Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jedno by si šestnáctiletý Clinton Willart (Brandon De Wilde) přál úplně nejvíc - mít zase doma svého staršího bratra Berry-Berryho (Warren Beatty), to neposlušné enfant terrible Willartovy rodiny. Časté vězení za drobné potyčky a násilí páchané zejména na ženách, alkoholová opojení, poflakování se odnikud nikam a laciné děvky ochotné udělat pro jeho krásnou tvář cokoliv, takový je svět obklopující staršího syna Annabelly (Angela Lansbury) a Ralpha (Karl Malden) Willartových. Ano, Berry-Berry nenávidí svůj život a někdy dost dobře neví, co si s ním má vlastně počít. Když se při náhodné návštěvě v domě svých rodičů zamiluje do pohledné starší dívky Echo O'Brienové (držitelka Oscara za film V PŘÍSTAVU Eva Marie Saint), všichni věří, že se Berry-Berry konečně zklidní a zapustí kořeny. Nepokořitelná posedlost však žene mladíka pryč od rodinného štěstí. (dopitak)

(více)

Recenze (5)

rivah 

všechny recenze uživatele

Solidní adaptace Williama Ingeho vycházející z jeho vzpomínek na dětství. Mladší bratr poznává, že ten starší je křivák či spíše nešťastník, který neví, co se sebou...Citlivé portréty bratrů.(max.70%) ()

Svadbos 

všechny recenze uživatele

Nepravdepodobný, ale pohlcujúci scenár Williama Ingeho o narcistickom mladíkovi (Beatty), jeho obdivujúcom mladšom bratovi (de Wilde), zhovievavých rodičoch (Lansbury a Malden) a staršej žene (Saint), s ktorou sa zaplietol. Dobré herecké výkony. Film existuje aj v počítačom kolorizovanej verzii. Tento ambiciózny a komplikovane zahraný film Johna Frankenheimera je zasadený hlboko do teritória hrubej vlny a gotiky - toto zvláštne územie nostalgickej Americany, kde všedné je Freudovsky groteskné. Je to taktiež zvláštny druh fantázie, v ktorej škaredé a smilné ženy (učiteľky sa zdajú byť najhoršími vinníkmi ) chytajú pekných mladíkov a jedno dievča, ktoré sa zdá byť príťažlivé (Eva Marie Saint) sa samo diskvalifikuje, keď sa stane pateticky tehotnou. Ako matka, Angela Lansbury vystupuje z tieňa strašnej karikatúry, ktorú hrá a stáva sa výnimočne dojímavou. Film je vlastne portrétom spisovateľa v jeho mladíckych časoch (Brandon De Wilde hrá túto časť), ktorý dospieva, keď zistí, že jeho starší brat, ktorého idolizuje, je prázdnym vrakom. Dospel niekto tak, ako tento chlapec? On sa učí pravde, zaobľuje ramená a vychádza na denné svetlo tak, ako hudba Alexa Northa, ktorá stúpa k víťazstvu. Koľko filmov nám dalo takú kázeň o syntetickom "prerode v muža"? Napadá ma jedna skupinová hra: poproste svojich priateľov, aby Vám porozprávali o lete, v ktorom vyrastali. Ten, kto povie najlepšiu lož, môže mať kariéru hollywoodskeho scenáristu. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Domnívám se, že obsadit do role jedenatřicetileté půvabné blondýnky, které už "tikají hodiny", stárnoucí, vyschlou, o sedm let starší totálně "dotikanou" Evu Marii Saint, byla chyba. Jako jediná z herecké pětky totiž nepřesvědčí ani o své postavě, ani o svém herectví. Warrenův herecký prostor tentokrát částečně "vyžral" mladíček Brandon De Wilde, nešťastník, který zemřel při autonehodě ve třiceti, tedy deset let po natočení tohoto filmu. Herecky dominuje Angela Lansbury, kterou si prosím v žádném případě nevztahujte k příšerné roli ještě příšernější staré zvědavé detektivky z podnosu seriálových shitů Televize Nova. Od Karla Maldena (známého třeba z filmu Ptáčník z Alcatrazu) čekat nic jiného než dobře odvednou práci nelze. Všechno se hroutí je solidní drama, které z nadprůměru zvedá především závěrečná dvacetiminutovka včetně tvůrci jistě zamýšlené chvilky napětí, kdo z těch dvou vlastně byl v tom autě... Zbytek už je na vás. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama