To je vražda, napsala: Konečně na svobodě (TV film)

Murder, She Wrote: The Last Free Man

Dobrodružný / Akční / Drama / Mysteriózní

USA, 2001, 84 min

• otík

Třetí ze čtyř celovečeráků s Jessicou Fletcher. Film má dvě složky. Ta, co se odehrává v současnosti, je opravdu hrozná, dialogy šustí papírem, jsou strašně škrobené a nepřirozené. Naopak část z dobové jižanské Ameriky je zajímavá, místy napínavá a slušně zahraná. Celkově však slabší díl ze série.(12.7.2015)

Třetí filmové zpracování o slavné spisovatelce detektivek by u mě výrazně pohořelo nebýt vloženého (někdy i rámcového) historického příběhu a také díky malému cameu Glorie Stuart. Tentokrát jsem vraha neodhalil dříve než Jessica (Sarah), tudíž další plus. Zkrátka průměrně natočený televizní film, který se vedle detektivní linie zajímá také otázkou otroctví v Americe v 19. století.(18.2.2012)

• Paity

Babča Fletcherová umí a má asi pěkně tuhý kořínek. Co naplat, ty zápletky mají často hlavu i patu a ona se navíc nikam necpe násilím. Řekl bych, že jde hodně o inteligentní záležitost.(14.12.2012)

Úspěšná spisovatelka Jessica Fletcher a její třetí případ, tentokrát hluboko v minulosti, kam se vydává odhalit pravdu o vraždě černého otroka..... Hudba - Stanley Clarke. Kamera - Fred Murphy(17.6.2011)

Retropátrání s trochu slabším scénářem.(4.8.2016)