Niktorius

Ve srovnání s jinými trikovými blockbustery, kterými se Indie v poslední době blýskla (Enthiran, Ra.One, Eega), je Krrish 3 zaručeně tím nejpřímočařejším, nejnaivnějším, nejjednodušeji vystavěným a nejméně nápaditým - stejně jako Roshanovy filmy z 90. let jde zkrátka o krystalicky čistou ukázku kinematografie atrakcí, která vysává motivy z hollywoodských trháků a (úspěšně) je přesazuje do indického kulturního kontextu (tleskáme Snyderovi, že pojímá Supermana jako obdobu Ježíše, nicméně Roshan s náboženskou paralelou Krrish = Krišna pracoval before it was cool). Vyprávění je tak omezeno na vcelku prostou kumulaci kauzálně nepříliš provázaných událostí, jejímiž aktéry jsou nevyvíjející se postavy bez motivací (Kaal chce vyhladit lidstvo prostě jen proto, že byl STVOŘEN jako zlosyn) a veškerá pozornost je upřena na atrakce, jimiž jsou krom hereckých exhibic Hrithika Roshana a Viveka Oberoie či zdůrazňovaných svůdných křivek Kangany Ranaut zejména velkolepé trikové scény. Kvalita digitálních efektů sice není srovnatelná ani s levnějšími hollywoodskými projekty, nicméně celkově můžeme práci animátorů z Shahrukhova studia RedChillies VFX označit za relativně zdařilou - rozhodně jsme dosud neviděli indický film, v němž by bylo tolik digitálních dokreslovaček, rozbořených budov či kreativně zničených automobilů. Krrish 3 - film je stejný jako Krrish - postava: neskrývaně prosťoučký, ale natolik upřímný a šarmantní, že si jej stejně musíte oblíbit. ()

ScarPoul

Osobne som veľký fanúšik komiskových hrdinov. A na toho Indického som sa tešil. Rakesh Roshan priniesol do Indie niečo čo sa podarilo len málokomu. A to ikonu a postavu aká bude na východnej pologuli rovnako známa ako u nás Batman. A to je superhrdina Krrish. Ono vidieť všetky možné vykrádačky X-Menov, Supermana a Spider-mana v jednom rozhodne lahodí oku - hlavne ak je to na Indický spôsob, ale je vidieť, že bombastické scény, akcia a akýsi presah u Indov nefunguje. Je to totiž smiešne, amatérske a úplne bez atmosféry. Pôvodne som aj chcel dať 2 hviezdy, pretože séria každým dielom značne upadá. Pre mňa rozhodne najlepším dielom je prvá časť Už niekoho mám. Toto približovanie sa k trendu superhrdinov a sci-fi spektáklov typu Transformers atď., mi na Indickú kultúru až tak nesedí. A to sa týka vlastne celého východu. Je to rovnaké ako keby niekto chcel spraviť hrdinu u nás a pozerali by sme sa ako sa dvaja vytrénovaný slováci mlátia vo vzduchu pred Bratislavským hradom. Nefungovalo by to. Ale ako blbosť na pobavenie a na ukážku, že niekto má gule ísť do toho a ešte k tomu sa stať v Indií populárny kvôli tomu, že skúsi niečo čo pred tým nikto nespravil. Prečo nie? Možno že sa s toho časom stane celkom zábavný indický žáner, ktorého ďalšie príbehy budú zaujímavejšie a lepšie. Priyanka znova nádherná a znova absolútne nevyužitá. ()

ConanVJ

Za prvé mě zarazilo, proč je to třetí díl, když není druhý, ale to je jen drobná a nepodstatná chybka. Jinak film vynechal zdlouhavý začátek jako u jedničky. Všichni již víme, že Krrish je super hrdina, takže akce je již od začátku. Příběh je parádní a bere si očividnou inspiraci v X-menovi, Muži z ocele a dalších komiksových biáků. Písničky jsou zde chytlavější, akce je mnohem víc, triky jsou pěkné a obsazení povedené. Mě se filmek líbí hodně a dávám 95% :) ()

ben666

Musím uznat že se mi tenhle film líbil. Akce byla dobrá, taneční kreace se mi líbili a trikové a digitální efekty byly více než dobré, no a hlavně poslední dvacetiminutovka se vyrovná i s americkými blockbustery. Je to takovej indickej mix supermana s x-meni a zrod indického magneta, kterej si to na konci na férovku rozdá s indickym supermanem ( krrishem). Ale i tak je to nejnaivnější film jakej sem zatím viděl. ()

