Fanaa

फ़ना

Fanaa

Komedie / Drama / Romantický / Thriller

Indie, 2006, 168 min

???????? WTF? WTF? WTF? .... Ešte stále som v šoku z tohoto filmu a asi aj dlho budem, ako sa dá z presladeného romanťáku preskočiť na thriller s tragickým koncom...ja stále vravím, že Indovia majú nejaké tajné omamné zbožie, ktoré svet nepozná, lebo toto normálny človek nevymyslí :D...každopádne vysoko oceňujem :P...Aamir a Kajol perfektní !(1.5.2013)

Já vím, že je tenhle snímek hodně ceněný a opravdu je dobrý. Je to skvěle zahrané (teda ústřední dvojka, ta paní od tajnejch by měla viset) a procítěné. První část je typický bollywood, ale druhá polovina je úplně jiný film. Podivný akčňák s podivnými scénami... a konec je na zabití. Dala bych filmu víc, ale tohle to u mě tak trochu zabilo (pokud bych to ale celé považovala za komedii, tak to hodnocení bude vyšší, protože druhá část je vážně komická). Ovšem hudba je skvělá!(12.12.2012)

Chcete-li si udělat hrubou představu o tomto snímku, vzpomeňte si na Dil se..., přesaďte ho z atraktivního prostředí Ladaku do polských Tater, odmyslete si atmosférickou filmařinu pánů Ratmana a Sivana a místo ní na příběhovou kostru navlékněte typický bollywoodský standart v celé jeho bizarní kráse. Nezapomeňte prosím na scénáristické berličky (v případě slepoty hlavní hrdinky vyložené BERLE), hromadu nelogičností (vysvětlí mi někdo, proč Zooni na konci udělala to co udělala, když to v onu chvíli situaci nemohlo nijak zachránit?), dětské zpívánkové jazykolamy a pár legračních akčních scén, v nichž se bojové vrtulníky sestřelují pistolí. Ano, silné chvilky tam nepochybně jsou, Kajol hraje pěkně (i Aamir se snaží) a hudba se povedla, ale to akorát vedlo k tomu, že jsem po zkončení filmu dostal několikaminutový záchvat smíchu. Nebyla to zlomyslná posměvačnost, jen takový ten dobře míněný, údivný smích. Protože film, který by byl takto rozkročený mezi silným zážitkem a naprosto šíleným úletem zralým na odpad! jsem snad dosud neviděl. Bolly negativním vstup důrazně nedoporučen.(10.7.2009)

• danliofer

Za posledních pár let jsem zhlédla těch bollywoodských filmů už více a toto je pro mě zatím jeden z nejslabších. Hlavně co se scénáře týče. Jako by si scénáristi nevěděli rady, jaký styl zvolit. Již jsem u bollywoodu zvyklá na míchání žánrů, ale vždy to do sebe nějak zázračně zapadá. V případě Fanaa to ale v mnoha místech dost skřípe. A ani prolnutí komického a vážného v tomto případě není vyvážené. Vše je až na hranici zbytečného patosu, někdy zas až přihlouplého pitvoření. Aamira Khana už jsem viděla ve vícero filmech, leč zde ho režisér nevedl směrem, jak ho třeba znám v P. K., kde je místo pro chytrý humor a hercova humorná stránka tam vyniká mnohem lépe. Jinak vizuálně je film velmi dobrý. Taneční číslo z prezidentského paláce oku velmi lahodí. To však bohužel na tříhodinový snímek nestačí.(1.8.2017)

Indi zjavne nešetria na metroch filmu. Príbeh zamilovaného páru popretkávaný množstvom hudby a tanca, odohrávajúci sa v teroristami ohrozovanej Indii. Dĺžka filmu je tu však skôr prínosom, pretože pokaždé, keď som si už myslel že je koniec, prišlo nové zauzlenie príbehu. Indická choreografia nesklamala a tak je to radosť pozerať sa.(20.1.2007)

• - Film se musel natáčet v Polsku, protože herečka Kajol odmítla natáčení v Kašmíru v obávách z útoku skutečných teroristů. (Niktorius)