Studio 60 (TV seriál)

Studio 60 on the Sunset Strip

Drama / Komedie

USA, 2006 - 2007, 15 h 54 min (Minutáž: 22x43 min)

Thomas Del Ruth

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short, Mark McKinney, Evan Handler, Lauren Graham, Timothy Busfield, Jayma Mays, Nate Corddry, Martin Sheen, Stephen Tobolowsky, James Lesure, Simon Helberg, Mircea Monroe, Kelvin Yu, Molly Price, Zeb Newman, Nancy Lenehan, Rob Nagle, Hallie Lambert, Sarah Christine Smith, Christopher Carley, Randy Oglesby, Lucy Davis, Kari Matchett, Felicity Huffman, Edward Asner, Michael Stuhlbarg, Kimberly Huie, Julia Ling, Michael Kostroff, Christine Adams, Jay Paulson, Ruben Pla, Amir Talai, Vanessa Born, Teddy Sears, Scott Lawrence, William Stanford Davis, Casey Sander, Blake Hood, Todd Stashwick, Hayley Marie Norman, Geno Monteiro, Maxine Bahns, Diana Maria Riva, Raymond Ma, Michael Hyatt, Eddie Hassell, Austin Basis, Alejandro Furth, Tom Virtue, Elizabeth Sung, Fred Stoller, Nick Nordella, Tony Perez, Camille Chen, Leslie Connelly, Rich Hutchman, Scott Klace, Tate Hanyok, Robert Noble, John Ennis, Vernée Watson-Johnson, Mystro Clark, John Mahon, Alix Angelis, Wendy Phillips, Joseph Lyle Taylor, Jennifer Peo, Ayda Field, Judd Hirsch, Shaun Robinson, Akiva Goldsman, Rob Reiner, Cyia Batten, Christine Lahti, Anne Lockhart, Harry Van Gorkum, Sting, Eli Wallach, John Goodman, Howie Mandel, Josh Stamberg, Kurt Fuller, Christian Camargo, Masi Oka, Natalie Cole, Tamala Jones, Allison Janney, Jenna Fischer, Amy Hill, Matt McCoy, J.D. Walsh, Carlos Jacott

Dělat zábavu není žádná prdel... to je jasné každému, kdo Studio 60 on the Sunset Strip viděl. Do jaké míry se seriál shoduje se skutečností vážně netuším, ale myslím, že takhle nějak by to klidně mohlo probíhat. Začátek série je rozhodující... buď vás totálně nadchne a vy se budete třepat na další díl nebo se prostě nechytáte a můžete jít k šípku. Já byl velmi mile překvapen zdrcujícím nástupem všech účinkujícíh, ale bohužel toto tempo nevydrželo ani do třetího dílu. A konec série jsem dojel jenom setrvačností, abych se vůbec dozvěděl, jak to dopadlo... a kdo ten konec viděl, tak ví, že pokračování prostě vzniknout nemohlo. Průser, větší průser, totální průser... *čáry-máry*... všechno zázračně vyřešeno, můžeme zhasnout světlo a divit se, v jakém to pohádkovém světě vlastně žijeme... Verdikt? Pro mě slabší čtyři hvězdičky... za Matta Perryho a ostatní sympatické herce, kteří zde účinkují.(9.5.2009)

Jednoho dne, možná za dvacet, možná padesát nebo možná v příštím miléniu se o tomto seriálu dočtete v učebnicích jako o nejlepším a svého času tragicky nedoceněném příspěvku televizní seriálové zábavy. Studio 60 on the Sunset Strip je totiž mistrovské a po všech stránkách naprosto vyrovnané dílo. Pokud to máte v hlavě aspoň trochu srovnané, tak tento seriál nelze nemilovat. Vážně. 10/10(9.6.2010)

Jsem příliš malým masochistou na to, abych dokázal vymyslet či vyprodukovat show, která musí být každý týden stále lepší a vtipnější, přičemž nesmí rýpat do amerických národních hodnot, náboženství ani zájmů inzerentů. Zvídavost mi však nedala možnost, abych tento tvůrčí proces ignoroval. A musím se přiznat, že dokud se tvořila show, politikařilo se a propukaly vztahy na pracovišti, tak to bylo skvělé. Jakmile však nastoupil na scénu americký patriotismus, a přes mé úpěnlivé prosby stále odmítal odejít, tak jsem se statečně rozhodl pomstít odebráním hvězdy. Snad kvůli tomu nebudu zapsán na seznam teroristů, ale kdy jindy si člověk může užít trochu toho vlastenecky-demokratického waterboardingu.(20.3.2015)

"Can I talk to you a second? I've been married twice before, and am a recovering cocaine addict, and I know that's no woman's dream of a man, or of a father; nonetheless, I believe I'm falling in love with you. If you want to run, I understand, but you'd better get a head start 'cause I'm coming for you Jordan. You should go ahead and chew that sandwich."(11.2.2013)

Skoda, ze se producenti rozhodli po prvni sezone tento slibne se rozjizdejici pocin zastavit. Neco takoveho na poli serialu chybelo. Filmovy nadsenci a znalci musi byt stestim bez sebe. Ja ustaluji po prvni polovine sve hodnoceni na cistych 4hvezdickach, protoze je slozite pro laika pobrat tolik detailu a informaci, ktery tento pohled do zakulisi nataceni americke televizni show v sobe skryva. 90%(29.6.2007)

• - Postava Harriet Hayes (Sarah Paulson) je volně inspirována bývalou přítelkyní tvůrce seriálu Aarona Sorkina, Kristin Chenoweth. (Caszidy)

• - Bezprostředně nad odpočítávací tabulí v Mattově kanceláři, je černobílý pruh s nápisem "Time flies like an arrow, fruit flies like a banana. G. Marx" (Čas letí jako šíp, ovoce létá jako banán. G. Marx). (Caszidy)

• - Úvodní titulky a titulní štítek používají stejného typu písma, jako sorkinův dřívější počin Západní křídlo. (Caszidy)