Hrdost a sláva

Česť a sláva

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 130 min

• MeanWhile

Na tenhle film jsem se těšim a to ze dvou důvodů, protože mám rád krimi-dramata a taky jsem se těšil a myslel jsem si, že dvojce Colin Farrell a Edward Norton budou spolu jako v nebíčku. Ale bohužel to bylo naopak, vůbec mi ten film celkově nesednul a ani ta spolupráce dvou jmenovaných herců mi nepřišla k chuti. Abych pravdu řek, tak jsem se docela nudil a pouze jsem čekal až to konečně skončí. Když jsem se na film připravoval, tipoval jsem čtyři nebo tři hvězdy, ale bohužel to jsou nakonec pouze jen ušmudlané dvě.(18.3.2011)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $15,740,721Tržby Celosvetovo $43,440,721Tržby za predaj DVD v USA $12,139,651 //počet predaných kusov 631,803║ Strhujúci dej, výborné obsadenie a napätie až do poslednej chvíľky. /80%/(30.1.2010)

Thriller s dobrou atmosférou a zajímavou krimi zápletkou. Řada známých hereckých tváří dodává snímku šmrnc a zejména duo Farrell a Norton potvrzuje, že jsou herci patřičného formátu. Jon Voight je tu rovněž vynikající. Některé scény rozhodně stojí za pozornost, např. dítě, Farrell a žehlička; Farrellova poslední scéna ve filmu; aj. Verdikt: 4*.(1.7.2014)

Gavin O'Connor a Joe Carnahan brilantně zachytili lesk a bídu (tu především) policejní dřiny, sestavenou jako památku na policejní tagédii. Bez příkras, bez obviňování, bez okázaláho moralizování a patosu. Takovou, jaká je. Protože všichni jsme jen lidi. Čest a slávu tomuhle filmu, i přes některé drobné nedostatky..(4.3.2009)

Opät jeden z dalsich filmov o skorumpovanych policajtoch, tentokrat z protidrogoveho, ktori sami obchoduju s drogami, ale su tu aj ti spravni policajti, ktori s tym nechcu mat nic spolocne. Zo zaciatku mi to bolo dost nejasne, ale neskor ked sa postava Colina Farrella riadne vyprofilovala, mi bolo vsetko hned jasne a dost ma zaujimalo, ako sa zachova Edward Norton. Tento film mi pripominal napr. krimi dramu SERPICO (1973) s Al Pacinom, akcny thriller VYJEDNAVAC (1998) so Samuelom L. Jacksonom alebo STREET KINGS (2008) s Keanu Reevesom - vsetko filmy o skorumpovanych policajtoch. Ak vas tieto filmy bavili, mohol by vas bavit aj tento s kvalitnym hereckym obsadenim. Prvu polovicu som sa zdrziaval pri troch hviezdickach, ale druha polovica pridala na plyn, takze som bol spokojny. ________ Colin Farrell - (Jimmy Egan) +++ Edward Norton - (Ray Tierney) +++ Jon Voight - (Francis Tierney, Sr.) +++ Noah Emmerich - (Francis Tierney, Jr.) +++ Jennifer Ehle - (Abby Tierney) +++ John Ortiz - (Ruben Santiago) +++ Ramon Rodriguez - (Angel Tezo) +++ Produkcia: Toby Emmerich +++(21.2.2012)

• - V roce 2001 se uvažovalo o obsazení Marka Wahlberga a Hugha Jackmana do hlavních rolí. Natáčet se mělo už začátkem února v roce 2002. Po teroristickém útoku z 11. 9. 2001 na New York bylo oslavováno hrdinství městské police a bylo nevhodné (a také nemožné) točit kriminální drama o korupci v řadách policie. Projekt byl na dlouhou dobu odložen. (FilmFan24)

• - Spoiler: Scéna, kdy je Jimmy (Colin Farrell) zabit, měla původně vypadat tak, že Ray (Edward Norton) předhodí Jimmyho v poutech rozzuřenému davu. Režisér Gavin O'Connor však usoudil, že film potřebuje silnější konec a scénu natočil tak, aby postava Jimmyho získala v konečném hodnocení více sympatií publika. (Dr Lizal)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 291krát, což je 2,32krát za 1 minutu. (Dixxx)