Studio 60

(TV seriál)
  • USA Studio 60 on the Sunset Strip
Drama / Komedie
USA, (2006–2007), 15 h 54 min (Minutáž: 37–60 min)

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, (více)

Epizody(22)

Seriál s fenomenálním obsazením přináší na obrazovku strhující drama, odehrávající se v zákulisí oblíbené noční komediální show Studio 60 on the Sunset Trip.
Když tvrdě kritizovaný výkonný producent dlouholeté noční show, uvádějící komediální skeče, přeruší živé vysílání a využije té chvíle, aby s hořkostí řekl, co si doopravdy myslí, lidi z branže, média i diváci jsou zmateni... (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

Jsem příliš malým masochistou na to, abych dokázal vymyslet či vyprodukovat show, která musí být každý týden stále lepší a vtipnější, přičemž nesmí rýpat do amerických národních hodnot, náboženství ani zájmů inzerentů. Zvídavost mi však nedala možnost, abych tento tvůrčí proces ignoroval. A musím se přiznat, že dokud se tvořila show, politikařilo se a propukaly vztahy na pracovišti, tak to bylo skvělé. Jakmile však nastoupil na scénu americký patriotismus, a přes mé úpěnlivé prosby stále odmítal odejít, tak jsem se statečně rozhodl pomstít odebráním hvězdy. Snad kvůli tomu nebudu zapsán na seznam teroristů, ale kdy jindy si člověk může užít trochu toho vlastenecky-demokratického waterboardingu. ()

Matty

Již několik týdnů byste mě každé úterý od deseti hodin večer mohli zastihnout před televizní obrazovkou, kterak hltám každé slovo každého z těch sympaťáků, jež mají podíl na vzniku zábavné šou pro každý páteční večer.___ Matt Albie píše skeče, naučil se spoléhat hlavně sám na sebe, ale postupně zjišťuje, že mít parťáky je taky fajn. Jordan McDeereová šéfuje celé televizní stanici NBS, převzala místo po „odejitém“ řediteli, který již nehodlal dále mlčet a právě nemlčení v některých momentech Jordan málem stojí místo. Danny Tripp je producentem Studia 60, asi jediná postava, která po deseti epizodách neukázala žádnou ze svých stinných stránek, zatím stále jenom rozdává dobré rady na všechny strany, což je taky fajn. Trojice Simon Stiles, Harriet Hayesová, Tom Jeter pak každý týden prezentuje to, co výše uvedeni stvořili a zafinancovali.___ Studio 60 přináší fascinující pohled do zákulisí natáčení tzv. sketch comedy show (pro což možná existuje český ekvivalent, ale nechci se pouštět na tenký led). Každá epizoda seriálu mapuje přípravu jedné epizody zmíněné fiktivní show a s tím související problémy, případně problémy vyvstanuvší teprve při živém (!) vysílání. V takových momentech se konverzační satira mění téměř v thriller (kupříkladu po zjištění, že právě odvysílaný skeč jeden člen z týmu scénáristů nejspíš od někoho okopíroval). Seriálu navzdory nepřetržité smršti vět neschází tempo, podpořené navíc famózními hereckými výkony, spoustou humoru a tu více, tu méně nápadnou kritikou masmédií.___ Dalo by se říct, že jsem o podobném typu seriálu již dlouho snil a možná právě proto nebudou mé nadšení sdílet jiní diváci, kterým to přijde moc ukecané a vlastně pořád o tom samém. Jednotlivé charaktery ve skutečnosti procházejí zajímavým vývojem, s každou další epizodou mi jsou sympatičtější a stále mám pocit, že moc dobře vím, proč se v daném okamžiku chovají tak, jak se chovají. Ač jinde Matthewa Perryho a Amandu Peet přijímám spíše vlažně, zde patří jejich postavy k mým nejoblíbenějším. Pravděpodobně půjde o zásluhu neskutečného scénáře Aarona Sorkina. Ani na okamžik nepřestává být vtipný, břitký, cynický, někdy i dojemný a hlavně vzbuzuje dojem, že moc dobře ví, o čem píše. Z jeho přístupu číší lehké pohrdání, zároveň však hluboký obdiv k práci těch, jenž nám přinášejí zábavu. Zde konkrétně těch posledních odvážných, přinášejících zábavu inteligentní a na úrovni. ___Camea přijalo několik notoricky známých tváří, Eli Wallachi (milá nostalgická pocta), John Goodman (typický nevadský soudce), Macy Gray, Sting, Jessica Simpson (hudební hosté Studia 60). Některé narážky si lépe vychutnají lidé znalejší americké televizní kultury, ale díky jejímu nepolevujícímu pronikání také do našich domácností, nejspíš nepochytíte jenom minimum. Co bych ještě napsal k tomuto snadno přehlédnutelnému, leč těžko přeslechnutelnému dítku NBC? Snad jen, abyste se nenechali odradit tím přívalem slov a zkusili sem tam nějaké i pochytit (všechny při jejich kadenci snad ani nelze). Dozvíte se spoustu zajímavých informací o tom, jak to chodí v takové obyčejné americké televizi, zasmějete se a jako bonus spoluprožijete osobní dramatu neodolatelných hrdinů – mimo objektivy kamer vcelku obyčejných lidí. Možná, pokud budete chtít. Určitě, pokud budete naladěni na stejnou notu a svět médií vám není lhostejný. 90% ()

H34D

Méně komediální a více dramatické Studio 30 Rock. Studio 60 poodkrývá mnohé z atmosféry v zákulisí, z procesu tvorby živé show, ale nijak se v tom nezasekne a prakticky od počátku začne rozvíjet postavy a jejich elegantně načrtnuté vztahy, které se samozřejmě brzy stanou středobodem seriálu. Aaron Sorkin se nezapře, sype úderné dialogy z rukávu, nenchá diváku ticho na déle než pár vteřin a tak je tempo, v čele s velkými hodinami odpočítávajícími čas, dosti neúnavné. Matt a Harriet mají výbornou chemii, jsou v zásadě rozdílní a stejně na sebe neustále naráží, přesně na ně sedí heslo "protiklady se přitahují"... Celkově herci hrají výborně a já si tedy nemám takřka na co stěžovat... 8/10 ()

Kryšpín

Studio 60 je skvělý seriál určen pro všechny, kteří se zajímají o film a televizi trošku do podrobna. Díky skvělým scenáristům, kteří odvedli skvělou práci při psaní dialogů a skečů, se seriálem prokousáváte vteřinu po vteřině. Nenechá vás nikdy v klidu a musíte sedět v křesle až do závěrečných titulků. Seriál může být skvělou insiprací pro autory tvůrčího psaní a můžou se přesvědčit, že se dá z čehokoliv získat maximum a bude to pecka. Mínusem je, že po polovině se z toho stává love story mezi zaměstnanci zasazená v zákulisí televize. Přesto ji naštěstí není věnován celý díl a my přecházíme do různých prostředí a problémů, které se snaží vyřešit a přitom jejich řešením se dostávají do větších problémů. A konečně poslední trojice dílů je to nejlepší na konec. Je to jediný seriál, který mě dohnal k pláči díky vybudováním emocí a za to má u mě pátou hvězdičku. Matthew Perry nezklamal a vývojem jeho postavy jsme na každém kroku a pokaždé něčím překvapí. Přesto větší potlesk patří postavám, ktřeré hrajou D.L. Hughley a Nathan Corddry. Dvojice herců, jejichž přátelství a herectví naprosto patří ke špičce seriálu. ()

Psema

Další z řady seriálů, které i přes své nepohybné kvality doplatily na mizerný vkus amerických diváků. Studio 60 je svěží, originální, vtipné a především příjemně civilní drama, v němž se nic neděje nadarmo a vše má vždy svůj smysl. Matthew Perry opět ruluje, Amanda Peet nebyla nikdy sympatičtější, Bradley Whitford dokazuje, že má už dlouhá léta na víc a... a takhle bych mohl pokračovat až do vyčerpání sil. Jak už podotkli mnozí přede mnou - Studio 60 je v rámci svého žánrového korýtka příkladem dokonale zvládnuté práce. Sorkin na hrad! ()

• V 19. díle má v osmé minutě má Matt (Matthew Perry) během rozhovoru ve dveřích šatny motýlek nejprve zavázaný, pak rozvázaný a po skončení rozhovoru opět zavázaný. (anezzik)
  • Postava Harriet Hayes (Sarah Paulson) je volně inspirována bývalou přítelkyní tvůrce seriálu Aarona Sorkina, Kristin Chenoweth. (Caszidy)
  • Herečka Sarah Paulson získala za roli Harriet Hayes nominace na ocenění Satellite Award 2006 v kategorii nejlepší herečka v dramatickém seriálu a na Zlatý Glóbus 2007 v kategorii nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo televizním filmu. (Roman.Ticka)