Fanaa

फ़ना

Fanaa

Komedie / Drama / Romantický / Thriller

Indie, 2006, 168 min

Já vím, že je tenhle snímek hodně ceněný a opravdu je dobrý. Je to skvěle zahrané (teda ústřední dvojka, ta paní od tajnejch by měla viset) a procítěné. První část je typický bollywood, ale druhá polovina je úplně jiný film. Podivný akčňák s podivnými scénami... a konec je na zabití. Dala bych filmu víc, ale tohle to u mě tak trochu zabilo (pokud bych to ale celé považovala za komedii, tak to hodnocení bude vyšší, protože druhá část je vážně komická). Ovšem hudba je skvělá!(12.12.2012)

Tak jo, teď už je mi jasné, proč to má na prvním místě kategorii komedie. Příběh je celkem bezva. Aamir je nějak podezřele "zmačkaný", toho mladistvého vzhledu ve filmu 3 idioti dosáhl patrně nějakým nečestným způsobem. Ale jestli takto fungují "speciální jednotky", tak se dost divím, že je Indie ještě celá. Takže si myslím, že to spíš byla sabotáž bollywoodské scénáristky v rámci boje za ... cosi.(27.10.2012)

• danliofer

Za posledních pár let jsem zhlédla těch bollywoodských filmů už více a toto je pro mě zatím jeden z nejslabších. Hlavně co se scénáře týče. Jako by si scénáristi nevěděli rady, jaký styl zvolit. Již jsem u bollywoodu zvyklá na míchání žánrů, ale vždy to do sebe nějak zázračně zapadá. V případě Fanaa to ale v mnoha místech dost skřípe. A ani prolnutí komického a vážného v tomto případě není vyvážené. Vše je až na hranici zbytečného patosu, někdy zas až přihlouplého pitvoření. Aamira Khana už jsem viděla ve vícero filmech, leč zde ho režisér nevedl směrem, jak ho třeba znám v P. K., kde je místo pro chytrý humor a hercova humorná stránka tam vyniká mnohem lépe. Jinak vizuálně je film velmi dobrý. Taneční číslo z prezidentského paláce oku velmi lahodí. To však bohužel na tříhodinový snímek nestačí.(1.8.2017)

• marrjaana

Přišlo mi to strašně zdlouhavý, ale to je možná tím, že jsem se na to koukala opravdu unavená. ovšem co mi na tom všem vadilo, tak bylo veškeré to Rehanovo nelogické chování. Po celý tři hodiny! Ne vážně, ten člověk se chová úplně jinak než jaká byla jeho teoretická povaha. Vždyť se to dalo tolikrát obrátit v úplně jiný konce a stačilo aby on udělal jednu věc jinak( mimo jiné jak sám řekl nechal ji tím vlakem odjet). Ale vážně ten kluk dělal celej film samá špatná rozhodnutí a to i ve chvíli, kdy si uvědomil, že by chtěl aby bylo vše jinak, tak jde a udělá to nejhorší z těch hrozných co celou dobu dělá!( dokonce i ta divná teroristka v Dil Se se chovala rozuměni) Vážně tenhle film mě nijak neoslovil a to ani první a ni druhou půlkou, takže místo slz přišlo jen takové to WTF? BACHA NÁSLEDUJE SPOILER A proč ho sakra netrefila do noh kráva blbá vypatlaná a co to mělo znamenat ta její otázka Proč? vždyť to ona střelila jeho! No a ta jeho odpověď stála taky za to.... No nic zatím nejlepším indickým teroristickým(Kašmír) filmem pro mě stále zůstává Mission Kasmir(12.12.2016)

Zlom mezi létem a zimou, rušným městem a samotou na horách, prvním vášnivým poryvem lásky a láskou už poučenou a hledající jistoty je dost prudký, ale dobře vysvětlený. Vztah ženy, která si chce vybudovat vnitřní domácký svět s milovaným mužem, naráží na to, že jemu jde primárně o svět velký. Hospodyňka a dobyvatel - dva principy, které nejde sloučit. Ve filmu má tenhle konflikt drastickou podobu, ale jinak je to odvěké míjení se mužského a ženského pohledu na svět. Co je víc: žít dobře svůj vlastní život nebo chtít měnit životy ostatních?(4.10.2016)

• - Film se musel natáčet v Polsku, protože herečka Kajol odmítla natáčení v Kašmíru v obávách z útoku skutečných teroristů. (Niktorius)