Hrdost a sláva

Das Gesetz der Ehre

Česť a sláva

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 130 min

Takže ako tradične dobrý a zlý policajt, avšak v tomto prípade nedržia spolu... mali by, ale ee. Edward Norton je slušňák a doposiaľ len ustupoval... v tejto úlohe mi vôbec nesedí a na ten nevinný ksicht ja neskočím. A ani Colin nebol žiaden drsňák... mali si to asi vymeniť. Pride and Glory je "rodinné drama" a nie akčné krimi... Neviem, ale podľa mňa dosť chabé! Je pravdou, že som sa nenudil a 125 minút ubehlo ako voda, ale aj napriek tomu 6/10(4.1.2009)

Působivě zpracované krimi/drama o korupci v rodince policajtů z amerického New Yorku. Mile mne překvapily výkony Farrella a Nortona, což se ovšem dalo čekat. Tito pánové snad ani nemohli zklamat, nehledě na to, že jim to spolu náramně slušelo. Příběh je sice dost ohraný ze starších, žánrově podobných filmů, ale i tak mne dokázal tento specifický snímek několikrát srazit do kolen, a během celých dvou hodin jsem se ani chvíli nenudil. Za to dávám skoro permanentně hvězdičku navíc.(8.3.2009)

Pri záverečnej scéne mi behal mráz po chrbte. Takéto filmy mám ozaj veľmi rád. Skorumpovaní policajti. A ak je film s týmto námetom natočený tak ako tento, tak z toho mám ozaj veľký zážitok. Niektoré scény mi fakt skoro vyrazili dych, v tom dobrom slova zmysle. Veľká pochvala pre Nortona a Farrella, lebo títo dvaja vo mne zanechali pocit, ktorého sa tak skoro nezbavím. 90%(5.2.2009)

A jaj tak to je trošku oříšek. Nikdy jsem se netajil že zpracování tématu o hodně špinavých poldech je můj dost oblíbený žánr. Celkem pochopitelně mě tedy nemohl minout film Hrdost a sláva. Film samotný mě příliš nepřesvědčil. Hlavní role Edward Norton. Colin Farrell tolik času před kamerou přece jen nestráví. Tohle je taková menší past prezentovaná na plakátech. Na druhou stranu scény s Colinem vyvolávají ve filmu vždy dost veliké napětí a hlavně pocit že se něco děje. První věc co mě na filmu zaujala byla nápaditá kamera, kterou musím pochválit. Filmu musím bohužel vytknout zoufalý nedostatek akce. 70%(21.8.2009)

Je mi líto, ale přestože jde o mé oblíbené téma dobrých a špatných poldů a producent naverboval skvělý obsazení, na 4* to nedosáhne. Chvílema zaujmou nějaký ty brutální vyšetřovatelský metody, ale celá koncepce příběhu je jen taková jednoduchá linie, která by se dala převyprávět ve dvou minutách. Atmosféra špinavých ulic se občas skutečně podařila, ale já bych si tam představoval pár nějakých zvratů, nebo alespoň víc situací, ze kterých by mohl režisér ždímat napětí nebo herecké kvality těch hollywoodských stárs. Výraznější alternativou jsou Street Kings. Alternativa: Street Kings, Training Day, Brooklyn´s Finest, Harsh Times, We Own the Night.(22.1.2011)

• - Ryan Simpkins a Lake Bell změnily kvůli filmu barvu vlasů. (Dr Lizal)

• - Bratři O'Connorové začali psát scénář již v roce 1999 také díky jejich otci, který sloužil u NYPD a díky němuž se dostali k jinak zapovězeným zdrojům. (Olík)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 291krát, což je 2,32krát za 1 minutu. (Dixxx)