Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádkový příběh o dívce, jež je provdána za muže, jehož jediným zájmem je vydělávání peněz. Cestou pouští ze svatby do malé vesnice překrásného Radžastánu se do ní zamiluje duch, který na sebe vezme podobu jejího manžela. Ten ovšem musí náhle odjet na dlouhou obchodní cestu... (oficiální text distributora)

Recenze (17)

Remini 

všechny recenze uživatele

Do krásnej Lačhi sa zamiluje prízrak, ktorý na seba vezme podobu jej manžela. Ten hneď po (nenaplnenej) svadobnej noci odišiel na päťročnú služobnú cestu. *** Nádherné kostýmy, veľmi príjemná hudba, choreografia od Farah Khan je skvelá. Rani ešte nikdy nevyzerala krajšie. Prvý film, v ktorom mi Shahrukh pripadal trochu sexi :3 *** 'Duch' nie je práve najšťastnejší preklad, keďže tu sa nejedná o dušu zosnulého. Ide skôr o prízrak s čarovnými schopnosťami. Samozrejme to nič nevysvetluje, ale kedy sa ľudové povesti riadili logikou? ;) ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

V pohádce se vyskytuje jeden velmi neuměle na počítači vytvořený modrý ptáček a hlavně naprosto zvrhlé morální poselství. Duch pomocí svých kouzel přebere ženu, rodinu a vlastně i život muži, který se vůbec ničím neprovinil. Proč takový krutý trest? Za to, že mladík příliš podléhal svému otci a na jeho příkaz na dlouho opustil novomanželku kvůli obchodu? Vždyť se přece napravil, vrátil se a jeho gesto, kdy jí nese bobule, které ona měla ráda, svědčí o tom, že na ni myslel a nejspíš už otcovy příkazy nebere jako absolutní pravdu. ____ Fígl, jak rozřešit, který ze stejně vypadajících mužů je ten pravý, byl ubohý a hloupý. Způsob, jakým duch vyhraje velbloudí závody, byl podlý. ___ Ne, tahle pohádka je špatná. Přestože se hlavní hrdina chová nečestně, tak za to není potrestán, ale odměněn.____ Ale zkosený knírek S, Khanovi moc slušel. ()

Reklama

Andrea1717 

všechny recenze uživatele

Veľmi pekný film, krásne a nápadito natočený v krásnom prostredí. Príbeh o sile lásky, o tom, že kto chce cestu a spôsob si dokáže nájsť nech sa deje čokoľvek. SRK a Rani sú skvelá dvojica, dokázali to už vo viacerých filmoch. Prirovnávať to k rozprávke by nebolo správne, lebo to nemá všetky atribúty, ktoré rozprávka má mať a tiež niektorí diváci môžu mať dilemu pri tom, kde je v tomto filme "a dobré zvíťazilo nad zlým". Čo je ale zlé a čo je dobré. Toto je skôr povesť, tak by sa to v našich končinách dalo nazvať. Mám tento film rada pre jeho neopakovateľnú atmosféru. ()

Myshkin 

všechny recenze uživatele

Takže stará rádžastánská lidová pohádka... Lidové příběhy mám rád, když jsou navíc zpracovány do filmu takovýmto pěkným výpravným způsobem, potěší dvakrát tolik. Toto byl můj první "bollywoodský" film a tak nějak jsem si i ty tzv. bollywoodské filmy původně představoval - barevné, výpravné, spousta písní, tanečních choreografií a nějaký ten romantický příběh s dobrým koncem. Je to samozřejmě zkreslená představa, u jednoho filmu ale samozřejmě nezůstanu. Tohle byl velice dobrý začátek, na Bollywood navíc ani ne tak dlouhý. ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Já se mám vážně skvěle. Snímky rozhodně nesleduji v nějaké náladě, ve které bych měl sklony k tomu, že bych nedovedl docenit jejich nezpochybnitelnou úžasnost. K Indii mám také veskrze pozitivní vztah. Když se řekne Indie, tak si představím spoustu Indů koupajících se ve vlastních i nevlastních fekálií, které řece Ganze denně odevzdávají a ona je na oplátku oblažuje blahodárnými účinky. Ti odvážnější z této vody vaří a ti úplně největší frajeři z dané řeky dokonce pijí. Frajer se tam pozná snadno. Obvykle umírá o pár desítek let dříve než ti bohatší, kteří si mohou dovolit život na vysoké noze a třeba i účast v nějakém špičkovém indickém filmu. Filmu, jako jsou například 3 Idiots. Ten film mi vyvstane na mysl kdykoli si Indii vybavím. Naprosto luxusní záležitost. Tohle bohužel úžasný film nebyl, i když se dá najít s dříve zmíněným filmem pár společných znaků, které jsou pro indické filmy typické: nekonečná barevnost, potoky slz, spousta hudby a spousta nevhodně načasovaných tanečních čísel. Bohužel, narozdíl od dříve zmíněného snímku, tento disponoval krajně otravným pohádkovým dějem o zamilovaném duchovi, který se umí proměnit v ptáka, ve veverku, a dokonce si zvládne vykouzlit velblouda. Místo toho, aby si vykouzlil vlastní slečnu, kterou by měl jen pro sebe. Tak vleze do zelí strašně sympatickému pánovi, který odjel na služební cestu vydělávat penízky. Duch pána zastoupí i na manželském loži a zajistí, pevně věřím, paní panně neposkvrněné početí. Duši bývají samozřejmě nesmrtelní, takže jakmile paní zemře, tak si pravděpodobně najde další nenaplněnou duši. Duch je totiž evidentní kurevník. Dalším nesnesitelným faktorem byly hojně se vyskytující písně, které byly nositelkami tak strašně debilních textů, že by stálo za to se pozastavit nad duševní rovnováhou člověka, z jehož pera či péra vzešly. Osobně se přikláním k druhé verzi. Působilo to dojmem, že byl k jejich tvorbě použit nějaký generátor náhodných slov. Osobně lituji překladatele, který vytvářel k písním titulky. Dále lituji veškerých zvířat, zejména velbloudů, že se něčeho takového vůbec musela účastnit. Před zhlédnutím jsem měl poměrně vysoká očekávání. O to více jsem z celého filmu zklamán. Otřesná záležitost. Bohužel se budu muset uchýlit ke třetímu odpadu v řadě. Nevím, co se to s filmy stalo! Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama