Kyle XY (TV seriál)

Kyle XY

Sci-Fi / Mysteriózní / Drama

USA, 2006 - 2009, 31 h 4 min (Minutáž: 42–44 min)

Michael Suby

Matt Dallas, Marguerite MacIntyre, Bruce Thomas, April Matson, Jean-Luc Bilodeau, Chris Olivero, Kirsten Zien, Jaimie Alexander, Leah Cairns, Chris Gauthier, Andrew Jackson, Taylor Kitsch, Kevin Durand, Chelan Simmons, Anna Galvin, Andrew Francis, Henry Mah, Nicole Leduc, Nicholas Lea, Catherine Lough Haggquist, Amber Borycki, Sonya Salomaa, Magda Apanowicz, Vanesa Tomasino, Holly Elissa, Christie Laing, Carrie Genzel, Jessica Lowndes, Heather Doerksen, Josh Zuckerman, Ally Sheedy, Cory Monteith, Ali Liebert, Shayn Solberg, Jeffrey Ballard, Martin Cummins, Sara Canning, Ben Cotton, Agam Darshi, Brandon Jay McLaren, David Quinlan, Chad Krowchuk, Hal Ozsan, Jessica Harmon, Sebastian Gacki, Sarah-Jane Redmond, Brendan Penny, Adrian Holmes, Emma Lahana, Jesse Hutch, Mackenzie Gray, J. Eddie Peck, Merritt Patterson, Brenna O'Brien, David Lewis, Kevin McNulty, Calum Worthy, Mittita Barber, Alejandro Rae, Darren Moore, Eve Harlow, Fiona Vroom, Kwesi Ameyaw, Jim Shield, Bill Dow, Chad Riley, Adam Lolacher, Megan Trainer, Giacomo Baessato, Rob Hayter, Lori Triolo, Aaron Craven, Derek Green, Terence Kelly, Robert Weiss, Carmen Moore, Nickolas Baric, Malcolm Stewart, Darcy Laurie, Kate Robbins, Lisa Bunting, Michael Karl Richards, Randal Edwards, Sean Amsing, Linda Sorensen, Conrad Coates, Bruce Dawson, Judith Maxie, Danielle Kremeniuk, BJ Harrison, David Stuart, Kurt Max Runte, Eileen Barrett, Dorian Harewood, Teryl Rothery, Robert Wisden, Christopher Shyer, Ken Tremblett, Veena Sood, Jen Soska, Sylvia Soska, Nicholas Carella

Nemá chybu...možná, že občas je to až moc komplikovaný a občas to trochu lámou přes koleno, aby se tam něco dělo, ale to na kvalitě vůbec neubírá. Podle mě skvěle připravené, natočené a promyšlené. I volba většiny herců byla dobrá. Nechápu, jakto že jsem si takového seriálu všimla až nedávno. Zkoukla jsem to prakticky na jeden dech...perný tři dny a už se těším na další řadu. Troufám si říci, že tenhle seriál patří mezi jeden z nejlepších co znám. Ostatně, podívejte se sami. Už u prvího dílu zjistíte, jestli chcete vědět o Kylovi a Tragerových víc, nebo jestli si to necháte ujít. :)(24.7.2008)

• Hellboy

Viděl jsem obě série. A z některých komentářů mám fakt dojem, že jsme koukali na jiný seriál. Například logický a inteligentní? To těžko. Výborný seriál s výborným příběhem? Vůbec.. Nechci ho strhávat moc, za zkouknutí stojí, ale komu? Řekl bych, že tak lidem do 15 let, kteří toho ještě nemají dost nakoukáno, aby jim příběh přišel logický či snad originální.. Samotná úvodní myšlenka chlapce, který si nic nepamatuje, je výborná, i když nijak objevná a jeho poznávání našeho světa působí docela vtipně a dobře nastavuje zrcadlo (lhaní..) Veškeré klady si tak připisuje velmi sympatická (a dobře zahraná) rodinka, u které Kyle bydlí, jeho pátrání po minulosti je ale naprosto neuvěřitelně trapné, předvídatelné, nenápadité, rádoby tajemné, okaté, nedotažené a hloupé. Takže..lidem Kyleova údajného věku 16 let doporučuji, starším a náročnějším divákům opravdu ne. Doplnění: druhá série má dost odlišný charakter, ale celkové - průměrné - vyznění se nezměnilo. Kyle objevuje jako nějakej super-Neo své téměř neomezené schopnosti a padouši mu jdou po krku naprosto nejpitomějším způsobem - pomocí Jessi XX..(23.1.2008)

Ľutujem že som sa o seriály dozvedel, až keď ho začala vysielať Markíza. (Ako sa to mohlo stať ??? ). No nevadí, po prvej časti mi bolo jasné že pozerať to na Markíze nemá zmysel, dabing otrasný, dabing strašný, dabing hrozný.. Behom pár dní som zhltol všetky série a musím povedať, že to je veľmi vydarené dielo. Je to síce sci-fi, ale oveľa reálnejšie ako napríklad Smallville - telekynéza, poprípade levitácia sú vo svete zriedkavé, ale nie nemožné. V každej časti sa vyskytuje osobitný príbeh Tragerovcov čím Kyle XY len potvrdzuje, že sa skutočne jedná o produkciu ABC Family. Len niektoré komentáre by som ohodnotil ako Odpad !!!(15.3.2009)

Na doporučení mého spolužáka, který do mě asi dva týdny ryl abych si to pustil, jsem shlédl první sérii. Nijak extra odvařenej z ní teda nejsem. Samotný úvod, kdy se seriál tváří jako pohodový rodinný seriál a Kyle poznává jaké to je být člověkem je skvělý, ale to co přijde v zápětí snad tvůrci nemohli myslet vážně. Neskutečně hloupé, trapné, naivní a rádoby tajemné pátrání po Kyleově minulosti si tvůrci mohli opravdu odpustit. 6/10(23.5.2008)

Hoci špecialne sci-fi tituly neobľubujem, tento si ma získal svojou rodinnou atmosférou a "tajomným plašťom", do ktorého tvorcovia tento seriál odeli. V slovenskom znení: MICHAL HALLON, PETER KOČIŠ, DANIELA MACKOVIČOVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR(10.1.2010)

• - Ve scéně, kdy jedou Kyle (Matt Dallas) a Declan (Chris Olivero) k zzyx, zastaví na asfaltové cestě. Poté, co Kyle vybíhá do lesa, je ale vidět lesní cesta, načež se opět objevuje asfalt. (klinkos)