Reklama

Reklama

Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (420)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Čistá hra na jistotu v podání dvou dobrých herců, kteří se moc nesnažili. Docela mě to mrzelo, protože jsem se na film velmi těšil, ale výsledek je nemastný neslaný. Bez překvapení, bez silných nebo výjimečných okamžiků a bez smyslu. Podobných filmů již vzniklo určitě velmi mnoho, protože už od první minuty (tedy začátek je tak z celého filmu nejlepší) je vše jasné a divák už jen sleduje a čeká, zda se mu domněnky potvrdí a nebo ne. Film bez překvapení a bez dalších důvodů ho vidět víckrát. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Takto to mám rád. Vynikajúco natočená atmosférická kriminálka s veľmi dobrými hereckými výkonmi (Norton sa po rokoch konečne pred kamerou nenudí, Farrell je ešte lepší) a scenárom, ktorý nie je ellroyovsky prekombinovaný a nevyskakujú v ňom za vlasy pritiahnuté prekvapivé odhalenia, vďaka čomu príbeh pôsobí príjemne realisticky. Niektoré dejové línie sú zdanlivo zbytočné (rodinné zázemia prakticky všetkých postáv) a sem-tam prebleskne drobné klišé, ale aj tieto veci sú plne v službách komplexného, prepracovaného príbehu. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo nezáživná krmi dráma o čistých a skorumpovaných policajtoch. Obzvlášť prihliadnuc k hereckému potenciálu. Colin Farrell a Noah Emmerich sú výborní, Edward Norton menej výrazný, ale hlavne sú tu zbytočne. Režisér akoby nemal energiu a jasnú víziu, nevedel kde pritlačiť a kde ubrať. Akoby film tvoril nesústredene, bez záujmu, iba z povinnosti. Obsahovo veľmi podobný, ale podstatne lepší kúsok je nedávny We Own the Night. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $15,740,721Tržby Celosvetovo $43,440,721Tržby za predaj DVD v USA $12,139,651 //počet predaných kusov 631,803║ Strhujúci dej, výborné obsadenie a napätie až do poslednej chvíľky. /80%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Colin Farrell a Edward Norton zřejmě neví co je to hrdost. Protože, když je někdo hrdý, dorazí i sláva, a v případě tohoto filmu si můžou všichni, včetně režiséra nechat zajít chuť. Například to vidím teď na mistrovství světa, kde Nový Zéland zničil Itálii a díky tomu, že hrdě bojovali za svůj národ, získali ve své zemi patřičnou slávu. Oni ten úspěch přirovnávají k Edmundu Hillarymu, když vyšel na nejvyšší horu světa! Tomu se říká hrdost a následně patřičná sláva. V tomhle filmu o tom nemůže být ani řeč a měl by se stydět za to, že se tak vůbec jmenuje. Vždyť to nikoho nemůže bavit stále dokola točit ty samé kriminálky jen s jiným šmejdem... ()

Galerie (41)

Zajímavosti (12)

  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 291krát, což je 2,32krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Příběh se zakládá na pravdě. Bratrům O'Connorům ho odvyprávěl bývalý policista Robert Hopes. (Olík)
  • Bratři O'Connorové začali psát scénář již v roce 1999 také díky jejich otci, který sloužil u NYPD a díky němuž se dostali k jinak zapovězeným zdrojům. (Olík)

Související novinky

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své…

Reklama

Reklama