Kyle XY

• Slovensko Kyle XY
Sci-Fi / Mysteriózní / Drama
USA, (2006–2009), 31 h 4 min (Minutáž: 42–44 min)

Hudba:

Michael Suby

Matt Dallas, Marguerite MacIntyre, Bruce Thomas, April Matson, Jean-Luc Bilodeau, Chris Olivero, Kirsten Zien, Jaimie Alexander, Leah Cairns, Chris Gauthier (více)

Série(3) / Epizody(43)

Děj seriálu začíná probuzením nahého chlapce v lese. On sám toho o sobě moc neví, tak se vydá do města, kde je zatčen policií a následně umístěn do nápravného zařízení, odkud se ho ujme pracovnice Nicole Trager (Marguerite MacIntyre). Vezme Kyla (Matt Dallas) domů ke své rodině, která ho přijme. Když se Kyle začne učit základy všeho, co je mu cizí, přijde na to, že má "supermozek"... Matematické úlohy dokáže řešit rychlostí blesku, má super-reflexy, skáče z 5 metrů aniž by se zranil apod. Jak je to možné? (kery-)

Dever

Soundtrack Michael Suby: 1. Hide Another Mistake - The 88 ,2. Nevermind the Phonecalls - Earlimart ,3. Surround - In-Flight Safety ,4. I'll Write the Song, You Sing For Me - Irving ,5. Wonderful Day - O.A.R. ,6. Bug Bear - Climber ,7. Honestly - Cary Brothers ,8. So Many Ways - Mates of State ,9. Middle of the Night - Sherwood ,10. Alibi - Mariana's Trench ,11. It's Only Life - Kate Voegele ,12. 3 A.M. - Sean Hayes ,13. Born On the Cusp - American Analog Set ,14. Will You Remember Me (Lori's Song) - April Matson , ()

xxmartinxx

Kyle XY měl na něco mnohem víc, bohužel až moc těží z neustálého přesvědčování diváka, že se něco stane. Většinou se totiž nestane nic a je to až otravné. Akce málo, rodinných hodnot moc. Pro sci-fi nebezpečná kombinace. ()

Zíza

Rozhodně zajímavý seriál. Líbí se mi, jak se Kyle učí. Nejlepší je, že po chvíli začne chápat sám. Sem tam i to napětí, záhady kolem Kylova pupíku :-), nějaká ta lovestory. Lepší 3*. ()

Segrestor

Začalo to velice zajímavě, ale časem mě nevinný a vlastně stále nechápavý ksicht hlavního hrdiny začal silně iritovat. Nakonec, je to patrně pro úplně jinou věkovou skupinu. Mě ten seriál prostě neoslovil. A že Kyle nemá pupík? Jů, to je ale záhadné. Tomu říkám námět na seriál. ()

Hellboy

Viděl jsem obě série. A z některých komentářů mám fakt dojem, že jsme koukali na jiný seriál. Například logický a inteligentní? To těžko. Výborný seriál s výborným příběhem? Vůbec.. Nechci ho strhávat moc, za zkouknutí stojí, ale komu? Řekl bych, že tak lidem do 15 let, kteří toho ještě nemají dost nakoukáno, aby jim příběh přišel logický či snad originální.. Samotná úvodní myšlenka chlapce, který si nic nepamatuje, je výborná, i když nijak objevná a jeho poznávání našeho světa působí docela vtipně a dobře nastavuje zrcadlo (lhaní..) Veškeré klady si tak připisuje velmi sympatická (a dobře zahraná) rodinka, u které Kyle bydlí, jeho pátrání po minulosti je ale naprosto neuvěřitelně trapné, předvídatelné, nenápadité, rádoby tajemné, okaté, nedotažené a hloupé. Takže..lidem Kyleova údajného věku 16 let doporučuji, starším a náročnějším divákům opravdu ne. Doplnění: druhá série má dost odlišný charakter, ale celkové - průměrné - vyznění se nezměnilo. Kyle objevuje jako nějakej super-Neo své téměř neomezené schopnosti a padouši mu jdou po krku naprosto nejpitomějším způsobem - pomocí Jessi XX.. ()

lesumir

Srovnání s Gossip girl je největší džouk, jakej jsem za poslední měsíc slyšel. Menší džouk je i ten, že chtějí natočit film o Čunkovi! ()

