Nimeun meongosae

You are in a Far Away Nation

(neoficiální název)

Romantický / Válečný / Drama

Jižní Korea, 2008, 126 min

Je to celkom dobrá vojnovo ladená romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o vernej manželke, ktorej muž bol za trest prevelený do Vietnamu, kde sa má zúčastniť bojov a ona sa rozhodne nájsť ho za každú cenu. Lenže pre civila je jedinou možnosťou dostať sa do Vietnamu ako člen hudobnej skupiny a keďže jedna taká práve prišla o speváčku, miesto dostane. Ale vo Vietname ju čakajú len samé útrapy. Spracovanie je celkom slušné, ale viacero prvkov sa mohlo vylepšiť. Platí to hlavne o zobrazení vzťahu oboch manželov, vôbec tu necítiť to potrebné puto medzi nimi, aby som hlavnej hrdinke skutočne fandil k úspechu v hľadaní, na to sú ich spoločné chvíle spočiatku filmu až príliš chladné, ale inak je to pre potreby filmu bez väčších problémov, všetko, čo sa týka hudobnej skupiny je tu výborne podané a má to aj hlavný priestor, takže ich problémy s peniazmi, dlhmi, no obzvlášť hlavná hrdinka, ktorá sa z nesmelej ženy s veľkou trémou postupne mení na výbornú speváčku a to ma skutočne bavilo. Ale zaujímavý je aj zvyšok a obzvlášť potom, čo už postavy vyrazia na koncerty. Spokojný som aj s jednotlivými scénami charakteristické pre tieto žánre, všetky hudobné vystúpenia sú výborné, hlavná hrdinka je veľmi dobrá speváčka a dobre sa počúva, chválim hlavne koncert v daždi, ale celkom slušné sú aj vojnové scény. Nie sú to žiadne samostatne funkčné bojové scény, ich hlavnou úlohou je dopĺňať dej a to zvládajú dobre, zaujalo ma hlavne bombardovanie počas koncertu, jedna zaujímavá sekvencia bez strihu alebo aj záverečná akcia. Herecké obsadenie sa mi páči, výborná Soo-Ae, ktorá ťahá celý film, bavil ma aj Jung Jin-Young so svojim štandardným výkonom a slušné zvyšné postavy. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, vidno, že aj rozpočet nebol najmenší. Určite sa nejedná o žiadny klenot a väčšina stránok by sa dala ešte o niečo vylepšiť, ale bavilo ma to, hudobné vystúpenia sú kvalitné, oplatí sa to pozrieť aj znovu. 75%(5.8.2012)

Malinko zbláznivá zápletka, ale proč ne. Jen jsem ani po shlédnutí celého snímku nedokázal příliš pochopit proč tam ta holka šla, resp. uvěřit tomu důvodu. Nicméně, ač jde o solidní mix žánrů, dohromady to relativně funguje. Po úvodní zápletce se to zvrhne v trošku zoufalostní komedii, ale o drama není v druhé půlce též žádná nouze a film nám nabídne i slušnou možnost nahlédnutí do děsu a krutostí války. Soo-ae zde má celkem neobvyklou roli, více mi sedla jako agentka v seriálu Athena či jako romantická dívka v Once in a summer, ale i zde nakonec dostává příležitost trošku to rozbalit - od počáteční domácí uťápnuté bojácné puťky se postupně vypracuje k odhodlané ženě, která neváhá pro svůj cíl - tedy setkání se s manželem - obětovat téměř cokoli. Závěrem nutno dodat, že Soo-ae umí celkem solidně zpívat. 72%(23.1.2017)

Plný počet nedám jenom proto, že den před tím jsem viděla Naději, která mě emocionálně naprosto vyždímala. Přesto se mi film hrozně moc líbil. Někdy mám pocit, že mě romantické filmy už ničím nemohou překvapit. A pak se najednou objeví nějaký Lee Joon-ik a střihne si úplně jinou romantiku, která začíná podobně jako pohádka o ošklivém káčátku. Soo Ae zase dokázala, že je jednou z nejlepších korejských hereček. Od ušlápnuté puťky, které se sype manželství, a která se ve všem podřídí svojí tchýni, se pomalu stává neskutečně krásná a silná baba. Její příběh je podtržený dokonalou kamerou, která dávala úžasně vyniknout kontrastu mezi hipíky a válkou, skvělou muzikou a dokonalým koncem. Moje konspirační já si od půlky vymýšlelo přeslazená klišé a konec jak z emerickýho dojáku. Jenže on ten konec nebyl snad ani korejský. Byl geniální. :^)(25.8.2014)

Konfrontace vietnamské idylky na koncertech a spektakulárních bitev je moc příjemná a nejvíce mi připomíná asi neslavný Pearl Harbor. Naštěstí se ale režisér nepouští do zbytečně rozvleklé a natahované romantické linky a po nudnější první půl hodině všechno pěkně šlape a tempo se nezastaví. Jistě velký rozpočet je vidět a dočkáme se i několika velkolepých obletů a záběrů na výpravné celky. Poctivé řemeslo, které kouzlí radostný úsměv na mé tváři. 75 %(4.2.2009)

Od tohoto snímku jsem čekal, že i když jde zčásti o válečný snímek, tak to bude volnější. První hodinka byla taková unylejší a jediý vtipnější moment bylo sledování zoufalých grimas bubeníka při prvním vystoupení. Druhá polovina byla mnohem zajímavější, přibylo více vystoupení, nejpovedenější bylo asi vystoupení za deště. Velmi silnými momenty pro mě byl např. útok na vojenský tábor během jednoho z vystoupení, při kterém jsem z kažého výbuchu na chvíli ztuhl, spěšné opouštění bunkru také nebylo vůbec špatné. Ke konci filmu jsem byl docela zaskočen tím, co se to z krásné Ae Su stalo a čeho všeho je kvůlili nalezení manžela schopná. Na druhou stranu jsem to jakožto romantik chápal a díky jejímu krásnému zpěvu jsem jí to všechno milerád odpustil. Úplný závěr byl také pěkný a při průplesku jsem byl dojat, tudíž dávám krásné 4*.(17.4.2010)

• - Režisér Lee Joon-ik vytvořil tento film v reakci na kritické hlasy, že jeho díla jsou převážně mužsky orientována. (Jirka_Šč)

• - Scény z Vietnamu se natáčely v Thajsku. (Jirka_Šč)