Tichý spojenec

Tenevoy partnyor

Tichý spoločník

Krimi / Akční

USA / Rusko, 2005, 96 min

Film nabízí několik hóóóódně "zajímavých" okamžiků. Např. když se Gordon ztratí v tunelu do letadla a z ničeho nic je na silnici se žigulem....hmmmm.A jak s ním ujíždí :o))). Jestliže u toho vypnete hlavu a necháte se unášet dějem, dostanete ale celkem výborný akčňák. A těšte se - na jako vždy - sexy Taru Reid.(23.12.2006)

• Acrobat

Tempo James D. Decka je vražedné, ale nie od rýchlosti. Zabije vás nudou a nepredstaviteľnou televíznosťou. O hercoch škoda hovoriť, aj ten Henry ma ten istý ksicht, ktorý Mel v Odplate odstrelil cez vankúš. Nepekné spojenie napätie v studenej Moskve. Otočte hlavou inam, tu sa film jednoducho nepremieta. (videné 24.5.2018, AMC archív)(25.5.2018)

• lennyd

Analytik CIA Gordon Patrick (Nick Moran), odborník na Rusko a velmi dobrý přítel ruského ministra financí Mikhaila Garina je vyslán do této země, aby prověřil údajnou sebevraždu svého přítele. Hned od příjezdu ale zjišťuje, že ruské straně o zjištění pravé příčiny moc nejde, a naopak by některé věci ráda utajila. Ale kartami ještě může zamíchat Garinova dcera Dina (Tara Raid), které její otec před svojí smrtí dal tajné dokumenty. Díky těmto dokumentům jsou Dina i Gordon živými terči všech tajných služeb, které v Rusku existují ... Naše nejsledovanější televize nás během posledních týdnů zásobuje spoustou béčkových filmů (povětšinou v hlavní roli s Dolphem Lungrenem) - některých špatných, a některých ještě horší. Tento sice patří k těm špatným, ale v této kategorii je jeden z nejlepších. I tady se dá najít pár zajímavých elementů (například Tara Raid, v každé scéně v novém kožíšku - a v jedné bez kožíšku jen ve spodním prádle), na druhé straně i tady je spousta ptákovin - až moc dlouhá automobilová honička žigulíka nebo stupidníé přestřelka, do které se zapojují téměř všichni okolojdoucí (mimo jiné i číšník z restaurace a málem i děti z blízkého hřiště). ..(28.3.2009)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +Tara Reid, akce -zbytečně snaha příběh zamotat, moc jsem se neorientoval kdo je kdo, hlavní hrdina je nevýrazný/// Překvapivě solidní akčňák, který sice na Bourna nemá ani v nejmenší, ale je v podobném "hektickém" duchu, takže se nudit nebudete. Kdyby to mělo větší rozpočet a lepší réžii, tak bych hodnotil lépe./// Celkem 56%///(10.4.2009)

• type_B

Další z řady nudných béček, které poslední dobou (24.3,09) vysílá Nova pozdě večer. Pitomý špionský klouček z kanclu jede na zkušenou do postkomunistického Ruska, kde ho chce sejmout odnož bývalé KGB. Potká pěknou bloncku, s kterou ani nic nemá (zlatej James Bond, to byl, panečku aspoň hřebec). Samozřejmě nakonec nic nevyřeší a bloncka s ním ani neodjede, prej kvůli mámě, nebo co... No to by člověk chcíp. Závěr filmu je opravdu úplně ztracenej. Atmoška na pyču.(25.3.2009)

• Tara Reid