poster

Nezlomná vůle

 • Velká Británie

  Amazing Grace

 • Slovensko

  Nezlomná vôľa

 • Austrálie

  Amazing Grace

Drama / Romantický / Historický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2006, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 01Zuzana10
  *****

  jednoducho amazing.. 1. co musim pochvalit je INTELIGENTNY SCENAR. V malo vetach vyjadrili potrebnu myslienku a dokonca ich nenapadne a stale rozumne poprepajali. Klobuk dolu. Co sa tyka maskerov, vykonali skvelu robotu /z toho, ako nalicili napr. W. Pitta ako choreho mi behal mraz po chrbte.Pri inych postavach to nebolo tak vyrazne skvele./ No malicky krocik k dokonalosti, keby viac odlisili wilbeforca v priebehu rokov, kedze sa tam striedali casove roviny, bolo by to i prehladnejsie. Co ma dalej uputalo? Jasne, herci. Rada vidavam znamych skvelych hercov opat na platne v inych filmoch. Tu som sa znovu mohla vytesovat. Potvrdili svoje kvality, zistila som, ze I. Gruffud fakt uz vie hrat a dokonca spievat. Ma pekny hlas a nadherne cisto vyslovuje. Nemrmle. Vyrazne a pritom jemne oddeluje slova, zvyraznuje hlasky.. Super. Tesim sa, ked este trochu vyrastie ake bude robit filmy. Tie asik budem divat /resp. pocuvat/ kvoli jeho hlasu.. dufam :). Zaposobil na mna i Michael Gambon. What an actor..! Mierne ma fascinoval zjav: http://www.virginmedia.com/microsites/movies/slideshow/atonement-premiere/img_10.jpg samozrejme ked sa tesil zdraviu. Obcas som sa i bavila. Napr. postava T. Clarksona v podani Rufusa Sewella mi vyznieva skutocne komicky. Teda.. hlavne jeho monolog ku babatku a na cintorine.. :D Ci zopar anglickych vtipkov typu basen, metafory atd. Velmi inteligentne, nenapadne, skvele!!! Fakt super scenar!!! Fajn hudba, zopar peknych zaberov, krasne prostredie, tesila som sa z kostymov, kulis.. co mi viac ku stastiu chyba? Zapletka bola pre mna osobne tiez pritazliva. /Zajima ma, ako zili rozne skupiny obyvatelstva v istej dobe./ A tak. Skvely zazitok. Myslela som, ze ako podla komentarov, ze to bude vacsia nuda. Naopak. Nebola by som proti, keby pribeh pokracoval. Ale to by asik nebolo mozne.. taaaakze.. ODPORUCAM tipkom ako som ja :)(12.11.2008)

 • Chrustyn
  ****

  Zajímavý a velice působivý snímek s plejádou skvělých herců, kterým jasně dominuje vynikající výkon Ioana Gruffudda, který zde ukázal, že jeho pitvoření v komiksové Fantastické čtyřce byl jen nějaký omyl. Je sice pravda, že téma otroctví není moc atraktivní a pro někoho i nezajímavé ale film je natočen tak dobře, že zaujme i diváka, kterého anglická historie nezajímá.(1.12.2008)

 • kinderman
  ****

  Nechutné otrokářské praktiky zpracoval S.Spielberg v Amistadu formou soudního dramatu, M.Apted na to šel s inteligentním (historickým) dramatem politickým (podstatná část děje se odehrává v britské Dolní sněmovně), bohužel nosné téma (v Nezlomné vůli pod ním probublávají ještě mnohá témata aktuálnější) asi nenajde většinovou diváckou odezvu v zemi, kde je soudnictví plné podivných praktik a poslanecký mandát snadnou cestou ke kapsám plným úplatků.(3.7.2008)