Andrea1717

Táto trilógia mi vôbec nesadla. Obzvlášť tento posledný diel je úžasná zmeska Supermana, Spidermana, Úžasnej štvorky a neviem ešte čoho. Mám tento typ filmov rada ale toto nie, nie, nie.... ()

marrjaana

Asi tak stokrát lepší než dvojka, Po trikový stránce taky dobrý( jasně že na americkou produkci to nemá) a dokonce tam bylo i pár zajmavých nápadů. A velkou pochvalu si zaslouží Hrithikuv make-up, opravdu bych se hádala, že jsou to dva různí herci( teda dokud se jim nekouknete na ruce, že :-). ()

iXtr3m3

No dobre, zo série samozrejme najlepšie, ale fakt je to už obdobie, ktoré veru moc nemusím. Keď to zrovnám s War, tak to je doslova nie iná liga, ale iná dimenzia kvality. Čo oceňujem a obdivujem, tak v tomto filme mal Hrithik Roshan asi najlepšiu formu svojho života, mohol sa kľudne účastniť kulturistickej súťaže v kategórii Physique. ()

elanista1

V momente ked ma prist zaverecne vyvrcholenie a maju nastat sceny ktore pokryli minimalne polovicu rozpoctu, tak som sa zacal nudit..hlavne z dovodu, ze nie je tu o com rozmyslat, mozny koniec je len jeden a o postavy sa clovek vobec neboji. Ale take su uz akcne filmy o superhrdinoch, a film o Krrishovi urcite schova zopar americkych komixovych postav do vačku. Je to zabavny film, v ktorom je zaujimava pestrost zanrov a celkom podareny pribeh so zloduchom, ktory ma viac bavil ked sedel na voziku....,ked si "obliekol" kostym a lá Freeze Arnolda Schwarzeneggera v Batman a Robin, a priletel do mesta, tak ma to uz nebavilo... ale ozajstne ZLO pre mna stelesnovala chameleonia zena. Co ta predvadzala so svojou schopnostou prisposobovat sa prostrediu bolo famozne. Pacili sa mi chytlave piesne, mal som chut si zatancovat, poklepkaval som si nohou, v melodickej forme je hindčtina celkom vtipna /alebo to bol nejaky iny jazyk? to neviem/. To vsetko je pekne, ale páni moji. Priyanka Chopra je neskutočná Žena. Pravidelne mi vyrazala dych len tym ze stala na mieste. Rozhodol som sa ze nebudem az tak zbytocne prehanat, poviem dozaista pravdu, ale necham si malu rezervu a budem jemnejsi...tato slecna je urcite v top desiatke najkrajsich zien ake som kedy videl. No ale Krrish 3 je vlastne mojim prvym bollywoodskym filmom vobec, a ani neznalost prvych dvoch casti tejto serie mi na zazitku neubrala a mozem sa tesit na dalsie indicke filmy. ()

xzajox

Najprv som chcel dať 2*. Film vo mne vyvolával veľmi rozporuplné pocity. Začnem negatívami: Úvodné zoznámenie s predošlým dejom mi prišlo ako telenovela, v tom duchu bol aj pomalý začiatok. Špeciálne efekty sú niekedy až trápne skazené, no tak nejako mi to nevadilo. Dej je dosť predvídateľný a metráž by som určite skrátil pod 100 minút. Pesničky ma na rozdiel od tých v 3 Idiotoch vôbec nebavili, a pretočil som ich. Jazyková zlátanina Hindu a Angličtiny mi niekedy riadne liezla na nervy. Reakcie postáv boli občas detinské a naivné. No a nakoniec všadeprítomní Hindu bohovia, modlenie, viera... Hlavným kladom filmu je vizuál. Indické filmy sú plné lesku a farieb, teda plus za kameru. Herecké obsadenie je asi top z celej Indie, Priya je zaslúžená miss world 2000, skvele tu vyzerá aj Kangana. Ako chlap môžem tiež kladne ohodnotiť sympatického Hrithika, ktorý v kostýme s večne vlajúcim kabátom vyzerá ozaj frajersky. Za toto film dostal tretiu *. Štvrtú dávam za pocit, ktorý vo mne z neznámeho dôvodu po videní zostal. ()

