Letní láska

Dead Man's Bounty

Western

Polsko, 2006, 93 min

• pm

Herecké obsazení: dva herci, které mám ráda. Western: žánr, kterého jsem zarytá fanynka. Místy jsem měla pocit, že takhle nějak ta doba určitě vypadala, že chování, charaktery i syrovost mohou odpovídat realitě, samozřejmě spíš než u klasiky "Rio Bravo", kterým jsem si po skončení filmu musela spravit náladu. Ale ohodnotit "Letní lásku" objektivně nesvedu, bylo by to blízko odpadu : jako celek je vyprávění přestylizované, ve výpovědi odcizené. Podobné pocity mne přepadaly u některých scén makedonského westernu "Dust" (2002), který jsem viděla zhruba ve stejné době. Milcho Manchevski ovšem svedl tlumočit emoce a jeho film je stylově naprosto skvělý, ne jen prázdně efektní.(28.12.2011)

• Fr

Letní láska je jak poutník, co do dálek kráčí sám…. Nejsem specialista na westerny, ale mám je rád. Kdyby k vysokému hodnocení těchto filmů stačilo pravidlo ,,čím divnější postavy – tím lepší zážitek, tak není co řešit. Zkrvavený K.Roden, nadržená barmanka K.Figura, masochista B.Linda sice přinutí vydržet až do konce, ale jen proto, abych věděl, co se s toho vyklube. Má to být o lásce, bolesti, smrti. Já viděl spíš ptákovinu, které se nedá upřít (i díky kameře) westernová atmosféra a zajímavé herecké kreace, ale potěší snad jen vyznavače filmového novátorství a K.Rodena. Prostě mně ten jejich životní příběh nebral. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(2.6.2009)

• Crocuta

Před "Letní láskou" se mi dostalo několika varování. Podle většiny mých známých co ji viděli jde o zmatený a nechutný blábol, který milovníka westernu jenom zklame. Na podobné řeči příliš nedám a protože určitě nejsem divák "zabředlý do žánrových sterotypů", snímek jsem si sehnal. Přesvěčil jsem se, že občas má většina pravdu. K. Figurová má nejlepší léta dávno za sebou (kde zůstala ta sexy kočka z Kingsajzu?) a ty rádoby srdceryvné tlachy, které vypouští ona a Linda z úst se dají poslouchat jen s krajním sebezapřením. Ony prázdné plky charakterizují celý snímek, jehož nejvýraznějším rysem je zoufalá nudnost a příběh se vytrácí na úkor tvůrčí exhibice P. Uklanského. Divák má pocit, že jeho utrpení je stejně nekonečné, jako Cizincovo krvácení, Šerifův alkoholismus a skelné zírání Hledaného muže. Výstižný komentář: Cervenak. PS: Zajímalo by mne, proč musel mít Boguslaw Linda po většinu snímku od nečeho umouněnej nebo obarvenej ksicht. Patrně se tu projevilo výtvarné nadání pana režiséra.(9.1.2009)

• Cervenak

Odporná pseudoinťošská megasračka, ktorá si myslí, že keď bude plná nezmyselných dialógov, obsadí do úlohy mŕtvoly vyhasnutú americkú hviezdu, ukáže sex s hnusnou tučnou hysterkou a raz za 5 minút ponúkne výtvarne zaujímavý záber, bude to veľké umenie. Nudný humus, ktorý pri svojej skromnej stopáži 90 minút subjektívne trvá asi 3 hodiny.(29.3.2008)

MFF KV .. Scénář: Piotr Uklanski .. Polski western? Výborná výtvarná citace a zesměšnění nejrůznějších westernových klišé. Karel Roden, s hodně cool vizáží, za celý film nepromluví, Val Kilmer se dokonce ani nepohne, ale tady mají hvězdné jména až druhořadou funkci a tak Boguslaw Linda strhává veškerou pozornost na sebe. Přesto je nejdůležitější vizuál (Uklanski je velmi kontroverzní výtvarník) a břitké humorné variace.(3.7.2007)