Kouzelná flétna

La flûte enchantée

Čarovná flauta

Drama / Muzikál / Romantický

Velká Británie / Francie, 2006, 135 min

Na opeře sice neulítávám, ale když už si nějakou dám, tak chci, aby mě bavila/dojala. Od Branagha jsem si sliboval, že dokáže vhodným způsobem spojit operu s filmem, ale bohužel se tak nestalo. Bylo to na mě moc rozvleklé a "bez kouzla". Možná chci po filmové opeře něco, čeho nejde v současnosti dosáhnout. Nechte mě tedy snít o tom, že to jednou půjde. Já se toho snu nevzdám! :)(18.6.2011)

Nádhera! Typický Branaghův rukopis, ať už to jsou úžasné nekonečné scény bez jediného střihu v úvodu nebo realistické a dosti pochmurné ztvárnění hrdinného boje na pozadí ústředního děje, kdy svůj part dostal i yperit nebo třeba tanky. A pěvci také úžasní. Určitě mě také potěšilo libreto v jazyce, kterému rozumím. 85%.(11.11.2019)

Nemám rád překlady oper, avšak zde mi to vůbec nevadilo. Zpěv i herecký výkon velmi slušný, prostě celý balíček. Zasazení do magického světa podobného západní frontě první světové války je šokující, ale dá se vysvětlit. Kouzelná flétna přeci je bojem mezi světlem a tmou, bojem o poznání, tak proč to neudělat v kulise reálného boje?(15.8.2013)

Odvážny milovník Amadeovej hudby si povedal, že divák si zaslúži aj menej statické a nudné predstavenie ako na javisku divadla a zrežíroval originálne dielo.Zrejme vznášajúce sa tóny čarovnej flauty pôsobili na neho podobne ako na mňa, a preto i kamera, herci a celý dej nepostoja,ale poskakujú a poletujú v príjemnom tempe, s ľahkosťou i vtipom. Prekvapilo ma, že rozprávková atmosféra sa nebila s protivojnovým posolstvom, na druhej strane - vždy ide o boj proti zlu.Pekný zážitok.(5.5.2011)

• prezdivaka

Neuvěřitelná dějová slátanina, nad kterou tady (všichni?) jásají. Doufám, že Branagh, kterého mám vcelku rád, není autorem scénáře. Podle vzoru vrazím tam ještě tohle - to by se mohlo líbit. Je zajímavé, že mnohem nápaditější hudební film Strašná žena od Jindřicha Poláka, má skoro o 20% horší hodnocení. Inu nikdo není doma...(2.3.2014)