Cappuccino

Kombinácia mysteriózneho napätia s klasickým životom mladého teenagera (so stratou pamäti). Pár dielov po prvej sérii seriálu došiel dych a ďalej ma už jednoducho neľákalo pátrať po Kyleovej minulosti. __ Favorizované postavy: Stephen Trager, Declan McDonough, Amanda Bloom, Tom Foss (DOPOZERANÉ-15/43). ()

Eawy

Očakávala som niečo podobne otrepané, nudné ako smallville. Prekvapilo ma to. Už ma veľmi dávno, skoro by som povedala, že ma vlastne ešte nikdy nezaujal seriál, ktorého hlavý hrdina je šestnásťročný cukríček. Je to neuveriteľne zaujímavý príbeh. Po každej časti sa teším na ďalšiu ako malé dieťatko na cukríky...Matt Dallas boduje. Tie jeho mimické svaly, to ako sa usmieva, tie jeho prekvapené výrazy, nuž takéto herecké umenie nevidíte hneď tak u nejakého mladého herca. Výkony ostatných hercov sú taktiež prijateľné, aj keď pri jeho výkone zaostávajú o dva-tri kroky pozadu. Scenár dobrý, no niekedy nepotrebný. Celkovo ohodnotím na 80%. Zatiaľ sa teším na pokračovanie. A stále mi vŕta v hlave, ktože je ten Kyle? ()

klerik

Celkom ma potešilo, keď sa Markiza vrátila k nedelňajsim SF seriálom,ale... Kyle XY sa pre mňa dosť nepríjemne podobá napr. GOSSIP GIRL (čo vyplýva hlavne zo školského prostredia a stupídnych párty), je to však predsa len lepšie. Smiešne riešenie "vážnych" vzťahov sa prudko bije so zaujímavým pozadím tajných organizácií. Miestami to šliape na päty obdobnému SMALLVILLE... ()

MoiJe

1.seria: Podarena rodinka, nepodarena detektivna linia... 2.: stale fajn a udrziavajuce si pozornost (nove postavy a tak), ale az privela 'prekvapivych zvratov' clovek ocakava a rodinka je uz tam skor od toho, aby sa trapila a chcela odpovede, nez aby s nimi bola zabava.... ()

JohnCZ

---PRVNÍ SÉRIE--- Jop, fakt jsem čekal trochu něco jiného. Kyle XY je teenage drama, které se sci-fi dotýká jen z menší části, to ale není nutně na škodu. Teen seriály mám hodně rád, ale většinou se jedná o dost povrchní kousky, které se snaží zobrazit americkou mládež v rádoby cool světle (mezi světlé výjimky patří např. Freaks & Geeks). Když jsem mezi titulky zahlédl jméno producentky Julie Plec, která patří mezi tvůrce seriálu The Vampire Diaries, pohltily mě obavy, že Kyle XY bude jen dalším z řady zmiňovaných seriálů. Naštěstí jsem se mýlil a pokud hledáte, tak jako já, inteligentní lehce rodinný teenage seriál ve stylu Roswellu či prvních sérií Smallville, Kyle XY bude tou pravou volbou. Pokud bych se měl ale na tento seriál dívat z pohledu sci-fi, tak mi na něm vadí jedna věc a tou je absolutní předvídatelnost, která trochu narušuje tajemnou atmosféru velké konspirace (Welcome back Alex Krycek!). Herecké obsazení je parádní, ohromně sympatické a celý seriál působí hodně odlehčeným dojmem, byť komedie to není. Krom toho mají tvůrci i dobrý hudební vkus, výběr hudby je skvělý, stejně tak vlastní soundtrack. Hodnocení série: 5/5 ---DRUHÁ SÉRIE--- Pár nedostatků by se rozhodně našlo. Konec první série odhalil nadobro původ Kyla, čímž utrpěla tajemná atmosféra, která je nadobro pryč. To ale nutně nevadí, protože sci-fi rovina je na druhou stranu (díky jistému aspektu) výraznější a komplexnější. Kyle XY je ale i nadále tak trochu vztahovka, humoru výrazně ubylo, cukru naopak přibylo, ale až na pár klopýtnutí se vše drží v únosných mezích. Jak už jsem říkal jednou, pokud vám vadí kýčovité "high society" teen seriály, Kyle XY přináší do žánru svěží vítr. Seriál stojí zejména na nesmírně sympatických postavách, které jsem si oblíbil úplně všechny - Kyla, Amandu, Joshe, Lori, Declana, Jessi, Alexe Kry... ehm... Toma Fosse a nakonec i vcelku tu otravnou upištěnou "fabulous" bloncku... Opět tu máme jednoduché, ale parádně napsané zápletky, podmanivý soundtrack a důraz na emoce. S blížící se závěrečnou sérii mám čímdál tím větší pocit, že s tímhle seriálem se mi bude loučit těžko. A mimochodem, bylo pěkné vidět konecně po letech Teryl Rothery. Hodnocení série: 5/5 ---TŘETÍ SÉRIE---Třetí série byla o chlup slabší, občas jsem měl pocit, že se až moc řešej vztahy na úkor příběhu a někdy toho bylo až moc. Drama Kyle/Amanda na mě občas působilo až moc přecukrovaně, zato dvojici Josh/Andy jsem si užíval. Sci-fi linka opět nabrala trochu nový směr a tvůrci si neustále připravují nová a nová odhalení a doplňují skládačku jménem Kyle. A díky tomu mě mrzí fakt, který mi byl jasný v momentu, kdy byl seriál znenadání zrušen, nemá to konec. Kyle XY je rozhodně jeden z těch seriálů, které by si opravdové uzavření zakončily. Tohle plivání hlavounů televizních stanic do tváří diváků nechápu (holt byznys), tvůrci seriálu měli určitě ještě hromadu nápadů, což potvrzuje rozhovor s producentkou Julií Plec. Nu což, díky němu alespoň vím, jak to plánovali zakončit. Hodnocení série: 4/5 () (méně) (více)

