Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Recenze uživatele tron k tomuto seriálu (3)

Susedia (2006)

„Zlatko, na víkend príde moja mama, čo kúpim?“ – „Vodku a krabičku ibuprofeínu.“ Vydarený sitkom, inšpirovaný predchádzajúcimi televíznymi programami Petra Marcina a Andyho Krausa Uragán a Hurikán, kde pôvodne postavy kamarátov poľovníka a kutila začínali. Kvalitné herecké obsadenie takmer úplne zbavené otravných cameo vystúpení, šikovné scenáre, tajomný Igorko Skotnický, svižné dialógy a vtipné okamihy. Svojho času klasika. ()

Sťahovanie (2018) (S04E01)

Trocha mi tam nesedí architektonické riešenie inkriminovaného činžiaku (byty oproti sebe, no balkóny vedľa seba? Ale ak sú byty na úplnom konci chodby, teoreticky to za istých okolností možné je...), ale inak som spokojný. Oceňujem nielen správnu sitkomovú výpravu a epizódne postavičky, čo je súčasť každého dobrého sitkomu, ale tiež "správnu" sitkomovú, krátku minutáž. Herci sa do svojich rolí vrátili bez problémov a hladko, ako keby ich opustili minulý rok a nie pred desiatimi a hoci to nie je salva smiechu, ako celok to hodnotím pozitívne. Aspoň zatiaľ. Pred 10. rokmi to bol totálny hit, ku ktorému si sadalo celé Slovensko a svojím spôsobom som rád, že sa to vrátilo. Hoci je trochu smutné, ako sme za ten čas zostarli. ()

Kandidát (2018) (S04E04)

Za najväčšie plus Susedov možno pokladať vyladené herecké obsadenie, kde každý veľmi presne vie, ako by mal vyzerať správny sitkom. Dlhoočakávaná 4. séria nie je niečo, pri čom by ste sa roztrhli od smiechu, ale prvé série boli pre mňa kedysi bomba a som rád, že sa tento projekt vrátil na TV obrazovky. A vyčítať mu, že je stále ten istý je hovadina, toto je proste formát sitkomu a žiadny normálny (úspešný) sitkom v histórii planéty Zem sa nikdy nijako extra mimoriadne nemenil (aj Priatelia boli svojím spôsobom rovnaký v 10. sérii, ako v prvej, sitkom skrátka nie je a ani nikdy nebol žáner určený na experimentovanie). Je to svižné, krátke, pôvabné a páčia sa mi aj herci (a to Andyho Krausa a Viki Rákovú za bežných okolností nemusím). ()