VOD (1)

Pětice mužů se jednoho rána vzbudí v chemické továrně a zjistí, že si toho kromě svých jmen nepamatují téměř nic. Stoprocentně však vědí jednu věc: Chtějí odtud pryč, a to rychle. Pří útěku ven a pátrání, co se u všech svatých vlastně stalo, se však vyplatí být obezřetný – ani jeden z nich nezná ty druhé a je více než pravděpodobné, že někdo tady nehraje zrovna čistou hru… (4daPeace)

Trailer

Aljak

Skvelý nápad, no akosi ťažko sa mi v tom všetkom orientovalo. Všetko mi prišlo také príliš urýchlené a asi nie som jediný, kto sa v tom občas strácal. Ale napokon sa to vďaka tým flashbackom dalo dať pekne všetko dokopy. Ale vôbec by mi neprekážalo keby to bolo o kus dlhšie a obohatené o viacero dialógov alebo aspoň vnútorných "monológov" - teda to postupné skladanie čriepok pamäte každého z pätice mužov. A keď už to vyzeralo, že koniec nič zaujímavé neprinesie, tak sa to ešte viac všetko zamotalo. Normálne som prekvapený tým priemerným hodnotením, za mňa minimálne 4*. ()

sedm.1

Poměrně milé překvapení,kdy tento malý,téměř až komorní thriller dokáže skutečně zaujmout po celou svou délku,dokáže být značně napínavý a i pointa není vůbec zlá,ikdyž je onen závěr až moc nastavován.K dobru lze určitě přičíst výrazné herecké obsazení plné charismatických aktérů,neustále panující nejistotu v ději,v chování postav a jejich činů a i pár skvělých zvratů v průběhu celého filmu.Záporem bych zmínil skutečně snad jen již ten zmiňovaný přeplácaný závěr,ale nutno i připomenout,že je skutečně překvapivý a alespoň pro mě i dobře vyšperkovaný.A jelikož se zde po celou dobu vyskytuje i to správné thrillerové koření,jako napětí a atmosféra,mohu Neznámý v klidu fanouškům tohoto žánru určitě doporučit.Jde o thriller,který sice neškokuje,ale pobavit a napnout dokáže 100%. ()

PDcz

1*bod No to byl otřes. Zase jeden z filmů o kterém jsme vůbec nic nevěděli a měl tak šanci zapůsobit na naše vjemy bez ovlivňování trailery. [X] Minus 2* body Jedna věc se mu ale povedla.. Nelze mu upřít určité uspávací vlastnosti. Jíťa usnula asi 10x i přes mou snahu udržet ji v bdělém stavu, aby si vychutnala to tajemno. Já sám jsem měl hodně problémů udržet aspoň jedno oko v činnosti. [X] Miinus 1* bod Proč pořád všichni lezli do té koupelny? Jo už vím.. bez toho zrcadla by jim nic nedošlo.. to bylo důležité vlastně. A ten jeho celoživotní kamarád nevěděl co náš "hrdina" dělá a čím se živí? [X] Minus 1* bod To jak to dopadne jsem tipnul 30 minut před konecm a světe div se... já to uhádl.. do puntíku.. Ták, to sme si po ránu krásně zakritizovali :-) [X] Kdyby jste se toho plynu nadýchali ještě o pár minut déle, byli byste všichni mrtví!! NE! Johnny.. neumírej!! ()

cariada

Podobný hry mám rád, ale tady tak ňák nebylo co hrát, neboť po nich nikdo nic nechtěl, jen se skupinka 5 můžu probudí kdesi v továrně neví co jsou zač a proč tam jsou, ale hlavně si vzájemně nevěří. Postupně jim dochází, že budou li chtít zachránit se, a dostat se ven budou muset chtě nechtě spolupracovat, jenže postupně se jim vrací částečně pamět, ale taky se ti co je tam dostali. Konec byl celkem dobrý a nečekaný. Přesto bych mnohem víc tlačil na pilu. ()

mourinho

Průměrný snímek vezoucí se na vlně úspěchu série SAW s docela slušným hereckým odsazením. Ta průměrnost spočívá především v příliš velké překombinovanosti a nedostatečném objasnění. To vysvětlování pomocí flashbacků mi přišlo strašně nepřehledné a těch zvratů zbytečně moc. Přitom, když je opravdu dobrý a nepředvídatelný, stačí mnohdy bohatě jeden. Zkrátka jsem v tom měl na konci poměrně dost otazníků (nevím, ale asi jsem u filmu nedokázal udržet tu správnou koncentraci), které by mi dozajista při druhém shlédnutí bez problémů docvakli, jenže problém je, že já už další projekci absolvovat nechci. ()

• Film se natáčel v americkém státě Kalifornie, a to v lokalitách Desert Center, Eagle Mountain, Indio, Los Angeles a San Bernardino v březnu 2005. (GASTON73)