Heuréka – město divů (TV seriál)

Eureka

Mestečko Heuréka

• Kanada

Eureka

A Town Called Eureka

Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama

USA, 2006–2012, 56 h 23 min (Minutáž: 42–85 min)

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier, Debrah Farentino, Meshach Peters, Tamlyn Tomita, Olivia d'Abo, James Callis, Niall Matter, Jaime Ray Newman, Sonja Bennett, Anna Galvin, Andrew Airlie, Amber Borycki, Barbara Eve Harris, Samuel Patrick Chu, Elise Gatien, Maria Luisa Cianni, Zak Santiago, Frances Fisher, Jonathon Young, Vanya Asher, Elysia Rotaru, Richard Kahan, Alan Ruck, Holly Elissa, Ever Carradine, Nicholas Carella, Mark Hildreth, Dean Marshall, Margot Berner, Scott Hylands, Christopher Jacot, David Nykl, Lexa Doig, Barclay Hope, Ty Olsson, Jennifer Crystal Foley, Shayn Solberg, Meredith McGeachie, Allison Scagliotti, David Paetkau, Philipp Karner, Wil Wheaton, Tygh Runyan, Nico Cortez, David Richmond-Peck, Wallace Shawn, Marie Avgeropoulos, Daniel Boileau, David Quinlan, John DeSantis, John Reardon, Alex Ferris, Aliyah O´Brien, Allison Hossack, Woody Jeffreys, Luke Camilleri, Peter Kelamis, Jennifer Spence, Michelle Creber, Colin Cunningham, Matreya Fedor, Kavan Smith, Felicia Day, Ellie Harvie, Olivia Cheng, Elizabeth Thai, Matt McInnis, Keenan Tracey, Layla Alizada, Michael Kopsa, Rob LaBelle, David Lewis, Christie Burke, Michael Benyaer, Zak Ludwig, Alison Araya, Benjamin B. Smith, Edward James Olmos, Jeff Pangman, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Adrian Hough, Tembi Locke, Michael Coleman, Don Thompson, Viv Leacock, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Elias Toufexis, Fiona Vroom, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Sarah Hayward, Steve Makaj, Jeffrey Kaiser, Darren Dolynski, Natalie Gibson, Demord Dann, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Fane Tse, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Glynis Davies, Sharon Taylor, Ben Wilkinson, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Brenda Crichlow, Arthur Corber, Terence Kelly, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Dorla Bell, Bill Mondy, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Nickolas Baric, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Rukiya Bernard, Trevor Jackson, Michael Shanks, Teryl Rothery, Maury Chaykin, Donna White, Stephen Park, Kirsten Robek, Alex Diakun, Paul Moniz de Sa, Mark Burgess, Randal Edwards, Greg Germann, Garry Chalk, Garwin Sanford, Patrick Gilmore, Stefanie von Pfetten, Fulvio Cecere, Gabrielle Rose, Richard Ian Cox, Jody Racicot, Kaaren de Zilva, Kim Poirier, Leela Savasta, Chelah Horsdal, Heather Doerksen, Billy Campbell, Laura Mennell, Bear McCreary, Frances Fisher (a.z.), Christopher Jacot (a.z.), Niall Matter (a.z.), Ed Quinn (a.z.), Shayn Solberg (a.z.), Jay Brazeau, Noah Dalton Danby, Jill Morrison, Jamie Kennedy, Keegan Connor Tracy, Michelle Harrison, Ming-Na Wen, Cameron Bancroft, Stan Lee, Donavon Stinson, Martin Cummins, Benjamin Ratner, Aaron Douglas, Quinn Lord, Nicholas Elia, Tammy Hui, Dave Foley, Rif Hutton, Jim Parsons, Eugene Byrd, Roger Cross, Sunita Prasad, Geoff Gustafson, Grant Imahara, Matthew Hastings, Tanya Champoux, Chris Parnell, Erin Simms, Jerry Rector, David Stuart, Christina Sicoli, Tyronne L'Hirondelle, Kurt Max Runte, Patrick Keating, Eileen Barrett, Kathryn Kirkpatrick, Patricia Isaac, Stephanie Belding, Peter Ciuffa, Brendan Beiser, Dalias Blake, Peter Bundic, Jaime Paglia, Graeme Duffy, Blaine Anderson, Jonathan Potts, Shawn Macdonald, Antony Holland, Joel Semande, Anna Cummer, Raugi Yu, Patricia Harras, Forbes Angus

Komentáře uživatele Jara.Cimrman.jr k tomuto TV seriálu

"Formulář na zrušení smrti nevedeme." Tak to žertuješ, šerife. Vždyť to je 924/B a vyplňuje se ve třech kopiích. Ve vědou posedlém městě je zkrátka možné všechno. Tady totiž hláškuje i šerifův barák, místní géniové v touze za poznáním občas narušují pohyb zeměkoule ve vesmíru, šerif je smířený se svým bezkonkurenčně nejnižším IQ ve městě a mě baví každá Carterova snaha o zachování města ve stavu, kterému nikdy nerozuměl.(22.8.2011)

"Má dost zvýšené hladiny Cyklopentanoperhydrofenantrenu." Tak toho by si všiml asi každý, i když mám podezření, že šerif Carter chyběl na některých hodinách kvantové chemie, atomové fyziky či molekulární biologie. Nicméně jeho oťukávání s Heurékou se mi moc líbilo a jeho chytrý dům na atomový pohon mi byl do života důrazným varováním, abych si žádnou "chytrou" technologii nepustil dovnitř. Já prostě žiju analogově, ale snad právě proto mě tolik baví seriál plný technologií budoucnosti.(19.2.2018)

"Ne, ne, ne. Vydržte ještě. Zatím do toho stroje na zničení světa nestřílejte." Carterovo prvotní oťukávání s nejchytřejším městem na světě bylo zábavné. Zejména jízda přes neexistující most mě pobavila, zavírání šerifů do klece mě zaujalo a objevení pohřešovaného Briana zase utvrdilo v tom, že i nový nejhloupější obyvatel města má co nabídnout.(11.2.2018)

"Formulář na zrušení smrti nevedeme." Opravdu, šerife? A není to náhodou 924/B? A nevyplňuje se náhodou ve třech kopiích? Carter se bude muset ještě hodně učit, než mu začne připadat Heuréka normální, takže mě evidentně čeká spousta zábavy. Heuréka. A tady je navíc Sára. Jedinečný prototyp domu, který rozsvítí, uvaří, uklidí, pustí hudbu a klidně se i urazí. Tak to jsem si zase jednou zařval smíchy.(11.2.2018)

"Nemůžu za to, že jsou věci, které na sebe ještě nesmíte vědět." Carter se do toho začíná dostávat, takže hledá červodírové, časoohybné a zneviditelňující zařízení. To už zní skoro vědecky a mě přitom bavil vizionář Putnam i ignorování novinama. A pěst ve tváři géniově mě hodně potěšila.(11.2.2018)

"Kam byste šla pitvat mimozemšťana?" Když se na to díváme z tohoto úhlu pohledu, tak samozřejmě k Taggartovi. Mě tedy nakažení spiklenci dost bavili a šerifova hláška o tom, že je sám, když po Jo běhaly červené tečky zaměřovačů, mě úplně rozsekala. Stejně jako jeho zkouška z pokročilé výzbroje.(19.2.2018)

"To je pokoušení osudu. Dnes mě pojistíte a zejtra koupím kulku." Carter mě dost pobavil odmítáním zdravotní prohlídky, protože měl velmi naléhavou práci. Jen si ji vymyslet. Ovšem Carter s Allison poprvé v posteli byli dost vtipní a to, jak se Carl zakousl do Beverly, bylo hodně inspirativní.(19.2.2018)

"Stává se to tu často?" Jako to, že ze silnice vyjede raketa co není raketa a zahájí se odpočet? Tak to je i v Heuréce novinka. Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že nejdůležitější je to, jak naložit s antihmotou, jak rychle uspořádat předávání Nobelovky a jak vychýlit ionosférický částicový paprsek. Ovšem co je na tom těžkého, když je to všechno na bedrech fyzikou nedotčeného šerifa Cartera? Nic, ale zábavné to tedy je. A z militantní Jo se vyklubala pěkná kočka.(19.2.2018)

"Náhodou jsi projížděl kolem v plné polní a s noktovizorem?" Tak kdo srazil to auto? Byl to Gigantopithecus americanus? To asi ne, ale Carter se mezi všemi těmi cyklopentanoperhydrofenantreny jistě brzy zorientuje. Mě tedy hodně bavilo, když to Carter s vědci vyřizoval jemně, když nabízel otisk boty na Starkově zadku, když byl za jízdy vyndán z auta a zejména když přiběhl Fargo s raketovým pohonem. Tohle bylo zkrátka skvělé, stejně jako závěrečný virtuální baseball.(19.2.2018)

"Létající mužíčku už to bude?" Oživlý robot mě zase tak moc nebavil, ale to kolem něj bylo skvělé. Třeba "diskrétní" setkání Jo s Callisterem, hašení bez vody a zejména schůzka šerifa s Allison u magnetického plotu.(19.2.2018)

"Nevěděl jsem, že mentální myš a Taggartovi nanobrouci mají stejnou frekvenci." Já to taky netušil, ale s naklonovanými Starky jsem si to celkem užil. Příště bych však byl pro to, aby se klonovaly Allison, Beverly či Jo. Sice úplně přesně nevím proč, ale připadá mi, že pro 96% mužských očí jsou zajímavější než Stark.(19.2.2018)

"Nevšimla sis, že by se lidi chovali nějak divně?" Nechci moc prozrazovat, ale všichni jsou podráždění, Jo naspeedovaná a může za to Necrosomnium violacea. Přesně tak to bylo a já jsem se moc bavil, když Jo řádila se stříkací pistolkou, Carter odolával sexuálním útokům a Allison s Beverly si vzájemně vjely do kadeří.(19.2.2018)

"Bydlím s jaderným reaktorem?" Útok baseballovou pálkou na jaderný reaktor byl vynikající, podzemní mise Jo s Taggartem taky a strachující se dům rovněž neměl chybu. Ovšem praktický důkaz toho, že v městě plném supergéniů má pouze poslíček dost selského rozumu na to, aby pochopil situaci, je vážně k zamyšlení.(19.2.2018)

"Tvůj dům neměl depresi, když ses odstěhovala?" Každý zkrátka ještě nemá chytrý dům a mě potěšilo, jak v otázce bydlení tento seriál předpovídá budoucnost. Navíc mě hodně pobavilo, když Allison dostala při pitvě chuť na syrové maso, jak Farga nedokázal nikdo zhypnotizovat a zejména Carterova touha, aby nenašel sám sebe ve svém Jeepu z minulosti. A hodně mě potěšila pohoda roku 2010, ale tím by se všechno v dobré obrátilo a nebylo by dál co řešit. Podle mého názoru by to byla škoda.(19.2.2018)

"Nedovolím, aby ho to zabilo. Zabiju ho sám." Šerif Carter si slušně zařádil i v druhé sérii. Už nebyl z té vědy tolik překvapený, ale já jsem se s ním královsky bavil a to zejména v epizodách se svými nahými sny, zhloupnutím Heuréky či jako objektem touhy žen. I když mě šerifův technický antitalent nezklamal ani se zakletým algoritmem, průchodem do multivesmíru, metamateriální technologií či osobním silovým polem.(7.3.2018)

"Nejsem žádnej astrofyzik, ale sluneční erupce v baráku nebývají." Tak copak nám to zapaluje vědce? Pták Ohnivák, mezony nebo chilli s raketovým palivem? Carter na to jistě přijde, i když se to vyvíjí nějak jinak, než si to pamatuje a to je zdrojem slušné zábavy.(22.2.2018)

"Co tu máme? Skok v čase, černou díru, náhodnou kvantovou ... teda ne, že by se to tu dělo." Nic tak zásadního, pouze zmizelo jedno osobní silové pole. To je ovšem pro šerifa Cartera hračka, tedy pokud bude mít fotku. A mě přitom nejvíc pobavily Fargovy emaily, s jejichž sdělením nejkrásnějším obyvatelkám Heuréky se plně ztotožňuju.(22.2.2018)

"Dnešní předpověď říká, že bude teplo, mráz, déšť, krupobití, prudké vichřice a silné blesky." To je samozřejmě možné pouze v Heuréce, i když já jsem to několikrát zažil ještě na silnici u Bezvěrova. Tam však nemají lázně s vřídlem poháněným jaderným štěpením. Nebo mají? No to je jedno. Carterovo vyšetřování bylo totiž tradičně skvělé, i když se mi ho jeho ex-manželka pokoušela znechutit.(22.2.2018)

"To by muselo mít něco společného s metamateriální technologií nebo vektorovým rozkladem nebo buněčným ozářením." Tak to by asi musel být projekt třídy 8 a o těch vím úplně přesně tolik, co šerif Carter. Nic. Nicméně redukování počtu obyvatel Heuréky až do závěrečného počtu dvou kusů mě dost bavilo.(28.2.2018)

"Puberťáci s volným přístupem k hrůzostrašným technologiím. Takže armagedon s akné." Vědecká soutěž střední školy je logicky nejnebezpečnějším dnem roku a mně se zdá, že to šerif Carter trošku podcenil. Ovšem co taky chtít od týpka v nátělníku s nápisem Relax, který se chlubí IQ 111? Mě tedy nejvíc pobavilo to, jak se může nechat vědec vytočit zjištěním, že má teleskop vychýlený o šest milivteřin doprava nebo to, že armáda vyrábí zabijácké husy. A od této epizody si začnu dávat větší pozor na čínské záchody padající z nebe.(28.2.2018)

"Lidi šílej a nechtěj spát." Asi bych taky nechtěl spát, kdyby se mé sny staly sdílenými. Nejsem totiž takový pohoďák jako šerif Carter, abych pobíhal nahý po Heuréce a svým přirozením šířil paniku. Co mě však bavilo nejvíc, tak to byl telenovelový sen s Jo. Starkem a Fargem. Ten mě poslal do kolen.(5.3.2018)

"Jsem Pierre Fargo a nejsem ničí děda." Ten Pierre Fargo? Ten, o kterém nikdo nic neví? Ten, který prospal posledních padesát let? Tak to mohla a měla být zábava při střetu starého vědce s novodobou technikou. Jenže nebyla a mě není úplně jasné, proč se to neslo v tak vážném duchu. Ten mi k Heuréce nesedí.(5.3.2018)

"Dejte jí teleskop a setkání s mimozemšťany vás nemine." Je to totiž astroložka. Nebo astronomka? A je v tom vůbec rozdíl? Já jsem se tedy zhloupnutím Heuréky dost bavil, zejména Allison se Starkem byli báječně infantilní, ale co mě opravdu dostalo, tak to byla fronta na jojo. Hned si jdu do ní stoupnout.(5.3.2018)

"Jak to může bejt nelegální, když nevím, že to existuje." Neviditelného zločince patrně lze stvořit a dopadnout jedině v Heuréce. Jsem rád, že jsem mohl být přitom a užít si, jak poťouchlá Kelly neustále rýpala do zabržděného šerifa, jak šerif provokoval Farga či jak se šerif setkal s kryptonitem.(5.3.2018)

"Když se voda změní na krev, tak je čas se modlit." Nikdo nechodí do kostela, stačí pár nehod a kostel je plný, tak kdo je vinný. Evidentně ten, kdo z toho má užitek - Bůh. Nebo je to jen průchod do multivesmíru? To se musí vyšetřit, takže neopouštějte akvárium a bavte se.(7.3.2018)

"Dynamikou mezi pohlavím se musí zabývat každá organizace." Co má šerif společného s vlkem? Proč klimatizační systém Heuréky navrhl biolog? Přežije šerif útok opačného pohlaví? No tak tohle mě bavilo hodně. Zejména sexuální útoky na šerifa a Taggart v trenýrkách.(7.3.2018)

"Konstrukce budovy je z oceli, ale je zalitá v betonu, takže nic nehrozí." Z oceli zlato, ze zlata rez, ze rzi prach ... není to snad zakletý algoritmus? Já toho tedy o konci Mayů či Atlantidy moc nevím, ale asi tam neměli šerifa Cartera, aby to vyřešil. Ovšem mě Carter hodně pobavil svým dotazem, jestli je to zlé, když začalo GD červeně blikat, uzavřelo se řídící stanoviště a zmizelo pod zemí. A taky mě potěšil návrat Beverly z Guantanama.(7.3.2018)

"Přísahám, že jestli přijdou zombie, dávám výpověď." Obranný protokol GD mě bavil, nabourávání systému mě bavilo a zejména mě bavil způsob, kterým Carter ukončil bionákazu. Jen to mohlo nějak skončit, když už to bylo zakončení série.(7.3.2018)

"Plánujete vtípky s nukleárníma článkama?" O tom to je. Vtípky a věda. Třetí série je sice o 2,4236 stupně vědečtější a o 3,6581 KWh méně vtipná než ta předcházející, ale já jsem se při ní zase bavil. Zejména robotický šerif Andy mě nadchnul, takže mě mrzí, že ovládl pouze jednu epizodu.(29.3.2018)

"Budu hádat. Někdo ztratil UFO?" Třetí série se rozjela ve velkém stylu a při zavírání útočného letounu do cely jsem to málem nerozdýchal smíchy. A taky jsem se zamiloval do restaurace Cafe Diem, jehož pravidlo "Co chcete, to máme", by mělo platit v každé restauraci.(8.3.2018)

"Koukli jste se pod lehátko?" V laboratoři 27 se ztratil Bob Knob. Je to takový problém ho najít? Je. A je to zábava. Zejména, když se v Café Diem napíchnou na přímý přenos z laboratoře a užívají si každou novou postavu v příběhu.(8.3.2018)

"Na soutěž přijdou zástupci korporací. Neinvestují do psů, kteří se rozpadají." Nijak netoužím po robotickém pejskovi vybaveném logickým diamantem, syntetickými hleny a pravou močí, ale jejich soutěžení mě pobavilo. Stejně jako bláznivý seismolog Dr. Wood a nevěsta v bahně. Takovou Heuréku mám rád.(14.3.2018)

"Dalo by se říct, že to vytvořilo časovou smyčku, ve který žiju už tři dny?" To? Jako subfemtosekundové atomové hodiny, které z GD učiní konstantu času ve vesmíru a kvůli kterým Švýcaři zuří? Ale šerife, to nemůžeš myslet vážně. Nauč se vzorec na prolomení bariéry rychlosti světla a pobav mě. Ty na to máš.(14.3.2018)

"Uklidňuje to duši a to hned v několika frekvencích." Mně tedy to indické kvílení neuklidnilo duši na žádné frekvenci. Spíše jsem měl chuť vyslat mumii, aby Lexi zaškrtila nebo vyslat brouky, aby ji nějak humánně sežrali zaživa. Ta ženská mě prostě štve a Carterovo tradičně zábavné vyšetřování to tentokrát nedokázalo přebít.(14.3.2018)

"Je to pták a hasič a taky duch." Devítiprstý kapitán Heuréka mě svými neobratnými frajeřinkami bavil, Carterův kyberkinetický komunikátor měl taky něco do sebe a se zvídavími juniory v podzemí byla taky zábava, ale otravnou Lexi bych s chutí recykloval v cokoli použitelnějšího. Už by měla odjet a Stark by se měl zase složit, ať je v Heuréce zase skvěle.(14.3.2018)

"Netestovaný systém zamířený na neovladatelné minislunce? Co se může stát?" Třeba výbuch supernovy, ale to trápí snad jen šerifa Cartera. Tady jde totiž o volbu starosty a ta dopadne přesně tak, jak musela. Patrně taky proto, že členka volebního štábu jednoho z kandidátů sama sčítala hlasy, ale tento způsob demokracie je patrně podezřelý jenom mně.(15.3.2018)

"Vážně fascinující, že problém, který jste vytvořili, vyřeší jedině atomová bomba." To se tak v Heuréce občas stane. Jenže když máte bombu, dostatek instantania a francia 27, tak se vyřeší stárnutí buněk, tajemství bunkru i totožnost Evy Thorneové. A generál Mansfield se na konci jistě poněkud unáhlil, protože Heuréka bez Cartera je stejně zábavná jako jaderná fúze bez vodíku.(15.3.2018)

"Neměli jsme příležitost si promluvit, když jste mě vybaloval." Uměle inteligentní šerif Andy mě dost bavil, zejména svým odmítáním splnit rozkaz, takže jsem na chvíli bojoval s kacířskou myšlenkou, že by snad mohl nahradit Cartera. To by samozřejmě nešlo, ale občas by se mohl objevit a uprostřed globální katastrofy s úsměvem prohlásit: Jak se dnes máte?(19.3.2018)

"Nikdo nečeká se vyrovnáte výkonu zástupkyně Lupo." Dvojitá porce Jo mě potěšila, zejména její karaoke vystoupení s Fargem bylo dokonalé. To samé se dá říct o šerifově souboji s tlačítkem, protože při něm dostala moje bránice dost zabrat.(19.3.2018)

"Svolávám všechny mrtvé. Setkání klubu v rotundě." Takže určitá úroveň subatomických vibrací může otevřít P-bránu a umožnit interdimenzionální průchod? To se mi ulevilo, že je skok do páté dimenze teoreticky tak triviální. Taky mě potěšil nástup Tess, Duncana i začátek čekání na signál.(19.3.2018)

"Plánujete vtípky s nukleárníma článkama?" Drsný bowlingový souboj zelených mužíčků s Oblastí 51 mě dost bavil a lovení mazlíčka Flíčka taky stálo za to, ale to neznamená, že bych své globidium vydal bez boje.(19.3.2018)

"Není to zbraň. Je to generátor mračna bosonů." Tak to se mi ulevilo. V první chvíli jsem si myslel, že ta hromada šrotu, ze kterého někdo stavěl plazmový generátor, by mohla být nebezpečná. Pak jsem přemýšlel o tom, jestli výbuch antihmoty nemůže někomu ublížit. Ale nakonec jsem si uvědomil, že fyzice nerozumím a bavil jsem se. Ale stejně se bojím chytrých domů, chytrých telefonů a nyní i chytrého asfaltu. Chci jen věci, které jsou stejně hloupé jako já, ale ty se v Heuréce nevyrábějí.(19.3.2018)

"Půjdu sedět, že jo? Do lochu. Do basy. Do lapáku. Bude ze mě předseda alcatrazského klubu fyziků." Zmatkující Fargo nebyl špatný a podezření na počítač z vesmíru bylo zajímavé, ale celkově byly fyzikální hodnoty této epizody nastaveny na jiné frekvenci než můj přijímač zábavy.(19.3.2018)

"Jsem porodní partner, beru tuto práci vážně." Carterovo solidární těhotenství, vědecky pokročilé dárky pro dítě i syntetická voda mě zaujali, ale detektivní zápletka byla ještě lepší. Vždyť utopení se v autě, na záchodě či v prázdné vaně, tak s tím by si Holmes, Poirot ani Maigret neporadili. To mohl vyřešit jedině "fyzik" Carter. Nebo Frank Drebin, ale ten by do Heuréky netrefil.(19.3.2018)

"Co sonická sterilizace dělá?" Přece vystřelí vlnu koherentích fotonů, které rozkmitají organickou hmotu na subatomární úrovni. Třetí rok v Heuréce a ještě to nevíš, šerife? Mě tedy tato hromadná ztráta paměti dost bavila, i když se jednalo patrně o nejlevnější epizodu. Byly při ní totiž použity výlety do starších dílů, při kterých mě opět dostala mexická telenovela s Fargem, Jo a Starkem.(27.3.2018)

"Potřebujete ochranu na obří rampouch?" Jistě, šerife a nebude to snadné. Mě tedy pobavil nekonečný kamion, návrat zamrzlého Taggarta i nouzový vakuový potrubní komunikační systém. První den Tess v práci v roli šéfky se prostě skutečně vydařil. Těším se na další.(27.3.2018)

"Jak jsi, prokrista, vytvořil novej severní pól?" To se tak někdy stane, když si chce kluk udržet holku. Takže tady máme robotickou holku, minihvězdu smrti, temnou energii a loučení. To není zlé, ale nejlepší jsou Fargovy plány a jejich plnění, protože Fargo má do adrenalinového týpka stejně daleko jako já do jaderného vědce.(29.3.2018)

"Končím s váma všema. Jdu destabilizovat magnetický plášť své nitroglycerinové směsi." Čtvrtá série byla zatím nejlepší. Vrátil se totiž roboticky usměvavý zástupce Andy, mihnul se zde rozložený Stark, přibyla skvěle trhlá figura Dr. Mertenové a prohození rolí v jiné časové linii taky stálo za to. Bylo to zkrátka napínavé i zábavné zároveň a epizody Otrava kyslíkem, Akta Ex nebo Start patří k vrcholům toho, co jsem v této časové linii v Heuréce viděl.(9.7.2018)

"Víme, co hledáme?" Carterovo nevzdělání zůstalo na stejné úrovni, ale něco je jinak. 4. série se totiž rozjela parádně a to přímo v roce 1947. Tento "oddychový" Den zakladatelů mě prostě hodně pobavil a rozdal karty tak, že je do dalších epizod rozhodně s čím hrát. Zejména "Terminátor" Fargo byl naprosto dokonalý.(19.4.2018)

"Já jsem přitažlivý. Tedy pozitronově. Budu bleskosvod." Návrat šerifa Andyho, tedy nyní syntetického zástupce šerifa Andyho, mě potěšil. Byl opět skvělý, pozitronově přitažlivý a na lov červeného elfa mimořádně vhodný. Navíc v této časové linie mě baví změny funkcí, vztahů i stavů a Carterovy hovory s Tess o "té věci" jsou neskutečně zábavné. A nyní mne omluvte, jdu provětrat Drobka.(19.4.2018)

"Říkals, že staré nářadí budeš používat dokud se nerozpadne, tak jsem ho natřela tepelnou depolymerizační barvou." Mezi zombie vědci jsem se necítil nejlépe, ale Henryho nová manželka přinesla dostatek vědecké zábavy, lákání davu na lynčování Farga mě bavilo a Fargovo setkání s blikající a pípající minou bylo taky takovým milým vtípkem. Jen toho vzteku bylo na mě moc.(14.5.2018)

"Nechci vystrašit Severokorejce. Loni považovali vaši soutěž za raketový útok." Raketový závod na Měsíc a zpět byl vynikající a příští rok se ho určitě hodlám zúčastnit. Jinak mě tradičně bavil usměvavě planoucí zástupce Andy, šerif Carter to na studentských kolejích taky slušně rozjel a sprchování neviditelné agresivní kočky bylo prostě vynikající. Heuréku v této formě prostě miluju.(29.5.2018)

"Je poetické použít relikvii z minulosti ke zkoumání budoucnosti." A taky trochu nebezpečné. Přesto bylo tohle protnutí současnosti s minulostí a Skladištěm 13 docela zábavné. Zejména mě pobavila automatická transdermální náplast, Fargovo položení hlavy na minu a samozřejmě bádání nad tím, jestli Carter drží v ruce infrazvukový rušič nebo plazmový detonátor. Je velmi praktické, že oba tyto protikladné předměty vypadají totožně.(29.5.2018)

"Teď jsem nachytala tenhle perverzní toustovač, jak mě šmíruje ve sprše." Když se zamiluje dům do robotického zástupce šerifa, tak z toho může být pekelně zábavný zmatek. I v Heuréce. Mě prostě bavil Emo, Brouk i Fargova sada na kempování. Jen ten souboj Cartera s Dr. Grantem o Allison mi úplně nesedí.(13.6.2018)

"Zmanipuloval PERM? Tušil jsem, že něco zmanipuloval." Šerif Carter byl opět dokonalý při nechápavém sledování hovorů o fosilizaci, radiometrickém datování, rychlosti fotonových emisí či molekulární parní lázni. Taky se mi líbilo hacknutí Matrixu, použití bletonu nebo Henryho "první" rande a dost mě potěšil návrat Beverly. Dost mi chyběla, potvůrka jedna.(13.6.2018)

"Nejenže ho vidím, ale dal mi i pohlavek. To může, když není skutečnej?" Vítej Starku, chyběl jsi mi, chlape sarkastická. Škoda, že se Stark vrátil pouze ve formě halucinace, ale zařádil si opravdu svědomitě. A když se k tomu přidal šikanovaný Farprd, nakrklá Tess a zmatená Jo mezi dvěma Zaney, tak jsem si to opravdu užil.(14.6.2018)

"Jacku, to jsem já. Teda ty. To je fuk." Opakovaný vtip obvykle nebývá vtipem, ale další návrat do roku 1947 se povedl. Připomínka nahého pobíhajícího Farga mě opět rozesmála a Jackovi jsem hrozně přál, aby jeho první noc s Allison nebyla i poslední. Jak já jsem mu fandil v tom, aby přestal zírat na drát a sám sebe poslechl.(14.6.2018)

"Hacknout Farga nikomu neprojde. Ani Santovi." Falešný Santa, 500 °C a zmenšené ovocné chlebíčky, tak to jsou vánoce v Heuréce. Řekl jsem Vánoce? Tak to asi zase začal zpívat ten otravný pěvecký sbor, který dostal šerif pod stromeček v plechovce vánoční nálady a já jsem se mohl umlátit smíchy při každém jeho zjevení.(15.6.2018)

"Poškrábal jsem ISS. Už mě neudělají astronautem." Tak to byl nářez. Fargo se Zanem, dva náhodní kosmonauti, to rozjeli s plnou parádou a svatba domu s robotem tomu dodala ten správný dramatický nádech. Já jsem se u toho skvěle bavil a navíc jsem tak nějak vytušil, že v Heuréce mají u každé díry do země kůl, ke kterému se dá přivázat kůň. To je skvělé. Ale nyní mě právě vyrušil velký iontový puls a můj software mi velí, abych verbálně potvrdil své fyzické poškození ... Au!(17.6.2018)

"Chtěl jste získat její pozornost. Ta píseň Vám řekla, jak na to." Tak to je skvělé. Burning Down the House od Talking Heads se prostě hodí k získání pozornosti Jo, Eye Of The Tiger od Survivor zase jedinečně posílá protivnou doktorku FTL pohonem do neznáma a kdo si tu objednal 99 luftbalons? Mě tedy skladby ovlivňující chování Heuréky dost bavily a pro zlepšení celkové nálady navrhuju přidat na playlist i Jako tele na vrata od Olympicu, To svět se posral od HNF a samozřejmě Bodače z Dukovan od Morčat na útěku. A abych nezapomněl, tak mě potěšila zákeřnost Beverly a Andyho program péče o dítě.(20.6.2018)

"Končím s váma všema. Jdu destabilizovat magnetický plášť své nitroglycerinové směsi." To snad ani nezní nebezpečně od člověka, který právě mastikoval na veřejnosti. Nicméně zachraňování Heuréky před výbuchem je zábavné, rendrování situace zase zajímavé a souhlasím s "vedcem" Carterem v tom, že kataklyzmatický patrně znamená problém.(29.6.2018)

"Budu hádat. Něco kvantovýho uteklo? Nebo tak?" Radost šerifa z toho, že "někdo udělal banku" sice netrvala příliš dlouho, ale mě hodně pobavila. Stejně jako šerifovo vystoupení z auta před bankou nebo géniové na fyzických testech. Ovšem asi nikdy nepochopím, jak mohl někdo uložit disruptor Higgsova pole vedle antihmoty. Vždyť je to nebezpečné. Teda asi. Nebo tak.(29.6.2018)

"Jen stisknu pár tlačítek a bude ze mě zase normální jouda." Takže Fargo předal řízení GD Allison, která má hacknutý mozek od Beverly? No tak to je skvělá výchozí situace. Jenže polovinu epizody je většina mých oblíbených postav v kómatu a to se pak ta zábava hledá o něco hůř. Nicméně vtipy z červí díry mě pobavily, sexuální techniky ve stavu beztíže zase vzbudily mou zvědavost a má paranoia z očkování se zase jednou naplnila. Do mě už si nepíchnete, šmejdi.(29.6.2018)

"Právě zmizela další laboratoř a kus kantýny." Tak kdo ji snědl? Nezničitelní mravenci konstruktéři z mise Astreus? Tak hurá na ně. Šerif mě přitom potěšil navlečením obleku a taky se dost zlepšila jeho vědecká erudovanost, když bezpečně odhalil ten meziplanetární tentononc.(9.7.2018)

"Kolikrát jste spláchl Titan do záchoda?" 596 krát? Tak to bude problém. Ale zdaleka ne tak zábavný, jako řešení přitažlivosti mezi Dr. Fargem a Dr. Mertenovou nebo vyplněním IS 248 - formuláře vyžadovaného pro intimní svazek. Já jsem se bavil a vztahový auditor Dr. Warren Hughes mi v tom vydatně pomáhal.(9.7.2018)

"Jsem tu kvůli vašemu odvolání proti mému nálezu." Nestranný Dr. Warren Hughes kontrolující sám sebe byl naprosto dokonalý. Ovšem pohovory k misi Astreus moc zábavy nepřinesly, snad s čestnou výjimkou Dobrého bobra Dr. Parishe, který se shodil docela slušně.(9.7.2018)

"Cítím, jak mi ve spojích tuhne mazivo." Zástupce šerifa Andy alias vytlemenej robot na Titanu mě svými hláškami spolehlivě bavil. Taky jsem se něco dozvěděl o virtuálním harašení, protonaci a netopýřím trusu, což se mi v nějaké jiné časové linii určitě bude hodit.(9.7.2018)

"Váš paprsek smrti málem zabil falešnýho Obamu." Já bych se s tím obviněním tak neunáhloval, protože by přitom někdo mohl spadnout do černé díry. A právě v házení bomb do černé díry patří šerif Carter ke světové špičce, což mě potěšilo a zmizení mise Astreus ve mně vzbudilo chuť okamžitě sledovat další epizody. A tak to asi má u seriálu být.(9.7.2018)

• Vidíš to co já? (S04E21) (epizoda) (2011)

"Těším se až ty tvářičky uviděj celý město pokrytý sněhem." Poloanimovaný vánoční speciál se superfotonovým generátorem mě nebavil. Velký podíl na tom má skutečnost, že jsem se těšil na hledání mise Astreus a místo toho jsem nečekaně sledoval boj s ninja sněhuláky.(9.7.2018)

"Jestli to Ministerstvo zjistí, budeme na Antarktidě dlouho počítat stébla trávy." 5. série se v podstatě jen vypořádává s následky mise Astreus a návštěvy roku 1947. Přesto je stále zábavná, někdy napínavá a mě nejvíc pobavily epizody Ztraceni, Carter celý bez sebe a Nejhorší možný scénář. Taky Génius Carter měl skvělé momenty, protože když šerif s IQ 111 dokáže rozvíjet teorie o ignoraci Vandeheyova principu entropické inverze, tak to prostě zábavné je.(31.7.2018)

"Největší mozky Heuréky pracují pro nás. A přitom to nevědí." Mise Astreus bloudila čtyři roky vesmírem? Carter žije s Jo? Umělá inteligence řídí GD? A já jsem si nechal pověsit pár bulíků na nos. Samozřejmě mě přitom bavil Fargo pochodující s americkou vlajkou na Titan, ANUS Dr. Parishe a všichni Andyové, ale konec epizody mě ohromil. Konečně to začalo dávat smysl a mě to navnadilo.(10.7.2018)

"Pokud snad dojde k tomu, že nějaký subjekt ohrozí chod programu, tak bude odejit." Rendrovací chyby mě bavily, Carter na stopě halucinace byl taky skvělý a Andyho "lhaní" vojákům bylo dokonalé. A "vypnutí" Dr. Martenové mi naznačilo, že tentokrát to s tou srandou nebude až tak jednoduché. Navíc pro mě bylo trošku obtížnější orientovat se mezi programem a skutečností, ale dost mi pomohlo, že ani v Heuréce obvykle nelétají draci.(10.7.2018)

"My jsme totálně rozbili Matrix." A použili jste k tomu ten centový nebo kvantový nebo iontový ... jasně rezonátor. Vše je odhaleno a mě přitom pobavila nesouvisle žvatlající falešná nehrající osoba či Beverly zcela výjimečně na straně těch dobrých. A bludišťáka získává senátorka Wenová. Gratulujeme.(10.7.2018)

"Kdybych byl schizofrenní koule, kam bych se schoval?" V Heuréce to není snadné vžít se do myšlení pachatele, ale šerif Carter na to pořád má. Horší je to, že traumata z prožité alternativní reality nejsou moc zábavná. A to jsem zkusil i terapii s králíčky, která je v 64% případů úspěšná, ale na mě tahle epizoda prostě moc nezabrala.(12.7.2018)

"Sprchoval jste se s mou holkou. Buďte rád, že jsem si nedal pěstí." Šerif Carter mě bavil, když si vyměnil mozky s Fargem, Zanem i s Allison. O tolik trapasů se nezakopává tak často a já jsem si to užil. Jen mi nějak nedochází, jak se rozpozná inteligence v okamžiku, když na rozmazaném obrázku jednoznačně vidím motýlího psa a on je to údajně elf s válečným kladivem?(16.7.2018)

"Jestli to Ministerstvo zjistí, budeme na Antarktidě dlouho počítat stébla trávy." Tak se nám to rozjelo. Fargo si užívá s mrtvou Holly, simulátor katastrof ANKA bourá GD a Jo se chová ke Carterovi tak, jakoby jí vyhodil letní číslo časopisu Zbraně a munice. To je hodně zábavné. Stejně jako zjištění, že 29 mrtvých a 300 zraněných je tak na dvojku. Mě ovšem zaujala informace o tom, že člověk, který měsíc nečůrá, by mohl být mrtvý. Dává to smysl?(16.7.2018)

"Zapojil jsi nebezpečnou technologii, aby mohl mít Fargo kyberpřítelkyni?" Trošku se děsím chvíle, kdy budu muset mít pro svou bezpečnost nainstalováno několik kamer i na záchodě, protože podle mne Velký Bratr není ten, s kým chci trávit svůj život. Nicméně špehovaná Heuréka mě bavila a boj mrtvé Holly o život byl rozhodně zajímavý. Začínám mít podezření, že si Holly nakonec bude muset ve třech kopiích vyplnit formulář na zrušení smrti 924/B.(16.7.2018)

"Doktor Fargo to bude vidět jinak, až bude muset doplavat ke stolu." Feinmanův aprílový den v GD byl vynikající. Pobavila mě neviditelná zeď, magnetické kalhoty, pěnová párty a vzrušila mě Jo v obleku ošetřeném metavlákny z nanomateriálu. Nicméně nejlepším fórkem byl pohrání si s řečovým centrem temenního laloku "delfína" Larryho. Takže zábava je to slušná, ale hádky Cartera s Allison v ponorce mě nebavily a jejich vyvrcholení mě trošku zaskočilo. Já bych do toho tedy v době útěku artemie saliny rozhodně nešel.(17.7.2018)

"Předpokládáš, že organický tranzistor z rubrenu by mohl správně fungovat při pokojové teplotě. Myslím, že opomíjíš jeho nelineární teplotní vlastnosti." Tak tady někdo ignoroval Vandeheyův princip entropické inverze. A přišel na to šerif Carter? Tady něco nehraje a mě to baví. Zejména upgrade Andyho se povedl a naspeedovaný Carter mezi doktory Blakey to zvládl skvěle.(17.7.2018)

"Tohle místo, to je palác. A když přehlídneš plíseň ..." Jet na líbánky do rozpadlé chajdy, na Fidži nebo do CERNu smát se jejich malému urychlovači? To je těžké rozhodování. Tady se naštěstí rozhodují jiní. Takže Holly má konečně alespoň zmatené tělo, v GD jsou donašeči a Carterovy líbánky jsou určitě něčím, o čem Allison ani nesnila. Nicméně zábavné to je.(31.7.2018)

"Blahopřeju, jsi naživu." A to stačilo jen vyplnit pár formulářů. Teď už zbývá zasvětit život biotiskárně a tisknout a tisknout. Tak zrovna to tisknutí mě moc nebavilo, ale chytrý prach se sám neuklidil, zprošťování viny pomocí formalit kvantové fyziky mě zaujalo a srovnání účtů mezi Holly a Carterem to celé rozehrálo zajímavým směrem.(31.7.2018)

"Místo brakování ledničky vyrábím těla jako královna vetřelců na LV 426." Fargo má pravdu - mít holku jako Holly se prodraží. Já se tedy musím přiznat, že nedostatkem dramatičnosti tato epizoda netrpí, ale absence humoru mě dost mrzí. Všechno je míněno tak vážné, že to snad ani není Heuréka. Ještěže mě nikdo nestihl dematerializovat.(31.7.2018)

"Kvantová teleportace? To zní jako fůra červích děr." Nemá tu někdo generátor náhodných červích děr? Je ještě volné místo šéfa ochranky v Oblasti 51? Je možné zvednout ze země někoho s aktivovaným zesilovačem silné síly? To jsou všechno zajímavé otázky, ale ono to končí trošku jako telenovela. Jack se miluje s Allison, Jo se Zanem, Henry s Grace, Fargo s Holly a Dr. Parisch sám se sebou. Já mám rád šťastné konce, ale nejvíc mě potěšilo, koho to Carter potkal při odjezdu z města. No koho? Napovím - kruh se uzavřel a tak to má být.(31.7.2018)