Reklama

Reklama

To je vražda, napsala: Konečně na svobodě

(TV film)
  • USA Murder, She Wrote: The Last Free Man (více)

Obsahy(1)

Úspěšná spisovatelka detektivních románů a bývalá policistka Jessica Fletcher se na pozvání vypraví na přednášku Cassandry Hawkins, odbornice na historii černochů. Je fascinována nejen její prací, ale také neúnavným úsilím očistit jméno svého předka, otroka Samuela Pickneyho, který byl lynčován v roce 1861 poté, co byl obviněn z vraždy svého majitele. Jessica se jí rozhodne pomoci a pustí se do řešení dávné záhady, neboť překvapeně zjistí, že také její rodina měla s dávným případem cosi společného. A tak se ponoří do historie vzdálené téměř 140 let, aby tu s pomocí svého vlastního předka, virginské aristokratky Sarah McCullough, která jak se ukáže ze starých dopisů, byla sama výtečným amatérským detektivem a už tenkrát se snažila obviněnému Samuelovi pomoci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (7)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Třetí filmové zpracování o slavné spisovatelce detektivek by u mě výrazně pohořelo nebýt vloženého (někdy i rámcového) historického příběhu a také díky malému cameu Glorie Stuart. Tentokrát jsem vraha neodhalil dříve než Jessica (Sarah), tudíž další plus. Zkrátka průměrně natočený televizní film, který se vedle detektivní linie zajímá také otázkou otroctví v Americe v 19. století. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Úspěšná spisovatelka Jessica Fletcher a její třetí případ, tentokrát hluboko v minulosti, kam se vydává odhalit pravdu o vraždě černého otroka..... Hudba - Stanley Clarke. Kamera - Fred Murphy ()

Reklama

Paity 

všechny recenze uživatele

Babča Fletcherová umí a má asi pěkně tuhý kořínek. Co naplat, ty zápletky mají často hlavu i patu a ona se navíc nikam necpe násilím. Řekl bych, že jde hodně o inteligentní záležitost. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Třetí ze čtyř celovečeráků s Jessicou Fletcher. Film má dvě složky. Ta, co se odehrává v současnosti, je opravdu hrozná, dialogy šustí papírem, jsou strašně škrobené a nepřirozené. Naopak část z dobové jižanské Ameriky je zajímavá, místy napínavá a slušně zahraná. Celkově však slabší díl ze série. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama