poster

Death of a President

Drama / Krimi / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie, 2006, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ridick
  ***

  zasol som ako dokazali tvorcovia realisticky cely pribeh vykreslit a drzo na konci ete pridavaju co sa deje s postavami v buducnosti...ale je to natocene dost nudne a dokumentaristicky az som v jednom momente zaspaval, ked bushovi podriadeni ho ospevovali ako vodcu akych svet potrebuje v tychto tazkych dnoch...p.s.:neviem ci sa mam radovat alebo zialit, ale na moje 19. narodeniny, aspon fiktivne, zastrelili toho zloducha:)(26.12.2007)

 • EdaS
  ****

  Provokativní fiktivní dokument působí skutečně tak autenticky, že bych se vůbec nedivil, kdyby ho v budoucnu naši potomci považovali za popis skutečných událostí. Jinak se tu neříká nic opravdu objevného a převratného, ale preciznost celého projektu a výchozí nápad mi nedovolí jít pod čtyři hvězdičky.(4.11.2006)

 • StarsFan
  ***

  Nejzvláštnější na tom filmu je, že byste i věřili, že Bushe skutečně zastřelili. Rangeovi se skvěle podařilo slepit k sobě záběry skutečného Bushe a dubléra, takže neznat skutečnost myslím, že by se dalo celkem snadno uvěřit, že je to pravda. Jinak ale příběh celkem hodně strádá, Range radši spoléhá na dobře známá fakta, než aby se sám pouštěl do nějakých objevných studií. Film tak v závěru vyznívá spíš jako dokument pro příští generace a to je, v případě, že se někdo nepokusí v říjnu přesně podle filmu zastřelil Bushe, vzhledem k potenciálu celého filmu možná škoda.(4.6.2007)

 • Cival
  ***

  Range měl našlápnuto mnohem výš. Elegatně dokáže navodit pocit sdíleného traumatu a prožití šokující události, jakkoliv se ta vůbec nestála. Bohužel jeho předjímání dalších událostí moc nápadité není: Všechno se drží v linii evropské intelektuální kritiky Bushova režimu, aniž by tvůrci využili ohromných možnoství a neomezeného myšlenkového prostoru ke skutečně podnětným nebo nápaditým úvahám. Útok na Blízký východ a averzi vůči muslimům by si domyslel i Venca z Horní Dolní, tak proč okolo toho vířit v celovečeráku. Jinak ale působivě "natočené".(7.12.2006)

 • swamp
  **

  Rozhodně uvěřitelně natočený pseudoc. Jen škoda, že pro mě - jako diváka - nemá vůbec význam. Jako proč to někdo dělá - navíc někdo s očividným talentem..? Možná je něco špatně se mnou, tahle "hra" mě vůbec nenadchla. Vlna patriotismu (i když v tomto filmu to byla ironie - asi?) mi málem přivodila zažívací potíže...(19.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace