Studio 60 (TV seriál)

Studio 60 on the Sunset Strip

Drama / Komedie

USA, 2006 - 2007, 15 h 54 min (Minutáž: 22x43 min)

Thomas Del Ruth

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short, Mark McKinney, Evan Handler, Lauren Graham, Timothy Busfield, Jayma Mays, Nate Corddry, Martin Sheen, Stephen Tobolowsky, James Lesure, Simon Helberg, Mircea Monroe, Kelvin Yu, Molly Price, Zeb Newman, Nancy Lenehan, Rob Nagle, Hallie Lambert, Sarah Christine Smith, Christopher Carley, Randy Oglesby, Lucy Davis, Kari Matchett, Felicity Huffman, Edward Asner, Michael Stuhlbarg, Kimberly Huie, Julia Ling, Michael Kostroff, Christine Adams, Jay Paulson, Ruben Pla, Amir Talai, Vanessa Born, Teddy Sears, Scott Lawrence, William Stanford Davis, Casey Sander, Blake Hood, Todd Stashwick, Hayley Marie Norman, Geno Monteiro, Maxine Bahns, Diana Maria Riva, Raymond Ma, Michael Hyatt, Eddie Hassell, Austin Basis, Alejandro Furth, Tom Virtue, Elizabeth Sung, Fred Stoller, Nick Nordella, Tony Perez, Camille Chen, Leslie Connelly, Rich Hutchman, Scott Klace, Tate Hanyok, Robert Noble, John Ennis, Vernée Watson-Johnson, Mystro Clark, John Mahon, Alix Angelis, Wendy Phillips, Joseph Lyle Taylor, Jennifer Peo

Dostal jsem se k tomuto seriálu v podstatě náhodou, ale díkybohu (to by se Mattovi nelíbilo:) za ní. Studio 60 mě totiž okamžitě dostalo. Nekonečně perfektní nebo spíš perfektně nekonečné dialogy, zajímavé téma a v neposlední řadě opravdu povedené herecké obsazení! Čtveřici nejoblíbenějších počínaje Stevenem Weberem, Amandou Peet a Bradleyem Whitfordem uzavírá Matthew "Matt" Perry. Ten pro mě vždy byl (a už asi i navždy bude) herec spjatý především s postavou Chandlera, ale v tomhle seriálu ukazuje i trochu jinou tvář. Tvář dost možná ještě o něco bližší jeho skutečnému životu a jeho výkon patří jednoznačně k tomu nejlepšímu. Ano, některé epizody lze označit jako slabší, ale to považuji u seriálů za naprosto normální. Daleko důležitější je pro mě celkový dojem a ten je jednoduše perfektní. I ten závěr je s ohledem na to, že je to první a zároveň poslední řada, takový jaký jsem si ho přál.(14.1.2011)

Překvapuje mě, že i když jde o drama, tak je skoupé na jakékoliv dramatické scény. Vše končí až moc happyendovsky a první půlka 1.serie je velmi nezáživná. V záplavě nových seriálu jen mírný nadprůměr. Nepřesvědčili mě ani "opravdový" pohled do továrny na sny (jde spíš o nejrůžovější sen všech tvůrců) a ani "smrtící" dialogy (spíš jde jen o bezvýznamné tlachání).(15.5.2008)

Comedy isn't all funny business. Nikdo to nezná. A když to někdo ze známých zná, tak se mu to nelíbí. Jakožto fanoušek Perryho jsem tomu dal šanci a hned po prvním díle sem se už nepustil. Takhle se asi dělá televize v Americe. Perry ownuje a hláškuje, Whitford je sympaťák, Amanda je taky příjemná, Tom se Simonem jsou přátelé doslova až za hrob a Jack je klasický šéf, kterého všichni serou. Díly s Johnem Goodmanem a chytaním hada ve studiu jsou nej. "Look, I hate Los Angeles just like everybody else, but I have to work here because in any other part of the country I'm unemployable." S01 - 100%(17.3.2008)

Další z řady seriálů, které i přes své nepohybné kvality doplatily na mizerný vkus amerických diváků. Studio 60 je svěží, originální, vtipné a především příjemně civilní drama, v němž se nic neděje nadarmo a vše má vždy svůj smysl. Matthew Perry opět ruluje, Amanda Peet nebyla nikdy sympatičtější, Bradley Whitford dokazuje, že má už dlouhá léta na víc a... a takhle bych mohl pokračovat až do vyčerpání sil. Jak už podotkli mnozí přede mnou - Studio 60 je v rámci svého žánrového korýtka příkladem dokonale zvládnuté práce. Sorkin na hrad!(13.8.2008)

Naprostá bomba...už jsem viděl pár filmových či seriálových pokusů o to přiblížit tvůrčí proces a zákulisí TV pořadů. A až Studio 60 se to povedlo naprosto dokonale, protože úžasně propojuje žánr komedie a dramatu. 30 Rock se může jít zahanbeně skroutit do kouta a umřít;-) P.S Perryho sice proslavil Chandler z Přátel, ale pro roli Matta v Studio 60 se narodil.(24.3.2009)

• - Postava Harriet Hayes (Sarah Paulson) je volně inspirována bývalou přítelkyní tvůrce seriálu Aarona Sorkina, Kristin Chenoweth. (Caszidy)

• - Právní firma Gage Whitney Pace, jež zaměstnává postavu Mary Tate (Kari Matchett), byla také firmou, která zaměstnávala postavu Sama Seaborna (Rob Lowe) v seriálu Západní křídlo, předtím, než se připojil k Bartlettově administrativě. (Caszidy)

• - Matthew Perry nejprve roli Matta Albieho odmítl. Aaron Sorkin však nechtěl v této roli nikoho jiného a ne, nebral jako odpověď. Perry si tak své rozhodnutí rozmyslel a do projektu se zapojil. (Caszidy)