Kyle XY (TV seriál)

Kyle XY

Sci-Fi / Mysteriózní / Drama

USA, 2006–2009, 31 h 4 min (Minutáž: 42–44 min)

Michael Suby

Matt Dallas, Marguerite MacIntyre, Bruce Thomas, April Matson, Jean-Luc Bilodeau, Chris Olivero, Kirsten Zien, Jaimie Alexander, Leah Cairns, Chris Gauthier, Andrew Jackson, Taylor Kitsch, Kevin Durand, Chelan Simmons, Anna Galvin, Andrew Francis, Henry Mah, Nicole Leduc, Nicholas Lea, Catherine Lough Haggquist, Amber Borycki, Sonya Salomaa, Magda Apanowicz, Vanesa Tomasino, Holly Elissa, Christie Laing, Carrie Genzel, Jessica Lowndes, Heather Doerksen, Josh Zuckerman, Ally Sheedy, Cory Monteith, Ali Liebert, Shayn Solberg, Jeffrey Ballard, Martin Cummins, Sara Canning, Ben Cotton, Agam Darshi, Brandon Jay McLaren, David Quinlan, Chad Krowchuk, Hal Ozsan, Jessica Harmon, Sebastian Gacki, Sarah-Jane Redmond, Brendan Penny, Adrian Holmes, Emma Lahana, Jesse Hutch, Mackenzie Gray, J. Eddie Peck, Merritt Patterson, Brenna O'Brien, David Lewis, Kevin McNulty, Calum Worthy, Mittita Barber, Alejandro Rae, Darren Moore, Eve Harlow, Fiona Vroom, Kwesi Ameyaw, Jim Shield, Bill Dow, Chad Riley, Adam Lolacher, Megan Trainer, Giacomo Baessato, Rob Hayter, Lori Triolo, Aaron Craven, Derek Green, Terence Kelly, Robert Weiss, Carmen Moore, Nickolas Baric, Malcolm Stewart, Darcy Laurie, Kate Robbins, Lisa Bunting, Michael Karl Richards, Randal Edwards, Sean Amsing, Linda Sorensen, Conrad Coates, Bruce Dawson, Judith Maxie, Danielle Kremeniuk, BJ Harrison, David Stuart, Kurt Max Runte, Eileen Barrett, Dorian Harewood, Teryl Rothery, Robert Wisden, Christopher Shyer, Ken Tremblett, Veena Sood, Jen Soska, Sylvia Soska, Nicholas Carella, Dalias Blake

Pozrel som zatiaľ všetky časti, ktoré vyšli (s03e05) a veľmi sa mi to páčilo. Dokonca sa mi o tom pár krát snívalo keď som celý deň nerobil nič iné ako to pozeral. Seriál to je výborný, ako námetom tak aj spracovaním, jeden z mála seriálov, ktoré pozerám. Všetky série majú čo ponúknuť, ale aj napriek tomu za najlepšiu pokladám 1. sériu ako to už býva zvykom. V druhej sú niektoré slabšie časti, ktoré ale asi museli byť lebo to posúva dej ďalej. A začiatok tretej je tiež vydarený len sa obávam, že za chvíľu o takých pár častí nám už nebudú môcť ponúknuť nič nové.(18.2.2009)

Kombinácia mysteriózneho napätia s klasickým životom mladého teenagera (so stratou pamäti). Pár dielov po prvej sérii seriálu došiel dych a ďalej ma už jednoducho neľákalo pátrať po Kyleovej minulosti. __ Favorizované postavy: Stephen Trager, Declan McDonough, Amanda Bloom, Tom Foss (DOPOZERANÉ-15/43).(22.2.2009)

Príbeh sa začne prebudením nahého chlapca v lese. Netuší kto je ani odkiaľ je. Jednoducho si nič nepamätá. Telo má pokryté ružovou tekutinou a keďže leží na vlhkej zemi tak aj rannou rosou. Vydá sa do mesta, kde stretne policajtov, ktorý ho dajú do rúk terapeutke Nicol Tragerovej. Tá mu dá meno a zavedie ho do svojho domu rozhodnutá zblížiť ho so svojou rodinou. To však sprvu nie je až také jednoduché. Okrem toho že Kyle nemá pupok, sú tu ešte iné zvláštnosti, napríklad že má vysokú mozgovú kapacitu, jeho myslenie je nadľudské. Zaspí len vo vani. Máva temné sny. Toto je najlepší, najtemnejší, najtajomnejší a najzaujímavejší seriál, čo kedy vznikol. Vyniká nielen svojou mysteriónosťov, pretože sa nebojí vniknúť aj do hĺbky rodiny. Nechýba tam ani romantika, ktorá občas prejde až do trapasu, a to sa mi na tom tiež páči. Jednoducho pecka.(8.2.2009)

Celkom ma potešilo, keď sa Markiza vrátila k nedelňajsim SF seriálom,ale... Kyle XY sa pre mňa dosť nepríjemne podobá napr. GOSSIP GIRL (čo vyplýva hlavne zo školského prostredia a stupídnych párty), je to však predsa len lepšie. Smiešne riešenie "vážnych" vzťahov sa prudko bije so zaujímavým pozadím tajných organizácií. Miestami to šliape na päty obdobnému SMALLVILLE...(15.2.2009)

Očakávala som niečo podobne otrepané, nudné ako smallville. Prekvapilo ma to. Už ma veľmi dávno, skoro by som povedala, že ma vlastne ešte nikdy nezaujal seriál, ktorého hlavý hrdina je šestnásťročný cukríček. Je to neuveriteľne zaujímavý príbeh. Po každej časti sa teším na ďalšiu ako malé dieťatko na cukríky...Matt Dallas boduje. Tie jeho mimické svaly, to ako sa usmieva, tie jeho prekvapené výrazy, nuž takéto herecké umenie nevidíte hneď tak u nejakého mladého herca. Výkony ostatných hercov sú taktiež prijateľné, aj keď pri jeho výkone zaostávajú o dva-tri kroky pozadu. Scenár dobrý, no niekedy nepotrebný. Celkovo ohodnotím na 80%. Zatiaľ sa teším na pokračovanie. A stále mi vŕta v hlave, ktože je ten Kyle?(19.4.2009)

• - Ve scéně, kdy jedou Kyle (Matt Dallas) a Declan (Chris Olivero) k zzyx, zastaví na asfaltové cestě. Poté, co Kyle vybíhá do lesa, je ale vidět lesní cesta, načež se opět objevuje asfalt. (klinkos)