Kyle XY (TV seriál)

Kyle XY

Sci-Fi / Mysteriózní / Drama

USA, 2006, 43x45 min

Michael Suby

Matt Dallas, Bruce Thomas, Jean-Luc Bilodeau, Kirsten Prout, Leah Cairns, Chris Gauthier, Andrew Jackson, Jaimie Alexander, Taylor Kitsch, Kevin Durand, Chelan Simmons, Anna Galvin, Andrew Francis, Henry Mah, Nicole Leduc, Nicholas Lea, Catherine Lough Haggquist, Amber Borycki, Sonya Salomaa, Magda Apanowicz, Vanesa Tomasino, Holly Elissa, Christie Laing, Carrie Genzel, Jessica Lowndes, Heather Doerksen, Josh Zuckerman, Ally Sheedy, April Matson, Cory Monteith, Ali Liebert, Shayn Solberg, Jeffrey Ballard, Martin Cummins, Marguerite MacIntyre, Sara Canning, Ben Cotton, Agam Darshi, Brandon Jay McLaren, David Quinlan, Chad Krowchuk, Hal Ozsan, Jessica Harmon, Sebastian Gacki, Sarah-Jane Redmond, Brendan Penny, Adrian Holmes, Emma Lahana, Jesse Hutch, Mackenzie Gray, J. Eddie Peck, Merritt Patterson, Brenna O'Brien, David Lewis, Kevin McNulty, Calum Worthy, Mittita Barber, Chris Olivero, Alejandro Rae, Darren Moore, Eve Harlow, Fiona Vroom, Kwesi Ameyaw, Jim Shield, Bill Dow, Chad Riley, Adam Lolacher, Megan Trainer, Giacomo Baessato, Rob Hayter, Lori Triolo, Aaron Craven, Derek Green, Terence Kelly, Robert Weiss, Carmen Moore, Nickolas Baric, Malcolm Stewart, Darcy Laurie, Kate Robbins, Lisa Bunting, Michael Karl Richards, Randal Edwards

Stephen Semel

Scénografie:

Jill Scott

Kostýmy:

Kerry Weinrauch

Hoci špecialne sci-fi tituly neobľubujem, tento si ma získal svojou rodinnou atmosférou a "tajomným plašťom", do ktorého tvorcovia tento seriál odeli. V slovenskom znení: MICHAL HALLON, PETER KOČIŠ, DANIELA MACKOVIČOVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR(10.1.2010)

Po dlouhém přemlování jsem si tento VÝBORNÝ seriál sehnal skoukl ho takřka v jednom kuse, několik prvních epizod je téměř geniálních. Výborně propletený pomalu se odhalující příbeh a velmi, ale opravdu velmi vtipné seznamování hlavního hrdiny s okolím. Časem bohužel kvalita seriálu trošku opadne, ubyde vtipu a díly se točí kolem vztahu a rodiny. Velmi dobrým ahem je příchod dalšího "jiného" hrdiny, tedy hrdinky :). Celkově je tento seriál velmi dobrý a podle trilerů na třetí serii by jeho kvalita mohla opět stoupat. EDIT: tak nestoupala...šlo to silně do kytek, zaplať Kyle za předčasný konec......(2.12.2008)

Na doporučení mého spolužáka, který do mě asi dva týdny ryl abych si to pustil, jsem shlédl první sérii. Nijak extra odvařenej z ní teda nejsem. Samotný úvod, kdy se seriál tváří jako pohodový rodinný seriál a Kyle poznává jaké to je být člověkem je skvělý, ale to co přijde v zápětí snad tvůrci nemohli myslet vážně. Neskutečně hloupé, trapné, naivní a rádoby tajemné pátrání po Kyleově minulosti si tvůrci mohli opravdu odpustit. 6/10(23.5.2008)

Skvělá ale bohužel dost opomíjená věc. Nenáročný seriál pro celou rodinu s nádechem tajemna a sci-fi, který se však soustředí hlavně na nevšední pohled na svět skrz Kyleovy oči a rodinné vztahy a problémy. Druhá série je trochu slabší, ale pořád příjemná podívaná s perfektně obsazenou hlavní postavou.(13.6.2008)

Očakávala som niečo podobne otrepané, nudné ako smallville. Prekvapilo ma to. Už ma veľmi dávno, skoro by som povedala, že ma vlastne ešte nikdy nezaujal seriál, ktorého hlavý hrdina je šestnásťročný cukríček. Je to neuveriteľne zaujímavý príbeh. Po každej časti sa teším na ďalšiu ako malé dieťatko na cukríky...Matt Dallas boduje. Tie jeho mimické svaly, to ako sa usmieva, tie jeho prekvapené výrazy, nuž takéto herecké umenie nevidíte hneď tak u nejakého mladého herca. Výkony ostatných hercov sú taktiež prijateľné, aj keď pri jeho výkone zaostávajú o dva-tri kroky pozadu. Scenár dobrý, no niekedy nepotrebný. Celkovo ohodnotím na 80%. Zatiaľ sa teším na pokračovanie. A stále mi vŕta v hlave, ktože je ten Kyle?(19.4.2009)

• - Ve scéně, kdy jedou Kyle (Matt Dallas) a Declan (Chris Olivero) k zzyx, zastaví na asfaltové cestě. Poté, co Kyle vybíhá do lesa, je ale vidět lesní cesta, načež se opět objevuje asfalt. (klinkos)