poster

Spravedlnost (TV seriál)

 • USA

  Justice

 • Slovensko

  Spravodlivosť

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2006, 13x43 min

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Victor Garber, Kerr Smith, Eamonn Walker, Aunjanue Ellis, Makenzie Vega, Katherine LaNasa, Mark Deklin, Morena Baccarin, Dean Norris, Faran Tahir, Jordan Belfi, Kate Clarke, Rebecca Mader, Hallie Lambert, Denis O'Hare, Erin Daniels, Diane DiLascio, Krysten Ritter, Mae Whitman, Corri English, Scott Alan Smith, Sam Trammell, Jenni Baird, Isabelle Fuhrman, Kaitlin Doubleday, David Paetkau, Dale Dickey, Gareth Williams, Heather Chase, Joelle Carter, Tom Bresnahan, Ashley Cusato, Caitlin Dulany, Kate Burton, Pamela Roylance, Teddy Sears, José Zúñiga, Cameron Dye, Justin Cuomo, John Benjamin Hickey, Amanda Seyfried, Tessa Munro, Maxine Bahns, Greta Sesheta, Mitch Eakins, Jodie Comer, Arnell Powell, Jennifer Carta, Joseph Patrick Kelly, David Jean Thomas, Tom Virtue, Peter Mackenzie, Loanne Bishop, James Harvey Ward, Chris Payne Gilbert, John Ainsworth, John Mese, David Gabison, Carlos Lacámara, Jesse Garcia, Michael Dempsey, Steve Stapenhorst, Lesley Fera, Greg Collins, Rick Scarry, John Sanderford, Fred Ochs, Kevin Sheridan, John Lacy, Eddie Alfano, Boo Arnold, Noush Skaugen, Paula Christensen
(další profese)
 • MartinezZ
  *

  Je mi líto, víc jak dva díly nedám. Povrchní kulometný děj a jeho vývoj, epileptická kamera (napřesdržku, fakt že jo), vrcholně až odpudivě nesympatické postavy toho hlavního právníka (Garber) a moderátorky (skvěle zahrané, možná až moc :). Něco, co by mělo mít delší vývoj a děj je tu smrsknut na 40 minut. Mě tu zfilmovanou pouhou komprimovanou svodku skutečného případu a jeho vývoje nebavilo sledovat. Ani mi to nepřišlo v ničem zajímavější nebo jiné od tuny jiných právnických seriálů - snad jen tou rychlostí a dementní kamerou, což nejsou plusy. Taky to skončilo 1. sezónou.(20.9.2014)

 • Gemini
  **

  Jerry Bruckheimer vyšlechtil pro svou stáj nového koníka, tentokrát dívajícího se na kriminální zápletky optikou toho, čemu se v USA říká soud. Heslo seriálu "Pokud máte dobrého právníka, máme nejlepší soudní systém na světě," je velmi trefné, odkrytí toho tyjátru od výběru poroty přes imidžově-psychologické školení svědků až po kličky a naschvály, které používají jak obhájci, tak veřejná žaloba, jsou největším kladem seriálu. Pak jsou tu samozřejmě efektní kamerové filtry, počítačové animačky a simulace, ale pozlátko nikdy dobrý scénář nenahradí. A tady je právě naprosto zásadní problém - matadores jako Victor Garber nebo ten velkej nigga Eamonn Walker můžou hřímat nebo cedit mezi zuby jakkoliv drsné právnické (a sem tam i lidské) průpovídky jak chtějí, ale když celý případ, do kterého se vrhají celým srdcem (haha), stojí na do očí bijící kravině nebo scénáristy lehce opomenutém, jednoznačně věc řešícím důkazu, tak vás i těch asi čtyřicet minut plus reklamy docela otravují. A to nemluvím o tom, že ten gay z Dawsonova Světa taky nebyla na post hlavního hrdiny nejlepší volba. A když už se stane, že báječní Trentovi hoši hájí někoho vinného, nezdá se, že by je to na konci dílu nějak rozhodilo... Po Právu s Kylem MacLachlanem a Jasonem O'Marou prostě bylo o několik tříd výš, no a jak to dopadlo - průměrný divák je stejně jako bernardýn konzument a kvalitní seroš skončil po třinácti epizodách. (Tady to sice taky vydrželo jen jednu sezónu, ale chápete kam tím mířím, ne?) Ale to teď a tady nemá smysl řešit, prostě si odložím svých 50% a povzdechnu si nad kvalitou programové skladby na nedělní večer;)(20.12.2008)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +především dynamické zpracování a celkový spád, je to zase něco jiného, nového, pár hostujících tváří (Nikki Reed, Mekenzie Vega), různé výsledky soudu, nejsou vždy předvídatelné -ze začátku hodně zběsilé (než si zvyknete), stejně tak si musíte zvyknout na herce/// Spravedlnost je seriál ze soudní síně. Naštěstí ne jenom z ní a více se soustřeďuje na obhajovu samotnou. Seriál nám ukáže různé zákoutí a postupy tak jak to (možná asi, nedokážu to posoudit) ve skutečnosti chodí. Seriál ze začátku nasadil obrovské tempo a pár částí mi trvalo než jsem si na to zvykl (neberte jako výtku). Je to prostě něco co jsem ještě nezažil. Další novinkou je to že vraha či podezřelého z vraždy známe hned na začátku, jen nevíme jestli to opravdu udělal. A na obhájcích je aby to dokázali. Většinou jim i jejich "obětem" budete fandit. Občas se však nezadaří a nebo zadaří, ale vysekají skutečného vraha. Pravdu se však dozvíte vždy až na konci, kde ukážou jak se to stalo. Popravdě, mám pocit, že jsem seriál trošku nadhodnotil, ale když o tom přemýšlím. On nemá nic co by mi vyloženě vadilo a můžu říct, že jsem se celkem příjemně bavil. Prostě jsem se nenudil./// Celkem 76%///(16.12.2008)

 • sitmin
  ***

  Tento seriál mě relativně příjemně překvapil. Zajímavá je koncepce, kde se pravda ukáže nakonec, ale na druhou stranu mě někdy dost prudily nesmyslné dialogy a neustálé vysvětlování zasazené jekoby do rozhovoru. Ale co nechápu je to, že Prima si tento seriál vzala do vysílání, když neměl odvysílanou ani jednu sezonu a ted ho zrusili po 13ti dílech. Neskutečně debilní ta seriálová televizní politika...(29.9.2009)

 • medlo
  ***

  Celkom zaujímavý námet, ktorý mal však veľa nedomyslených vecí. Jedna z nich bola, že policajti aj prokurátor vždy chceli niekoho obviniť a bolo im jedno či je vinný alebo nie. Taktiež niektoré prípady neboli dotiahnuté do konca a bolo tam viacero chýb, ktoré som si aj ja všimol. Hlavní hrdinovia mi boli sympatickí. Keby neboli, asi by som skončil pri prvej časti. Ale nečuduj sa, že seriál mal len 13 častí.(25.6.2009)