ladko

Napriek tomu, že je to rodinný seriál, nie je si myslím pre každého. A to najmä z toho dôvodu, že nechýbajú vyložene trápne "vzťahové scény" typu Kyle-Amanda, Lori-Declan a Josh-Andromeda:).Pri týchto scénach pri seriáli väčšinou trpím a starší jedinci by ich nemuseli pretrpieť vôbec. Naopak, tá hlavná línia okolo Kyla, Latnocku, Baylina, Fossa atď. je veľmi zaujímavá a dvíha seriál do nadpriemeru. Takisto veľmi zaujímavé sú záblesky Kylovej výnimočnosti. Ak vám nevadí romantika(presladená a trápna), môžte to s Kylom skúsiť. ()

mysiak

Celkom normálny rodinný seriál...je vtipný...nie je moc nápaditý...ale dá sa pozrieť...a hlavný hrdina mi pripomína Zaca Efrona a podobných "hercov" ()

scroochy

Skvělá ale bohužel dost opomíjená věc. Nenáročný seriál pro celou rodinu s nádechem tajemna a sci-fi, který se však soustředí hlavně na nevšední pohled na svět skrz Kyleovy oči a rodinné vztahy a problémy. Druhá série je trochu slabší, ale pořád příjemná podívaná s perfektně obsazenou hlavní postavou. ()

Falconica

po první sérii...začalo to totiž výborně, roztomile...a skončilo naprosto nijak. Nejsem si jistá, jestli si někdy pustím další sérii. ()

Martin741

Drahi odpadisti, lokalne nazorove autority, normalizacni sudruhovia, militantni katolici, pruderni gayovia, nasrane feministky a premudreli esenbaci - vylizte mi prdel. Na rozdiel od vsetkych tych novodobych zhovadilosti typu SI ES AJ Ulaanbaatar /ci kde presne sa tie srajdy odohravaju ...../ je tento serial slusny namet a scenar, sympataka v hlavnej roli /Matt Dallas/, kvalitnu reziu a obcas aj zaujimave momenty. 71 % ()

TomikZlesa

Po dlouhém přemlování jsem si tento VÝBORNÝ seriál sehnal skoukl ho takřka v jednom kuse, několik prvních epizod je téměř geniálních. Výborně propletený pomalu se odhalující příbeh a velmi, ale opravdu velmi vtipné seznamování hlavního hrdiny s okolím. Časem bohužel kvalita seriálu trošku opadne, ubyde vtipu a díly se točí kolem vztahu a rodiny. Velmi dobrým ahem je příchod dalšího "jiného" hrdiny, tedy hrdinky :). Celkově je tento seriál velmi dobrý a podle trilerů na třetí serii by jeho kvalita mohla opět stoupat. EDIT: tak nestoupala...šlo to silně do kytek, zaplať Kyle za předčasný konec...... ()

carly

videla som 5 dielov a zatiaľ som nadšená. je to zábavné a zároveň neuveriteľne silné. postavy sú zaujímavé a dobre zahraté, aj keď najlepšie vybrali Matta Dallasa, z ktorého sa nevinnosť valí vo vlnách. som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať ďalej ()