Epizody(25)

Susedia sú späť! V pôvodnej zostave, s rovnakými charaktermi a vzťahmi, ale s novými situáciami a príbehmi, sú opäť pripravení pobaviť svojich fanúšikov a zároveň osloviť aj novú generáciu divákov... František (Peter Marcin), László (Andy Kraus), Zuzana (Zuzana Tlučková) a Ildikó (Viki Ráková) sú o desať rokov starší a to so sebou prináša nové témy na zápletky. Vo svojej podstate sa však veľmi nezmenili. Svoje základné charaktery si zachovali, len sa jemne posunuli ich životy vďaka skúsenostiam a novým životným podmienkam. Manželstvo Františka a Zuzany už prejavuje značné známky opotrebenia, čomu nenapomáha stále sa zväčšujúci rozdiel v schopnosti priniesť do rodinného rozpočtu nejaké to euro. Kým Zuzana sa zmenila z podomovej obchodníčky na vážnu podnikateľku, ktorá využíva všetky výdobytky moderných technológií na to, aby svoje impérium stále rozširovala, František sa zabrzdil na pozícii radového člena Lesnej správy. Zato Ildikó sa vôbec nezmenila. Stále nevie variť ani dobre po slovensky, je rovnako žiarlivá a temperamentná ako pred desiatimi rokmi. Akurát László sa dostal do nezávideniahodnej situácie. Už ani to kutilstvo nie je ako predtým a tak si hľadá prácu, ktorá by mu okrem peňazí zabezpečila aj pokoj v rodine. A čo by to bolo za susedov, keby medzi nimi chýbala Sladká! „Stará, dobrá“ Marta sa vracia vo veľkom štýle. Zmenená na nepoznanie, plná skúseností a zážitkov. V nových častiach seriálu stretnete aj známe vedľajšie postavy, ako poštára, mamu a otca Františka. Susedia však majú jedno veľké prekvapenie – novú posilu v podobe šarmantnej domovej dôverníčky Andrejky (Dominika Richterová). Mladá, dobre vyzerajúca slečna, ktorá nechtiac, a niekedy aj chtiac, všetkých dráždi. (TV Markíza)

Jaro.Krafcik

Skvelá séria ktorá zaručila návrat asi najzaujímavejšieho a najlepšieho slovenského seriálu. Niektoré časti sú síce poslabšie ale stále sú to tí starí dobrí susedia ktorých sme tak zbožňovali. ()

Simon.Dobes

Treba podotknúť, že Zuza, Ildikó ani Marta už nie sú také, aké boli v predošlých sériach. Niekedy mám pocit, že sú to iné postavy. Veľmi ma potešil poštár, ktorý dostal aj viac priestoru a dúfam, že ho bude mať viac a viac. Pri mamičke mi chýba zass cigareta. Boli tu slabšie epizódy, ale niektoré boli výborné. Ako oddychovka, popri ktorej robím niečo iné alebo sa chcem len uvoľniť a úprimne zasmiať, to funguje skvelo. ()

Milsa

Na niektorých dieloch sa dá dobre nasmiať, ale iné sú slabšie. Kvalitatívne je to ale dosť blízko pôvodnému seriálu, takže to stojí za to. ()

MT_Y

Rád bych na jednu stranu, kdyby se natočila i další 5. řada (zda-li bude nebo ne si musíme počkat zřejmě, ale snad by mohla) nicméně, Zuza už není ta kterou František seřve a ona se roztomile potváří atak, což mi zrovna u ní chybí. Ale, myslím si, že po 10 letech, to nedopadlo špatně. Možná bych tam přidal víc situačnější komedie a asi bych buď trochu rozvinul postavu té Andrey, anebo jí úplně vymazal. Pro mě osobně je tam absolutně zbytečná i pošťák tam dělá aspoň něco, ona mi tam příjde opravdu navíc a poslední věc asi bych víc zapojil Martu. To je něco co mi scházelo i v předešlích 3. řadách. Marta tam tropila opravdu srandu a hodně zpříjemnila situace a i díly. Takže určitě bych víc zapojil Martu. Za Andreu, Zuzu a Martu (viz. výše) uberu hvězdu , takže 4 hvězdy a 85% ()

jasse

No páni, tak to by mě docela zajímalo, co přimělo rozhádanou dvojici Marcin - Kraus (no co asi) dát se po deseti letech dohromady a natočit další sérii. Vcelku se jim to vydařilo, nejvíce se změnila Marta, a možná i díky tomu dostala méně prostoru. Se zájmem jsem pokračování po letech zhlédla a opět se pobavila. ()