Reklama

Reklama

Nimeun meongosae

  • Jižní Korea 님은 먼곳에 (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Píše se rok 1971 a zhruba 320 000 korejských vojáků se účastní války ve Vietnamu, kde bojují po boku Američanů. Soon-Yi je obyčejná žena v domácnosti, jejíž manžel je právě na bitevním poli. Protože jejím koníčkem je zpěv, rozhodne se vydat do Vietnamu a zpívat tam vojákům, aby je rozveselila, a tím pomohla také svému manželovi Sang-gilovi. (Zíza)

(více)

Recenze (11)

May 

všechny recenze uživatele

Lee Jun-ik rozhodne ma vlohy pro srdcervouci dramata typu King & the Clown. Z tech valecnych je Nimeun meongose urcite jednim z vyjimecnejsich. Na valku se diva skrze hudebni skupinu objizdejici jihokorejske vojenske tabory uprostred valky ve Vietnamu. Ztvarneni tohoto tematu oklikou z pohledu lidi 'pouze' ovlivnenych dusnou atmosferou a moznosti kdykoliv prijit o zivot svuj nebo nekoho z blizkych, tu funguje dobre az do chvile, kdy se na valecne pomery zacnou objevovat az prilist absrudni a ne uveritelne okolnosti, ktere zavedou film uplne k jinemu konci, nez by mu slusel. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Miluju song Danny Boy. Už od filmu Gajok vím, že Soo-Ae má krásný hlas. V Sunny ho prodala maximálně. A nejen to. Je jedním ze základních pilířů příběhu. Ten přitom není jen o ženě, která nemá jinou možnost, jak se potkat s manželem, než přidat se k popové skupině hrající pro vojáky ve Vietnamu. Hned na začátku se dovídáme, že jejich manželství příliš nefunguje. Není to vysloveno, ale já to cítím, že Soon-Yi (Sunny) odchází do Vietnamu nejen kvůli poslednímu pokusu o záchranu vztahu, ale také, aby unikla z konzervativního světa, ve kterém žije. Její postava se nebojí vyvíjet a možná, že se finálně dostává až na příliš tenký led. Pohybem děje připomíná film trošičku Forrest Gumpa - kdyby byl žena, nevtipný, drsnější a smutnější. Film, po jehož skončení si říkám, že škoda. Škoda, že o osudech Soon-Yi nevím dál víc. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=3hM3skaBlMc ()

Reklama

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Konfrontace vietnamské idylky na koncertech a spektakulárních bitev je moc příjemná a nejvíce mi připomíná asi neslavný Pearl Harbor. Naštěstí se ale režisér nepouští do zbytečně rozvleklé a natahované romantické linky a po nudnější první půl hodině všechno pěkně šlape a tempo se nezastaví. Jistě velký rozpočet je vidět a dočkáme se i několika velkolepých obletů a záběrů na výpravné celky. Poctivé řemeslo, které kouzlí radostný úsměv na mé tváři. 75 % ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrá vojnovo ladená romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o vernej manželke, ktorej muž bol za trest prevelený do Vietnamu, kde sa má zúčastniť bojov a ona sa rozhodne nájsť ho za každú cenu. Lenže pre civila je jedinou možnosťou dostať sa do Vietnamu ako člen hudobnej skupiny a keďže jedna taká práve prišla o speváčku, miesto dostane. Ale vo Vietname ju čakajú len samé útrapy. Spracovanie je celkom slušné, ale viacero prvkov sa mohlo vylepšiť. Platí to hlavne o zobrazení vzťahu oboch manželov, vôbec tu necítiť to potrebné puto medzi nimi, aby som hlavnej hrdinke skutočne fandil k úspechu v hľadaní, na to sú ich spoločné chvíle spočiatku filmu až príliš chladné, ale inak je to pre potreby filmu bez väčších problémov, všetko, čo sa týka hudobnej skupiny je tu výborne podané a má to aj hlavný priestor, takže ich problémy s peniazmi, dlhmi, no obzvlášť hlavná hrdinka, ktorá sa z nesmelej ženy s veľkou trémou postupne mení na výbornú speváčku a to ma skutočne bavilo. Ale zaujímavý je aj zvyšok a obzvlášť potom, čo už postavy vyrazia na koncerty. Spokojný som aj s jednotlivými scénami charakteristické pre tieto žánre, všetky hudobné vystúpenia sú výborné, hlavná hrdinka je veľmi dobrá speváčka a dobre sa počúva, chválim hlavne koncert v daždi, ale celkom slušné sú aj vojnové scény. Nie sú to žiadne samostatne funkčné bojové scény, ich hlavnou úlohou je dopĺňať dej a to zvládajú dobre, zaujalo ma hlavne bombardovanie počas koncertu, jedna zaujímavá sekvencia bez strihu alebo aj záverečná akcia. Herecké obsadenie sa mi páči, výborná Soo-Ae, ktorá ťahá celý film, bavil ma aj Jung Jin-Young so svojim štandardným výkonom a slušné zvyšné postavy. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, vidno, že aj rozpočet nebol najmenší. Určite sa nejedná o žiadny klenot a väčšina stránok by sa dala ešte o niečo vylepšiť, ale bavilo ma to, hudobné vystúpenia sú kvalitné, oplatí sa to pozrieť aj znovu. 75% ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Malinko zbláznivá zápletka, ale proč ne. Jen jsem ani po shlédnutí celého snímku nedokázal příliš pochopit proč tam ta holka šla, resp. uvěřit tomu důvodu. Nicméně, ač jde o solidní mix žánrů, dohromady to relativně funguje. Po úvodní zápletce se to zvrhne v trošku zoufalostní komedii, ale o drama není v druhé půlce též žádná nouze a film nám nabídne i slušnou možnost nahlédnutí do děsu a krutostí války. Soo-ae zde má celkem neobvyklou roli, více mi sedla jako agentka v seriálu Athena či jako romantická dívka v Once in a summer, ale i zde nakonec dostává příležitost trošku to rozbalit - od počáteční domácí uťápnuté bojácné puťky se postupně vypracuje k odhodlané ženě, která neváhá pro svůj cíl - tedy setkání se s manželem - obětovat téměř cokoli. Závěrem nutno dodat, že Soo-ae umí celkem solidně zpívat. 72% ()

Zajímavosti (2)

  • Režisér Lee Joon-ik vytvořil tento film v reakci na kritické hlasy, že jeho díla jsou převážně mužsky orientována. (Jirka_Šč)
  • Scény z Vietnamu se natáčely v Thajsku. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama