřela, když mu byly dva roky. Ale v epizodě 21 říká Molly (Adair Tishler), že jeho sestra zemřela dříve, než se narodil. (romajz15)

• - Masi Oka (Hiro Nakamura) bol niekoľko rokov hráčom MMORPG World of Warcraft, v ktorej bol leadrom vlastnej guildy. S WoW prestal z dôvodu časovej náročnosti, kde nebolo výnimkou neísť s kamarátmi von, kvôli tomu, že bol práve v raide ktorý viedol. (klayman)