poster

Letní láska

 • Polsko

  Summer Love

 • Slovensko

  Letná láska

 • USA

  Dead Man's Bounty

Western

Polsko, 2006, 93 min

 • Malarkey
  **

  Je to prostě zvláštní Polský pokus o western. Pročby nakonec ne. Plno lidí stejnak tvrdí, že ty nejlepší westerny vznikly v Evropě, konkrétně v Itálii a Španělsku, tak proč by nemohly vzniknout třeba i v Polsku. Krom kulis je ale dost náročný pochopit, co vlastně tenhle film po divákovi chce. Roden s Kilmerem tam neřeknou ani slovo a zbytek je takové zvláštní cosi na půli cesty. Není to nejhorší, ale je to takové dost divné a neobvyklé. Mě to sice nezaujalo, ale plno lidí si to vcelku vychvaluje. Něco na tom možná bude, na normální koukání to ale není.(27.8.2009)

 • Big Bear
  **

  Možná to bylo umění a já je nepochopil. Možná to byla jen slátanina. Každopádně v tomhle filmu nevíte co, nevíte kdo, nevíte za co, nevíte jak, nevíte komu, nevíte s kým, nevíte nic... Prostě chování ne jedné zmatené postavy, ale prakticky všech je nelogické, nepochopitelné a buď mu rozumí jen Uklanski, nebo musíte vypít litrovou flašku vody po holení... Zbývá jen vizuál, který nebyl špatný a dlouhé monology Lindy. Přítomnost Rodena v každém zahraničním filmu potěší, ale věru už bych s ním rád viděl jednou něco kloudného nad čím si nebudu muset lámat hlavu. Hvězda za hudbu. Víc než dva náboje do kolťáku ale nedám. * *(14.9.2013)

 • petero
  **

  Vizuálne zaujímavý film a zopár scén je i hodne vtipných ale postupne to prešlo do absurdnosti a 5 minútový monológ do kamery prenášaný barmankou, ktorý uspal i vedľa nej sediaceho pijana je príklad scény s dobrým nápadom, ale ... pre tuctového diváka je tento film priam ukážková sprostosť. Po dopozeraní som si musel prečítať obsah, aby som vlastne vedel o čo tam šlo.(3.6.2008)

 • pm

  Herecké obsazení: dva herci, které mám ráda. Western: žánr, kterého jsem zarytá fanynka. Místy jsem měla pocit, že takhle nějak ta doba určitě vypadala, že chování, charaktery i syrovost mohou odpovídat realitě, samozřejmě spíš než u klasiky "Rio Bravo", kterým jsem si po skončení filmu musela spravit náladu. Ale ohodnotit "Letní lásku" objektivně nesvedu, bylo by to blízko odpadu : jako celek je vyprávění přestylizované, ve výpovědi odcizené. Podobné pocity mne přepadaly u některých scén makedonského westernu "Dust" (2002), který jsem viděla zhruba ve stejné době. Milcho Manchevski ovšem svedl tlumočit emoce a jeho film je stylově naprosto skvělý, ne jen prázdně efektní.(28.12.2011)

 • hirnlego
  ****

  WTF?! Western od kontroverzního polského výtvarníka? Western s neodolatelně minimalistickými kulisami? Western se všemi jeho nejprovařenějšími klišé, zobrazenými s totálně brutální nadsázkou? Western s Valem Kilmerem, který není živý ani jedno políčko filmu? Western s Karlem Rodenem v jeho nejvíc kůl roli? WTF?! Western The Fuck!(6.7.2007)