Spiknutí

• USA Vanished
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2006, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Josh Berman

Hudba:

Robert Duncan

John Allen Nelson, Joanne Kelly, Margarita Levijeva, John Patrick Amedori, Ming-Na Wen, Rebecca Gayheart, Christopher Egan, Esai Morales, Gale Harold (více)

Epizody(13)

POMO

Slušný konšpiračný seriál. Neustále nové zvraty, dráždivé mysteriózno, ľudské postavy. Na škodu veci je iba konzervatívne obsadenie - v hlavnej roli agenta sa mal objaviť niekto výraznejší. ()

DaViD´82

"Drama-thiller" seriál, který si na nic nehraje. Sice se námět zdá jako dost značně béčkový ovšem kombinace politického thilleru, spiknutí novodobých zednářů a vyšetřování FBI funguje až překvapivě dobře. Vanished si sice vypůjčuje z každého úspěšnějšího seriálu poslední doby nějaký prvek, ale dokázal si vyšlapat vlastní cestu jak tyto prvky spojit. Celá série jakoby vizuálně z oka vypadla "24" (holt FOX se nezapře). Filmové vzezření, skvělá práce s hudbou, napínavé epizody, některé opravdu netradiční dějové zvraty a hlavně slušné tempo dělají z Vanished ve svém žánru rozhodně nadstandardní počin. Mezi slabiny patří ztvárnění některých postav, ale naštěstí zatím žádná není k nepřežití (byť po pilotu jsem většinu z nich upřímně nesnášel) a především s pozdějšími díly i stále větší zamotávání děje lacinými konspiračními teoriemi. Mezi výhody rozhodně patří, že jednotlivé epizody nemají stále stejné dějové schéma a že většina se stylem a někdy i žánrem výrazně odlišuje. Dobře je, že seriál "nepřežil" první sezónu, jelikož zase tak velký potenciál v sobě neměl, ale na těch třináct solidních epizod (poslední čtyři byly odvysílány již pouze na webu) to akorát vystačilo. ()

Dudek

SPOILER: Veliká škoda, že tenhle seriál vlastně není ukončen, takže jeho hodnocení je tak troškou faux pas, přesto si dovolím odhadnout, jak by to celé asi mohlo dopadnout. Jak už napsal DaViD´82 jeho nespornou výhodou je zejména neidentická dějová linie u jednotlivých epizod, což občas může pomoci zahnat vidinu stereotypnosti a přílišného opakování se. Samotné "zakončení" ovšem výslednému dílu vráží kudlu do zad, neboť je prostě veškeré žádné. Hlavní dějovou linii sice můžeme uvažovat za uzavřenou, ale stejně jednoduše si lze domyslet, že podivná postava, o které toho beztak moc nevíme není zrovna tou osobou, které bychom měli důvěřovat. Otázky zůstávají, ba přichází jich ještě mnohem víc, a dovoluji si napsat, že témat je tu ještě na dost epizod. Obavám se, že ukončení by ale beztak bylo chaotické a autoři by se zamotali do spleti vlastních nástrah nebo by zbytečně přicházeli s dalšími zbytečnými zvraty. V zásadě se podepisuji pod komentář uživatele DaViD´82 a myslím, že nemá smysl abych tu opakoval jeho slova. ()

honajz

Škoda, že to utnuli a nemá ten seriál konec. Otázek zůstalo hodně a podle úvodních dílů myslím, že to scenáristé měli v hlavě srovnané, kam míří - viz všechny ty narážky během jednotlivých dílů a možnost využít flashbacky, které nově dávaly smysl nebo jiný smysl. Je teda fakt, že ve druhé sezoně by se to vyvinulo směrem od detektivního pátrání k Šifře mistra Leonarda, ale osobně by mi to nevadilo. Navíc začínám mít rád jako herečku Joanne Kelly (Jack Hunter, Warehouse 13), kterou v seznamu herců tohoto filmů zde na ČSFD postrádám, i když hraje jednu z hlavních rolí a je na plakátu. ()

Nuala

Spiknutí mě moc nezaujalo... Nejsou mi sympatické herecké výkony a ani zápletka mě nedokázala dostat natolik, abych seriálu obětovala moc času... ()

balba

Docela faj seriál.Při shlédnutí prvního dílu mě mile překvapil a hlavně v táhl do děje.Seriál se mi líbí pro jeho dynamičnost. Jen mě zklamal samotný závěr. Čekala jsem další pokračování a ono nic. ()

liuk

Moc fajnový thrillerový seriál natočený velmi "filmově" a přitažlivě ve stylu populární 24. Zatím každá ze všech odvysílaných epizod nabere velmi rychle grády, stále se něco děje, možná snad jen příliš často v dialozích opakují, co se v předchozích dílech stalo, a tak ten drive, který příběh má není zas tak nabušený, jak se na první pohled zdá. Ale jinak je Vanished opravdu napínavé, zajímavé a zatím poslední sedmá epizoda nasadil pekelně silný cliffhanger. Jen doufejme, že nám FOX tento seriál po vzoru Reunionu z minulého roku po pár dílech nezruší bez finálního rozuzlení, sledovanost je poměrně bídná. :( Zatím byl seriál přesunut na páteční večer, tento timeslot byl pro některé zrušené seriály poslední hřebíček do rakve, některé se tam udržely až do konce sezóny. Uvidíme.. ()

Yardie

Jeden ze seriálů, kdy vidíte díl a musíte vidět další. Nemohl jsem dočkat dalšího dílu. Spiknutí novodobých zednářů, který mají jistý cíl, který je postupně odkrýván, ale když už si myslíte, že víte, o co jde, nastane zvrat a vše je úplně jinak. Bohužel, když byl seriál v nejlepším, tak ho utly a nevíme, o co tam šlo a jak to vůbec dopadlo... Tomu nerozumím, protože to byl jeden z nej seriálů, které v TV běželi, dle mého názoru. Když si na to vzpomenu, tak bych nejraději producentům a těm hlavounů, kteří o těchto věcech rozhodují nafackoval!!! Tento seriál měl na další pokračování. (na rozdíl o některých nesmyslů, která mají xxxx dílů) Howgh! ()

Mephisto

Vzhledem k poměrně nízkým hodnocením jsem mnoho nečekal. Překvapivě mě však tento seriál vtáhl do děje a nepustil až do konce. Děj neztrácí dech, v každém díle se objeví něco, co donutí diváka shlédnout pokračování. Díky Vanished jsem si opět oblíbil konspirační teorie... Věčná škoda, že seriál skončil po 13. dílu - určitě měl potenciál na minimálně další sezónu. ()

esmoke

▐1. série (13 dílů) - 60% slušný konspirační seriál, klasického střihu, i po letech působí docela zábavně. ▐ ()

majorW

Zajimave je zastreleni hlavniho hrdiny v pulce serialu. Nastoupi novy hlavni hrdina. Eddie Cibrian - chybi ve vypisu hercu. ()