poster

Fanaa

 • Indie

  फ़ना

 • Velká Británie

  Fanaa

Komedie / Drama / Romantický / Thriller

Indie, 2006, 168 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Luksa
  ****

  Snad žádný indický film neměl tak nakročeno stát se absolutní srdcovkou, a nakonec se jí nestat. První polovina představuje vše, proč tak v poslední době vyhledávám bollywoodské bijáky, je plná pozitivní nálady, obsahuje skvělé songy, tance, humor, herce (Kajol se mi nikde jinde tak nepáčila). Žel, pak se zvážní a žánr necitlivě přepne do akčního teroristicko-špionážního thrilleru. Tohle šlo udělat líp, navíc těch nesmyslů tam bylo moc i na mně. Odmyslím si toto, jedná se o moc pěkný film s pár čarovnými pasážemi (Des Rangila, Chanda Chamke..), který už jsem viděl asi třikrát. Mohl to být ale skvělý film.(14.10.2013)

 • danliofer
  **

  Za posledních pár let jsem zhlédla těch bollywoodských filmů už více a toto je pro mě zatím jeden z nejslabších. Hlavně co se scénáře týče. Jako by si scénáristi nevěděli rady, jaký styl zvolit. Již jsem u bollywoodu zvyklá na míchání žánrů, ale vždy to do sebe nějak zázračně zapadá. V případě Fanaa to ale v mnoha místech dost skřípe. A ani prolnutí komického a vážného v tomto případě není vyvážené. Vše je až na hranici zbytečného patosu, někdy zas až přihlouplého pitvoření. Aamira Khana už jsem viděla ve vícero filmech, leč zde ho režisér nevedl směrem, jak ho třeba znám v P. K., kde je místo pro chytrý humor a hercova humorná stránka tam vyniká mnohem lépe. Jinak vizuálně je film velmi dobrý. Taneční číslo z prezidentského paláce oku velmi lahodí. To však bohužel na tříhodinový snímek nestačí.(1.8.2017)

 • tombac
  ****

  Hodinu sledujeme barvitou a uvolněnou romantiku plnou pěkných písniček (co na tom, že herci zpívají na playback a ani to neskrývají) o kvetoucí lásce mezi nádhernou slepou dívkou (Esmeralda jistě bledne závistí) a rozevlátým bohémem, co i v parnu nosí frajersky kolem krku šál. Nevadí, že je to de facto kýč, když jen pohled na šťastnou a zamilovanou Zooni hřeje u srdce... Jenže pak nastane doslova násilný přechod na vážně laděné akční drama s teroristickou tématikou, z léta se stane zima a jásavé barvy vyblednou do chladných odstínů. Mrzí to o to víc, že tvůrci do téhle části naroubovali několik do očí bijících nesmyslů. Naštěstí hudba, herečka a několik silných chvilek snímek zachraňují a budu na něho vzpomínat výhradně v dobrém. Ale stejně ta žánrová otočka mohla být citlivější... 7/10(9.1.2008)

 • Dalessia
  ****

  ???????? WTF? WTF? WTF? .... Ešte stále som v šoku z tohoto filmu a asi aj dlho budem, ako sa dá z presladeného romanťáku preskočiť na thriller s tragickým koncom...ja stále vravím, že Indovia majú nejaké tajné omamné zbožie, ktoré svet nepozná, lebo toto normálny človek nevymyslí :D...každopádne vysoko oceňujem :P...Aamir a Kajol perfektní !(1.5.2013)

 • Niktorius
  ***

  Chcete-li si udělat hrubou představu o tomto snímku, vzpomeňte si na Dil se..., přesaďte ho z atraktivního prostředí Ladaku do polských Tater, odmyslete si atmosférickou filmařinu pánů Ratmana a Sivana a místo ní na příběhovou kostru navlékněte typický bollywoodský standart v celé jeho bizarní kráse. Nezapomeňte prosím na scénáristické berličky (v případě slepoty hlavní hrdinky vyložené BERLE), hromadu nelogičností (vysvětlí mi někdo, proč Zooni na konci udělala to co udělala, když to v onu chvíli situaci nemohlo nijak zachránit?), dětské zpívánkové jazykolamy a pár legračních akčních scén, v nichž se bojové vrtulníky sestřelují pistolí. Ano, silné chvilky tam nepochybně jsou, Kajol hraje pěkně (i Aamir se snaží) a hudba se povedla, ale to akorát vedlo k tomu, že jsem po zkončení filmu dostal několikaminutový záchvat smíchu. Nebyla to zlomyslná posměvačnost, jen takový ten dobře míněný, údivný smích. Protože film, který by byl takto rozkročený mezi silným zážitkem a naprosto šíleným úletem zralým na odpad! jsem snad dosud neviděl. Bolly negativním vstup důrazně nedoporučen.(10.7.2009)

 • - Film se musel natáčet v Polsku, protože herečka Kajol odmítla natáčení v Kašmíru v obávách z útoku skutečných teroristů. (Niktorius)