Kyle XY (TV seriál)

Kyle XY

Sci-Fi / Mysteriózní / Drama

USA, 2006, 43x45 min

Michael Suby

Matt Dallas, Bruce Thomas, Jean-Luc Bilodeau, Kirsten Prout, Leah Cairns, Chris Gauthier, Andrew Jackson, Jaimie Alexander, Taylor Kitsch, Kevin Durand, Chelan Simmons, Anna Galvin, Andrew Francis, Henry Mah, Nicole Leduc, Nicholas Lea, Catherine Lough Haggquist, Amber Borycki, Sonya Salomaa, Magda Apanowicz, Vanesa Tomasino, Holly Elissa, Christie Laing, Carrie Genzel, Jessica Lowndes, Heather Doerksen, Josh Zuckerman, Ally Sheedy, April Matson, Cory Monteith, Ali Liebert, Shayn Solberg, Jeffrey Ballard, Martin Cummins, Marguerite MacIntyre, Sara Canning, Ben Cotton, Agam Darshi, Brandon Jay McLaren, David Quinlan, Chad Krowchuk, Hal Ozsan, Jessica Harmon, Sebastian Gacki, Sarah-Jane Redmond, Brendan Penny, Adrian Holmes, Emma Lahana, Jesse Hutch, Mackenzie Gray, J. Eddie Peck, Merritt Patterson, Brenna O'Brien, David Lewis, Kevin McNulty, Calum Worthy, Mittita Barber, Chris Olivero, Alejandro Rae, Darren Moore, Eve Harlow, Fiona Vroom, Kwesi Ameyaw, Jim Shield, Bill Dow, Chad Riley, Adam Lolacher, Megan Trainer, Giacomo Baessato, Rob Hayter, Lori Triolo, Aaron Craven, Derek Green, Terence Kelly, Robert Weiss, Carmen Moore, Nickolas Baric, Malcolm Stewart, Darcy Laurie, Kate Robbins, Lisa Bunting, Michael Karl Richards, Randal Edwards, Sean Amsing, Linda Sorensen

Stephen Semel

Scénografie:

Jill Scott

Kostýmy:

Kerry Weinrauch

Sci-fi seriál o chlapci, který se jednoho dne probudí v lese, bez oblečení a jakýchkoliv vzpomínek. Chlapce se ujme terapeutka Nicole Trager se svou rodinou, kde začíná objevovat prvky života, své pocity a poznávat svět kolem sebe. Jeho nová rodina velmi rychle zjišťuje že není tak úplně obyčejný jak by se mohlo zdát... ||| První série má pomalejší rozjezd i celkové tempo. Pátrání po Kylově minulosti je předmětem až druhé půlky první série a opět jde víceméně o nenásilné zařazení do "rodinného" rytmu epizod. Mezi hlavní přednosti tohoto seriálu patří bezesporu charismatický Matt Dallas jako Kyle, jeho úžasný komentář, režie a hudba. ||| 1. sezóna - 85%(29.7.2007)

Kyle XY...začínal jako moc zajímavý seriál(1. série). A zábavný. Podivný mladík bez vzpomínek, se zvláštními schopnostmi a velkým srdcem si pravděpodobně podmanil většinu těch, kteří ho kdy začali sledovat(včetně mě samozřejmě:) Postupně se překlopil v poněkud méně zábavnou variaci teenagerovské romance(2. série) a nyní přichází ke svému závěru(3. série), opět lehce jiný, dramatický, plný silných emocí a skvělých hereckých výkonů. Třetí série mohutně napravuje utahanou druhou sérii, plnou pachtění za nudnou Amandou. Vlna protestu, která se zvedla proti ohlášenému zrušení je zcela na místě, protože Kyle došel do své nejsilnější podoby právě teď, pár dílů před koncem, kdy ani jeden díl není šlápnutím vedle a každý další díl jen graduje už tak skvělý zážitek.(26.12.2007)

Celkom ma potešilo, keď sa Markiza vrátila k nedelňajsim SF seriálom,ale... Kyle XY sa pre mňa dosť nepríjemne podobá napr. GOSSIP GIRL (čo vyplýva hlavne zo školského prostredia a stupídnych párty), je to však predsa len lepšie. Smiešne riešenie "vážnych" vzťahov sa prudko bije so zaujímavým pozadím tajných organizácií. Miestami to šliape na päty obdobnému SMALLVILLE...(15.2.2009)

Kombinácia mysteriózneho napätia s klasickým životom mladého teenagera (so stratou pamäti). Pár dielov po prvej sérii seriálu došiel dych a ďalej ma už jednoducho neľákalo pátrať po Kyleovej minulosti. __ Favorizované postavy: Stephen Trager, Declan McDonough, Amanda Bloom, Tom Foss (DOPOZERANÉ-15/43).(22.2.2009)

• Hellboy

Viděl jsem obě série. A z některých komentářů mám fakt dojem, že jsme koukali na jiný seriál. Například logický a inteligentní? To těžko. Výborný seriál s výborným příběhem? Vůbec.. Nechci ho strhávat moc, za zkouknutí stojí, ale komu? Řekl bych, že tak lidem do 15 let, kteří toho ještě nemají dost nakoukáno, aby jim příběh přišel logický či snad originální.. Samotná úvodní myšlenka chlapce, který si nic nepamatuje, je výborná, i když nijak objevná a jeho poznávání našeho světa působí docela vtipně a dobře nastavuje zrcadlo (lhaní..) Veškeré klady si tak připisuje velmi sympatická (a dobře zahraná) rodinka, u které Kyle bydlí, jeho pátrání po minulosti je ale naprosto neuvěřitelně trapné, předvídatelné, nenápadité, rádoby tajemné, okaté, nedotažené a hloupé. Takže..lidem Kyleova údajného věku 16 let doporučuji, starším a náročnějším divákům opravdu ne. Doplnění: druhá série má dost odlišný charakter, ale celkové - průměrné - vyznění se nezměnilo. Kyle objevuje jako nějakej super-Neo své téměř neomezené schopnosti a padouši mu jdou po krku naprosto nejpitomějším způsobem - pomocí Jessi XX..(23.1.2008)

• - Ve scéně, kdy jedou Kyle (Matt Dallas) a Declan (Chris Olivero) k zzyx, zastaví na asfaltové cestě. Poté, co Kyle vybíhá do lesa, je ale vidět lesní cesta, načež se opět objevuje asfalt. (klinkos)