Strana 3 (festivalový název)

• Indie

Page 3

Indie, 2005, 139 min

• rikitiki

Dost pruda. Kolik času je potřeba na to, aby vám někdo sdělil, že svět bohatých a mocných je plný falše, podrazů a chamtivosti? Tady jim na to nestačily ani dvě hodiny, přičemž nic jiného už se vlastně neděje. Hrdinka sice prochází jakýmsi vývojem, ale ten vyšumí do ztracena, stejně jako její pokus o seriózní žurnalistiku. Kamarádky se jí vytratí ze života a přitom se zároveň ukáže, jak byly v ději nadbytečné, jen vata natahující stopáž. Příběhy nejsou dokončené. Nic se nezmění, vše pokračuje jako dosud. Jakoby diváka někdo pozval na jeden z těch snobských mejdanů, o kterých novinářka píše, a on si tam neměl s kým povídat a těšil se, až už konečně bude moct vypadnout. /10. 7. 2017/(10.7.2017)

Na prvý pohľad sa film javí ako povrchná záležitosť o svete bohatých a slávnych, Konkona ale nesklamala, je to pani herečka. Veľmi sa mi tu zase páčila. Mierne investigatívny podtón filmu, kde mladá novinárka pracujúpca pre bulvárne noviny sa chce presadiť vo vážnej novinárčine. O jej vzťahov, priateľstvách, prezreniu. Zaujímavé, vďaka Konkone neotrelé.(29.10.2017)