Útěk z normálu

Sbohem, město N.

Leaving Normal

Komedie / Drama

USA, 1992, 110 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,514,114Tržby Celosvetovo $-(19.10.2009)

Road movie o dvou ženách, které chtějí začít nový život a tak se vydají na Alasku. Leaving Normal měl tu smůlu, že byl uveden brzo po snímku Thelma a Louise a tak se nedočkal takové pozornosti. Je to škoda, protože se jedná o celkem dobrý film, který sice místy nudí, ale to vyvažují dobré herecké výkony, hlavně Meg Tilly.(8.10.2005)

Mě se to líbilo hodně. I když ryješ drškou zem, musíš se zvednout a jít dál.(24.5.2014)

Marianne (Meg Tilly) moc touží se usadit. Celé dětství strávila s rodiči a sestrou neustálým stěhováním z míst na místo. Ale neumí to ani teď, když je dospělá a vdaná. Opouští město Normal a vydává se za sestrou do Portlandu. Cestou se seznámí s číšnicí Darly (Christine Lahti), která právě zjistila, že její bývalý manžel zemřel a odkázal jí domek s pozemkem v Eternity Bluff na Aljašce. Když vznětlivá Marianne pochopí, že sestra z jejího příjezdu není příliš nadšena, odjíždí s Darly na Aljašku. Ale na konci dobrodružné cesty obě ženy čeká zklamání. Manžel dům nikdy nepostavil. Zůstanou?(10.3.2011)

• Martin741

Zwick ako reziser ma nikdy neoslovil, Odpor a Legenda po Vasni asi budu navzdy jeho najlepsie filmy : 30 %(10.7.2018)