Vzepřít se obrům

Alex Kendrick

Stephen Kendrick

Bob Scott

Mark Willard

Alex Kendrick natočil film, ktorý len ťažko zažánrovať. Áno, je tu náznak drámy, dokonca i romantiky, a vlastne i športového filmu, no najpresnejšie by bolo asi hovoriť o motivačnom snímku. Film pre celú rodinu nesúci sa v kresťanskom, miestami až moralizátorskom duchu patrí v mojom okolí medzi najobľúbenejšie, a keby to tak nebolo, azda mám k nemu i vrúcnejší vzťah. Takto ho aspoň rešpektujem ako dávku rýchlej duchovnej podpory pre tých, ktorých odchovala katolícka viera. Samozrejme, priveľká koncentrácia zázrakov a pozitívneho myslenia môže, ale nemusí byť každému po chuti, no pre kresťanov, ktorí sa momentálne ocitli v ťažkom duševnom rozpoložení, to zaiste bude nielen filmový, ale najmä citový zážitok.(21.3.2012)

Je úplně jedno, že se ztotožňuju s hlavní myšlenkou, že s Boží pomocí je možné VŠE. Tenhle film je natočený špatně. Ve všech ohledech tlačí na pilu medvědí silou a snaží se seč to jde ždímat diváka jako cizí bankovní účet. Co věta, to uvědomělá moudrost. A na mě té moudrosti bylo trochu moc. Trochu hodně moc (ten vozíčkář tam být nemuséééél). Přesto oceňuju, že se někdo dnes nebojí přijít s křesťanským filmem a nastavit tak svou tvář všelijakému hanění, kterého se film dočkal i na csfd od mnoha komentářů. To je odvaha a ta se cení. Takže velmi nadhodnocené 3*.(30.3.2012)

,,Čo je s Bohom nemožné?" Tak ako prvé: Toto je film pre kresťanov ! Nemá silu aby neveriaceho, človek, dostal k viere a ani to nechce. Je to film na povzbudenie vo viere, nie na prinášanie viery. Je to kresťanský film pre kresťanov. Nepáčil sa mi tak, že by som z neho padol na zadok, alebo, by zmenil môj život. Citáty z Biblie, zaujímavé myšlienky a celkom pekná pointa so slušnými hereckými výkonmi však dostačujú priemer a tak pod 3* nejdem. Za veľké negatívum filmu považujem fakt, že až príliš hrá na city a happyending je až príliš ideálny. Ale týmto patosovým vyznením môžme zachytiť aj myšlienku, ktorá je snáď jediná, ktorá môže potešiť aj dušu neveriacich. Keď sa snažíte na maximum a idete za hranice svojich síl všetko je možné Rozhodne tento film správne nemôže vnímať nikto, ktorý kresťanstvo považuje za staromódne, naivné a doslovné. Ja som veriaci a som kresťan, nehanbím sa za to ani to neskrývam, zisťujem, že život vďaka Bohu je plný radosti a lásky. Pretože každý správny vodca nie je otrokárom, ale svojím poddaným pomáha a stará sa o nich. Čo sa technickej stránky filmu týka, tak scenár je naozaj až trošku prehnaný a myslím, že aj pomerne nadnesený. Naivní hádam iba čo sa správania ľudí týka. Alex Kendrick natočil zaujímavý filmík, ktorý neveriacich asi pobúri a niektorých kresťanov neurazí, niektorých nadchne. U mňa je to solídny priemer, ktorý ma nemá prečo poburovať. Najkrajšia scéna jednoznačne vo chvíli keď Brock prekonáva s Jeremym na chrbte celé ihrisko. To bola chvíľa plná zimomriavok. Videl 2X ( druhý na kresťanskom premietaní) v českom dabingu ------------- 60%(9.11.2014)

Nevěřim v Boha, ale prostě jenom věřim. Mám víru, i když mám pochyby. V životě sem si prošel dost věcma a bez víry bych to asi nedal. Neni to víra v nějakou vousatou postavičku houpací se na obláčku. Kdyby se v tomhle filmu nejelo ve stylu "Bůh, to mě poser sem a Bůh to mě poser tam", byl bych spokojenější. Každopádně na mě tyhle filmy prostě hrajou. Neřikám, že herecký výkony byly úchvatný, ale prostě to nějak je neřešim. V těhle filmech je nějaká motivace a poselství a když se xkrát za film peru se slzou v oku, tak to prostě nemůžu zahodit. Když si to celý převedu na to v co věřim, tak to musim vocenit. Lidi sou bezvěrci, v cokoli a tohle je jedna z možností jak do lidí tu víru nějak dostat. Já sem s tim spokojenej.(22.9.2013)

Spracovaním sa približuje televíznemu spracovaniu, resp. ako keby to točila nejaká (sektárska) kresťanská organizácia. Napriek tomu, a napriek množstvu kliše, ktoré vo filme sú, napriek jednoduchému scénaru, má film silný príbeh, "rezonujúcu" drámu a miestami i vtip. Silnou stránkou je aj filmová hudba. Miestami však tvorcoavia až príliš tlačia na pílu. Hodnotenie: 70%(13.9.2013)

• - Ve filmu se objevuje portrét Marka Richte, hlavního fotbalového trenéra na univerzitě v Georgii. (Miuri)

• - Když trenér Grant Taylor (Alex Kendrick) dostane nové auto, je červené a má SPZ. Ale když se manželka dozví, že je těhotná, auto je zelené a SPZ nemá. (Kuny27)

• - Když se trenér (Alex Kendrick) poprvé modlí v zahradě, čte úryvek "Bible" ze Žalmu 18 verše 2-4. (Kuny27)