a0001 odpad!

Šialená sci-fi telenovela, ako komiks nesiaha strážcom a takému temnému rytierovi ani po päty. Precukrovane trápne divadlo viac o pohľadoch ako o deji. ()

cinka.h

Nádherně naivní snímek o přímo komiksovém superhrdinovi Krrishovi, ve kterém jsou scény jak ze Supermana, tak z Batmana. Ale vzhledem k tomu, že je to jeden z prvních indických filmů s takovými počítačovými triky, zhostili se toho tvůrci velmi dobře! Jen škoda, že nevyužili úplně postavy Hrithika a nenacpali ho tak více hudebními hity. Při porovnání s první částí filmu Koi Mil Gaya před 10 lety, zjistíte, že je úplně jiný prakticky ve všem. Ale ten Hrithik! Ten je stále hezčí a nabouchanější a nabouchanější.. uf krása.. :) ()

Preslav

Tretie pokračovanie úspešnej série o indickom národnom superhrdinovi Krrishovi je tu. Po tých ováciách, čo som čítal na nete a po traileri, som však čakal o dosť viac. Ale je pravda, že názory Indov a nás „západniarov“ sa na jednu a tú istú vec občas dosť líšia. Škoda, že tie najlepšie akčné digitálne scény natlačili do traileru, takže film po tejto stránke už ničím extra neprekvapil, aj keď filmových trikov tu bolo požehnane. Vidno, že sa Rakesh Roshan snažil z trojky spraviť podobný spektákl ako všetky hollywoodske komiksové blockbustery, ale samozrejme na rozpočte a kvalite digitálnych efektov je jasné, že India ešte nie je hollywood. Napriek tomu na indické pomery je to zatiaľ spolu s Ra.One, Enthiranom a Eegou top, čo zatiaľ indickí cgi grafici dokázali. Herecky a veľkosťou svalov samozrejme vedie Hrithik vo svojej klasickej dvojroli otca a syna a treba povedať, že film stojí väčšinou na jeho excelentných výkonoch. Vivek ako hlavný záporák mohol toho vytĺcť zo seba trošku viac, no možno to bolo len slabým motívom pre jeho konanie, ktorý mal v scenári. Priyanka tentoraz išla do úzadia a jej miesto (zaslúžene) prebrala Kangana Ranaut. Medzi bollywoodskymi herečkami nie je považovaná za vychytené krásavice (nechápem prečo), ale tuto vyzerala úchvatne. Ušlo sa niekoľko zábavných momentov, takisto pár dôležitých mravných ponaučení pre ľudstvo, a hlavne malé deti. Aj tak to na mňa občas pôsobilo rozhárane, neucelene, nedokončene. Skrátka všetko aj nič. Predchádzajúci Krrish bol oveľa viac jednotnejší po všetkých stránkach, aj keď tu digitálne efekty boli ešte len v plienkach. Jeho komorná atmosféra urobila na mňa väčší dojem, ako veľkoleposť trojky. Hudobne nevýrazné, tento raz Rajesh Roshan oproti Krrishovi nenamiešal žiadny hit, ktorý by na mňa niečím zapôsobil - aj keď tanečné umenie Hrithika v piesni Raghupati raghav je nesporné. Škoda vykrádačky hudby z Pirátov Karibiku. Každopádne verím, že v niektorých smeroch to bude v Indii prelomový film. Štvrtá hviezda jednoznačne za Hrithika. ()