poster

Letní láska

 • Polsko

  Summer Love

 • slovenský

  Letná láska

 • anglický

  Dead Man's Bounty

Western

Polsko, 2006, 93 min

 • Yardak
  *

  Parodie na westernový žánr z pohledu uměleckého? Proč by sakra ne, si většina lidí řekne. Ale mě to tedy vůbec nezaujalo. Z artového snažení bych alespoň pochválil kameru, ale to bude tak vše. Postavy se často chovají neuvěřitelně nelogicky, dialogy nemají většinou smysl (Roden a Kilmer věděli proč raději nemluví:D) a děj není též žádná sláva. Jedna hvězda za skvělého Rodena a zajímavou roli Vala Kilmera. Summer Love se snaží ukázat všechno "cliche" z westerného prostředí za pomoci nového tzv. uměleckého vnímání, ale bohužel tento výsledek vyzněl naprosto do prázdna. PS: Roden se do westernu neuvěřitelně hodí! Kéž by dostal nabídku z Hollywoodu.(1.3.2012)

 • Crocuta
  *

  Před "Letní láskou" se mi dostalo několika varování. Podle většiny mých známých co ji viděli jde o zmatený a nechutný blábol, který milovníka westernu jenom zklame. Na podobné řeči příliš nedám a protože určitě nejsem divák "zabředlý do žánrových sterotypů", snímek jsem si sehnal. Přesvěčil jsem se, že občas má většina pravdu. K. Figurová má nejlepší léta dávno za sebou (kde zůstala ta sexy kočka z Kingsajzu?) a ty rádoby srdceryvné tlachy, které vypouští ona a Linda z úst se dají poslouchat jen s krajním sebezapřením. Ony prázdné plky charakterizují celý snímek, jehož nejvýraznějším rysem je zoufalá nudnost a příběh se vytrácí na úkor tvůrčí exhibice P. Uklanského. Divák má pocit, že jeho utrpení je stejně nekonečné, jako Cizincovo krvácení, Šerifův alkoholismus a skelné zírání Hledaného muže. Výstižný komentář: Cervenak. PS: Zajímalo by mne, proč musel mít Boguslaw Linda po většinu snímku od nečeho umouněnej nebo obarvenej ksicht. Patrně se tu projevilo výtvarné nadání pana režiséra.(9.1.2009)

 • Malarkey
  **

  Je to prostě zvláštní Polský pokus o western. Pročby nakonec ne. Plno lidí stejnak tvrdí, že ty nejlepší westerny vznikly v Evropě, konkrétně v Itálii a Španělsku, tak proč by nemohly vzniknout třeba i v Polsku. Krom kulis je ale dost náročný pochopit, co vlastně tenhle film po divákovi chce. Roden s Kilmerem tam neřeknou ani slovo a zbytek je takové zvláštní cosi na půli cesty. Není to nejhorší, ale je to takové dost divné a neobvyklé. Mě to sice nezaujalo, ale plno lidí si to vcelku vychvaluje. Něco na tom možná bude, na normální koukání to ale není.(27.8.2009)

 • Jordan
  ***

  keĎ som ten film dopozeral na MFF Bratislava, mal som veľmi zmiešané pocity . . . pevne verím, že z väčšej časti to bolo myslené ako recesia, ako žánrová hra, paródia a experiment, lebo ako také to potom dáva celkom zmysel . . . každopádne nie vždy sa to tak jasne ako recesia tvárilo (niekedy nastali vážne a nudné scény zlou angličtinou riešeného vzťahu hlavných hrdinov) ale pre "chuťovky" ako subjektívny pohľad koňa, subjektívny pohľad mŕtveho Vala Kilmera, subjektívny pohľad mŕtveho Vala Kilmera cez paradajku a podobné veci, za to si to spolu s tým, že je to "POĽSKÝ WESTERN" pozornosť zaslúži . . .(19.11.2007)

 • Renton
  ****

  MFF KV .. Scénář: Piotr Uklanski .. Polski western? Výborná výtvarná citace a zesměšnění nejrůznějších westernových klišé. Karel Roden, s hodně cool vizáží, za celý film nepromluví, Val Kilmer se dokonce ani nepohne, ale tady mají hvězdné jména až druhořadou funkci a tak Boguslaw Linda strhává veškerou pozornost na sebe. Přesto je nejdůležitější vizuál (Uklanski je velmi kontroverzní výtvarník) a břitké humorné variace.(3.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace