Pro každého něco

Something for Everyone

Black Flowers for the Bride

Komedie / Krimi

USA, 1970, 112 min

Připitomělá červená knihovna v naivním noirovém kabátku. 28letý Michael York ukazoval své pěkné tělo, což koneckonců byl hlavní důvod, proč jsem snímek zhlédl.(3.4.2016)

Pro mě klasika. Film vznikl v době, kdy ještě spousta z nás nebyla třeba ani na světě. I přesto málokdo asi Michaela Yorka nezná, včetně "baronky", budoucí hvězdy seriálu To je vražda, napsala. Příběh poberou hlavně ti, kteří budou brát trošku nadneseně tuto filmovou adaptaci na román Harryho Kressinga. Ti, co to nezvládnou, tak budou lamentovat nad "šíleným" námětem a rozebírat své výplody v recenzích na různých serverech, včetně tohoto. Hlavní hrdina je nakonec lapen do svých vlastních pavučin... Homosexuální syn baronky Helmuth, který to také táhl s Konradem, byl tehdy sympatický mladý Antony Higgins. Je také zajímavé, že ač už filmu táhne na 51 let, tak všichni hlavní představitelé stále žijí, což je skvělé.(4.2.2021)

• MirkaP

asi jsem předpojatá, ale ta bavorská lidovost a řachanda se nedala vydržet. Pěkné tělo Michaela Yorka ... no, vždycky jsem si myslela, že jeho hrudník je příliš propadlý ve srovnání s jeho svaly na rukou, takže ani tudy moje cesta k filmu nevedla. Přiznávám, že po půlhodině (po srážce vlakem) jsem to vypnula.(17.1.2017)

• danecek24

28. Zlatý Glóbus za rok 1970 - nominace (1) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Angela Lansbury(5.1.2009)

Na jednu stranu jsem si říkal, jestli je tohle bizarní komedie, na stranu druhou jsem si říkal, jestli to nemyslí vážně. Ať se díváte na film tak nebo tak, stále vám vychází zajímavá podívaná, která je lehce úchylná, ale na druhou stranu se ani nebojí ukázat něco trochu jiného. Jako kdyby to ale nikam pořádně nevedlo.(9.9.2017)