poster

Zhrobudohrobu

 • Chorvatsko

  Odgrobadogroba

 • slovenský

  Z hrobu do hrobu

 • anglický

  Gravehopping

Komedie / Drama

Chorvatsko / Slovinsko, 2005, 99 min

Režie:

Jan Cvitkovič

Kamera:

Simon Tansek

Masky:

Anja Godina
(další profese)
 • MaximGork
  *****

  Veľmi silný film, ktorý od tragikomédia vedie k čistej tragédii. Zostal som kvôli nemu hore do jednej v noci a päť minút pred koncom vypadlo televízne vysielanie, napriek tomu posledná pointa, ktorú som ešte videl ma svojou silou absolútne odrovnala.(28.4.2009)

 • rawen
  ***

  Zajímavý tragikomický začátek, rušivé scény, které v polovině filmu tvůrcům ještě odpustíte a pak jen drsná, zbytečně krutá a dohromady bezobsažná katarze na závěr... nevím, nevím, nevím... za skvělou muziku, sebevražedného dědečka a slušný herecký výkon hl.představitele, Idy a možná několika dalších postaviček 6/10(7.12.2007)

 • Radko
  **

  Jan Cvitkovič vo svojom druhom celovečernom filme zaplnil plátno zopár roztodivnými figúrkami a lá Jakubisko či Kusturica, no nedokázal ich podivnému konaniu, charakterom, či zamestnaniam vtlačiť pečať trvácnejšieho zážitku. V jednotlivostiach celkom vydarené, no film stráca na neschopnosti pospájať ich do fungujúceho, hodnoverného celku a tiež na absencii ústrednej myšlienky. Ak ňou teda nemá byť veta "Každý sa chce dostať do neba, ale nik nechce zomrieť ako prvý.", ktorú vysloví hlavná postava - zostavovateľ pohrebných rečí na jednom z funusov. Snaha byť iný a predsa náš vyšla tentokrát trochu naprázdno.(11.10.2006)

 • kagemush
  ****

  Stejný pocity jako u Štěstí. Asi to bylo o tomtéž,jen trochu po Slovinsku.(27.4.2009)

 • Ony
  **

  Za prvé balkánský, za druhé o hrobech. Koho by to nezlákalo? Bohužel výsledek zklamal. Místy jsem si sice říkala "jo, jo, ...", ale nikdy jsem nedospěla k pořádnému "JOOOO!" Naprosto souhlasím s výtkami uživatele Radko. Ovšem hudební doprovod závěrečných titulků je překrásný a mimochodem jsem v těch titulcích v sekci poděkování postřehla pár zajímavých jmen, třeba Charles Bukowski nebo John Irving (?).(23.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace