Ooru naito rongu R

Japonsko, 2002, 83 min

Režie:

Kacuja Macumura

Flipnic

Šílený, ale podle mne geniální japonský režisér zvrhlých a násilných exploitation "japan shocků" mne opět dostal ... "ERko" je vlastně čtvrtým dílem, nebo spíše verzí, jeho "All Night Long série" ... Bohužel se nedostalo vůbec z Japonska oficiálně ven a v zemi původu šlo rovnou "do videa" ... Něco jsem snad četl, že měl jeho tvůrce opět problémy s cenzurou a míra extrémního obsahu byla tak vysoká, že to Japonci raději ven nepustili, ale jak přesně to bylo a co je na tom pravdy, to přesně tvrdit nemůžu ... "Prodávám jak jsem koupil..." :-) Faktem je, že oproti předchozím třem filmům (nejedná se o díly, které by na sebe navazovaly, každý je o nečem jiném s jinými postavami), mne film zpočátku trochu nudil a měl jsem pocit, že se již trochu opakuje, nic moc nového a vše připomínalo "trojku". Mladík je nonstop nalepen u PC a vyhledává si holky na rande, navštěvuje je a pak masakruje. První scéna vraždy je drsná, ale tak nějak v rámci exploitation "normálu", základem je pak ale návštěva druhé dívky, která tvoří hlavní obsah a "obraz" filmu a ta mne opravdu několikrát doslova položila ... Fakt takový pocit jsem možná ani nikdy neměl, nebo ne v nedávné době ... Tohle je extrém!! Ale nejde ani tak o nějakou brutalitu, násilí, sexuální zvrácenosti ... jsou tady tři scény, které si režisér nechával prostě v rukávu a jsou to neuvěřitelné trumfy ... Absolutně jsem nechápal co mi to vlastně předvádí a říkal jsem si "Kurva WTF??!!" ... Pak už film jen pomalu, ale s naprostou jistotou vygradoval až do totálně perverzního konce ... Na celé sérii All night Long se mi líbí dvě věci. A to je atmosféra, která je neopakovatelná a pak postavy, které tvůrce dokonale vyobrazí ... Tím předstihuje většinu podobných japonských "zvrácenin" a přibližuje se těm nejlepším CAT III exploiterům z Hong Kongu. Ne jinak je tomu i tady ... týpek opravdu k pohledání, kterému nejde ani tak o násilí a vraždy, ale o zvrácené pokusy na obětech ... Nejde popsat, musí se vidět ... Každopádně kvality "jedničky a dvojky" film nedosahuje ... Ale opravdu zvácená, brutální perverznost non plus ultra!!! ()

corpsy

V tomto prípade ma dostala totálna nuda a nejaký poloromantický motív, ktorý ale absolútne nedrží s dejom a logicky tu všetko narušuje. Toto nevyšlo. ()

kaylin

Úchylnost, kterou dokáže Kacuja Macumura ještě vymyslet, přece jen asi nemá moc mezí, a i když se zdá, že se v podstatě jen opakuje šablona třetího dílu v této bizarní sérii, tak nakonec zjistíte, že tvůrce měl nápadů ještě dost a že vás s nimi dovede překvapit. Rozhodně nevěřte některým nerdům a nechtějte vědět, co mají doma. Sakra, to vlastně neplatí jen o nerdech. ()

TERRORDROME

Predchádzajúcim dielom sa dalo všeličo uznať, ale Erko je definitívne vyčuchnutá poloamatérska rádoby zvrhlosť, ktorá začína byť skôr na smiech. Ústredný zvrhlík je proste len zvrhlík, tentoraz so sklonmi k Mengeleovským experimentom. Tento zvrhlík počas filmu zamorduje pár ženských čo poznal na čete, jednu rozreže vo vani ( vidno tam črevá, ale inak nič moc a pôsobilo to na mňa skôr ako otravná rutina týchto filmov ) a druhej prišije extra prso a uši na hruď. Ďalej si predstavuje ako sa do seba zamilujú, aj keď ona už medzitým v reále zamávala vložkami a ďalej iba zľahka černie. No tak ešte zvrhloš aspoň vykastruje ( ale až na krv čo mu z jeho rozkroku strieka do papule mimo záber ) jedného pankáča a jeho zošúverené prirodzenie dá k ostaným obdobne štýlovým položkám do chladničky. Čo sa mňa týka, nie je tu nič čo by zaujalo, tobôž šokovalo. Ďalší magor, ďalšie vraždy, svetelné halušky o sexe, nejaké kozy a... transplantované uši...! ()

klobasa

Viděl jsem jako první z této série.S komentem Flipnica se víceméně ztotožňuji.Děj už víceméně popsal on a jinak?Jak již psal on celkem brutální(i když jsem po přečtení jeho komentu čekal větší sodu), ale určitě hodně zvrácené a perverzní.Poměrně působivé, rozhodně lepší než prvni díl.Ještě zkusím 2 díl. :-) ()