Vášeň v tanci

(neoficiální název)
  • Kanada

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 110 min

Když tak přemýšlím nad všemi těmi životopisnými filmy o slavných lidech s různými závislostmi, ale i nad životy slavných lidí, o nichž ještě žádný film natočen nebyl, a jejich boji se závislostmi a neveselých koncích, tak mě tak napadá, co tyhle slavné lidi vede k tomu, že skončí na drogách, prášcích či alkoholu. Vždyť přece normální člověk musí vědět, co takové závislosti dokážou a kam až to může zajít. Tohle asi nikdy nepochopím a vždy si budu stát za tím, že závislosti jsou volba každého z nás, kdo nikdy nebude chtít zakusit drogu nebo alkohol, ten se prostě udrží. To je asi to hlavní téma k přemýšlení, které jsem si z tohoto filmu odnesl. Film samotný pojednává především o životě slavného interpreta salsy, o jeho manželce, synovi, ale především o jeho problémech se závislostí na drogách. A je to opravdu příběh, který už byl v biografických filmech několikrát k vidění, se slávou přichází i závislost, se závislostí pohlavní nemoc, s pohlavní nemocí smrt. Film je příjemně doplňován sympatickou latinskoamerickou hudbou a vůbec to jihoamerické prostředí z filmu přímo čiší, což je rozhodně velice pozitivní poznatek. Po herecké stránce je to kvalitně zahraný film, Jennifer Lopez mě hodně příjemně překvapila a Marca Anthonyho jsem dosud neznal, ale jsem přesvědčený o tom, že si ho díky této roli již bezpečně zapamatuji. Celkově film nezklamal, možná bych ho označil jako mírný nadprůměr a uděluji tři hvězdy.(13.7.2010)

• Blazin

Nejdříve bych hodil kritiku na ty "odborníky" co vytvořili český název filmu Vášeň v tanci, nejdřív bych doporučil, aby se na ten film podívaly. Nevěděl jsem vůbec o co jde, čekal jsem film o tanci a dočkal jsem se životopisného filmu o možná největším zpěvákovi salsi. Každopádně film je zbytečně zdlouhavý, táhne se a děj je bez nějakého většího nápadu, proto nemůžu dát více než 2 hvězdy.(14.2.2013)

Zdĺhavejšia dráma s peknou hudbou a peknou Jennifer Lopez, ale to je asi tak aj všetko. Nepríliš pútavý tuctový príbeh, nijak zvláštna kamera ani zábery. Žiadna scéna ktorá by utkvela v pamäti, proste nič čo by nadchlo. Herci sa tiež príliš nevyznamenali. Škoda nevyužitého dramatického potenciálu a bohužiaľ iba čistý priemer. 58%(1.11.2010)

• mourinho

Já vám nevím. Tváří se to, jako by to chtělo přímo Oscara, ale mě to zas až tak vyjímečné nepřišlo. Ani námětem, ani zpracováním, prostě taková normálka. Borec neustojí slávu a pak už to jede - mejdany, děvky, chlast, drogy, průsery, životní tragédie, deprese, AIDS.........no a co? Zkrátka salsu nijak nežeru, Jennifer ani neukázala kozy a hlavní "hrdina"? Dobře mu tak!(26.10.2011)

• DavidS.

Jako životopisný film El Cantante selhává. Stokrát viděná freska cesty za slávou s jejích vrcholem i hořkým koncem ztvárněná bez jakéhokoliv nápadu a invence. Samotné salsové rytmy se skvěle poslouchají, ale nějakých tanečních čísel se také nedočkáme. Jedna hvězdička za Anthonyho ve chvíli, kdy je na jevišti a zpívá, protože nehraje a jen prezentuje to, čím je.(4.11.2008)

• - Film byl natočený za 33 dní. (Pumiiix)

• - Soundtrack snímku získal v roce 2006 latinskou cenu Grammy za nejlepší album salsy. (Terva)

• - Marc Anthony a Jennifer Lopez hrají ve filmu manželský pár, kterým byli v době natáčení i ve skutečnosti. (Stanley619)