Hrdost a sláva

Das Gesetz der Ehre

Česť a sláva

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 130 min

Prekvapivo nezáživná krmi dráma o čistých a skorumpovaných policajtoch. Obzvlášť prihliadnuc k hereckému potenciálu. Farrell a Emmerich sú výborní, Norton menej výrazný, ale hlavne sú tu zbytočne. Ich režisér akoby nemal energiu a jasnú víziu, nevedel kde pritlačiť a kde ubrať. Akoby film tvoril nesústredene, bez záujmu, za trest. Obsahovo veľmi podobný, ale podstatne lepší kúsok je nedávny We Own the Night.(1.11.2009)

Pri záverečnej scéne mi behal mráz po chrbte. Takéto filmy mám ozaj veľmi rád. Skorumpovaní policajti. A ak je film s týmto námetom natočený tak ako tento, tak z toho mám ozaj veľký zážitok. Niektoré scény mi fakt skoro vyrazili dych, v tom dobrom slova zmysle. Veľká pochvala pre Nortona a Farrella, lebo títo dvaja vo mne zanechali pocit, ktorého sa tak skoro nezbavím. 90%(5.2.2009)

Je mi líto, ale přestože jde o mé oblíbené téma dobrých a špatných poldů a producent naverboval skvělý obsazení, na 4* to nedosáhne. Chvílema zaujmou nějaký ty brutální vyšetřovatelský metody, ale celá koncepce příběhu je jen taková jednoduchá linie, která by se dala převyprávět ve dvou minutách. Atmosféra špinavých ulic se občas skutečně podařila, ale já bych si tam představoval pár nějakých zvratů, nebo alespoň víc situací, ze kterých by mohl režisér ždímat napětí nebo herecké kvality těch hollywoodských stárs. Výraznější alternativou jsou Street Kings. Alternativa: Street Kings, Training Day, Brooklyn´s Finest, Harsh Times, We Own the Night.(22.1.2011)

Tak a je to... Právě mě Edward Norton přesvědčil o svých hereckých kvalitách a že si to své místo mezi mými oblíbenci zaslouží. Popravdě nechápu, proč tu v hodně příspěvcích vidím negativní komentáře k O'Connorově režii, protože z tohohle scénáře vymáčkl maximum. Obsazení bylo rovněž výtečné, rodina plná policajtů snad nemohla mít lepší aktéry a že to bylo přesvědčivé představení. Dojemný a dramatický závěr vynesl Hrdost a slávu o třídu výš.... 90%(18.4.2009)

Musím sa priznať, že keď som to pozeral, tak som nebol vo svojej koži, takže sa mi to ťažko hodnotí.Rozhodne sa na to budem musieť pozrieť druhý krát, pretože záver filmu sa mi páčil, ale ten začiatok ani moc nie.Dej je dobrý, herci perfektný a scenár tiež funguje super, ale problém je len ten že na začiatku som sa nudil, ale ako vravím keď som to pozeral nebol som vo svojej koži.Soundtrack od Marka Ishama nie je nejako energetický, ale počúva sa fajn a vo filme skvelo ladí, hlavne v závere.Obľúbený soundtrack: El Train / Waterline 70% - 3*(12.6.2011)

• - Bratři O'Connorové začali psát scénář již v roce 1999 také díky jejich otci, který sloužil u NYPD a díky němuž se dostali k jinak zapovězeným zdrojům. (Olík)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2008 na Torontském IFF. (Varan)

• - Ray Tierney (Edward Norton) používá ve filmu zbraň Glock 19 ráže 9x19mm. (dc125)