 • elle
  ****

  Příběh Anglie a její cesty ke zrušení otroctví stojí za pozornost a tento film je opravdu nádherně vypraven co do lokací, herců i kostýmů. Kamera i hudba jsou velkolepé. Vychází z toho krásný film s poselstvím, který mě natolik okouzlil, že jsem na něm okamžitě začala hledat chyby. Malou vadou na kráse jsou trochu neobratné skoky v dějových linkách, kdy až tak v třetině filmu pochopíme, komu je příběh vyprávěn. Osobu, které William Wilberforce (Gruffudd) svůj boj za zrovnoprávnění otroků vypráví, teprve v průběhu vyprávění musí potkat a pak je vyprávěcí tój bez zjevného důvodu opět opuštěn (jak brilantně je podobné zadání zvládnuto např. v Amadeovi). Tato nejednotnost trochu podráží nohy vyprávění nebo alespoň snadné orientaci v něm. Možná by příběhu slušelo trochu zeštíhlet (např. co do počtu postav), aby vynikl pozoruhodný osud pozoruhodné muže a i více vynikla jeho vnitřní motivace jako člověka. Ioan Gruffud mě velmi mile překvapil a jeho portrét až horečnatě zapáleného či unaveného a zklamaného muže byl herecky pozoruhodný. Pohled na jeho dojatou tvář v závěru mě dostla. Ač jsem se vnitřně trochu bránila zrežírované patetické závěrečné scéně, Gruffudd si s tím poradil s takovou citovou autenticitou a přitom uměřeností, že jsem smekla. Škoda, že nedostal více prostoru k tomu, aby mohl vyjádřit i ty méně svaté stránky své osobnosti. To je ale spíše věcí scénáře, protože nad tmavou kšticí William Wilberforce se skvěla nepopiratelná, nenapadnutelná, ale i trochu neživotná svatozář, která trochu zabránila, abych ho měla opravdu ráda. Romola Garai u mě má další pozoruhodný důkaz své herecké tvárnosti, charismatu a pracovitosti. Její postava je také dokonalým prototypem manželky velkého muže. Její postava měla ale takovou vnitřní pružinku, takovový neustálý otazníček nad hlavou, že tu jsem si naopak oblíbila okamžitě. Michael Gambon, Albert Finney, Rufus Sewell mají každý svou velmi zdařilou minifiguru, jen Ciarán Hinds je trochu zkratkovitě negativní. Pro mě to je téměř dokonalý příběh, jen cítím, že to mohlo být uděláno lépe.(5.9.2007)

 • Morholt
  **

  Tématicky určitě silné, ale z mého pohledu příliš suchopárné a naprosto bez emocí. A ty jsou v tomto případě víc než důležité. Pokud by byly do filmu vloženy záběry s týráním otroků, působilo by to možná lacině, ale celkovému vyznění by to nejspíše pomohlo. Takhle se o týrání sice mluvilo, ale to samo o sobě zkrátka to rozhořčení nevyvolalo. Jediné, co se opravdu povedlo, byly hádky ve parlamentu. Výhrady bych měl i k obsazení. Respektive nesedlo mi jen jedno jméno, ale byl to zrovna hlavní představitel. Gruffudd se mi tady zkrátka nelíbil. Nevěřil jsem jeho úsilí, nevěřil jsem jeho zdravotním problémům, nevěřil jsem žádnému z jeho gest. Prostě plonkový výkon. Vše tak stálo na vedlejších postavách, které ovšem byly obsazeny skvostně. Nicméně ani to mě neuchránilo od zklamání. 40%(22.7.2013)

 • - V scéne, kde Wiliiam Wilberforce spieva „Amazing Grace“. skutočne spieval Ioan Gruffudd. V niekoľkých posledných záberoch bol použitý playback, ale aj to naspieval sám Gruffudd. Režisér Michael Apted nemal tušenie, že Grufudd vie spievať, je však sólista a zborový spevák, takže keď spustil, prekvapený bol tak režisér, ako aj zbytok obsadenia. (ti88na)

 • - Špeciálne projekcie filmu boli uvedené v Buncrane, Co Donegal v Írsku. Bolo to na oslavu odkazu Johna Newtona v kraji, kde v roku 1748 jeho otrokárska loď Greyhound zakotvila potom, čo prežila strašnú búrku. Touto udalosťou začal Newton svoju duchovnú cestu, ktorá vyvrcholila zložením piesne Amazing Grace. (ti88na)

 • - Počas rozhovoru medzi Tohmasom Clarksom (Rufus Sewell) a Williamom Wilberforcom (Ioan Gruffudd) je spochybňované, ako môže človek zostať lojálny ku kráľovi, ktorý rukou zatrasie dubom a ďalekohľadom dovidí Nemecko. Ide o odkaz na kráľa Georga III, ktorý podľa súčasného presvedčenia historikov a vedeckých výskumov trpel porfýriou, ktorá bola pravdepodobne vyvolaná jeho požívaním arzénu. (ti88na)