Reklama

Reklama

Studio 60

(seriál)
  • USA Studio 60 on the Sunset Strip
Drama / Komedie
USA, (2006–2007), 15 h 54 min (Minutáž: 37–60 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Hrají:

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short (více)
(další profese)

Epizody(22)

Obsahy(1)

Seriál s fenomenálním obsazením přináší na obrazovku strhující drama, odehrávající se v zákulisí oblíbené noční komediální show Studio 60 on the Sunset Trip.
Když tvrdě kritizovaný výkonný producent dlouholeté noční show, uvádějící komediální skeče, přeruší živé vysílání a využije té chvíle, aby s hořkostí řekl, co si doopravdy myslí, lidi z branže, média i diváci jsou zmateni... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (106)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

K tomuto seriálu nemám ani jednu pripomienku čo sa týka kvality, dynamickosti deja alebo nudných pasáži, po prípadne zlých hereckých výkonov. Studio 60 on the Sunset Strip sa totiž tvári ako obyčajný film o obyčajných ľuďoch, ktorý pracujú v neobyčajných podmienkach, a musia sa pritom okrem svojich vlastných problémov zaoberať aj problémami celého sveta, pretože ich prvoradou úlohou je zabávať ľudí a robiť si srandu z vážnych vecí, čo ako sa dozvieme pri sledovaní sa im pár krát stane osudným. Každá jedna postava v seriály dýcha, má svoje vyhradené miesto( Čo umocňuje aj fakt, že strih je tu minimálny a dakedy kamera len sleduje dianie hrdinov a presúva sa z miesta na miesto ako vševidiaci rozprávač). Najvýraznejšie je ústredné duo, Whitford ako Danny Tripp a Perry ako Matthew Albie, producenti a v Albieho prípade aj hlavný scénaristi tejto šou. Okrem trefných dialógov a podarených skečov, ktoré si uťahujú z Nicolasa Cagea, Julliete lewis a Toma Cruisa sa veľmi potešili niektorý hudobný hostia, napríklad Sting zo svojou Fields of Gold, krásne umocnil atmosféru a sadol do tohto seriálu ako riť na šerbeľ. 22 absolútne dokonalých dielov, ktorých jedinou nevýhodou je, že ich je LEN 22. Na tento seriál by som sa vedel pozerať totiž do nekonečna. Ako povedal Groucho Marx - time flies like an arrow, fruit flies like a banana. Rozhodne jedna z najlepších vecí aká sa objavila na TV obrazovkách. ()

Lauri 

všechny recenze uživatele

Aaron Sorkin má velmi specifické dialogy a jeho styl psaní se léta skoro vůbec nemění. Jistě, občas jsou postavy až moc americké (tj. afektované, přeslazené a moc tlačí na pilu), ale pakliže se vám strefí do noty jednou, pravděpodobně si ho zamilujete už napořád. Já jsem viděla již většinu jeho počinů a musím říct, že i přes moji momentální seriálovou krizi je Sorkin jediný, který mě stále dokáže udržet u obrazovky. Studio 60 je výborná seriálová záležitost a mám pocit, že Matthew Perry se zde vyřádil více než v Přátelích. Na jednu stranu mě mrzí, že seriál není delší, ale možná díky bohu jen za jednu fantastickou sérii, protože kdo ví, jak by to potom dopadlo a jestli by měl vůbec Sorkin nutkání napsat ještě vyšperkovanější televizní podívanou typu Newsroom. ()

Reklama

kazatel 

všechny recenze uživatele

Studio 60 pre mňa znamenalo jedno veľké nadšenie. Už dlho som nepozrel celú 22 dielov x 42 min dlhú sériu za dva dni. Je to rýchle, je to vtipné, má to grády, sympaťákov, správnu porciu love story a drámy namiešanú presne tak, aby nič z toho nenudilo. Je zbytočné pýtať sa, koho si človek okrem vynikajúceho Perryho zaľúbi viacej, pretože je ťažké si vybrať z rozbehanej a nikdy neoddychujúcej skupiny komikov, ktorí nestrácajú raz obdiv, inokedy sympatie pri riešení profesionálnych či osobných problémov. Radšej nebudem rozvádzať, aká je to škoda, že už neuvidíme viac. Amíci, hanbite sa! ()

TomStall 

všechny recenze uživatele

Bohužel nic.. Dal jsem seriálu šanci dlouhou přesně čtyři díly, což bylo asi až moc velkorysé. Už pilot mě v podstatě znudil na nejvyšší míru. Je pěkné, že si nějaká televizní stanice dokáže plesknout takový ironický políček, ale u toho zajímavost Studio 60 končí. Postavy jsou nejednoznačné, třeba o postavě Perryho jsem absolutně netušil co si mám myslet, jestli je to intelektuální introvert, drsný šéf a svůdce nebo zamilovaný vtipný ňufík. A drtivá většina skečů, které měly reprezentovat onu nastupující kvalitu po změně scénáristů Studia 60, řvala trapností skoro jako novácké estrády. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Další Sorkin v prostředí televizního vysílání. Herecky a scénáristicky skvělé, ale tématem jen pro úzkou skupinu lidí. V dvouhodinovém filmu bych to dal s přehledem a možná by mě to dokázalo i strhnout, ale ve více jak 20 hodinách to na mě bylo moc a určitě jsem neviděl všechny díly a nijak mi to nevadí. Odlehčenější než Newsroom ale měl jsem s tím prakticky totožný problém. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (13)

  • Postava Harriet Hayes (Sarah Paulson) je volně inspirována bývalou přítelkyní tvůrce seriálu Aarona Sorkina, Kristin Chenoweth. (Caszidy)
  • Původní název seriálu měl být Studio 7 on the Sunset Strip. Jméno bylo změněno poté, co tvůrci zjistili, že v roce 2004 běžel krátce projekt WB stejného názvu - Studio 7. (Caszidy)
  • Bezprostředně nad odpočítávací tabulí v Mattově kanceláři, je černobílý pruh s nápisem "Time flies like an arrow, fruit flies like a banana. G. Marx" (Čas letí jako šíp, ovoce létá jako banán. G. Marx). (Caszidy)

Související novinky

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Americký server TMZ přišel v noci s mimořádně tragickou zprávou – americký herec Matthew Perry byl nalezen ve svém domě mrtvý. 54letá hvězda Přátel, Studia 60 nebo Můj soused zabiják se zřejmě… (více)

Reklama

Reklama