Death of a President

všechny plakáty

Fiktivní dokument, který rozebírá situaci kolem atentátu na amerického prezidenta z pohledu zúčastněných lidí. Jde o členy ochranky, tajné služby, nebo jeho nejbližších poradců. President George W. Bush přijíždí do Chicaga kde chystá svůj projev, při průjezdu ulicemi ho ale čekají desetitisíce nespokojených občanů, kteří nesouhlasí s jeho válečnou politikou. Taková situace vyvolává zvláštní přístup policistů k davu, celá situace se stupňuje a náhle je dav ohromen zprávou, že George W. Bush je mrtev. (Tomasso001)

swamp

Rozhodně uvěřitelně natočený pseudoc. Jen škoda, že pro mě - jako diváka - nemá vůbec význam. Jako proč to někdo dělá - navíc někdo s očividným talentem..? Možná je něco špatně se mnou, tahle "hra" mě vůbec nenadchla. Vlna patriotismu (i když v tomto filmu to byla ironie - asi?) mi málem přivodila zažívací potíže... ()

EdaS

Provokativní fiktivní dokument působí skutečně tak autenticky, že bych se vůbec nedivil, kdyby ho v budoucnu naši potomci považovali za popis skutečných událostí. Jinak se tu neříká nic opravdu objevného a převratného, ale preciznost celého projektu a výchozí nápad mi nedovolí jít pod čtyři hvězdičky. ()

Ridick

zasol som ako dokazali tvorcovia realisticky cely pribeh vykreslit a drzo na konci ete pridavaju co sa deje s postavami v buducnosti...ale je to natocene dost nudne a dokumentaristicky az som v jednom momente zaspaval, ked bushovi podriadeni ho ospevovali ako vodcu akych svet potrebuje v tychto tazkych dnoch...p.s.:neviem ci sa mam radovat alebo zialit, ale na moje 19. narodeniny, aspon fiktivne, zastrelili toho zloducha:) ()

Adrian

Precízne spravený mockumentary. Po stránke technickej mu naozaj niet čo vytknúť. Ovšem obsahová časť, ak príjmeme fakt, že mockumentary sa hraje na skutočný dokument, pri ktorom forma má de facto iba umocnovať obsah výpovede, mi hlavne prvá polovica snímky - popisujúca udalosti pred okamihom atentátu, príde keď už nie je ako glorifikačná smerom k Bushovi, tak prinajmnešom až prehnane prívetivá v smere pozitívneho vykreslenia jeho osobnosti (predovšetkým zo strany Bushovej osobnej poradkyne). V týchto momentoch mi príde, že "ideálny dokumentaristický odstup" (ak taký termín je vôbec možná v reáli dosiahnúť) bol odsunutý až príliš do úzadia v prospech ventilovania subjektívnych emócií (či už reálnych, alebo hraných). Druhá polovica filmu, sledujúca vyšetrovanie atentátu túto nerovnováhu eliminuje, čím len dodáva na sile možných úvah, ako atentát na hlavu štátu môže v zosilení patriotistického aktu zovrieť kontrolu nad "slobodným" konaním občana pod pláštikom národnej bezpečnosti a tým vlastne až za únosnú mieru centralizovať moc. ()

StarsFan

Nejzvláštnější na tom filmu je, že byste i věřili, že Bushe skutečně zastřelili. Rangeovi se skvěle podařilo slepit k sobě záběry skutečného Bushe a dubléra, takže neznat skutečnost myslím, že by se dalo celkem snadno uvěřit, že je to pravda. Jinak ale příběh celkem hodně strádá, Range radši spoléhá na dobře známá fakta, než aby se sám pouštěl do nějakých objevných studií. Film tak v závěru vyznívá spíš jako dokument pro příští generace a to je, v případě, že se někdo nepokusí v říjnu přesně podle filmu zastřelil Bushe, vzhledem k potenciálu celého filmu možná škoda. ()