poster

Zamilovaný duch (festivalový název)

 • hindský

  Paheli

 • hindský

  पहेली

 • anglický

  Dilemma, The

 • anglický

  Paheli

Fantasy

Indie, 2005, 140 min

 • Lavinia
  **

  Asi 3 pěkné tance, jinak pestrobarevná fantastická pohádka, kde poprvé Shahrukh Khan nevypadá jako uprášený Indoelvis z let sedmdesátých. Jinak krasavice Lachci je nejubrečenější ženská daleko široko, zejména motivace jejího neustáleho bulení (nebude sex) je ubíjející. Asi radši s duchem než vůbec ne. Řečeno slovy Cimrmana: Nuda, nuda, barva, barva.(1.8.2013)

 • Remini
  *****

  Do krásnej Lačhi sa zamiluje prízrak, ktorý na seba vezme podobu jej manžela. Ten hneď po (nenaplnenej) svadobnej noci odišiel na päťročnú služobnú cestu. *** Nádherné kostýmy, veľmi príjemná hudba, choreografia od Farah Khan je skvelá. Rani ešte nikdy nevyzerala krajšie. Prvý film, v ktorom mi Shahrukh pripadal trochu sexi :3 *** 'Duch' nie je práve najšťastnejší preklad, keďže tu sa nejedná o dušu zosnulého. Ide skôr o prízrak s čarovnými schopnosťami. Samozrejme to nič nevysvetluje, ale kedy sa ľudové povesti riadili logikou? ;)(8.12.2011)

 • Andrea1717
  *****

  Veľmi pekný film, krásne a nápadito natočený v krásnom prostredí. Príbeh o sile lásky, o tom, že kto chce cestu a spôsob si dokáže nájsť nech sa deje čokoľvek. SRK a Rani sú skvelá dvojica, dokázali to už vo viacerých filmoch. Prirovnávať to k rozprávke by nebolo správne, lebo to nemá všetky atribúty, ktoré rozprávka má mať a tiež niektorí diváci môžu mať dilemu pri tom, kde je v tomto filme "a dobré zvíťazilo nad zlým". Čo je ale zlé a čo je dobré. Toto je skôr povesť, tak by sa to v našich končinách dalo nazvať. Mám tento film rada pre jeho neopakovateľnú atmosféru.(21.1.2019)

 • Frajer42
  odpad!

  Já se mám vážně skvěle. Snímky rozhodně nesleduji v nějaké náladě, ve které bych měl sklony k tomu, že bych nedovedl docenit jejich nezpochybnitelnou úžasnost. K Indii mám také veskrze pozitivní vztah. Když se řekne Indie, tak si představím spoustu Indů koupajících se ve vlastních i nevlastních fekálií, které řece Ganze denně odevzdávají a ona je na oplátku oblažuje blahodárnými účinky. Ti odvážnější z této vody vaří a ti úplně největší frajeři z dané řeky dokonce pijí. Frajer se tam pozná snadno. Obvykle umírá o pár desítek let dříve než ti bohatší, kteří si mohou dovolit život na vysoké noze a třeba i účast v nějakém špičkovém indickém filmu. Filmu, jako jsou například 3 Idiots. Ten film mi vyvstane na mysl kdykoli si Indii vybavím. Naprosto luxusní záležitost. Tohle bohužel úžasný film nebyl, i když se dá najít s dříve zmíněným filmem pár společných znaků, které jsou pro indické filmy typické: nekonečná barevnost, potoky slz, spousta hudby a spousta nevhodně načasovaných tanečních čísel. Bohužel, narozdíl od dříve zmíněného snímku, tento disponoval krajně otravným pohádkovým dějem o zamilovaném duchovi, který se umí proměnit v ptáka, ve veverku, a dokonce si zvládne vykouzlit velblouda. Místo toho, aby si vykouzlil vlastní slečnu, kterou by měl jen pro sebe. Tak vleze do zelí strašně sympatickému pánovi, který odjel na služební cestu vydělávat penízky. Duch pána zastoupí i na manželském loži a zajistí, pevně věřím, paní panně neposkvrněné početí. Duši bývají samozřejmě nesmrtelní, takže jakmile paní zemře, tak si pravděpodobně najde další nenaplněnou duši. Duch je totiž evidentní kurevník. Dalším nesnesitelným faktorem byly hojně se vyskytující písně, které byly nositelkami tak strašně debilních textů, že by stálo za to se pozastavit nad duševní rovnováhou člověka, z jehož pera či péra vzešly. Osobně se přikláním k druhé verzi. Působilo to dojmem, že byl k jejich tvorbě použit nějaký generátor náhodných slov. Osobně lituji překladatele, který vytvářel k písním titulky. Dále lituji veškerých zvířat, zejména velbloudů, že se něčeho takového vůbec musela účastnit. Před zhlédnutím jsem měl poměrně vysoká očekávání. O to více jsem z celého filmu zklamán. Otřesná záležitost. Bohužel se budu muset uchýlit ke třetímu odpadu v řadě. Nevím, co se to s filmy stalo! Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska.(19.11.2016)

 • Stupet
  ***

  Tak jsem čekala, že když se jedná o pohádkový příběh, tak se konečně podívám na svého miláčka Shahrukha Khana bez ronění slz. A kulový, řvala jsem i u tohodle :-D Tenhle herec má asi zálibu v dojákách, co jeho fanynky rozbrečí, jinak už nevím. Viděla jsem s ním šest filmů, u všech jsem řvala :-D Zamilovaný duch je tedy jeden z těch slabších snímků, ale i tak se mi líbil a někdy se s chutí podívám znovu.(13.3.2014)