My mysleli, že ČT už je prostě staromódní a že na to prostě nemá, což taky většinou platí, ale občas se hodí, když ČT2 obnoví nějaký ten filmeček, který bychom asi nikdy nesehnali. Protože tohle byla dobrodružná jízda se skvělými písničkami a s perfektně rozvitým dějem využitým na maximum. Kostýmy, kulisy a charisma Dannyho Kayea jsou stejně dobré jako celý film, čili výborné! 80%(31.12.2018)

U nás překvapivě neznámá středověká metakomedie, která užívá spousty komediálních triků (záměny, klamání, situační humor, nevyzpytatelná kouzla, detaily jako bleskem zmagnetizované brnění), aniž by všechny dostatečně rozehrála. Vyprávění nestoudně kombinuje několik středověkých mýtů (mj. Robina Hooda) a taky je to trochu muzikál. 4 1/2.(25.6.2005)

Perfektní mix komedie, dobrodružného historického filmu a muzikálu. Danny Kaye je naprosto k sežrání, a všimněte si, jak moc je podobný Vlastu Burianovi (i na současné profilovce na csfd) - některými rysy tváře, ale především gesty, pitvořením, mimikou. Kdoví, jestli ho neměl odkoukaného. Bonbónkem pro příznivce britského poválečného filmu je obsazení Angely Lansbury do role vdavekchtivé princezny. Nejvtipnější částí filmu jsou rytířské zkoušky. Dočkáme se i šermu, několika milých písniček, je tu krásná žena (stále žijící Glynis Johns). Sice ateliérovka, ale mořské pobřeží se dost povedlo. Pár prvků připomene naši Princeznu se zlatou hvězdou. S Robinem Hoodem bych problém neměl. Silný typ pro filmový klub ČT, ale prosím, bez dabingu, tuhle hru s jazykem nikdo ze současných překladatelů a režisérů do češtiny nedostane.(20.7.2016)

• honajz

Žádná sláva. Z Dannyho Kayeho čiší, jak moc chce být muž mnoha tváří, masek a převleků, ale prostě na to nemá. Veškeré jeho snahy vyznívají příliš chtěně a křečovitě. Navíc zápletka filmu je sice hodně zamotaná, ale na můj vkus tam bylo náhod až přespříliš. V podstatě vše se vyřešilo bez jakéhokoliv přispění hlavního hrdiny, který se jen chvíli tváří jako světák, pak jako naivní hlupák. A celkově má být jeho postava mixem bláznovství a hrdinné odvahy, ale nefunguje to, alespoň ne na mne. Ta intrikářka na hradě je také podivná bytost, která sice hýbe dějem, a to docela fest, ale přitom nevíme, jak se tam ocitla, proč ji tam trpí, že ji král už dávno neprokoukl apod. Všichni intrikují proti všem, ale kupodivu jsou alespoň dočasně skoro všichni spokojeni. Pravda až na tři mrtvé při hostině, což je také scéna, kde nechápu, že všichni to přijali tak klidně, nikdo nic nevyšetřuje, odkliďte těla starých, věrných, a jede se dál.(31.3.2019)

• nascendi

Už som o tom písal, že stačí niekoľko desiatok nadšencov a hodnotenie filmu vyskočí na 80 %, čím priláka moju pozornosť. Ale už po pár minútach som zistil, že na tejto komédii sa nezasmejem, hudba ma nezaujme a budem rád, keď uvidím záverečné titulky. Netvrdím pritom, že je to naivný, hlúpy a predčasne zostarnutý film, ale iba to, že nepredstavujem preň cieľové publikum.(2.1.2019)